PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam Tuğla - Süs Havuzu

Riddle
25/04/2011, 20:53
Arkadaşlar terasıma şeffaf cam tuğla ile süs havuzu yapmak istiyorum . Dışarıda yaşamaya dayanıklı japon balıkları, devridaim pompası ve ledlerle küçük şelaleli hedef büyük yani :)

Bu işi bilen inşaatla,peyzajla ilgilenen arkadaşlardan yalıtım hakkında öneri (bu işi yapabilecek Ankarada usta varsa tavsiye) almak istiyorum.

Cam tuğla 19*19*8 cm boyutlarında 32 tane kullanacam ön arka sıralar 6 adet 2 sıra, yan sıralar 2 adet 2 sıra .

Önden uzunluk yaklaşık 120 cm yan uzunluk 56 cm yükseklik zemin hariç 40 cm.

İç ebatları Genişlik : 100 cm En : 40 cm Yükseklik : 40cm olacak. Tam doldurmadan 130 litre su .

Bu hacimde bi suyu tutmak için ne yapmak lazım yalıtımlı derz yetermi ? Taban için ne kullanmalıyım? ytong tuğla üstüne su yalıtım membranı, üzerine fayans düşünüyorum. Veya yalıtımla uğraşmayıp iç ebatları boyutunda akvaryum koymak ?

https://www.camtugla.com.tr/images/ctmglassblock/seffaf.jpg

xnode
08/05/2011, 23:56
İç ebatı boyutunda akvaryum koyarsanız çok daha kolay olur. Ancak terasa kuracağınız akvaryum, güneşi direkt olarak alırsa kısa sürede kahverengi alglerle başınız derde girecektir. Akvaryumunuzun heryeri yosunlanacaktır. Bunun için japon balıkları yanına birkaç tane elma salyangozu (Pomacea canaliculata olabilir) atarsınız onlar yosunları temizleyecektir.

Cyprinadae familyasındaki balıklar oksijen töleransı ve kirli sulara dayanıklıdırlar ama ilgilenmezseniz ölürler..Yanısıra su sıcaklığı konusunda sorun yaşayabilirsiniz, gölgelik bir yere kurmanızı kesinlikle öneririm.