PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bagaj konusunda yardım...

xnode
30/04/2011, 21:38
Merhaba;

Az önce aracımı yıkadım ve şimdi bagaj açılmıyor. Kumandadan bagaj butonuna bastığımda dörtlüler yanıyor. Araç içindeki bagajı açma butonuna bastığımda ise çıt çıt diye bir ses geliyor sadece ve bagaj açılmıyor.

Sigorta mı atmış.. Sebebini bilen var mı acaba ? Yarın yola çıkmam gerekiyor ?

aon
30/04/2011, 22:48
buna benzer bir sorunu ben albea kullanırken yaşamıştım sorun bagaj kilidini tutan mavi plastik bi parçanın bagajı hızlı kapattığım için düşmüş olmasıydı.kaportacı 5 dk da halletti sorunu.

asil
30/04/2011, 22:51
bagaj elektirik harici başka hiç bir şeyle açamazsın istiyorsan yarın sorunu 2 dk çözeriz...

xnode
30/04/2011, 23:01
Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim, demek ki sorun üstesinden tek başıma gelemeyeceğim birşeymiş.

Sabah 04.30 'da yola çıkacağım ve gece 22.00 gibi döneceğim... Teklifin için teşekkürler @asil.

Umarım başka herhangi bir problem yaşamam..

ZAK1980
30/04/2011, 23:21
Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim, demek ki sorun üstesinden tek başıma gelemeyeceğim birşeymiş.

Sabah 04.30 'da yola çıkacağım ve gece 22.00 gibi döneceğim... Teklifin için teşekkürler @asil.

Umarım başka herhangi bir problem yaşamam..
kullanıcı kıtabında bagaj otomatık acılmadıgında el ıle manuel acılabılecegını okumustum bır bak ıstersen

xnode
01/05/2011, 00:15
Bunu bilmiyordum teşekkür ederim.. Bakayım.

xnode
04/05/2011, 00:42
Bagajın açılmama probleminin nedenini buldum. Aynı problemi yaşama ihtimali olanlar için söyleyeyim.

Çok ilginç; benzinlikteki pompacı yakıt deposu kapağını tam olarak oturtmamış, kapağı çıkartıp tekrar taktım ve kilitledim bastığımda bagaj açıldı, öncesinde ne yaptıysam açamadım...

kara kız
04/05/2011, 10:53
enteresan yakıt depo kapağıyla ne alakası varki bilmiyordum bunu yaralı bir bilgi olmuşş

Ziyaretci046
04/05/2011, 11:30
doblolarda depo kapagı açık olsun sol sürgülü kapıyı açamazsınız :)

xnode
04/05/2011, 11:32
Evet ben de şaşırdım. Fakat tesadüf olmuş olamaz sorunun bu olduğuna eminim, çünkü çok uğraştım bagaj kapağını açmak için.. Kullanıcı kitabında bagajı kumanda veya panelden açamıyorsanız, koltuğu arkaya çekerek bagaja girin ve mandalı çekin diyor. Ancak benim aracımda pandizot ve bagaj full woofer case olduğundan bagaj iptal durumda, yani bunu da yapamadım. Sinir etti.. 4'lü flaşörler iki kez yanıyor sönüyor. Direksiyon altından da ince çıt çıt diye bir ses geliyor. Ne sigorta kaldı ne de başka şey bakmadığım.

Daha sonra oturdum sorunun meydana geldiği gün tek tek neler yaptığımı düşündüm, bunlardan biri benzinliğe girmekti. Çünkü benzinlikte aracın anahtarını kontaktan alırken yanlışlıkla kumandadan bagajı açtım ve indiğimde kapattım, yani benzinlikte çalışıyordu.. Sonra çalışmamaya başladığını düşündüm. Yok canım ne ilgisi var dedim içimden birkaç kez daha başka şeyler denedim olmadı.. Fakat depo kapağının tam kapanmadığını gördüm. Belki elektronik olarak kontrol ediyordur ama hata vermiyordur diyerek kapağı çıkardım tekrar düzgün bir biçimde taktım ve kilitledim. Bastım ve BAGAJ AÇILDI :)

Bu kadar şeyi, "belki ondan değildir denk gelmiştir" gibi bir düşünce içine girilmemesi için yaptım. Saygılar..

luleburgazli
04/05/2011, 11:42
Cem enteresanmış harbiden...