PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil sunroofçu araniyor!

smartmavi
26/04/2011, 16:55
Arkadaslar parcam geldi ama yetkili servis iyi takamamis sanirim. Kapanmiyor! Sunroofcu tanidiginiz var mi? Lutfen cok acil! Numaram 05065953660
Araci teslim almadim, florya ozkar da bekliyor.

Ziyaretçi049
26/04/2011, 17:12
Arabayı neden öyle teslim aldınki arkadaşım geri götür adam gibi yapsınlar

muratx41
26/04/2011, 17:27
Arabayı neden öyle teslim aldınki arkadaşım geri götür adam gibi yapsınlar

teslim almamışki aracı

smartmavi
26/04/2011, 17:40
Teslim almadim. Yetkili servis yapamiyor, inanilmaz!

ZAK1980
26/04/2011, 17:50
Teslim almadim. Yetkili servis yapamiyor, inanilmaz!
Sunrufcuya goturur ısen 1.para ödersın 2.ıkıgun sonra kucuk bir arızada fıat aynen sunu der ben takmadımkı banane haklı olarak musterı hızm ara takamadıklarını soyle yenı bır servıse gondersınler senı yenı takılan parcanında yasal garantısı var bılıyorsun o sunfurun camı 12-24 ay garantılı su anda

smartmavi
26/04/2011, 17:54
Aynen oyle iyiki almamisim arabayi. Ben niye ugrasayim onlarin isi.

takres
26/04/2011, 18:01
kendi sorunları abi yapana kadar çıkartma arabayı servisten...

exixiz
26/04/2011, 18:13
Nasıl bir servismiş yaa. Bir işi yapamamışlar. Kapatsınlar o servisi.. :D

WiSTaRiA
26/04/2011, 18:18
ne vardı ki sunroofunda

smartmavi
26/04/2011, 18:32
Orcun aksama ben de sana soracaktim. Gecen hafta kopruden tas attilar cam tavan patladi, konu acmistim. Bugun parca gelmis, takmislar cami ama sanirim ayar yapamamislar, 5 cm kala takiliyor kapanmiyor. Onceden islem gormus mekanizmada sorun varmis falan demeye basladilar. Istersem disardan sunroofcu getirip baktirabilirmisim. Yuh artik daha neler!

WiSTaRiA
26/04/2011, 18:48
Tamam biliyorum tavan patlamanı... Kayışlar sağlammı? Mekanizman nasıl çalışıyomu?

smartmavi
26/04/2011, 19:02
Mekanizma sağlam, kayışlar sağlam. patlayınca hiç açmadım tavanı, kapalı gittim servise. Takmadan önce kontrol etmişler, açılıp kapanıyormuş. Camı takmışlar, kapanacakken kastırıyor, 5 santim kala takılıyor.

Neymiş efendim küçük bir plastik parçası eksikmiş falan. Sonuçta olay vuku bulana kadar %100 sorunsuz çalışıyordu.

Tamamen beceriksizlik. Usta zaten ilk defa sunroof değiştirdiklerini söyledi.

Orçun sen bir ara uğraşmıştın senin sunroofla. Bunun özel bir ayarı falan var mı bunların bilmediği bir montaj püf noktası var sanırım.

smartmavi
26/04/2011, 19:04
Bu arada dijital klima ekranının ortasında 1 cm çizik oluşmuş. Onu naapçaz hiç bilmiyorum.

Herşeyi geçtim 10 gündür arabasızım. Allah kahretsin yaw, ne adamlara kaldık!

izoci
26/04/2011, 19:06
ıspartadaki servise gelseniz ona bile şükür edeceksiniz :D:D

StrawBeeRy
26/04/2011, 19:17
Bu arada dijital klima ekranının ortasında 1 cm çizik oluşmuş. Onu naapçaz hiç bilmiyorum.

Herşeyi geçtim 10 gündür arabasızım. Allah kahretsin yaw, ne adamlara kaldık!
abi müşteri hizmetlerini arayıp şikayet et klimayıda söyle ben olsam kabul etmem sunroof için götürücem başka yerine zarar vericek he yok öyle yağma

smartmavi
26/04/2011, 20:33
şu şekil beklemedeyiz...

mm_isik
26/04/2011, 21:40
çok geçmiş olsun sertaç. üzücü bir durum...

WiSTaRiA
26/04/2011, 21:45
Cam yanlis takilmis sertac beni ararmisin... 05326739905

tayfux
26/04/2011, 21:50
sorun halloldu mu?

WiSTaRiA
26/04/2011, 21:54
Sertac telin olmadigindan ariyamiyorum beni ararmisin...

smartmavi
26/04/2011, 22:10
Eyvallah Orçun! İnşallah bu sorunu çözeriz yarın. Dediğin kadar basitse 1 gün daha boşu boşuna arabasız kalmış olacağım.

smartmavi
26/04/2011, 22:26
Elearn'den alıntı;

Cihazın başlangıç ayarına getirilmesi;

"Akünün sökülmesi , sigortanın kesilmesi veya motorun sökülmesinden sonra sistemi aşağıda gösterilen şekilde yeniden ayarlamak gerekmektedir :

- Kayıcı tavanın butonuna kapatma pozisyonunda basıp tavan tamamen kapanana kadar basılı tutunuz ve butonu bırakmadan motorun atmasını ( metal sesi) bekleyiniz ( tavanın kapanmasından yaklaşık 5 saniye sonra belirli olmaktadır) .

- Butonu bırakıp butona 5 saniye süre ile yeniden basınız ve tavan tam bir açılma ve kapanma çevirimini tamamlayana kadar basılı tutunuz , tavan tamamen kapandıktan sonra butonu bırakınız.

- Başlangıç çevirimi tamamlanmıştır."

Benim problemin bunla alakası var mıdır acaba? Cam takılmadan önce bu işlemin yapılması gerekiyor mudur....

tayfux
26/04/2011, 22:33
sertaç inşallah çözülür birde aracı alırken iyice bir dikkat et sağına soluna motoruna burası Türkiye abi..

smartmavi
26/04/2011, 22:48
yukarıda da yazmıştım, dijital klima ekranımı çizmişler!

tayfux
26/04/2011, 22:49
yukarıda da yazmıştım, dijital klima ekranımı çizmişler!
gördüm gördüm nedir durum siyahlık mı olmuş yoksa sadece ekranda mı çizik var?

smartmavi
26/04/2011, 22:54
ekrana bişey sürtmüş, beyaz çizgi var. bu tür şeyler düzeltilebiliyor mu acaba?

tayfux
26/04/2011, 23:00
zannetmiyorum da çizik önleyiciler çare olur mu bilemem..

WiSTaRiA
26/04/2011, 23:46
Biraz sesini yükseltirsen onuda halleder servis.. Nebiçim bir servismiş bu ya...

tayfux
26/04/2011, 23:55
Biraz sesini yükseltirsen onuda halleder servis.. Nebiçim bir servismiş bu ya...
aynen yahu kimbilir ne sürtmüştür oraya..

predator_ant
26/04/2011, 23:58
Orcun aksama ben de sana soracaktim. Gecen hafta kopruden tas attilar cam tavan patladi, konu acmistim. Bugun parca gelmis, takmislar cami ama sanirim ayar yapamamislar, 5 cm kala takiliyor kapanmiyor. Onceden islem gormus mekanizmada sorun varmis falan demeye basladilar. Istersem disardan sunroofcu getirip baktirabilirmisim. Yuh artik daha neler!
Ben öyle servisin ta ****

eskibur
27/04/2011, 19:26
Forumda florya ile ilgili çok fazla şikayet var. İnş. bir an evvel olay çözülür.

smartmavi
27/04/2011, 22:27
Beklemeye devam, bugün de geçti...

StrawBeeRy
27/04/2011, 22:35
o ekran plastik sanırım doğrumu abi bende bi bakayim ama eğer plastikse plastik çizik kapatıcı jeller var onlarla soruun düzelir gibi geliyor denemek lazım

tayfux
27/04/2011, 22:37
Beklemeye devam, bugün de geçti...
sertaç cam doğru mu takılmış? orçun hocam öyle birşeyler diyordu..

smartmavi
27/04/2011, 23:12
evet dijital klima ekranı. saydam plastik

StrawBeeRy
27/04/2011, 23:18
evet dijital klima ekranı. saydam plastik
o zaman dediğim gibi abi bauhaus,koçtaş gibi yerlerde göstergeler veya farlar için plastik çizik kapatıcılar var onlardan alıp denemen lazım en son aldığımda kutusu yeşildi şimdi nasıl bilmiyorum

Ersal
28/04/2011, 20:03
Hiç sıkıntı yapma arabayı teslim alma.Servisin yaptığı işçilikler 2 yıl garantili.Bırak sunroofçuyu servis bulsun yaptırsın.Digital klima göstergesinide değiştirmeden teslim alma.Seve seve yapmak zorundalar üzülmeye gerek yok

smartmavi
28/04/2011, 21:18
Teslim almayim ama taksiye dolmusa servet odedim. Artik tahammulum kalmadi isime konsantre olamiyorum. Araba pert olsa bu kadar beklemezdik herhalde!

smartmavi
28/04/2011, 21:23
sertaç cam doğru mu takılmış? orçun hocam öyle birşeyler diyordu..

Cam dogru takilmis ama takarken biseyler ters gitmis. Cam kirilinca ben acmadan servise biraktim. Cami temizlemisler, mekanizma saglam; acilip kapaniyor. Cami takiyorlar kapanmiyor. Cami sokup tekrar deniyorlar mekanizma yine kapanmiyor. Anlayin artik ben bisey demiyorum.

tayfux
28/04/2011, 21:31
nasıl bir servmismiş bea adamlara bak kaç gün oldu..

comanchee
28/04/2011, 22:45
be servimiş be valla benim canım sıkıdı burada üstad biraz daha sabır

WiSTaRiA
28/04/2011, 22:54
Sertaç nedir son durum arıyamadım arkadaşım seni bugün...

Ersal
28/04/2011, 23:24
Teslim almayim ama taksiye dolmusa servet odedim. Artik tahammulum kalmadi isime konsantre olamiyorum. Araba pert olsa bu kadar beklemezdik herhalde!

Bence yapman gereken şey FİAT TÜRK ü mail ve telefonlarla sıkıştırmak.Arabamı yapamıyorlar,klima göstergesinin camını çizdiler,arabam yerine ticari taksiye binmek zorunda bırakılıyorum de ve yedek araba iste araba servisten çıkana kadar.Aslında servisin hatası yüzünden aracın yapımı bitmesi gereken sürede bitmezse, arabanın teslim alınana kadar araç sahibine yedek bir araba vermeleri gerekiyor.

WiSTaRiA
28/04/2011, 23:31
bence yapman gereken şey fiat türk ü mail ve telefonlarla sıkıştırmak.arabamı yapamıyorlar,klima göstergesinin camını çizdiler,arabam yerine ticari taksiye binmek zorunda bırakılıyorum de ve yedek araba iste araba servisten çıkana kadar.aslında servisin hatası yüzünden aracın yapımı bitmesi gereken sürede bitmezse, arabanın teslim alınana kadar araç sahibine yedek bir araba vermeleri gerekiyor.

+1000

smartmavi
28/04/2011, 23:40
Bugün arayıp servis müdürüne not bıraktım, umrunda bile olmadı beyefedinin. Neyseki eksper 4 gün daha araç almam için söz verdi. Yine de bir aksiliktir gidiyor; eksperin sekreteri herhalde hayatında hiç mail göndermemiş ki kasko firmasına mail atmayı bir türlü beceremedi. Arıyorum "yolladım diyor", kaskoyu arıyorum "gelmedi" diyor.

Bu arada Orçun, dün eksperle arabayı yerinde inceledik, servis komple cam tavanın değişmesini istiyor. Eksper de şirketle görüşeyim size onay veririm dedi. Yarın belli olacak.

Senle görüştüğümüz gibi ustalara yapmaları gerekeni tembihledim, defalarca söküp yeniden denemişler olmamış. Çalışan mekanizma da artık çalışmıyor. Sanırım komple değişmek zorunda kalacak.

WiSTaRiA
28/04/2011, 23:47
Bugün arayıp servis müdürüne not bıraktım, umrunda bile olmadı beyefedinin. Neyseki eksper 4 gün daha araç almam için söz verdi. Yine de bir aksiliktir gidiyor; eksperin sekreteri herhalde hayatında hiç mail göndermemiş ki kasko firmasına mail atmayı bir türlü beceremedi. Arıyorum "yolladım diyor", kaskoyu arıyorum "gelmedi" diyor.

Bu arada Orçun, dün eksperle arabayı yerinde inceledik, servis komple cam tavanın değişmesini istiyor. Eksper de şirketle görüşeyim size onay veririm dedi. Yarın belli olacak.

Senle görüştüğümüz gibi ustalara yapmaları gerekeni tembihledim, defalarca söküp yeniden denemişler olmamış. Çalışan mekanizma da artık çalışmıyor. Sanırım komple değişmek zorunda kalacak.

Anladım dostum... Hadi hayırlısı...

MURAT34
29/04/2011, 00:15
vallahi bende bunaldım hallettnmi durum nedir abi...üzüldüm inan..

tayfux
29/04/2011, 00:20

sertaç aslında olay açık cam geldi servisteki ustalar yanlış taktı ve mekanizmayı bozdu sonrada sana takılmıyo olmuyor yalanlarını uydurdular sunroofçu çağır falan dediler eğer bilinçsiz olsaydın çağırcaktın kendi paranla yaptırcaktın ama olmadı tabi sen çetin ceviz çıkınca onlarda geri adım attı gerçi hala sana itiraf etmiyorlar biz bozduk diye ama neyse..exper de nolucak babamın şirketi mi dedi onay gönderecek şimdi komple değişcek..olsun kardeşim sıkma canını komple sıfır mekanizma gelsin senin yararına..bu kadar bekledin ama sıfır olursa o zaman yağ gibi tadından yenmez..

smartmavi
29/04/2011, 08:08
vallahi bende bunaldım hallettnmi durum nedir abi...üzüldüm inan..

Yok, yazdigim gibi çile devam ediyor!