PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ kapıdaki kolondan gelen ses

deor
29/04/2011, 18:25
Arkadaşlar sağ kapı içinden bir ses geliyor aslında sadece baslı müziklerde geliyor kolon patlamış olabilir mi?

operatormurat
29/04/2011, 23:15
orhun kapıdaki kolonun kapağı tırnaklı geçmeli tırnakları kırılmış olabilir, bas vuruncada zırıltı yapar,eğer öyleyse o kapağı sabitleyeceksin ses yapmaması için...

erkansass
29/04/2011, 23:46
yüksek ihtimalle kolon patlamamıştır. kapının iç yüzünde beyaz renkli bir kaplama var. şilte gibi. adını bilmiyorum. yüksek baslı müziklerde o parçanın boşlukları o sesi yapıyordur. serviste o boşlukların tamamen kapatılması gerekir.

deor
20/05/2011, 10:04
Ben bu sağ kapıyı sökmeye karar verdim puntolarla ilgili resimlere baktım fakat evo ile vidalar filan farklı yerlerde biri yardımcı olabilir mi bana nasıl sökerim içine köpük sıkmayı düşünüyorum ses kolondan gelmiyor çünkü.

blackhawk
20/05/2011, 12:33
Forumda ayrıntılı sökme resimleri bulabilirsin biraz araştırman gerekir. Kapının en altında 3 adet vida var yıldız tornavida ile sökmen lazım içerdeki kapı kolu altında yanlış aklımda kalmadıysa 2 vida var 5no alyan anahtarla sökebileceğin.Birde içerdeki açma kolunun orada kapak altında bir alyan vida daha var. Onları çıkardıktan sonra çamın orada fitili yukarı kasıp plastik parçayıkendine çekmen lazım.ayrıca altlarda klipsler var.Tırnakları kırmamaya dikkat et.Kapı yüzeyin arkasında hoparlörün önüne denk gelen plastik çember var tırnaklı o parça ses yapan suçlu onu çıkar ya da sabitle...

EvoKoray
20/05/2011, 12:42
aynı ses bende de var sadece sağ kapıda.

deor
20/05/2011, 13:11
Yardımınız için teşekkürler birde şunu sorma istiyorum aracın hoparlörlerini değiştirmek istiyorum da bana önerebileceğiniz fiyatıda orta halli olan bir sistem var mı sadece hoparlörler değişecek ben navitech inkilere baktım 55 liraydı ama nasıl bilemiyorum