PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yanmıyor

granded
30/04/2011, 02:16
selamlar..dikkatimi çekti ,gördüğüm puntoların arka lambalarında ,sinyalin altındaki parkların ikiside yanıyor, alttaki lambanın ampulü çift filamanlı biri park diğeri fren için.benim puntoda bu sinyalin altındaki park hiçbir pozisyonda yanmıyor..sigorta aklıma gelmiyor çünki sağ sol ikiside yanmıyor.neden olabilir acaba..saygılar

granded
01/05/2011, 00:09
bilenmi yok, ben mi yanlış anlattım acaba

GP COSKUN
01/05/2011, 00:11
tek duy ampül takmış olabilirler

takres
01/05/2011, 00:26
ampulden olabilir mi???

granded
01/05/2011, 00:45
ampulden olabilir mi???
sağ sol ikisi de yanmıyor.ama daha söküp kontrol etmeye zaman bulamadım.

granded
01/05/2011, 00:47
tek duy ampül takmış olabilirler
active leri öyle mi yaptılar yoksa

GP COSKUN
01/05/2011, 00:57
hayır bütün puntolarda yanması lazım
ama ampülü daha önce değişip tek duy takmış olabilirler diye aklıma geliyor
bir sök bak bakalım ampüller ne çıkacak

OzzY
01/05/2011, 01:02
hayır bütün puntolarda yanması lazım
ama ampülü daha önce değişip tek duy takmış olabilirler diye aklıma geliyor
bir sök bak bakalım ampüller ne çıkacak
arıza lambası yanmazmıydı abi

GP COSKUN
01/05/2011, 01:05
arıza lambası yanmazmıydı abi

bilemiyorum ozan hiç denemedim
acaba stopdaki ampul duylarımı tek duy eğer öyleyse yakmaz
birde çift duuy da takılmaz
acaba stop değişip yerli stop varsa öyle bir şeymi takıldı araca

Du Hast
01/05/2011, 03:03
selamlar..dikkatimi çekti ,gördüğüm puntoların arka lambalarında ,sinyalin altındaki parkların ikiside yanıyor, alttaki lambanın ampulü çift filamanlı biri park diğeri fren için.benim puntoda bu sinyalin altındaki park hiçbir pozisyonda yanmıyor..sigorta aklıma gelmiyor çünki sağ sol ikiside yanmıyor.neden olabilir acaba..saygılar
sinyalin altındaki park mı yanmıyor yoksa fren ile birlikte olan çift flamanlı park larmı yanmıyor?

sinyalin altındaki ufak 5 w lık park lambaları patladığında konsolda ikaz lambası yanmıyor denemiştim

granded
01/05/2011, 04:07
sinyalin altındaki park mı yanmıyor yoksa fren ile birlikte olan çift flamanlı park larmı yanmıyor?

sinyalin altındaki ufak 5 w lık park lambaları patladığında konsolda ikaz lambası yanmıyor denemiştim
evet ortadaki yanmıyor.sinyalin hemen altındaki yani.

tab
01/05/2011, 21:45
Akşamları yollarda kısa zaman bir yere uğramak için arabayı bırakırız. Herkeste farın 1 kademesni açar. Bütün yeni modellerde kontak anahtarın küçük çıkıntı vardır. Arabanın kontak anahtarını stop getirnce çıkarmadan çıkıntıya basarak kontak anahtarı ters yöne çevirerek anahtar çıkarın park lambaları yanar. Arabayıtekra çalıştırıncada eski haline gelir. belki o olabilir.

granded
01/05/2011, 21:58
teşekkür ederim arkadaşlar.bugün söküp baktım ampullar yanmış.değiştirdim oldu ama nasıl yanmış o önemli tabi.