PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka fren lambaları devamlı yanıp sönüyor...

kerem0616
26/04/2011, 00:06
arkadaslar hafta sonu ön balataları değiştirdim.gece karanlıkta yeni farkettım.arka stop lambalarının en altındaki ampuller çift taraflı olarak yanıp sönüyor.daha önce böyle bir sorun yasayan arkadas varmı?tesekkurler

tayfux
26/04/2011, 00:10
tesisatta kısa devre var gibi şase alıyor biyerlerden sanırım..

Sekoc
22/08/2020, 16:25
arkadaslar hafta sonu ön balataları değiştirdim.gece karanlıkta yeni farkettım.arka stop lambalarının en altındaki ampuller çift taraflı olarak yanıp sönüyor.daha önce böyle bir sorun yasayan arkadas varmı?tesekkurler

epey geçmiş üzerinden ama çözümü buldunuz mu?

Sekoc
23/08/2020, 10:48
Eskiden buralar ne hareketliydi :)

alixxx
23/08/2020, 14:51
Eskiden buralar ne hareketliydi :)

Eski çalar bardak oldu. Eskiden ben ve benim gibi birçok insan sorun olduğunda çözümü günlerce kafa patlatır çözer, çözemezsek sorar ve çözümü en ince detayına kadar burada paylaşırdık.

Sorununuza gelince fren müşürünü kontrol edin elinizden geliyorsa çıkarıp içini açıp bi temizlemeyi deneyin.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ozer77
23/08/2020, 23:10
Eskiden buralar ne hareketliydi :)Yaklaşık bir bucuk senedir burdayım ama dediğiniz gibi.. insanlar üye olup soru sorup veya çözüme ulaşıp bidaha uğramıyorlar.. böyle oluncada keyif olmuyor,zira forum sayfaları fazla eğlenceli yerlerdir ama durum dediğim gibi.
(Kendi nacizane fikrim)

krm1983
24/08/2020, 16:01
Maalesef aracını satan kaçıyor forumdan.

Sekoc
24/08/2020, 17:29
Eski çalar bardak oldu. Eskiden ben ve benim gibi birçok insan sorun olduğunda çözümü günlerce kafa patlatır çözer, çözemezsek sorar ve çözümü en ince detayına kadar burada paylaşırdık.

Sorununuza gelince fren müşürünü kontrol edin elinizden geliyorsa çıkarıp içini açıp bi temizlemeyi deneyin.

3.üncü stop lambası normal yanıyor. sağ sol fren stop hiç yanmıyordu, ampulleri değiştirttim. şimdi frene basınca yanıyor, fren basılı olduğu halde 2 saniye sonra sönüyor. elektrikçide anlam veremedi. bilgisayara bağladı hata vs. çıkmadı. belki tecrübe eden olmuştur. konuyu açan arkadaş sanırım aynı sorunu yaşamış ama o da foruma girmiyor sanırım cevap dönmedi.

Ozer77
25/08/2020, 08:26
Kendinden yanıp sönen ampul modeli falan olabilir mi ?
Ya farklı ampul deneyin yada sizin ampulu başka yere takıp deneyin.

Sekoc
25/08/2020, 09:18
Kendinden yanıp sönen ampul modeli falan olabilir mi ?
Ya farklı ampul deneyin yada sizin ampulu başka yere takıp deneyin.

Hayır yanıp sönen ampul değil.fren basılı olduğu halde sönüyor bi daha yanmıyor, frenden çekip tekrar basınca yine yanıyor 2 saniye sonra sönüyor.
Würth ampul taktı önce elektrikçi bu sorun çıkınca başka ampul alıp geldi o da olmadı.

Castell
25/08/2020, 10:07
sorununuz arkadaşın da dediği gibi fren müşhürüden kaynaklanıyor olabilir... direksiyonun altında pedalın orada yer alır.... punto orjinal müşür pahalı gelirse, peugeot 206 grubunun müşürleri puntolara uyuyor.. kolay gelsin...

Sekoc
25/08/2020, 15:25
ama 3'üncü fren lambası normal yanıyor, müşür arızalı olsa 3'üncü fren lambasında da aynı durum olmaz mıydı?

Ozer77
25/08/2020, 23:24
Pahalı bişi değilse denemende fayda var bence.

Sekoc
27/08/2020, 00:05
Bu c.tesi tekrar gidecegim elektrikciye elinde varsa denemesini isteyecegim

Sekoc
08/09/2020, 17:35
sol fren lambasını ledli takınca çalışıyor . arıza ışığı sönmüyor ama.

arenas
08/09/2020, 18:51
Stopların soketletini kontrol ettiniz mi Hocam?
benim sağ tarafta sokette bir pin yanmış.kısa devreye sebep oluyormuş.Her taktığım fren ampülünü patlatıyordu kısa sürede.Elektrikçi o pini by-pass etti ekstra kabloyla.Ancak sizde iki tarafın da aynı soruna sahip olması enteresanmış.

Sekoc
09/09/2020, 09:41
Stopların soketletini kontrol ettiniz mi Hocam?
benim sağ tarafta sokette bir pin yanmış.kısa devreye sebep oluyormuş.Her taktığım fren ampülünü patlatıyordu kısa sürede.Elektrikçi o pini by-pass etti ekstra kabloyla.Ancak sizde iki tarafın da aynı soruna sahip olması enteresanmış.

elektrikçiye ilk gittiğimde hiç yanmıyordu, ampulleri değiştirmek için stopları söktüğünde sol taraf led sağ taraf normal çıktı, orjinal kendi ampüllerini takti elektrikçi fakat yanıyor fren basılı olduğu halde 2 saniye sonra sönüyordu. elektrikçiye bir daha gittiğimde o da ilk söktüğü gibi sol tarafı led taktı ve normale döndü. ama arıza ışığı sönmüyor. sigorta kutusu falan dedi çok kurcalatmak istemedim. soketten olsa led olan ampülüde yakmaz sanırım. bilemedim. cevabınız için teşekkür ederim.

ondermurat
09/09/2020, 10:53
Led ampüller arıza lambası yaktırır, can-bus devreli olanları bazen yaktırmıyor ama uzun vadede onlar da sorunlu çünkü aşırı ısınıyor soketi eritebiliyor. Bana kalırsa normal ampüle dönün başınız ağrımasın derim.

Sekoc
09/09/2020, 10:59
Led ampüller arıza lambası yaktırır, can-bus devreli olanları bazen yaktırmıyor ama uzun vadede onlar da sorunlu çünkü aşırı ısınıyor soketi eritebiliyor. Bana kalırsa normal ampüle dönün başınız ağrımasın derim.

Normal ampulde dediğim sorunu çıkarıyor. Frene basılı olduğu halde 2 saniye yanıyor sönüyor. tekrar yanmıyor. freni çekip basınca tekrar yanıyor yine sönüyor. çözemedik

alixxx
09/09/2020, 11:43
Normal ampulde dediğim sorunu çıkarıyor. Frene basılı olduğu halde 2 saniye yanıyor sönüyor. tekrar yanmıyor. freni çekip basınca tekrar yanıyor yine sönüyor. çözemedik

Acaba frenlerden başka yere kablo falan mı çektiler [emoji848] öyle bi durun var ise frene basıldığında fazla amper çektiğinden beyin kesiyordur elektriği.

Sekoc
09/09/2020, 11:46
olabilir akşam bi inceleyeyim. bir de sol arka su alıyor, normal stop lambaları biliyorsunuz led şeklinde, kontrolleri küçük kartlar yapıyor, bunlardan olma ihtimali de geldi aklıma. hafta sonu kendim söküp contact sprey ile temizleyeceğim.stop farın etrafına da silikon geçeceğim.

Sekoc
14/09/2020, 13:57
olabilir akşam bi inceleyeyim. bir de sol arka su alıyor, normal stop lambaları biliyorsunuz led şeklinde, kontrolleri küçük kartlar yapıyor, bunlardan olma ihtimali de geldi aklıma. hafta sonu kendim söküp contact sprey ile temizleyeceğim.stop farın etrafına da silikon geçeceğim.

nafile bir şey değişmedi. böyle devam şimdilik.