PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 10000 yağ ve hava filtresı değişiminde olay..

Misafir2
04/01/2007, 21:45
arkadaşlar bayramdan 1 hafta önce yağ değişiminin fıyatını servıse sordum 120 ytl dediler ancak bayramın 2. günü anıden uzun yola çıkma planı olunca fiat müşterı hızmetlerı aracılığıyla fiat yol yardımdan yağ değişim, için yardım istedim gecenın 11 de servise (aynı servıs) çekılıp yağı ve hava fıltresı değişen aracıma (başında bekledım valla) 61 ytl fatura cıkarılınca şok oldum yapılan işlem aynı yağ değişti, hava filtresı değişti fatura 61 ytl tuhaf değilmi 1 hafta söylenen rakkamın yarısı acaba bana şaka olsun dıye 120ytl dedler sandım bugün bır arkadaşıma aratırdım aynı servıs 120ytl dedi?? bundan sonra arabaları yol yardım aracılıpğıylamı bakıma götürelım anlamadım yahuuu8M 8M 8M 8M

microab
04/01/2007, 21:54
Yağı değişip yağ filtresi değişmedimi,bende tam tersi olmuştu...

Misafir2
04/01/2007, 21:59
Yağı değişip yağ filtresi değişmedimi,bende tam tersi olmuştu...

ikiside değişti ben ısrarla hava filtresını değiştirin deyınce değiştıler vadı yazmıştı bır ara önemlı dıye 20000 dede yağ fıltreyı değişecem

h k
04/01/2007, 22:01
seninkinde bir karisiklik olmus bence. sana telefonda verdikleri ilk fiyat dizellerin 10 bin bakim fiyati olabilir , sen benzinli aracin icin sadece yag degistirip baska bir bakim-kontrol yaptirmadigin icin fiyati düsük cikmis.

bu arada benzinli aracinin yagini nicin 10 binde degistirdin ? lpg den dolayi mi?

Misafir2
04/01/2007, 22:06
seninkinde bir karisiklik olmus bence. sana telefonda verdikleri ilk fiyat dizellerin 10 bin bakim fiyati olabilir , sen benzinli aracin icin sadece yag degistirip baska bir bakim-kontrol yaptirmadigin icin fiyati düsük cikmis.

bu arada benzinli aracinin yagini nicin 10 binde degistirdin ? lpg den dolayi mi?

servıs sakaryanın hava ve yol şartlarından dolayı bız 10000 de yağ değişimini tavsıye edıyoruz demışlerdı ondan değiştırdım 10000 de

h k
04/01/2007, 22:14
servıs sakaryanın hava ve yol şartlarından dolayı bız 10000 de yağ değişimini tavsıye edıyoruz demışlerdı ondan değiştırdım 10000 de

e sadece yag degisimi icin o fiyat normal , telefonda verdikleri fiyatta ucmuslar o zaman.

sakaryanin hava sartlari nasil ki ? gebzede benim araba sürekli olarak toz icinde seyahat etti , 16.5k da iken hava filtresini ve poleni degistirdim , polen filtresi igrenc bir duruma gelmisti. yaginida 20 binde degistirdim servis erken gel falan dememisti.

Misafir2
04/01/2007, 22:18
e sadece yag degisimi icin o fiyat normal , telefonda verdikleri fiyatta ucmuslar o zaman.

sakaryanin hava sartlari nasil ki ? gebzede benim araba sürekli olarak toz icinde seyahat etti , 16.5k da iken hava filtresini ve poleni degistirdim , polen filtresi igrenc bir duruma gelmisti. yaginida 20 binde degistirdim servis erken gel falan dememisti.

abıcım benımmanladığım bu servısler kafasına görwe takılıyorya valla bana ilk aldığımda kaput boya koruma yaptıorma garantıden çıkar dıyen servıs diğer illerde arkadaşları kendılerı teşvık etmış bana lpg den dolayı garantı devam yenı taktırmak isteyen arkadaşlara olmaz denmış :)) bunların hepsı ayrı telden çalıyo başta fıat olmak üzere devenın nerem doğruki hıkayesı gıbı anlayacağın bu olay :)))))8O

pdr42
05/01/2007, 20:05
yaw o lpg oalyında bahsi gecen benim ama fiat bana daha net bi cvp vermedi bende suan olayı ertelediğim için beklemedeyim bakalım ne olacak valla cok tutarsız sadece fiat değil bu grubun şirketleri opet karrttada geldi basıma bunlar her neyse de
bilen varmı 10 binde getirin deinlen bakımda ne yapıyolar sadece yagmı değişiyo

Mısafır
05/01/2007, 20:54
enteresan bi durum , bakalım ben de yarın sabah goturecem aracımı ne kadar fıyat cıkacak.

binceler1907
07/01/2007, 18:08
ben 10000 bakımını 8500-9000 km civarında yaptırdım. benimki dizel. yağ+hava filitresi ve yağ değişimi 74 YTL. aldılar. Malatyada yaptırmıştım.

ORACLE
07/01/2007, 18:30
Bende dün aracın yağ eksiğini tamamlattım.
1 litre kadar yağ eklediler ve para almadılar.
Halbuki yapın litresi 17 YTL sanırım.
Hatta bu yağın parasını aldıkları arkadaşlarımızda var.
Bu arada alt koruma gelmiş bu hafta içi taktıracağım.
Ancak aracı bırakıp işe gideceğim için foto çekemeyeceğim

pdr42
07/01/2007, 23:45
hmm valla bende buugn sabah fiata mail attım daha aradan 1 dakka gecemeden aradılar bu ne hzı dedim yaw 10 bin bakımı sordum bayan dediki siz 20 binde gideceksiniz ama 10 binde giderseniz yag filtresi ve ayg değişir dedi aslında arkadaslar sizden bişey rica edeceğim bunu ben konyada yapacağım yani konyadan fiat alcagım sizde sorun bakalım ne diyecekler 10 bin bakımında ne yapacaklar bide ne isteyecekler fiyat olarak