PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yırtık lastik?

evo33
26/04/2011, 18:07
arkadaşlar okuldabenim sağ ön lastiği bıçaklamışlar.aracım 3 aylık olduğu ve lastiklerde yeni olduğu için sıfır stepneyi taktım, diğer yarık lastiğide yaptırıp yedeğe koydum.vala pek sağlıklı omadığını biliyorum ama güzelim lastiği(michelin energy saver 175 65) atıpda yerine çıkma bir lastik koymaya içim elvermedi.peki bu olay kasko kapsamına girer mi?benimki koç allianz. aradım mini onarıma girmez dediler. sizin fikriniz nedirbu konuda?..

exixiz
26/04/2011, 18:10
Lastiğiniz kasko tarafından karşılanır. Ancak Mini Onarım kapsamına girmez. Yani anlayacağınız kasko bozulmuş olur. Bence hiç kaskoyu bozmaya değmez. Gidin yeni bir lastik alın. Stepne lastiklerin diğer lastikler ile uyumsuzluğunu sizde fark etmişsinizdir..

ZAK1980
26/04/2011, 18:13
Yazlık lastıkler ucuz oluyor galıba kısın bakmıstım kıslık 120 ıdı tek lastık gecen sene baktım yazın 55-70 arasındaydı kaskoyu bozdurur ısen zarar daha cok olur

izoci
26/04/2011, 18:13
ne istedilerse o lastikten :@ geçmiş olsun..

boby
26/04/2011, 18:27
arkadaşlar okuldabenim sağ ön lastiği bıçaklamışlar.aracım 3 aylık olduğu ve lastiklerde yeni olduğu için sıfır stepneyi taktım, diğer yarık lastiğide yaptırıp yedeğe koydum.vala pek sağlıklı omadığını biliyorum ama güzelim lastiği(michelin energy saver 175 65) atıpda yerine çıkma bir lastik koymaya içim elvermedi.peki bu olay kasko kapsamına girer mi?benimki koç allianz. aradım mini onarıma girmez dediler. sizin fikriniz nedirbu konuda?..

öğretmenmisiniz ? ben asla okula parketmiyorum..okula yakın bi yerde öğrencilerin uğramadığı ara bi sokakta bırakıyorum..daha öncede bi kaç öğretmen arkadaşın aracına öğrenciler tarafından zarar verilmişti.

evo33
26/04/2011, 18:40
teşekkürler arkadaşlar cevaplarınız için. aracım daha 2000 km de olduğu için stepne ve diğer lastikler arsında bir uyumsuzluk sezmedim. allahtan bir aksilik olmazsa 3 sene sonra hepsini değişirim. ben ne kadar arabama gözüm gibi baksam bir aksilik oluyor.sakınan göze çöp batar diye boşuna söylememiş atlarımız.müdür yrdımcısı olduğum için daha fazla batıyor sanki...okul 1700 kişilik en sonunda arabayı bırakıp otobüsle gidecem vala.

segin
26/04/2011, 21:54
benimde daha arabayı aldığım 3 ncü günü sağ ön lastik yarıldı. lastikçi onarılmaz dedi. stepme yi taktım. 6 ay oldu daha yedek almadım. 180 tl. dediler sıfıra lastiğimin biri patlasana yandım :)

takres
26/04/2011, 22:04
lastiği neden bıçaklamış psikopatlar :S