PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapı gıcırtısı

vek66
26/04/2011, 20:35
merhablar arkadaşlar ya benım sol arka kapıdan actıgımda ve kapattığımda öyle bır gıcırtı sesi geliyor ki sanki hic yaglı değilmiş gibi şimdi onun için servise gitmeyeyim ben yapayım diyorum hangi yağdan kullanmamı tavsiye edersiniz.dünde tesadüf hepsiburada dan silikon sprey sipariş etmiştim onu sıksam faydası olurmu...

yolcu27
26/04/2011, 20:38
aynı sorun havalar ısındıkça benim arka kapılardada oluyor. geçen sene bir tır dorsesinden gres yağı alıp sürmüştüm fazla uzun vadeli bir çözüm olmadı. ne kullanmak gerek acaba. 1 yaşındaki araçtan böyle bir ses gelince millet şok oluyor:D

tab
26/04/2011, 20:46
Aracınızın grantisi devam ediyor ise yetkili servise sorunu çözün deyiniz. Yoksa gelecekte kapı gergi yayını değiştirirsiniz ve cebinizden para çıkar.

vek66
26/04/2011, 21:11
arac daha 7 aylık üstelik birde yokuş aşağı ınerken sol önden gıcırtı sesi geliyor ama baska sorunum yok şükür seviyorum puntomu

muhammedçelik
09/05/2012, 16:27
Başıma gelmişken konuyu tekrar canlandırayım dedim:) önceki gün arka kapılardaki gıcırtı ve direksiyondan gelen tıkırtı için servise gittim,arka kapılardaki sanırım ismi tahrik kollarını garanti kapsamında değiştirdiler ve ses kalmadı.direksiyondan gelen tıkırtılar için direksiyon kutusundan dediler ve gerekeni yaptıklarını söylediler bakalım şimdilik bir sorun görünmüyor.kapıları gıcırdayan arkadaşlar servise giderlerse garantiden yaptırabilirler.

hturna7
09/05/2012, 16:49
arac daha 7 aylık üstelik birde yokuş aşağı ınerken sol önden gıcırtı sesi geliyor ama baska sorunum yok şükür seviyorum puntomu
Aynı ses benim sol ön kapıdan da geliyor, gıcırtı sesi, yağlama yaptılar ama geçmedi.

vek66
10/05/2012, 03:53
yağlama ile geçmiyor hatta yağlamadan sonra ses daha da artıyor çözüm ise kapı gergilerinin değişmesi gecen sene yazın sonunda değiştirmiştim ve ses çok şükür kesildi. diğer sorunum olan yokuş inerken gıcırtı sesi için 2 ay önce amartisör takozları değişti ve gıcırtı sesi azda olsa geliyor hala.

fuatcosar
10/05/2012, 06:20
fabrika kapı gergilerinin geliştirilmiş şeklini üretti arkadaşlar. garanti kapsamında değişiyor. ve bir sorun kalmıyor.

ecosi26
10/05/2012, 06:59
Bende de zaman zaman oluyor ama kafama takmıyorum. arka kapılardaki sıkınıyı garanti kapsamında hallediyorlar...

hturna7
10/05/2012, 08:14
Ön kapının kilit kısmından geliyor sanırım benim gıcırtı.Ona nasıl bir müdahale yapılması gerekir?Yağlama fayda etmedi.

muhammedçelik
10/05/2012, 11:29
Ayrıca yeni kapı gergileri daha sert bu sebeple daha önce arka kapıyı tek seferde kapamak asla mümkün olmazken yeni kapı gergileri takıldıktan sonra kapı sanki daha bir ağırlaştı artık tek seferde kapanıp yüzümü kızartmıyor :D

sekoli82_35
10/05/2012, 12:04
bende de aynı sıkıntı vardı eğer aracın garantisi devam ediyorsa kapı gergilerini garanti kapsamında çift olarak değiştiriyorlar.bilginize

Misafir047
10/05/2012, 12:06
bende de aynı sıkıntı vardı eğer aracın garantisi devam ediyorsa kapı gergilerini garanti kapsamında çift olarak değiştiriyorlar.bilginize

hemen değiştiriyorlar kesinlik yağ çözüm olmuyor

askin
10/05/2012, 23:48
hemen değiştiriyorlar kesinlik yağ çözüm olmuyor

samsun birmotta yağ sürüp gönderiyorlar.. sanki ben yağ sürmeyi bilmiyorum..
bide tersler gibi gıcırtı sesi geçti diyorlar..

ygurbuz
10/05/2012, 23:59
Arkadaşlar benim arka kapılarda da aynı sesler geliyorlardı. 6 mayıs Şamlar pikniğinde forumdan arkadaşlara da gösterdim hemen servise götürmemi garantiden değişeceğini bildirmişlerdi. (tşk.ler arkadaşlar)
Yakup Oto yetkili servise götürdüm, saolsunlar çok iyi karşıladılar ve ilgilendiler kapı gergilerini garantiden değiştireceklerini söylediler arka sağ kapıyı değiştirdiler sol kapı gergisi olmadığı için siparişini verdiler daha sonra değiştireceklerini bildirdiler.
Bu arada yeni gergilerin Linea gergileri olduğunu bizimkilerden farklı ve asla ses yapmayacağını söylediler.
Tşk.ler Yakup Oto

liebermann
14/08/2012, 17:14
bu kapı gergileri normalde ne kadar fiyatı?;

gurik
16/08/2012, 02:13
kapı iç (siyah kaplamalı olan) direğiniz b sütununa sürtüyorsa da gıcırtı yapar..kapı ayarınız bozuktur muhtemelen.

Golbasi
16/08/2012, 15:12
yag cozum olmuyor. serviste kısa surede degıstırıyolar

korucu_alper
17/08/2012, 22:48
Merhaba,

arkadaşım hiçbir sprey veya yağ ile boşuna vakit kaybetme. Benim 1 seneden beri sürmediğim şey kalmadı. Bahsettiğin şey kronik bir problem. Fiat'ın geliştirdiği yeni kapı gergilerinden takılması lazım.Banada servise gittiğimde servis danışmanı söyledi. Garantin devam ediyorsa ücretsiz değiştirebilirsin.

okanvural
29/10/2014, 23:41
:Ç:Ç:ÇArkadaşlar Merhaba..
Öncelikle bu sorunu bende yaşadım, kapı gergilerini yağladıktan sonra ses iyice arttı. Sorun büyük olasılıkla kapı gergilerinin ıslanmasından yahut nemlenmesinden kaynaklanıyor herneyse. Çözüm olarak servise, ustaya vs yerlere gidip boşuna para vermeyin.
Yöntem çok basit,
Kapıyı açıyorsunuz;
-Gerginin olduğu siyah görünen kısmı para bantı ile sardıktan sonra kapıyı sert bi şekilde kapatın.
- Kapıyı açın ve yapıştırmış olduğunuz bantı sökün alın, yada orada bırakın.(tercih sizin)
-Bantın üzerinde siyah yağlanmış kirlerin biriktiğini göreceksiniz.
-Kağıt bant kullanırsanız daha sağlıklı çözüm elde edersiniz.
-Sonuç. SES YOK ;)

Bi kaç ay sonra seste tekrarlama olabilir, özellikle aracı yıkattıktan sonra iç kısma su tutulduğu zaman oluyor. Ses olsa dahi yöntemi artık biliyorsunuz. Kapı gıcırtısına son. ;)

Berkantonlu
30/10/2014, 00:33
hiç unutmam aylardan cok sıcak :D..bir wd 40 almışım nereye sıksam diye düşünüyorumm :D aklıma geldi gıcırdayan kapılara bi sıkıvereyim dedim sıktım ve sonuc gıcırtıdan inleyen bir avm parkı.. açık olan kapıyı oynatmaya dahi yüzüm yoktu o an ses ten :D

byadrenalin
30/10/2014, 08:12
hiç unutmam aylardan cok sıcak :D..bir wd 40 almışım nereye sıksam diye düşünüyorumm :D aklıma geldi gıcırdayan kapılara bi sıkıvereyim dedim sıktım ve sonuc gıcırtıdan inleyen bir avm parkı.. açık olan kapıyı oynatmaya dahi yüzüm yoktu o an ses ten :D

Aynı şeyi bende yaptım kardeşim :D Ses kesilcek diye beklerken kapı resmen müzik aletine döndü :D

mate55fk
18/04/2015, 18:39
:ç:ç:çarkadaşlar merhaba..
öncelikle bu sorunu bende yaşadım, kapı gergilerini yağladıktan sonra ses iyice arttı. Sorun büyük olasılıkla kapı gergilerinin ıslanmasından yahut nemlenmesinden kaynaklanıyor herneyse. çözüm olarak servise, ustaya vs yerlere gidip boşuna para vermeyin.
Yöntem çok basit,
kapıyı açıyorsunuz;
-gerginin olduğu siyah görünen kısmı para bantı ile sardıktan sonra kapıyı sert bi şekilde kapatın.
- kapıyı açın ve yapıştırmış olduğunuz bantı sökün alın, yada orada bırakın.(tercih sizin)
-bantın üzerinde siyah yağlanmış kirlerin biriktiğini göreceksiniz.
-kağıt bant kullanırsanız daha sağlıklı çözüm elde edersiniz.
-sonuç. Ses yok ;)

bi kaç ay sonra seste tekrarlama olabilir, özellikle aracı yıkattıktan sonra iç kısma su tutulduğu zaman oluyor. Ses olsa dahi yöntemi artık biliyorsunuz. Kapı gıcırtısına son. ;)

hay allah senden razı olsun kardeşim. 2 dk da hellettim sayende. Yağa boğmuştum kapıyı, boş yere. Sağolasın.

kemalakkan
18/04/2015, 20:08
Bant olayını deniycem güzel paylaşım ama gergilerin değişmesi gerekebilir bir çok arkadaş garantiden değiştirildiğini söyledi yani benimki 2011 model garanti yoktur ama kronik bir sorun olduğundan değiştirebilirler diye düşünüyorum

asa34
16/05/2015, 17:50
koptum

Evocum
26/07/2017, 19:18
Allah razı olsun kardeş yaptım, ses mes kalmadı.

edll
26/07/2017, 19:34
Allah razı olsun kardeş yaptım, ses mes kalmadı.

bu yine bir süre sonra tekrarlar. çok uzun sürmüyor. sıvı sprey gres sıkınca çok daha etkili. 1 yılı geçti haala bi ses yok benimkinde.
ürün bu : https://www.hepsiburada.com/wurth-hhs-2000-sivi-gres-500-ml-0893-106-made-in-germany-p-OTEV4045989463794?magaza=OTO%20%C3%9CNL%C3%9C

mcout
22/08/2018, 22:04
Ben yeni üyelerinizdenim 2011 grande punto aracıma bu konuda ne yapsam bilemiyorum. Wd-40 elimde şapşal şapşal nereye sıksam diye bakarken sıkıverdim gergi kolunun oraya doğru. Sonuç sitedeki bütün kızların dikkatini üzerime çekti ilginç ilginç baktılar yarın kağıt bant sarmayı deneyeceğim umarım işe yarar :))

agpagp
23/08/2018, 15:43
wd 40 keşke çıkmasaydın dahada ses artmıştır çozümü temiz tutmak genelde sıcak havalarda yapıyor vd 40 sıkılan alanı güzel sabunlu su ile temizle varsa bebek pudrası dök biraz rahatlayacaktır.

mcout
23/08/2018, 20:01
Bu kağıt bant işi mucize gibi işe yaradı :):) Çok sağolun Murat Bey sizin dediğinizi de uygulayacağım :)

nnt
23/08/2018, 20:19
Ben bant ile de işi çözemedim. O ses yapan yerde bulunan demirin üstündeki plastiği bıçakla söktüm. Sorundan tamamen kurtuldum. Sadece o bölgede demir kaldı. Herhangi bir tozda bozuluyordu. Şuan sorunsuz.