PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : eloktrovalf arızası

pfeiffer
06/05/2011, 01:09
2006 benzinli puntomun elektrovalfi bozulmuş. geçici olarak elektrovalfe giden sensörü çıkarttılar. bu seferde arıza kodu gösteriyor. sabah servise gittiğimde parçanın ellerinde olmadığını parasını peşin yatırırsam getirteceklerini söylediler. işçilik artı parça 400 TL fiyat çektiler. Balıkesir Karahallılar. sanayide parçayı sorduğumda 285 TL ye verebileceklerini söylediler. 20 de işçilik 300 TL.
asıl merak ettiğim bu elektrovalfin iptal edilebildiğini okudum bu forumda. nekadar doğrudur. bilgisi olan varsa bilgilendirebilirlermi acaba.

GP COSKUN
06/05/2011, 02:03
elektrovalf kaza anında yakıtı kesen parça
bunu tabiki sadece soketini çıkartarak iptal edebilirsin ama arıza kodu ve uyarı lambası yakacaktır ayrıca kaza anında aracın yakıt kesmeyecek
eğer tamamen iptal etmek istiyorsan sistemden bu kodu sildirmen lazım buda herhalde yazılımcıların işi zaten servis bu sorumluluğu alıp iptal etmen için sana yardımcı olmaz
dışarıda yaptırman gerekir
ben senin yerinde olsam şu an durumun sıkışıksa soketi takmadan idare et bir süre
elin rahatlayınca değiştirirsin

halils2
07/05/2011, 00:30
elektrovalf kaza anında yakıtı kesen parça
bunu tabiki sadece soketini çıkartarak iptal edebilirsin ama arıza kodu ve uyarı lambası yakacaktır ayrıca kaza anında aracın yakıt kesmeyecek
eğer tamamen iptal etmek istiyorsan sistemden bu kodu sildirmen lazım buda herhalde yazılımcıların işi zaten servis bu sorumluluğu alıp iptal etmen için sana yardımcı olmaz
dışarıda yaptırman gerekir
ben senin yerinde olsam şu an durumun sıkışıksa soketi takmadan idare et bir süre
elin rahatlayınca değiştirirsin
bu konuda coşun abiye katılıyorum iptal ettirmek için bile olsa 3-5 para harcanacak ayrıca en önemlisi güvenlik !!!