PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogiclerde park ve ilk kalkış

tiner
05/05/2011, 09:46
Merhaba arkadaşlar,
Dualogic vitesli araçların kitapçığında yazdığı kadarıyla park ederken Mutlaka 1 veya aracın yerine göre R'de park etmemiz,
Çalıştırırken N'de olması,
Ardından 1'e alıp kalkmamız gerektiği yazıyor.

Aracı genelde otomatik kullanan biri olarak park edeceğim alana geldim, durdum. Araç 1. vireste. (1 Auto). El frenini çekeceğim, bir kaç saniye bekleyip stop edeceğim.

Kalkacağım zaman; aracı 1'de bırakmıştım. N'ye alacağım. Çalıştrıacağım. (gıcık start stopu kapatacağım:)) 1'e alacağım ve kalkacağım.
Doğru mu anlamışım?

HarbiAslan
05/05/2011, 10:33
kitapçığı okumadım ama bana verilen bilgi aracı stop etmeden önce "N" (boş) konumuna alıp el frenini çekip kontağı kapatmak. çalıştırırken de bu size kolaylık sağlıyor, çünkü araç zaten boşta yani çalışmaya hazır, frene basıp aracı çalıştırdıktan sonra aracı "N" konumundan aldığınızda vites direk 1'e geçiyor ve bas gaza... start&stop olayı ise tamamen kişisel tercih. ben aracın kontağını açıp s&s'i devredışı bırakıyorum, sonra çalıştırıyorum aracı, yol esnasında da kapatıp açabilirsin start&stop'u.

tiner
05/05/2011, 10:40
Ama kitapçıkta aracı kesinlikle N2de bırakmayınız, mutlaka 1 veya R'de olsun diyor. manuel vitese göre mantıklı geldi banada. Nasıl biz manuıel araçlarımızıviteste bırakıp çalıştırırken boşa alıp çalıştırıyorsak bunda da mantık o gibi. Boş'ta bırakırsanız el freninin yeterli olmayacağı yerlerde kaydırma yapabilir diye düşünüyorlar herhalde.

USTA
05/05/2011, 10:59
Cihan sana kim demişse bunu hata etmiş kardeşim,dualogic şanzumanlı araçlar N de park edilmez,1 veya R de park edilir,aracı çalıştırıken N ye almak tavsiye ediliyor o kitapçıkta ancak siz 1.viteste çalıştırsanızda sistem otomatik olarak kendisini N konumuna alıyor,vites kolunu 1 kere tıkladığınızda araç harekete hazır hale geliyor...

Moosty
05/05/2011, 11:14
Merhaba arkadaşlar,
Dualogic vitesli araçların kitapçığında yazdığı kadarıyla park ederken Mutlaka 1 veya aracın yerine göre R'de park etmemiz,

Aracı genelde otomatik kullanan biri olarak park edeceğim alana geldim, durdum. Araç 1. vireste. (1 Auto). El frenini çekeceğim, bir kaç saniye bekleyip stop edeceğim.

Kalkacağım zaman; aracı 1'de bırakmıştım. N'ye alacağım. Çalıştrıacağım. (gıcık start stopu kapatacağım:)) 1'e alacağım ve kalkacağım.
Doğru mu anlamışım?

Evet doğru.

Aracı N ye alsan da almasan da çalıştırma anında vites boşa geçiyor.

Tekrar sürüş yapabilmek için + yapmak yetiyor.

Kışın bir keresinde el freni çekik kaldığında donmuştu bu nedenle kışın çok soğuk günlerinde el frenini çekmiyorum.

Kitapçıkta vites geçişlerinin 2 saniye falan sürdüğünü yazıyordu. Bu yüzden ilk kalkışta da vitesi ayarladıktan sonra 2 saniye kadar bekledikten sonra ilerlemeye başlıyorum.

HarbiAslan
05/05/2011, 11:30
o zaman verilen bilgiyi burada tazeliyorum, aracı konuma göre 1 veya R konumuna alıp öyle bırakıyoruz. çalıştırırken zaten boşa alıyor araç kendini. sonra + ve devam... bilgi için teşekkürler.

kukart
05/05/2011, 12:01
araç Stop ----> - Auto1 / anahtarı çek çıkar aç kapıyı çık git. :)
araç Start ----> - N / frene basarak N ye al, marşa bas, vitese tak, bas gaza .:)

araç çalışır vaziyette kısa süreliğine kapıyı açıp dışarı çıkacaksınız (araba haala çalışıyor) aracı N ye alıp öyle çıkıyoruz (viteste iken kapı açılınca zırıl zırıl N ye al uyarısı veriyor... (araç N de iken el frenini mutlaka çekiniz)

takres
05/05/2011, 14:40
amma karışıkmış ya manuel bundan basit :D

atila
09/05/2011, 22:07
amma karışıkmış ya manuel bundan basit :D

okadarda karışık değil arkadaşım parkettiğinde 1de veya geri vitestesindir kontağı kapat el frenini çek ve çık çalıştırırkende boşa al çalıştır(unutursan kendi boşa alıyor)vitese tak ilerle

hayalci79
09/05/2011, 22:26
kitapçığı okumadım ama bana verilen bilgi aracı stop etmeden önce "N" (boş) konumuna alıp el frenini çekip kontağı kapatmak. çalıştırırken de bu size kolaylık sağlıyor, çünkü araç zaten boşta yani çalışmaya hazır, frene basıp aracı çalıştırdıktan sonra aracı "N" konumundan aldığınızda vites direk 1'e geçiyor ve bas gaza... start&stop olayı ise tamamen kişisel tercih. ben aracın kontağını açıp s&s'i devredışı bırakıyorum, sonra çalıştırıyorum aracı, yol esnasında da kapatıp açabilirsin start&stop'u.

Ben de aracımı bugün teslim aldım. Bana da aracı stop etmeden önce N'ye almam söylendi serviste, ama öyle yapınca uyarı verdi. Yanlış söylüyorlar! Kitapçığında 1'de veya R'de bırakın yazıyor zaten.

hayalci79
08/01/2012, 13:16
araç Stop ----> - Auto1 / anahtarı çek çıkar aç kapıyı çık git. :)
araç Start ----> - N / frene basarak N ye al, marşa bas, vitese tak, bas gaza .:)

araç çalışır vaziyette kısa süreliğine kapıyı açıp dışarı çıkacaksınız (araba haala çalışıyor) aracı N ye alıp öyle çıkıyoruz (viteste iken kapı açılınca zırıl zırıl N ye al uyarısı veriyor... (araç N de iken el frenini mutlaka çekiniz)

Aracı çalıştırırken illa ki N'ye almaya gerek var mı? Ben direk çalıştırıyorum, + ile 1'e atıp gidiyorum.

srkaradag
08/01/2012, 14:57
Merhaba arkadaşlar,

Doğru mu anlamışım?
Tamamen doğru anlamışsın hocam, kısa zamanda alışırsın.Bu arada aracı satan insanlar neden müşterilerini yanlış bilgilendiriyorlar,çok temel bir bilgilendirmeyi neden yapmıyorlar anlamak mümkün değil.