PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anahtar nasıl sökülür?

operatormurat
03/05/2011, 19:34
arkadaşlar anahtarı ile sorun yaşayan arkadaş ve merak edenler için gplerin anahatarını 20.kez söktüm... 1 .resimde logonun altındaki tek vidayı söktükten sonra ortadaki birleşim yerinden ince falçata benzeri bişeyle hafifçe kanırtarak ayırıyorum 2. resimdeki gibi sağ elimin işaret parmağıyla anahtara bastırıyorum yoksa zemberek benzeri yay yuvasından kurtularak dağılıyor,gerisi malum gördüğünüz gibi,yay kendini bırakmışsa kurması bayağı yetenek istiyor... merak edipte dağıtanlara nasıl yayın tekrar kurulacağını anlatırım...(son resimdeki gösterdiğim parça çok merak edilen immobilizer tüpü)

asil
03/05/2011, 20:47
abi fıat seni tanısa italyaya çağrırlar senden tasarım bilgisi almak için emeğine sağlık:d

operatormurat
03/05/2011, 20:59
maksat arkadaşlar bilgilensin asil,gerekiyorsa anahtarlarını kendileri söksün,servis çiftine 350 falan gibi rakamlardan bahsediyor...

disconnected
03/05/2011, 21:09
ben logoyu bile sokmeyi beceremedim :) feci saglam yapistirmislar

operatormurat
03/05/2011, 21:13
ben logoyu bile sokmeyi beceremedim :) feci saglam yapistirmislar
kıvanç anahtarın sağlamsa hiç sökmeye kalkışma,logoyu ince uçlu saatçi tornavidasıyla kanırtarak çıkarabilir,takarkende altına 1 damla japon damlatıp kapatabilirsin...

disconnected
03/05/2011, 21:37
kıvanç anahtarın sağlamsa hiç sökmeye kalkışma,logoyu ince uçlu saatçi tornavidasıyla kanırtarak çıkarabilir,takarkende altına 1 damla japon damlatıp kapatabilirsin...

anahtar saglamda logoyu degistirmek istiyorum.. ama nasil yapistirdilarsa ne yapsam cikmadi.. tam vazgecicekkende cizdim logoyu tornavidayla.. simdi iyice rahatsiz oldum illaki cikarmam lazim :D

operatormurat
03/05/2011, 21:42
anahtar saglamda logoyu degistirmek istiyorum.. ama nasil yapistirdilarsa ne yapsam cikmadi.. tam vazgecicekkende cizdim logoyu tornavidayla.. simdi iyice rahatsiz oldum illaki cikarmam lazim :D
iyi hoşta yerine koyacağın yeni logo hazırmı,çıkaracağın logo 2mm kalınlıkta ve kaliteli bir metalden yapılmış ona göre kendini ayarla...

disconnected
03/05/2011, 21:57
iyi hoşta yerine koyacağın yeni logo hazırmı,çıkaracağın logo 2mm kalınlıkta ve kaliteli bir metalden yapılmış ona göre kendini ayarla...

Abi logo hazirda tabi pek oyle kaliteli degil yapistiracagim..
gerci farketmez eskisi cikmiyor zaten, pes ettim yoksa elimde kalicak :)

operatormurat
03/05/2011, 22:18
öyle yapıştırma falansa logonun üzerine yapıştır gitsin...

asil
03/05/2011, 22:18
bende bir adet mavi anahtar logosu var

Du Hast
04/05/2011, 15:53
benimde elime yeni tip anahtarlık geçti, arkadaş verdi. yeni tipleri sökmek daha kolay. yayı kurmak o kadarda zor değil. yayı gediklere oturttuktan sonra bir tur çevireceksiniz anahtarı.

operatormurat
04/05/2011, 18:01
benimde elime yeni tip anahtarlık geçti, arkadaş verdi. yeni tipleri sökmek daha kolay. yayı kurmak o kadarda zor değil. yayı gediklere oturttuktan sonra bir tur çevireceksiniz anahtarı.
can eski anahtarının içindeki devreyi yeni tip anahtara taşıdınmı? oluyormu? yeni anahtarı kullanabiliyormusun? ayrıca yayı kurmak sana kolayda forumdan kaç kişi kurabilirki? bir tur kesmez 2 tur atacaksınki şaak diye sustalı gibi açılmalı usta...

Du Hast
04/05/2011, 20:03
can eski anahtarının içindeki devreyi yeni tip anahtara taşıdınmı? oluyormu? yeni anahtarı kullanabiliyormusun? ayrıca yayı kurmak sana kolayda forumdan kaç kişi kurabilirki? bir tur kesmez 2 tur atacaksınki şaak diye sustalı gibi açılmalı usta...
abi 2 tur atınca yay fazla geriliyor yerinden kurtukuyor denemiştim 2 tur atmayı :)

eskisinin devresi yenisinin içine uymuyor malesef. uysa bile anahtar şifreleri olmadığı için anahtarcıya gitmek şart. anahtarcıya gidip hem immo yu kopyalatırım hemde şifreyi ayarlatırım, uzaktan kumandalı yedek anahtarım olur :)

ritimsiz
10/12/2012, 19:36
bende bir adet mavi anahtar logosu var

ya benim anahtar logosu düştü satmayı düşünürmüsünüz o logoyu hala duruyorsa