PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ben bir daha Dubai Grup'tan sigorta yaptırmam!

smartmavi
01/05/2011, 15:04
16.04.2011 tarihinde seyir halindeyken aracıma atılan taşla cam tavanım patladı. Olay yerinde polis raporu düzenlendikten sonra aracımı anlaşmalı yetkili servise bıraktım. Yurtdışından camı geldikten sonra sunroof mekanizmasının da hasar gördüğü anlaşıldı. Tam 2 (iki) haftadır aracım yetkili serviste ama bana sadece 3 gün ikame araç tahsis edildi. Defalarca telefon etmeme ve eksperin de araç verilmesi gerektiği yönündeki raporuna rağmen Dubai kasko ısrarla bana araba vermiyor. Poliçemde yıl içerisinde 10 gün olarak belirtilen yasal hakkım bilinçli olarak engellenmiş bulunuyor.

Dubai Group sigorta hangi yasal dayanakla benim poliçemdeki hakkımı elimden alıyor anlamadım. Çağrı merkezinden yapılan açıklamaya göre "yedek parça bekleme süresinde araç ikame edilmez" deniyor. Bu durum İkame araç klozunda belirtilmediği gibi, zaten aracım parça beklemiyor. Mevcut hasar onarılmaya çalışılıyor.

Herkesin Dubai Grup'tan sigorta satın alırken bir kez daha düşünmesini tavsiye ederim.

(bir şikayet sitesine yazdığım şikayetimi sizinle de paylaşıyorum)

gorkem kaan
01/05/2011, 15:14
geçmiş olsun aracınızı hala alamadınızmı?

ozay06
01/05/2011, 15:20
Türkiye de bu işi en iyi yapan firmalar en başta Axa sonra Grupama diye biliyorum Bunları hem kendim yaşadığım için hemde çevremden duyduklarım Ben kaza yaptıktan hemen sonra acentamı aradım inanın 2 dk içerinde axa çok kibar bir şekilde aradı geçmiş olsun dileklerini ve yapabilecekleri tüm hizmete hazır olduklarını söylediler Çekici sordular istemedim Aracımı özel bir servise bıraktım Bıraktığım servis sigortamı sordu ve axa deyince mutlu oldu Aracı teslim almadan 1 gün önce tüm masrafları hesabıma yatırdılar Kiralık araç istedim Eksperinizle görüştük 6 gün tamir süreniz varmış biz size 7 gün araç sağlayacağız dediler 1 dk içerinde kiralık araç şirketi aradı ve aracı kapıma kadar getirdi Daha önce de ray sigorta ile işimiz oldu çok memnun kaldık ama şirketler çok el değiştirdiği için şimdi nasıllar bilmiyorum Dubaiden memnun olmayan tek siz değilsiniz Ayrıca Ankara sigorta ve Güneş sigorta ile ilgili olumlu yorum pek görmedim Kasko şirketinin iyisi teklif verirken 100 tl aşağısını veren değil kaza sırası ve sonrasında sizin en çok yanınızda olan şirkettir Onun için teklif alırken 3 e 5 e bakmamak lazım Bundan sonra axa diğerlerine göre abartı yüksek fiyat vermedikçe axa dan vazgeçmem

USTA
01/05/2011, 15:42
Aracımızın ön camı değişirken 1 gün serviste kaldı,bizim sigortada Dubai,araç istemek aklımıza gelmedi...

smartmavi
01/05/2011, 16:40
Maalesef hala alamadim. Kasko, eksper, servis birlik olup vermek istemiyorlar sanki.

sedini
01/05/2011, 17:15
zürich sigortayı tavsiye ederim.. allah kaza bela vermesin tabi ama gerçekten iyiler.. sadece mini onarım her firmada yıllık 40 cm ken 4x10 dan zürich te 4x3 ten 12 cm

takres
01/05/2011, 17:21
önerinizi dikkate alacağım...

16BBZ66
01/05/2011, 18:29
bende dubai ye yaptırmıştım önceki arabamı tamponu boyatmıştım boyatırken servis hasarsızlığı bozmaz demişti ve poliçede de yazıyor belli bir miktara kadar hasarsızlığın bozulmayacağını ama 160 tl lik tutar yüzünden hasarsızlığın bozulduğunu söylemişlerdi şu an allianz a yaptırdım hemde dubai den daha uygun fiyata yaptılar.

smartmavi
01/05/2011, 18:30
Türkiye de bu işi en iyi yapan firmalar en başta Axa sonra Grupama diye biliyorum Bunları hem kendim yaşadığım için hemde çevremden duyduklarım Ben kaza yaptıktan hemen sonra acentamı aradım inanın 2 dk içerinde axa çok kibar bir şekilde aradı geçmiş olsun dileklerini ve yapabilecekleri tüm hizmete hazır olduklarını söylediler Çekici sordular istemedim Aracımı özel bir servise bıraktım Bıraktığım servis sigortamı sordu ve axa deyince mutlu oldu Aracı teslim almadan 1 gün önce tüm masrafları hesabıma yatırdılar Kiralık araç istedim Eksperinizle görüştük 6 gün tamir süreniz varmış biz size 7 gün araç sağlayacağız dediler 1 dk içerinde kiralık araç şirketi aradı ve aracı kapıma kadar getirdi Daha önce de ray sigorta ile işimiz oldu çok memnun kaldık ama şirketler çok el değiştirdiği için şimdi nasıllar bilmiyorum Dubaiden memnun olmayan tek siz değilsiniz Ayrıca Ankara sigorta ve Güneş sigorta ile ilgili olumlu yorum pek görmedim Kasko şirketinin iyisi teklif verirken 100 tl aşağısını veren değil kaza sırası ve sonrasında sizin en çok yanınızda olan şirkettir Onun için teklif alırken 3 e 5 e bakmamak lazım Bundan sonra axa diğerlerine göre abartı yüksek fiyat vermedikçe axa dan vazgeçmem

Çok haklısınız, bir daha asla bu hataya düşmem. Ucuz diye Dubai'den yaptırdım ama son pişmanlık fayda etmiyor... Burdan tüm dostlarımızı uyarmış olalım.

smartmavi
01/05/2011, 18:33
Aracımızın ön camı değişirken 1 gün serviste kaldı,bizim sigortada Dubai,araç istemek aklımıza gelmedi...

Dubai 48 saatten az süren tamirler, cam hasarları ve parça bekleme sürelerinde kesinlikle araç vermiyormuş.

tayfux
01/05/2011, 19:36
sertaç çekecek çilen varmış be kardeşim sık dişini boşver Allah a havale et hepsini inşallah mekanizman da sıfır olacak miss gibi bineceksin..

leventt
01/05/2011, 21:14
dubai sigortası olan arkadaşların dikkat etmesi gereken bir husus daha var; sigortanızın süresinin dolmsına 10 gün kala arıyorlar; kendilerine sigorta yaptırmak istemediğimi söylüyorum, buna rağmen önceden onlarda olan kredi kartı sirkülasyonumla benim kredi kartımdan bir güzel parayı çekiyorlar. sonra mı kavga dövüş para iade ediliyor, kredi kartı limiti aşılıyor, banka faiz kesiyor, olan benim güzel hafta sonuma oluyor. böle dubai sigorta yerin dibine batsın....

izoci
01/05/2011, 21:45
geçmiş olsun çözülse artık şu probunuz size çok sorun yarattı o atanıda ...

fawori
02/05/2011, 02:14
dubai sigortası olan arkadaşların dikkat etmesi gereken bir husus daha var; sigortanızın süresinin dolmsına 10 gün kala arıyorlar; kendilerine sigorta yaptırmak istemediğimi söylüyorum, buna rağmen önceden onlarda olan kredi kartı sirkülasyonumla benim kredi kartımdan bir güzel parayı çekiyorlar. sonra mı kavga dövüş para iade ediliyor, kredi kartı limiti aşılıyor, banka faiz kesiyor, olan benim güzel hafta sonuma oluyor. böle dubai sigorta yerin dibine batsın....

ben senin yerinde olsaydım hocam adliye ye gider savcılığa suç duyurusunda bulunurum bak bakalım noluyor ondan sonra.

smartmavi
02/05/2011, 07:53
Adliye degil de bugun artik tuketici hakem heyetine muracaat ederek yasal islemlere baslicam.

exixiz
02/05/2011, 09:23
İlk öncelikle geçmiş olsun. Prosedürleri size söylemek istiyorum. İkami araç konusu..

İkami araç en fazla 7 iş günü verilir. Demişsiniz 10 gün diye ancak hiçbir sigorta şirketi 10 gün vermez. En fazla 7 iş günü verilir..

2. konu iş günü hesabı. İş günü hesabı ise parça temini süresince ikami araç verilmez.
Araç onarımına başladıktan sonra bitebilecek gün hesabı yapılır. Yani araca başlandı onarımını tamamlamak için kaç gün gerekli, şu kadar gün. Onarım sürecince araç tahsis edilir. Kimi parçalar temin süreci 1 ay bile bulabiliyor. Onun için sigorta şirketleri onarım süresince ikami araç verebiliyorlar..

smartmavi
02/05/2011, 14:13
Teşekkür ederim bilgilendirme için de, benim poliçemde yıl içi toplam 10 günü geçemez diyor, yani 10 güne kadar alma hakkım var.

https://www.dubaigroup.com.tr/liste_goster.asp?bolum=7&id=43

Üstelik bu klozda parça bekleme süresiyle ilgili en ufak bir açıklama yok. dolayısıyla bence yasal dayanağı da yok.

Bu arada, sabahtan beri DUBAİ GROUP çağrı merkezini de Genel Müdürlüğünü de arıyorum, bir allahın kuluna ulaşamadadım. Bu kadar rezillik olmaz; birine ulaşsam "Bi saniye hatta kalın diyor" veriyor müziği yada hattan düşürüyor. İnanılır gibi değil!

exixiz
02/05/2011, 14:23
Sigorta Şirketleri hepsi aynı..

clax22
02/05/2011, 17:29
ben dubai sigortayı ilk kez duyuyorum desem

smartmavi
02/05/2011, 17:57
Dogrudur, yeni sayilirlar...

Mecali
12/10/2011, 10:33
Arkadaşlar mrb, Konu hakkında bir çok yorumları okudum. Sigortalı olarak haklısınız sizlerin beklentisi en kısa zamanda ve zararınızın yada hasarınızın tamamının karşılanması ve ihtiyaçlarınıza cevap verilmesi. Ama bu konularda ilk önce yapılması gerekenler poliçeyi yaptırmadan önce çalıştığınız acenteden yazılı teklifi alarak incelemeniz gerekir, hangi teminatlar var ve teminatların içeriği ve muafiyet oranlarını çok iyi anlamak gerekir. Bir çok sigorta şirketine bağlı acenteler müşteriye poliçe yapabilmek için bir çok yönteme başvurabiliyorlar, Full kasko adı altında düşük teminatlarla veya uyguladıkları muafiyetlerle düşük primli poliçeler yapabiliyorlar. Bu durumlardan allah korusun başınıza bir olay gelmediği sürecede anlama şansınız yok. İkinci bir durum ve bana göre en önemlisi sigortalı yani sizlerin sorunlarınızla sizler değil Acenteniz ilgilenmeli yani sizlerin yazmış olduğun sorunlarınızı acenteniz halletmeli bu onun görevidir. Sigorta şirketinde çalışan bir personel sizi değişik mazeretlerle başından savabilir ve bu her şirkette olmaktadır, (bunu anlamanın en kısa yolu ise her bildiğiniz sigorta şirketi ile ilgili şikayetvar sitesinde görebilirsiniz.) Bu konularda acente muhatap olduğunda hasar servisi bu şekilde davranamaz çünkü acente neyin nasıl ve ne kadar zamanda yapılması gerektiğini çok iyi bilmektedir, aksi durumda bunun hesabını sormakta acentenin görevidir, yani sizin hakkınızı savunmak ve mağduriyetinizi gidermek acentenin görevidir. Eğer sizin acenteniz bu konularda yardımcı olamıyorsa size sigorta şirketinden önce acentenizi değiştirmenizi tavsiye ederim. Saygılarımla...

SRDR KRKC
12/10/2011, 11:01
Sertaç Sana Katılıyorum Beş Para Etmez Bu Dubaimidir Ne Karın Ağrısıdır.

Mecali
12/10/2011, 12:39
Sertaç Sana Katılıyorum Beş Para Etmez Bu Dubaimidir Ne Karın Ağrısıdır.

Ben Dubai yada bir başka şirleti eleştirmedim, yanlış anlaşılmak istemem. Türkiyede faaliyet gösteren her sigorta şirketinin yerine getirilmesi gereken yasal zorunlu sorumlulukları vardır, bu sorumluluklarını yerine getirmeyen yada getiremeyen şirketler faaliyette bulunamazlar. Benim özellikle dikkat çekmek istediğim konu sigortalıların haklarını korumak ve işlerinin takibini yapmak acentelerin görevidir, eğer bir müşteri (Sigortalı) sigorta şirketi ile sorun yaşayıp mağduriyeti söz konusu olmuşsa bunu halletmek ve mağduriyeti gidermek acentenin görevidir ki bir sorun yaşanıyorsa zaten o acente görevini yapmıyor demektir. Lütfen bu konularda bilinçli olalım acentenin görevi sadece poliçe yapmak değildir, sizlerin sigorta konusundaki tüm sorunlarınızla yakından ilgilenmek ve sizlerin mağdur olmamanız için mücadele etmek zorunluluğu vardır. saygılarımla...

ibrahim06
12/10/2011, 15:28
Ergo da iyidir

uraaal
12/10/2011, 18:03
işten cıktıgım zaman size bu sigorta şirketlerinin hepsinin defolarını sericem cok ciddiyim özellikle bu axacılar ve anadolu sigorta b ilmediginiz faydalanacagınız neler var neler bir bilseniz :D

uzuncocuk
12/10/2011, 21:13
dubaı group tan kaskom var.. acentem balıkesır ben vandayım... acentem muthıs... cok da memnunum... yan marspıyer de ufak bı hasarım oldu 1 gunlugune talebım olmadan vandan arac bulup verdıler. ayrıca temınatlar hususunda da super bence 2000 tl yı asmayan ve dosya acılmayan hıcbır arıza ıcın hasarsızlık bozulmuyor artı perıyodık bakım yaptırdım.%10 luk kısmı sıgorta sırketım karsıladı... acentemdekı kız her ne sartla olursa olsun aracınızla ılgılı ne olursa olsun bızı arayın herseyınızı bızzat ben takıp edıyorum dıyor... 14 aracım oldu ılk kez boyle bır sırketle calısıyorum... ben cok memnunum... sanırım olay acentede bıtıyor. kasko bedelım 44000 tl 1050 tl ye kasko yaptırdım ayrıca. buyuk hasarım olmadı ... o konuda yorum yapamıyorum.

Mecali
15/10/2011, 23:22
dubaı group tan kaskom var.. acentem balıkesır ben vandayım... acentem muthıs... cok da memnunum... yan marspıyer de ufak bı hasarım oldu 1 gunlugune talebım olmadan vandan arac bulup verdıler. ayrıca temınatlar hususunda da super bence 2000 tl yı asmayan ve dosya acılmayan hıcbır arıza ıcın hasarsızlık bozulmuyor artı perıyodık bakım yaptırdım.%10 luk kısmı sıgorta sırketım karsıladı... acentemdekı kız her ne sartla olursa olsun aracınızla ılgılı ne olursa olsun bızı arayın herseyınızı bızzat ben takıp edıyorum dıyor... 14 aracım oldu ılk kez boyle bır sırketle calısıyorum... ben cok memnunum... sanırım olay acentede bıtıyor. kasko bedelım 44000 tl 1050 tl ye kasko yaptırdım ayrıca. buyuk hasarım olmadı ... o konuda yorum yapamıyorum.

İşte benim bahsettiğim olayda budur, sigorta şirketleri elbette önemli ama en önemlisi acente. Bir sigortalı sorun yaşıyorsa bunun sebebi acentenin ya yetersizliğinden veya beceriksizliğinden kaynaklanır...

vek66
16/10/2011, 06:25
evet arkadaşlar bencede kasko ne olursa olsun en büyük iş acentede bitiyor ben senelerdir dubai ile çalışıyorum eski aracımda kaç kere mini onarım yaptım acente bilgisi dahilinde hiçbirinde sorun yaşamadım.