PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Havalandırma kapakları

Korhan
04/01/2007, 21:11
Ben klima veya kaloriferi açtığım zaman 4-5 sn boyunca havalandırma kanallarından sesler geliyor. sanki orada kapaklar var ve onlar açılıp kapanıyormuş gibi. Aynı sesleri sizler de duyuyor musunuz?

AWD
04/01/2007, 21:14
4-5 sn sürmüyo ama bişey açılır gibi oluyo bazen oda her zmn diil

h k
04/01/2007, 21:14
Ben klima veya kaloriferi açtığım zaman 4-5 sn boyunca havalandırma kanallarından sesler geliyor. sanki orada kapaklar var ve onlar açılıp kapanıyormuş gibi. Aynı sesleri sizler de duyuyor musunuz?

evet , kanal motorlarinin kanal-valfleri acma kapama sesidir o normaldir.

Korhan
04/01/2007, 21:18
Kapak sesleri normal yani...
Peki kalorifer için klimayı da açıyor musunuz?
Yakıt tüketimine etkisi nasıl, çok artırıyor mu?
Ben çok buğu yaptığı zamanlar hariç kullanmıyorum klimayı ama o zaman da Full Auto fonksiyonunu kullanamıyoruz.

microab
04/01/2007, 21:53
Ben klimadan ziyade kaloriferi kullanıyorum-buğu var ise direk hızlı buğu çözme olayına giriyorum birkaç sn o kadar...

h k
04/01/2007, 22:03
ben genelde full autoda kullaniyorum klima devrede oluyor hali ile . ama klima o anda sogutma degil sadece nem tutma (yada azaltma her neyse) amaci ile calistifi icin yakiti pek etkilemiyordur diye düsünüyorum.

Misafir2
04/01/2007, 22:27
boşuna garantıyı uzatmayı düşünmuyorum zaten bu 2006 gpler tam baş belası derdı sorunu bıtmıyo şükür butür bı sorun yok daha:))))

Sezgintr
04/01/2007, 23:01
Vulas54 sorun derken neden kasıtla sorun diyosun anlamadım havalandırma kapağının içerden basıldığında açılması sorun mu? Anlamadım...

Misafir2
04/01/2007, 23:14
Vulas54 sorun derken neden kasıtla sorun diyosun anlamadım havalandırma kapağının içerden basıldığında açılması sorun mu? Anlamadım...

ne dememı beklıyordun eğer ben bırşeyden rahatsız olmuşsam bu sorundur ayrıca sen neden bukadar alındın bu konuyu anlamış değilim ??? doğrusu
neyse polemık yapmak istemıyorum kardeşim arabamı çok sevıyorum ama ayda 1-2 kezde servıse gıtmek işime gelmıyo 30,500 ytl bara verdım hergün fıatı zıyaret edeyım dıye değil anlıoyormusun yenı araba neden alınır ????
arabamı sevıyorum ama emperyalistler tarafından enayı yerıne koyulmak çok başka bışey dımı????

--------------------------------------------------------------------------------
8W 8W

brvhgt
04/01/2007, 23:16
arabanın sorunları ne bende sorun yok yada çok az çıktı bu neki şimdi sorunsuz arabamı var konuyla alakasını anlayamadım bu arabanın neyi baş belası oldu ayrıca insan başına bela olan birşeyi severmi kurtulmaya çalışır

Misafir2
04/01/2007, 23:23
arabanın sorunları ne bende sorun yok yada çok az çıktı bu neki şimdi sorunsuz arabamı var konuyla alakasını anlayamadım bu arabanın neyi baş belası oldu ayrıca insan başına bela olan birşeyi severmi kurtulmaya çalışır

al bıtane daha eyvallah kardeşim :)) sever tabı hemde bal gıbı sever sıkıntı derken benmı abartım sızmı yaşamadınız anlamış değilim hanı forumda yenı olsam eyvallah ama neyse servise çeşıtlı irili ufaklı sebeplerden dolayı 11 ayda enaz 10-15 kez gıttım 2006 model olupta gıtmeyen varmı??? demekı sevıle bılıyormuş :)))) kı gidiyoruz tabı dimi olayları bırbırıne karıştırmayalım kalıtelı hızmet ve üretım başka sevgı başka okey
anladın sen onu:))))

brvhgt
04/01/2007, 23:36
dostum cvp yazmak sorunmuki albitane daha diyorsun istersen yazmayalım ama yazarak sorunlara cvp buluyoruz sanıyordum bu forumda enaz senin kadar eskiyiz son dedğin çok tuhaf kaliteli üretim başka sevgi başka yani puntolar dandik ama biz çok seviyoruz sende bunu anladın sanırım

Sezgintr
04/01/2007, 23:45
Vulas54 sorun derken neden bahsettiğini tam anlayamadım o yüzden sordum havalandırma kapağının açılması sorun mu dedim eğer bi sorunsa bende düğmeye basınca havalandırma kapağı açılıyo hatta açılırkende lıkırt diye ses çıkıyo bunda bukadar büyütülecek ne var. Hatta arabayı ilk aldığımda servisten bi arkadaş aracın özelliklerini anlatırken o düğmeninde o işe yaradığını uygulamalı olarak göstermişti.
Senin tam demek istediğini anlayamadım amacın yapıcı olmak değilde kırıcı olmaksa bilelim. Biz burda saygı çerçevesinde anlaşırken al bitane daha gibi kelimeler yakışmıyor.
Eğer gerçekten şu havalandırma kapağı açılırken lıkırt diye gelen ses bi sorunsa sana sonuna kadar hak veriyorum. Bana bu ses çok normal geldi.

Misafir2
04/01/2007, 23:49
çok özürdılerım sevgılı kardeşlerım okey sorun yok ben çok yorgunum galıba neyse telkrar özür

Korhan
04/01/2007, 23:53
Ben bunu bir sorun olarak algıladığım için yazmadım sadece merak ettiğimden sordum.İlgili arkadaşlar sağolsun cevapladı.demek ki sorun falan yok ortada. sistemin karakteristiği bu.
Karşılaşılan sorunlar konusunda DH'de marka topiclerine bakarsanız bu sınıfta en küçük sorunların GPlerde olduğunu göreceksiniz. Diğer markalarda boya çatlağı, 100km/h den sonra stabiliteyi kaybetme, motor sorunları gibi çok ciddi sorunlarla karşılaşılabiliyor. en sorunsuz kabul edilen Toyota'da bile sorunlar çıkabiliyor. Şu ana kadar da bu kadar üye içinde hiç yolda kalan vs. olmadı. ha tıkırtı vs. sorun olarak algılanırsa bence yanlış olur. Bu sınıftaki araçların yeni modellerini ya kullandım ya bindim. En kaliteli iç mekana sahip denilen Cliolarda bizimkilerden fazla tıkırtı var.
Herneyse, tartışmaya mahal verdiysem kusura bakmayın:)

Mısafır
04/01/2007, 23:54
sorunmu dedi birisi,

cam tavanı degısen benden baska punto varmı...

tıngırmıngır burcu :D
sol amortısor
tavan dosemesı 2 kere
cam tavan (komple)
dıreksyon motoru (komple)
cakmak (servıste kayboldu yenısını verdıler )
jant lastık (keyfe keder ;) )

tabı bu ıslemler esnasında aracımın acılan her yerı cok ıyı bı sekılde ızole edıldı
0 puntodan cok daha sessız bır aracım oldu ;) buda karı
su anda aracım bomba gıbı
surmekten keyıfl olıyorum ayrılmak zor gelıyo 10020 km oldu ;) kısmetse cumartesı bakıma gıdecek

ben hala arabamı 3 saat yıkıyacak kadar cok sevıyorum :D

brvhgt
04/01/2007, 23:56
dostum özür dileyecek bir durum yok ayrıca sen benden büyüksün saygısızlık yapmak istemedim ama tamam bizim arabalar en kral araba değil veya ben marka fanatiği değilim çoğu muadilinden daha kaliteli bunu herkes biliyor bence önemli olan sorunların çözülmesi çoğu marka prosedür uygularken ben kendimden biliyorum tak diye çok işim halledildi şuda bir gerçek avrupada araca talep patlayınca üretimde hatalar oluştu ama bunlar halledildi bizimkiler çocukluk hastalığı

brvhgt
04/01/2007, 23:58
benimki 22000 civarında normalde bu kmlerde sesler çoğalır ama şükür bende çoğalma yok her şartta kullandım alet gittikçe açılıyor

ORACLE
05/01/2007, 08:49
Valla abi değişim konusunda.
1- Tıkırtı Burcu
2- Direksiyondaki silecekleri çalıştıran kol

değişti sadece aldığımdan beri.
Birde kapıların ayarını tutturana kadar bir kaç defa gittim.
Klima ile ilgili bir kaç kere gittim.
Bu arada o ızgarlardan gelen lokurtu yada tıkırtı normal.
Çünkü havalandırmayı her kapattığınızda içeriden o kapaklar kapanıyor.
Aracın herhangi biyerinden anormal bir ses gelmiyor artık yada ben duymuyorum :) Aracımı çok seviyorum

gurik
05/01/2007, 13:27
otomobillerimiz muadillerine göre oldukça iyi durumda arkadaşlar. Bence ufak tefek ses ve arızaları büyütmeye gerek yok. Bunlar her yürüyen makinada olabilecek şeyler. Bence forumumuzda başımıza gelen sorunları nasıl aştığımızı veya aşabileceğimizi konuşalım. Böylece birbirimize inanılmaz kolaylıklar sağlamış oluruz. Bu arada dün Ankara da yağmur vardı çok derin bir çukura düşüp çıktım. Ben arabayı kırdım dedim ama hiç bir problem göstermedi. Ayrıca o derinlikte altını da sürtmedi. Eski unomda olsaydı tamponu almıştım elime.
yani araba sağlam dostlar.
Bu arada asfaltı yenileyip kanalları derinde bırakan buna da hizmet diyen belediyelere :B :B :B :B :B :B

Misafir2
05/01/2007, 13:39
otomobillerimiz muadillerine göre oldukça iyi durumda arkadaşlar. Bence ufak tefek ses ve arızaları büyütmeye gerek yok. Bunlar her yürüyen makinada olabilecek şeyler. Bence forumumuzda başımıza gelen sorunları nasıl aştığımızı veya aşabileceğimizi konuşalım. Böylece birbirimize inanılmaz kolaylıklar sağlamış oluruz. Bu arada dün Ankara da yağmur vardı çok derin bir çukura düşüp çıktım. Ben arabayı kırdım dedim ama hiç bir problem göstermedi. Ayrıca o derinlikte altını da sürtmedi. Eski unomda olsaydı tamponu almıştım elime.
yani araba sağlam dostlar.
Bu arada asfaltı yenileyip kanalları derinde bırakan buna da hizmet diyen belediyelere :B :B :B :B :B :B

BELEDIYELER HIZMET DEĞİL OY AVLAMA ŞOVLARI YAPIYORLAR HOCAM BAKIN BAYRAMDA REKLAM PANOLARINA ULUSALCILIĞA DIL UZATIP LAF EDENLER BUGÜN SEÇIMLER , CUMHUR BAŞKANLIĞI SEÇIMI VS YAKLAŞINCA ULUSALCI SLOGANLAR VE TUTUMLAR SERGILEMEYE BAŞLADILAR :)) NE TUHAF DIMI:))

Misafır
05/01/2007, 13:55
aynen vulas54. oy zamanı hatırlanıyoruz ne yazık ki ?

çukurlara gire çıka gidiyoruz yollarda.

gp yine iyi dayanıyor doğrusu.

Mısafir
05/01/2007, 14:05
Geçen hafta izmit kartepeye çıktım. Dağ taş çakı çukur yavaş yavaş gittim geldim. Sonra maşukiyeyi geçince E-5 e çıktım diye sevinip biraz gazlıyayım dedim. Bilenler bilir Outlet Center ın sapağına yakın bi köprü var. Kardeşim, koca E-5 in ortasında öyle bi saçmalık olur mu? köprünün ayağına bir kaç kat asvalt dökmüşler geçerken sol tekerlek diğerinden bi 10-15 santim yükselip iniyor. Ben 120-130 km/h ile giderken bir den eşim uyardı ama solda gidiyorum orta falan da dolu. hafiften ortadaki adama yanaştım aynalar değmeden kurtardık ama biraz sarsıldık sayılır. Hiç görmesek yükseltiyi belkide şu dublör filmlerinde arabaya takla attıran rampaların işlevini görücek ve bi süre tersten seyredicektik dünyayı. Küçükyalı e-5 de de bi ara devasa çukurlar vardı. yaşıyosak e amortisörlerimiz hala sağlamsa şans.

Misafir2
05/01/2007, 16:54
Geçen hafta izmit kartepeye çıktım. Dağ taş çakı çukur yavaş yavaş gittim geldim. Sonra maşukiyeyi geçince E-5 e çıktım diye sevinip biraz gazlıyayım dedim. Bilenler bilir Outlet Center ın sapağına yakın bi köprü var. Kardeşim, koca E-5 in ortasında öyle bi saçmalık olur mu? köprünün ayağına bir kaç kat asvalt dökmüşler geçerken sol tekerlek diğerinden bi 10-15 santim yükselip iniyor. Ben 120-130 km/h ile giderken bir den eşim uyardı ama solda gidiyorum orta falan da dolu. hafiften ortadaki adama yanaştım aynalar değmeden kurtardık ama biraz sarsıldık sayılır. Hiç görmesek yükseltiyi belkide şu dublör filmlerinde arabaya takla attıran rampaların işlevini görücek ve bi süre tersten seyredicektik dünyayı. Küçükyalı e-5 de de bi ara devasa çukurlar vardı. yaşıyosak e amortisörlerimiz hala sağlamsa şans.

BAYRAMIN 2 GÜNÜ BENDE ORDAYDIM HOCAM MALUM BANA YAKIN 40 KM YOLLAR İÇLER ACISI HA BIRDE ARKA TARAFI VAR KAR TEPENIN YUVACIK BARAJI TARAFINDA ORDA ARABAMI FELAKET ÇIZMIŞTIM YAN KAPILARDAN YOLA SAĞDAN SOLDAN UZANAN DALLAR VE DİKENLİ BITKILERDEN DOLAYI NEYSEKI 25 YTL HALETIRMIŞTIM ANLAYACAĞIN YAZINDA YOLUN KENARLARINDAKI DALLARA BUDAKLARA ÇOK DIKKAT ETMEK GEREKIYOR