PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LÜTFEN Yardım !!

halilozan
28/04/2011, 10:12
Arkadaşlar benim yaklaşık 2 senedir sıfır gibi aldıgım 1,4 fire active marka gp mi çok benzin yakmasından dolayı sattım tüp bağlatmaya kıyamadıgım için . ve internetten istanbulda bir araç buldum 15,000 tl ye aracın sahibini aradım ve araç hakkında bilgi almak istedim bana sadece kaportasında sorunları oldugunu ve aracın baska hıc bır sorunu olmadıgını soyledı..bende benım ıcın motoru ve yuruyenı onemlı dedım gıttım aracı göstermeden aldım ufak bir pazarlıkla .. fakat gp bukadar sevmeme rağmen aractan sogudum. çünkü : aracın airbegler yokmuş,abs hata veriyor klima kompressoru bozuk , akislerin ikiside bozuk, turbosu bozuk, ya daha sayamadıgım bir sürü şey .. :((( neyse ben bunların hepsını yaptırdım oda sırf ınsanlara inat ve tıcareti için değil binmek için yaptırdım... şimdi tek eksigim iyi bir kaportacı bu işten iyi anlıyan ve tabi fiyatıda makul yada ödemede kolaylık yapabılıcek bir yer yardımlarınızı bekliyorum lütfen...

tayfux
28/04/2011, 11:31
15000 e fire active mi aldınız hocam tekrar hangi araç aldınız?

GP COSKUN
28/04/2011, 11:36
ucuz etin yahnisi tatsız olur
bence suç grande puntoda değil sizin bakmadan baktırmadan araç almanızda kaportada ne gibi sorunlar var

Mjet
o fiyata dizel alıyosunuz size motorda sorun yok diyolar inanıp kimseye göstermeden bu aracı alıyosunuz. Biraz Kaşınmışsınız sanki Allah yardımcınız olsun.

takres
tekrar hangi aracı aldınız ve neden göstermeden aldınız ki...

exixiz
28/04/2011, 11:38
Büyük geçmiş olsun. Dediğiniz gibi o parçalarda hata varsa. Büyük bir ihtimal ile ön kısımdan büyük hasarı varmış aracın..

Burak Coskunirmak
28/04/2011, 11:41
ticaret bu halil.. babana bile güvenmeyeceksin bu devirde.. içine sinmeden göstermeden arabayı almışsın.. neyse yapıcak bişey yok artık.. istanbulda olsan sana iyi bi usta söylerdim ama ankarada bilmiyorum hiç..

izoci
28/04/2011, 11:44
geçmiş olsun,kolay gelsin..:)

reddragon
28/04/2011, 11:47
Satan adam resmen tamir masraflarını düşmüş öyle satmış bu kadar ucuza... İnş en uygun şekilde halledersiniz.

halilozan
28/04/2011, 11:55
arkadasşlar valla esnaflardan hiç farkınız yok ben zaten aracı aldıgımı ve butun aksaklıkları yaptırdıgımı belırttım yanı yaklasık 3500 tl civarında bır masraf yaptım suanda aracın hıc bır sıkıntısı yok sadece ıstedıgım ankarada guvenılır ve işi iyi bilen bir kaporta boya ustası ..

senergurbuz
28/04/2011, 11:57
arkadaşımıza geçmiş olsun.
Arkadaşlar geçenlerde bi arkadaşımın puntosuna bindim adam nerdeyse 2.viteste kalkış yapıyor.Bende 2007 model 90 hb 6iler grandepunto var.araba kasisten geçecek kadar yavaşlayıp 2.vitese attığımda sanki stop edecekmiş gibi tekleyip yığılıyor.sizce debriyaj balatasından olabilirmi.

asil
28/04/2011, 12:16
yapılcak tek şey kalmış arabayı satın

ZAK1980
28/04/2011, 12:18
Halıl cukurambar-balgat-100 yılda ısen hemen bırıne gosterebılırız bende seat vardı onun kapısını vurmustum yaptırdıgım bır kısı vardı gayet ıyı yapmıstı , sonra abım kendı arabasının önunu vurdu on sınyal ve sag camurluk yamuldu onuda bu adama yaptırdık sonra abımle arkadas cıktılar ve de benım eskı calıstıgım sırket ıbrahım usta dıye bırı vardı ona yaptırıyordu oda ıyı ustadır der bızım mudurler ıbrahım ustada sasmazda telı yok ama arkadasa soyledım yazacak msnde bu ıkı kısıyle gorusturebılırım senı gerısı sana kalmıs

senergurbuz
28/04/2011, 12:19
coşkun bey sizin 4.vites testini uyguladım sonuçta araba kalkış yapacakmışgibi olup stop ediyor.

ZAK1980
28/04/2011, 12:32
ibrahım ustanın telı 278 29 24 sasmaz dogus kozmetıkten muhasebeden zeynel abıdın dıye bılıyor benı

Du Hast
28/04/2011, 13:56
Arkadaşlar benim yaklaşık 2 senedir sıfır gibi aldıgım 1,4 fire active marka gp mi çok benzin yakmasından dolayı sattım tüp bağlatmaya kıyamadıgım için . ve internetten istanbulda bir araç buldum 15,000 tl ye aracın sahibini aradım ve araç hakkında bilgi almak istedim bana sadece kaportasında sorunları oldugunu ve aracın baska hıc bır sorunu olmadıgını soyledı..bende benım ıcın motoru ve yuruyenı onemlı dedım gıttım aracı göstermeden aldım ufak bir pazarlıkla .. fakat gp bukadar sevmeme rağmen aractan sogudum. çünkü : aracın airbegler yokmuş,abs hata veriyor klima kompressoru bozuk , akislerin ikiside bozuk, turbosu bozuk, ya daha sayamadıgım bir sürü şey .. :((( neyse ben bunların hepsını yaptırdım oda sırf ınsanlara inat ve tıcareti için değil binmek için yaptırdım... şimdi tek eksigim iyi bir kaportacı bu işten iyi anlıyan ve tabi fiyatıda makul yada ödemede kolaylık yapabılıcek bir yer yardımlarınızı bekliyorum lütfen...
özel mesaj attım size

femoli
28/04/2011, 14:07
Çok geçmiş olsun nedenmi yinede ucuz atlatmışsınız ama 3,500 üzerine koyup çok temiz bişide alabiliridniz .. neyse biz önümüze bakalım derseniz ben sanayideyim zaten eğer yakınsanız gelin ustalara gösterelim fiyatlarına bakın kendiniz karar verirsiniz..

GP COSKUN
28/04/2011, 16:25
coşkun bey sizin 4.vites testini uyguladım sonuçta araba kalkış yapacakmışgibi olup stop ediyor.

buda deb. Balatasının sağlam olduğunu gösteren bir veri

senergurbuz
28/04/2011, 16:28
ok.teşekkür edeerim

eexelanss
28/04/2011, 16:53
Coşkun Abi nasıl oluyor bu 4.vites testi. Kalkarken dördüncü vitestemi kalkmaya çalışıyorsun..

senergurbuz
28/04/2011, 16:59
ben cevap vereyim isterseniz.
4.vitese takın el frenini çekip sonra hafif gaz vererek debriyajdan ayağınızı kaldırmaya başlayın eğer kendini ileri atmaya çalışıp stop ediyorsa balata sağlam
ama yok stop etmiyor ve boşa gaz veriyorsa balatan bitmiş demektir

GP COSKUN
28/04/2011, 16:59
el freni çekik şekilde biraz gaz vererek 4le kalkmaya çalışıyorsun
motor bu esnada zorlanıp stop ederse balata kaçımıyor demektir
yok motor stop etmiyor ve debriyajdan ayak çekilmesine rağmen devir yükseliyorsa
balata kaçırıyor bitmiş demektir
aslında bu testin daha detaylı şeklini daha önce yazmıştım
balatayla ilgili konuları araştırırsanız bulursunuz

senergurbuz
28/04/2011, 17:13
ben cevap vereyim coşkun beyin 4.vites testi şöyle
arabanı 4.vitese tak el frenini çek sonra hafif gaz vererek debriyajdan ayağını kaldırmaya başla eğer kendini ileri atmaya çalışıp stop ediyorsa balatan sağlam
ama yok stop etmiyor ve boşa gaz veriyorsa balatan bitmiş demektir