PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yedek parça yardım

taret
28/04/2011, 20:43
Arkadaşlar hele şükür şark hizmetim bitti ve geri dönüş için kontak kapatmadan yaklaşık 1400 km yol yapmam gerekiyor. Bu yüzden aracıma bakım yapmak istiyorum.Ancak yetkili servise uzak olmamdan dolayı , araç bakımını bir ustaya yaptırıcam. Bulunduğum yerde GP nin ihtiyaç duyduğum parçaları ya yok yada pahalı. Bu yüzden lazım olan parçaları internetten almayı düşünüyorum.hangi marka ve hangi siteden alabilirim.bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.

aracım 42 binde 1,4 fire active benzinli.

10w/40 yağ :
hava filtresi :
yağ filtresi :
polen filtresi :
buji :

asil
28/04/2011, 21:20
bir arkadaşınızdan rica edin servisten veya başka bir yerden temin etsin size kargolayabilir......

taret
28/04/2011, 21:41
kimseye yük olmak istemiyorum. yoksa bu fikir ilk akla gelebilecek fikirlerden. ilgin için teşekkürler

takres
28/04/2011, 21:45
buji hariç hepsine 80 lira verdim...bujide 50 civarı sanırım...

34ozkankurtuldu34
28/04/2011, 22:15
88 tl .yt hemen kargolarım size madem zor durumdasınız yarın size vakit ayırıp hemen gönderebilirim isterseniz daha da ucuz tutabilir

buji 25 lira
petrol ofisi 5-40 yag 40 lira
polen 8
hava filtresi 7
yag filtresi 8

toplam 88 lira faturasınıda kargonun içene koyar gönderirim amaç yardımlaşmak ve paylaşım degil mi sonuçta dilerseniz göndereyim.

Ersal
28/04/2011, 23:27
Bence göreve başladığın yerde bakımını yaptır.Yetkili serviste yok diyorsun elletme kimseye GP yi bir tarafını bozarlar arabanın.Yağı eksik değilse yolda bırakmaz kolay kolay bin gel.1.400 değil 2.400 yine götürür seni.Hele birde benzinli GP ise:)

eskibur
29/04/2011, 01:31
88 tl .yt hemen kargolarım size madem zor durumdasınız yarın size vakit ayırıp hemen gönderebilirim isterseniz daha da ucuz tutabilir

buji 25 lira
polen 8
hava filtresi 7
yag filtresi 8

toplam 88 lira faturasınıda kargonun içene koyar gönderirim amaç yardımlaşmak ve paylaşım degil mi sonuçta dilerseniz göndereyim.

Takdir ettim Özkan Abi çok yardımsevermişsin. İşini gücünü bırakıp uğraşmayı teklif etmen büyük incelik

OzzY
29/04/2011, 04:22
eğer 20000 bakımı yapıldıysa, yağ 1 seneden eski değilse dönüşte bakıma sokmanız sıkıntı yaratmaz.

taret
01/05/2011, 15:18

buji 25 lira
polen 8
hava filtresi 7
yag filtresi 8

ilginiz için çok çok teşekkür ederim. forumda sizin gibi üyelerin olması çok büyük bir kazanç.

konuyu kısmen çözdüm sayılır. 10w/40 castrol magnetec hepsiburadadan 60 tl ye aldım. geriye kalan parçaları elazığdan aldırabildim.
hava filtresi 15 tl , yağ filtresi 10 tl.

ZAK1980
01/05/2011, 15:45
ilginiz için çok çok teşekkür ederim. forumda sizin gibi üyelerin olması çok büyük bir kazanç.

konuyu kısmen çözdüm sayılır. 10w/40 castrol magnetec hepsiburadadan 60 tl ye aldım. geriye kalan parçaları elazığdan aldırabildim.
hava filtresi 15 tl , yağ filtresi 10 tl.
Cem bujıyıde kıtapcıga bak kıtapta marka model herseyı yazıyor aynısını al ben bulmustum tanesın15 tl ıdı fiatın taktıgının aynısı dısbrıtorunu bulmustum .
Bu arada arkadaslar bır komsum ıle gecen gun sohbet edıyorduk onun Fiat Tempra aracı vardı bılıyorsunuz garantı bıttıgınde servıse gıtmeyız onun yerıne sanayııye gıderız bakım ıcın bu tanıdıkta aracı sanayıye goturmus bakımını yaptırmıs bujılerını degıstırmıs bakımdan sonra aracında ufak tefek bazı sorunlar cıkmıs fazla yakma,devır kaybı yanı bujı ıle alakalı sorunlar kısacası uzun sure sanyıyee gıttı geldı sonra aracı sattı ford aldı yıllar sonra bır ustaya goturmus aracı adamla muhabbet ederken tempra gelmıs servıse asagı yukarı bu komsumun yasadıgı sorunlardan bahsetmıs ustanın ılk baktıgı sey bujılerı olmus bosc* marka kalıtelı bujı dogru bujı takılmıs fakat fabrıkanın takmıs oldugu bujının aynısı degılmıs arac bujıden dolayı sıkıntı yasarmıs bosc* marka bujı 20 tl ımıs fabrıkanın taktıgı 15 tl ımıs atıyorum kısacası aracınızın fabrıkada takılan parcalarını takın kullanın arkakadaslar yoksa uyumsuzluk olabılıyor

GünahsizSeytan
01/05/2011, 16:14
Cem bujıyıde kıtapcıga bak kıtapta marka model herseyı yazıyor aynısını al ben bulmustum tanesın15 tl ıdı fiatın taktıgının aynısı dısbrıtorunu bulmustum .
Bu arada arkadaslar bır komsum ıle gecen gun sohbet edıyorduk onun Fiat Tempra aracı vardı bılıyorsunuz garantı bıttıgınde servıse gıtmeyız onun yerıne sanayııye gıderız bakım ıcın bu tanıdıkta aracı sanayıye goturmus bakımını yaptırmıs bujılerını degıstırmıs bakımdan sonra aracında ufak tefek bazı sorunlar cıkmıs fazla yakma,devır kaybı yanı bujı ıle alakalı sorunlar kısacası uzun sure sanyıyee gıttı geldı sonra aracı sattı ford aldı yıllar sonra bır ustaya goturmus aracı adamla muhabbet ederken tempra gelmıs servıse asagı yukarı bu komsumun yasadıgı sorunlardan bahsetmıs ustanın ılk baktıgı sey bujılerı olmus bosc* marka kalıtelı bujı dogru bujı takılmıs fakat fabrıkanın takmıs oldugu bujının aynısı degılmıs arac bujıden dolayı sıkıntı yasarmıs bosc* marka bujı 20 tl ımıs fabrıkanın taktıgı 15 tl ımıs atıyorum kısacası aracınızın fabrıkada takılan parcalarını takın kullanın arkakadaslar yoksa uyumsuzluk olabılıyor

Zeynel abi bu bujileri kac km de bir değiştirmek lazım ? Benim yakıt bayağı arttı filtreyi değiştirdm değişme olmadı bujilerden olabileceğini düşünüyorum 18.000 km oldu aynı bujilerle :)

tayfux
01/05/2011, 19:41
benzinlilerde 10 binde değiştirin derim ben çünkü yakıtı fena etkiliyor..

ZAK1980
01/05/2011, 20:04
20 bınde ılk degısım daha sonrakı her 20 bınde degısıyor

celenlee
10/06/2014, 15:52
otodan hepsini alabilirsiniz 7-8tl kargo ücreti

Kargo 8TL
bujiler 50TL
Filtreler 28TL
Yağ 5w40 Petronas 45TL ben bu yağı kullanıyorum Edge ile bir farkını hissedemedim.
~130TL

fotobelit
10/06/2014, 18:11
Bu hort ta sağlamsayılır..