PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyonu Sola çevirnce (sadece kalkışlarda) takır takır diye ses geliyr.LTFN YARDM

miharbi
06/05/2011, 00:30
bİR USTAYA GÖTÜRDÜM. sadece gelen sese bakarak, sağ aks tan geliyor ses dedi, ayrıca bilyelerde de sorun var dedi.

eğer böyleyse bana ne kadara patlar bu. bilen varsa ltfn cvp yazsın şimdiden teşekkür ederim

Kronokrator
06/05/2011, 00:41
a) aks
b) rot mili
c) çözümsüz

seçenek bunlardan biri. benim için seçenek C şıkkı olduğunda aracımı satmak durumunda kalmıştım. inşallah bulurlar.

GP COSKUN
06/05/2011, 02:10
aks bilyası veya aks dişlisinde boşluk ve aşınma
ustan haklı bence
500 tl yi bulur sanayide

Kronokrator
06/05/2011, 12:34
aks pahalıdır. fakat bahsettiğiniz sıkıntı bende de vardı. ve bulunamadı. 1000 lira civarında para harcadım yinede çözemedim.

en iyisi servise git. en azından parça deneme şansları olur. yani eğer sıkıntı aks ise deneme yaparlar, değilse boşu boşuna aks parası ödemezsin.

sanayi yerine serviste sorunun üzerine gitmeniz faydanıza olur.

bu arada coşkun hocam ben aks ı değiştirdiğim halde sıkıntı gitmemişti. direksiyonu çevirerek yapılan kalkışlarda tak tuk gibi bir ses geliyordu. aynı zamanda sert frenlerde ve sert frenin ardından yapılan geri kalkışlarda da yapıyordu bu sesi. yani aks zor bir ihtimal gibi geliyor bana. servis rot mili demişti ama o da değilmiş. başka da birşey gelmiyor benim aklıma.

42hg498
06/05/2011, 13:58
bendede böyle bir sorun vardı. aks kafası değişti ses artık yok. 190 TL ye halletim.

Du Hast
07/05/2011, 01:23
aks (aslında aks lalesi) kolay kolay bozulma yapmıyor
aynı sorun bende var. yarın fırsat ve para ayarlarsam söktürecem. aks kafası bozuluyor. 65 TL gibi vir fiyatı var aks kafasının. 40 da işçiliğe verseniz hadi bilyede bozuldu diyelşm 60 da ona verseniz 165 tl ye sorun çözülür

krizalit17
19/05/2011, 19:29
bende de direksiyonu sağa sola çevirdiğimde tong ton diye ses gelmeye başladı. önceden sadece park halinde çevirdiğimde geliyordu artık hareket halinde de gelmeye başladı.. sanırım bu sorun ile aynı sorunu yaşıyorum. servise gitsem yoksa sanayide mi çözmeye çalışsam....

miharbi
21/05/2011, 22:30
ben sanayiye gittim, teker bilyası ve aks kafası değişecek dediler, 200 tl para istediler