PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : direkiyondaki ses

TEZEL PUNTO 45
28/04/2011, 12:34
merhaba abilerim gecen gün aracımı kullanırken direksiyonu sağa dogru kırdıgımda hafıf bı kırk kırk dıye ses duydum sadece saga dondurdugum zaman yapıyor bunu sızce neden olabılır sankı dıreksıyon mılı oynuomus gıbı gelıo yanı cok can sıkıcı bır ses yardımlarınızı beklıyorum

GP COSKUN
28/04/2011, 12:40
direksiyonu çevirirken yayları elinle tut yaylarda da titreşim ve sess varsa amortisör takozu
birde direksiyon milinin torkuna baktır buda normalse z rotuna bak
sorun bu 3 ünden biri ama büyük ihtimal takozlarda sorun

asil
28/04/2011, 13:17
otoizmir nicli üye ile irtibata geçebilirsin yardımda bulunacaktır....

kara kız
28/04/2011, 13:55
çok hafif bir kırık kırık ses geliyorsa airbag altındaki aiıbag spiralinden geliyordur .. coskun ustanın dediklerinin haricinde bir durum varsa sorun benım yazdığımdan kaynaklanıyor..cozumu slıkon yağlayıcıyla yağlamak..

era007
28/04/2011, 14:17
Biraz önce servise aynı sebepten dolayı götürdüm. Amortisör takozunun üstünde dişli bil yalar varmış oraya su kaçınca bu ses gelirmiş. Araba soğukken bu sesi daha çok yapıyor biraz yol gittin mi azalıyorsa sorun benimkiyle aynı demektir. Garantiden değiştiriyorlar ancak çok uzun süren bir işlemmiş. saat 14:00 da başladılar 18:00gibi teslim edecekler. Aracın garantili olması bu konuda çok iyi.

TEZEL PUNTO 45
28/04/2011, 18:24
Biraz önce servise aynı sebepten dolayı götürdüm. Amortisör takozunun üstünde dişli bil yalar varmış oraya su kaçınca bu ses gelirmiş. Araba soğukken bu sesi daha çok yapıyor biraz yol gittin mi azalıyorsa sorun benimkiyle aynı demektir. Garantiden değiştiriyorlar ancak çok uzun süren bir işlemmiş. saat 14:00 da başladılar 18:00gibi teslim edecekler. Aracın garantili olması bu konuda çok iyi.

ewet aynı dedıgınız gıbı ısıkta duruyorum mesela dıreksıyonu saga cevırıorum ses gelıo aynı aracın garantısı bıttı kaca mal olur kı goturemedım daha servıse

34ozkankurtuldu34
28/04/2011, 22:23
kesinlikle takozlarda takımını sag sol olarak 90 tl parçalar tuttu degiştirmiştim.

TEZEL PUNTO 45
29/04/2011, 09:41
kesinlikle takozlarda takımını sag sol olarak 90 tl parçalar tuttu degiştirmiştim.

aksam tekrar denedim park halınde yıne yapıo sankı dıreksıyon yerınden oynuyo gıbı gelıo cok can sıkıcı yarın goturcem servıse baktıracagım

era007
29/04/2011, 10:45
ewet aynı dedıgınız gıbı ısıkta duruyorum mesela dıreksıyonu saga cevırıorum ses gelıo aynı aracın garantısı bıttı kaca mal olur kı goturemedım daha servıse

Hiç bir bilgim yok ama sanmıyorum çok fazla tutacağını.