PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic Vites

rosecıty
11/05/2007, 10:10
MERHABA...
1.4 FRE ACTİVE 77 DUALOGIC VİTES KULLANIMI HAKKINDA BİLGİ
ARACI YENİ ALDIM.... :ssss:

kuzgun2000
11/05/2007, 10:17
Bende de otomatik var 1 den 2 ye geçerken tıırtı gibi ses geliyor halen anlamış değilim sizce normal bir durum mu arkadaşlar. Servise gitmeme gerek varmı? Kafayı yiycem araba daha yeni alalı 2 hafta oldu.

heartfever
11/05/2007, 10:19
bir servise göster bence.

kuzgun2000
11/05/2007, 10:23
Bende de otomatik var 1 den 2 ye geçerken tıırtı gibi ses geliyor halen anlamış değilim sizce normal bir durum mu arkadaşlar. Servise gitmeme gerek varmı? Kafayı yiycem araba daha yeni alalı 2 hafta oldu.

bu hafta sonu gidip göstericem bakalım ne olucak hakketen sinek küçük ama mide bulandırıyor..hiç böyle sorunla karşılaştığınız oldu mu çevreden...

BRACAL07
11/05/2007, 13:23
bende de otomatik var ama böyle bi problemle karşılaşmadım , karşılaştığım problem yazılım konusundaydı saolsun Birmot Zincirlikuyu Selçuk Bey halletti , servise gidin derim.

kuzgun2000
11/05/2007, 14:18
Ama kim ne derse desin GP delisi olduk ailecek. Valla eşimde bende arabayı paylaşamıyoruz. tüm gp sahiplerine kazasız belasız yolculuklar yakında bende koyarım resimleri işallah...:(

alpy
11/05/2007, 16:34
aynı model araba bende de var benım problemimde geri vitese alırken gıjjjjjjjjjjjjjj diye ses cıkıyo sonra kendini bosa alıyor sizde oluyormu bu

servise goturdugumde ise selcuk bey manuel vıtesın ustune robot gecırıldıgı ıcın tam vıtes yerıne oturmadıgı ıcın normal oldugunu soylemıstı
ama uyuz oluyorum bu duruma baska bu sesı duyan var mı acaba

akin78
11/05/2007, 16:38
Keşke dualogic olsaydı benimkiside yaw canım çekti :)

alpy
11/05/2007, 16:41
yok ya hic guzel degil bence duallogic ben hıc memnun degilim

BRACAL07
15/05/2007, 13:46
Alpaslan , benim arac 8500 km de ben o şekilde problemle hiç karşılaşmadım , bazen ileri geri giderken sabırsız davrandığımdan dolayı vites gecişlerinde bir ileri alıyorum frene basıp hemen geri aldığımda tam vitesi oturtamıyor sistem vites kolu geride fakat ekranda N beliriyor yani boşa alıyor düdük ötmeye başlıyor , 1-2 defa yaptım daha sonraları biraz beklemem gerektiğini anladım , robot gerekli vites değişimini yaptıktan sonra aracı hareket ettirmeye gayret ediyorum , eğer devamlı tekrarlayan bi konu ise eminim Birmot Zincirlikuyu da Selçuk bey o konuya eğilecektir .
punto yu çözdüm mesela yokuş yukarı cıkacaksam , veya dur kalk trafiğinde manuel e alıyorum almamın sebebi arac tam algılayamıyor nasıl vites değiştireceğini , yokuş yukarı ise 2 den 1 e zor geciriyor , dur kalk trafiğinde ise 1.viteste gitmen gerekli mesela hemen 2.vitese geciyor hafif yavaşlıyorsun 1.vitese geciyor falan , o arada manuel e alıyorum ama biraz hızlandıktan sonra otom.geciyorum düz yolda vites atışları sollamalarda gazın sonuna kadar bastıktan sonra sol çekme falan hoşuma gidiyor , puntodan memnunum ,vites değişikliklerinde ise kendi çözümü mü buldum yukarıda yazdığım gibi

rosecıty
15/05/2007, 17:04
Aracima Bügün Kavuştum ....
Ve Dualogik Harika
Bide ön Kapiyi Acinca Ses Geliyo Normal Mi

PredatoR
15/05/2007, 17:51
Aracima Bügün Kavuştum ....
Ve Dualogik Harika
Bide ön Kapiyi Acinca Ses Geliyo Normal Mi

normal. ben sormuştum servise. bi duruma hazırlıyomuş araba kendini ama unuttum:)

h k
15/05/2007, 21:15
punto yu çözdüm mesela yokuş yukarı cıkacaksam , veya dur kalk trafiğinde manuel e alıyorum almamın sebebi arac tam algılayamıyor nasıl vites değiştireceğini , yokuş yukarı ise 2 den 1 e zor geciriyor , dur kalk trafiğinde ise 1.viteste gitmen gerekli mesela hemen 2.vitese geciyor hafif yavaşlıyorsun 1.vitese geciyor falan , o arada manuel e alıyorum ama biraz hızlandıktan sonra otom.geciyorum düz yolda vites atışları sollamalarda gazın sonuna kadar bastıktan sonra sol çekme falan hoşuma gidiyor , puntodan memnunum ,vites değişikliklerinde ise kendi çözümü mü buldum yukarıda yazdığım gibi

dur kalkta vitesi kendiniz degistirecekseniz ne anladim ben o otomatik vitesten :alala:

SteinGP
15/05/2007, 22:15
malesef otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlar hala istenen seviyede değil yokuşta vb. biraz sıkıntı verebiliyor..bu konuda volkswagen in DSG si bir numara yiğidi öldür hakkını ver...

OzzY
16/05/2007, 00:27
malesef otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlar hala istenen seviyede değil yokuşta vb. biraz sıkıntı verebiliyor..bu konuda volkswagen in DSG si bir numara yiğidi öldür hakkını ver...
kesinlikle...

BRACAL07
16/05/2007, 12:17
[QUOTE=h k;72408]dur kalkta vitesi kendiniz degistirecekseniz ne anladim ben o otomatik vitesten :

demişsiniz ama dur kalk trafiğinde ilerlerken zaten arac otomatik olduğu için vites kolunu ileriye ittirerek kontrolün sizde olmasını sağlıyorsunuz sizi yoracak bişey değil , zaten bi ileri daha 2.vitestesiniz diyelim , yavaşladınız ve durdunuz sizin bişey yapmanıza gerek kalmıyor kendisi 1 e düşüyor zaten yorucu bişey değil o yüzden , ve manuel e aldığımda da otom.ten farkı yok

OzzY
16/05/2007, 17:01
Alpaslan , benim arac 8500 km de ben o şekilde problemle hiç karşılaşmadım , bazen ileri geri giderken sabırsız davrandığımdan dolayı vites gecişlerinde bir ileri alıyorum frene basıp hemen geri aldığımda tam vitesi oturtamıyor sistem vites kolu geride fakat ekranda N beliriyor yani boşa alıyor düdük ötmeye başlıyor , 1-2 defa yaptım daha sonraları biraz beklemem gerektiğini anladım , robot gerekli vites değişimini yaptıktan sonra aracı hareket ettirmeye gayret ediyorum , eğer devamlı tekrarlayan bi konu ise eminim Birmot Zincirlikuyu da Selçuk bey o konuya eğilecektir .
bugun fuarda opel elemanı ile konuştuk biraz.
kesinlikle bu şekilde kullanmak gerektiğini söyledi...

BRACAL07
16/05/2007, 17:22
opel sürmedim hiç ama yarı otomatik şanzıman konusunda bu gibi durumların olduğunu biliyorum , alışmak lazım biraz sadece hani otom. ten manuel e , manuel den otom.e falan kendini alıştırmak lazım , puntomuzu alırken dıalogıc olarak aldık çünkü kendi adıma söliyim araştırdım aldım , 16 eylül de test sürüşünü yaptım birmot zincirlikuyuda tmm dedim alıyorum kaslı cocuğu :)

erosistanbul
25/04/2009, 00:13
arkadaşlar Dualogic bi harika. otomatikte de manuel kumanda edebiliyorsunuz. ben bunu arabayı aldıktan 1 ay sonra öğrendim :) yokuşta, sollamalarda vitese bi tık -, olay tamam.eco modu kapatınca devir de yükseliyor ki deymeyin keyfime. vites geçişlerinde ufak bi tıkırtı sesi geliyor.servise sordum, normalmiş.onlar normal deyince bende anormal düşünmedim.servisime güveniyorum.(istanbul-küçükyalı birmot).herkese keyifli, kazasız sürüşler.

birotteau
25/04/2009, 18:16
Merhaba,
Ben Dualogic aracimdan cok memnunum. Geri viteste cirlama sorunu yasamistim ama garantiden halledildi, ve yaklasik 1 yildir sorunsuz kullaniyorum.
Bircok firmanin da bu sekilde robotlu otomatik sanzimana gecmesi benim aracima olan guvenimi artiriyor. Toyota MMT ile coktan gecis yapti, Honda i-shift ile Jazz'da da kullanima gecti. Alfa, Selespeed ile Fiat grubunda ilk denenen marka olmustu.
Egzos gazlarindaki salinimi engellemek icin cikan kisitlamalar bircok firmayi bu tur uygulamalara tesvik etti, iyi de oldu.
DSG ise gercekten cok iyi calisan, konvansiyonel otomatik sanzimanlardaki kayiplarin olmadigi bir sanziman. Ancak ben bir sure daha beklemek gerekir diye dusunuyorum, cunku cift debriyajli DSG cok basit bir sistem degil. Ford'da Durashift ile DSG benzeri cift debriyajli sisteme geciyormus, yilsonu Turkiye'ye de gelir diye tahmin ediyorum.

narkoz30
25/04/2009, 22:37
icadı mercedes bulur patent süresi bitince diğer firmalar da kullanır mercedesin otomatikleri çok çok daha güzel ama ben manuelden vazgeçmem dogrusu.

HugemaN
25/04/2009, 22:59
+1 :)