PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 860 km de dualogic arızası

emre the king
04/05/2011, 18:24
Arkadaşlar dün gece evime giderken,gece 12 de bile köprüde hafif bir trafik vardı.bilenler bilir zincirlikuyu'dan köprü ağzına kadar yokuş aşağı.bende boa alayım dedim şanzıman dinlensin.bir km falan gittikten sonra arıza ışıkları yanmaya başladı,vitesi kontrol edin,kılavuza bakın diye.bende hemen panikledim,duracaktım,yer yok köprüde duramadım.neyse hemen tekrar vitese aldım.köprü çıkında hemen sağa çektim.aracı kapattım,iki dakika bekledim,tekrar çalıştırdım,arıza ışıkları sönmüştü,kılavuz da yanımda değildi bakamadım.eve gittiğimde de simgeyi hatırlayamadım.
içime kurt dütü ne yapmalıyım?daha 870 km de aracım,sakin kullanan birisiyim,tedirgin oldum...:unsure00:

bvulgari
04/05/2011, 18:28
Öncelikle geçmiş olsun..Kurt düşme konusunda haklısınız..Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır mutlaka fakat servise de göstermeniz de fayda var diye düşünüyorum en azından kaydı olur..

Ziyaretçi049
04/05/2011, 18:31
Servise götürün bi kontrol etsinler onlar orda geçmişte ne hatası vermiş onu görebiliyorlar.
Emre'nin dediği gibi en azından arıza kayıtı oluşturursunuz ileride yine sorun yaşarsanız kolaylık olur.

reddragon
04/05/2011, 18:41
Kullanımla ilgili bir hata ya da fazla ısınma vs tarzı bişey olabilir. Bozulsa devam edemezdiniz...Yine de servise gösterin kayıtlarında baksınlar...

tayfux
04/05/2011, 19:25
bence aracı mutlaka servise gösterin bilgisayara bağlasınlar eğer geçici bir arıza ise zaten bilgisayar göstermez ama geçici değilse bilgisayar gösterir..

emre the king
04/05/2011, 19:35
boşa alıp kullanmaktan olmuş olabilir galiba,ben öyle düünüyorum.boşa alıp kullananlar varmı aranızda acaba?

reddragon
04/05/2011, 19:37
Valla bana bu aracı aldıran galerici bir abiydi. Tavsiyesi fazla oynama vites koluyla oldu... Ben auto modda kullanıyorum . Sadece çalıştırırken boşa alıp öle çalıştırıyorum ve geri vites haricinde oynamıom vitesle ...
He bu forumda bir sürü arkadaş manuel de kullanıo boşa da alıo bildiğim kadarıyla. Zaten öyle de olması gerekiyor.
Ben ilk alırken çekinmiştim düz vites istemiştim çünkü sorunları okudum baya otomatik şanzuman robotu değişimi yapan var. Bana hep bozulacakmış gibi, narin geliyor bu vites o yüzden fazla oynamaya korkuyorum...

krm1983
04/05/2011, 19:43
çok sağlıklı değil zaten hareket halindeyken boşa almak.sonuçta bir de fiatın otomatik şanzımanı

BLUEMAN
04/05/2011, 20:35
boşa alıp kullanmaktan olmuş olabilir galiba,ben öyle düünüyorum.boşa alıp kullananlar varmı aranızda acaba?

ben bir defa boşa aldım yani boşa almanın bir sakıncası yok daha doğrusu klavuzunda öyle yazıyor klavuzundada "tavsiye edilmesede boşa alındığı zaman "ibaresi var bence sizin araçta pek bir şey olacağını sanmıyorum ama bir daha boşa almayın çünkü ben bir defa boşa aldım ve boşa alma yüzünden olabilecek sorunları forumdan okuyunca daha boşa almadım sizde bundan sonra boşa almayın servisinede bir gösterin içiniz rahat olsun,gerçi şimdi benimde içime kurt düşmedi değil çünki ekrana hiç bakmamıştım aracı ilk aldığım zamanlar sadece o gün boşa almıştım şimdi düşünüyorum hiç olmaması gereken bir şeyi yapmışım .

comanchee
04/05/2011, 23:29
üstad yeniden vitese takınca sıkıntı çıkmadı ise sorun yok kafanıza takılacaksa servise gösterin derim.neticede evinize vamışsınız sıkıntısız

kukart
05/05/2011, 00:22
bende de aynı vites var..
bende ışıklara yaklaşırken boşa çekiyom aracı sıkıntı cıkarmıyor ama.. arakdaşın durumu farklı yokuş aşşağıya aracın hızlanması ve boşta iken frrenlerin daha az tutacağı söylenir , ve bu dualogic vittes kitaba bakın uyarısını genelde bu tarz yanlış vites seçiminde yapıyor örneğin frene basmadan geri vitese takınca, veya uygun olmadığı halde 4den 5 falan atınca.. kısacası baktır ama kafanda rahat olsun.. benim ilk aldığımda aynı sıkıntıyı yaşadım lamba sönmedi yalnız bende ... makineye bağlattım programını güncellediler falan sorun silindi...

PROTOS
05/05/2011, 11:53
Benim dualogic arızam kendi kendine boşa alması şeklinde oluuordu. Sonra vitese geçmiyordu. Şanzıman yağ kaçırıyormuş, düşen yağ basıncıda bu arızaya sebep olmuş. Komple robot değişti.

whisper1299
22/05/2011, 09:03
komple robat ne kadara değiştirdiniz garanti kapsamındamıydı siz mi ödediniz

levan34
22/05/2011, 10:24
slm.arkadaşım...aracım 5000 km.de ...duologic çok yoğun trafikte bip sesi vererek ışığı yakıyor...panik yapma...herkese oluyor...manuele al öyle devam et bir süre ışık söner...bende 2 defa yaptı,yine yapacaktır alıştık.

tavsiyem: çok duracaksan trafikte boşa alman normal....normal kullanımda vitesi auto da kullan,çok kurcalama...bence sistem güzel çalışıyor....çok kafaya taktıysan servise götür....arıza kaydına baksınlar....fren sensörü diye bir parça var,onu değişiyorlar.....ben henüz değiştirmedim....kolay gelsin.

RoadStorm
22/05/2011, 12:29
şimdi motor ve parçaları birbirlerine alışma süresi içindeler ama sen yanlış birşey yapmışsın arkadaşım şuan bir problemin yok ama büyük ihtimalle servis zamanı onu hatırlat ama aynı şeyi yapma birdaha boşa alırsanda ilk fren temasında vitese geçmeyi unutma ...

santiago
23/05/2011, 15:37
düz viteste de otomatik viteste de arabayı boşa alıp gitmeyeceksin rahatlama gibi bir söz konusu yok ayağını gazdan çek aynı şey hatta cut off muhabbetine girer ayrıca ani bir durumda siz vitese atıp sonra fren yapıncaya kadar allah korusun iş işten geçer frenlemeyide etkiliyor hatta düz viteslerde benim duyduğum 5. ve 4. vitesteki frenleme ile 3. ve 2. vitesteki frenleme arasında çok fark varmış yani 3 ve 2 de daha iyi tutuyormuş

kukart
24/05/2011, 01:19
düz viteste de otomatik viteste de arabayı boşa alıp gitmeyeceksin rahatlama gibi bir söz konusu yok ayağını gazdan çek aynı şey hatta cut off muhabbetine girer ayrıca ani bir durumda siz vitese atıp sonra fren yapıncaya kadar allah korusun iş işten geçer frenlemeyide etkiliyor hatta düz viteslerde benim duyduğum 5. ve 4. vitesteki frenleme ile 3. ve 2. vitesteki frenleme arasında çok fark varmış yani 3 ve 2 de daha iyi tutuyormuş

5-4-3-2 farketmez frenlemede.. farkeden vitese uygun hızdan kaynaklanmakta
5 . vitesdeki hızına göre frenler daha az tutacaktır buda arabanın doğasından kaynaklanır zaten 5. viteste örneğin 100km hızla giderken 3. viteste 60 km hızla yol alırken ki ani frenleme yapıldığında aynı tepkiyi verirse; araç, yani 5. vitesle giden aracın sonu takla veya yoldan çıkma ile sonuçlanır diye düşünüyorum...
bilmem anlatabildimmi..
frenleme araç yavaşladıkca daha iyi kavramaya başlar..