PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : body sporu ıle uğrasmaya yenı baslayan arkadaslara beslenme listesi

fcevo
25/04/2011, 12:08
Sabah : 1 bardak süt 3 yumurta beyazı bir kibrit kutusu kadar peynir 1 kase yoğurt 1 avuç kuruyemiş yulaf. Çaykahve ya da meyve suyu.

Öğle : 1 – 2 porsiyon tavukbalık ya da kırmızı et 1 porsiyon makarna/pirinç/börek ayran yeşil salata tatlı meyve.

İkindi : 1 kase yoğurt ya da bir bardak sütbir hindiliton balıklı ya da tavuklu sandviç.

Akşam : 1-2 porsiyon sebze1 porsiyon ızgara etmeyve.
Gece : Ballımuzlu süt.

bu sistemde duzenlı bır şekılde kendınızı ılk baslarda fazla zorlamadan calısırsanız kısa zamanda etkılerını gormeye baslarsınız ama benım sıze tavsıyem eğer spor gercekten şekıllı bır vucut ıstıyorsanız bu sabır işi en basta sabırlı olmak lazım duzenlı olarak spora gıdılmelı dınlenme olarak ta mın 24 saat max 48 saat ara verılmelı ve en az hafta da 4 gun spor yapılamalıdır kımyasal ılaçlardan uzak durarak sağlıklı bır sekılde spor yapmak ıcın yukarıda verdığım lısteyı uygulayın sonuclarını goreceksınız.

takres
25/04/2011, 12:14
çok zahmetliymiş yaa...:(

acRep
25/04/2011, 12:23
Liste falan belki daha sağlıklı olur ama ben şunu bilirim
" Sağlam yee , sabrett , yılmaa " ztn Oluyo bişeyler ama vucüt gelişmeye başlayınca bi cılız görünüyo insan artık banamı öyle geliyoo yoksa :)

fcevo
25/04/2011, 14:18
aslında zor deıl sadece baslayabılmekte ınsan kendınde olumlu yondekı değişimleri gorunce hıc bırakası gelmıoyor
"cılız kısmına gelınce ılk basladıığında tabıı kı de bı cekıngenlık oluyor bu gyet normal bısı ama hıc kımse ana doğma vucudlu olmuor emek harcamak lazım

grandecaglar
26/04/2011, 00:03
Ben 1 yıldır yapıyorum bu sporu çok zahmetli ve sabır istiyor sağlam beslenmek lazım ve düzenli uyku çok önemli yardımcı gıdalarla takviye yapıyorum protein tozları amino asitler vb :cool0000:

atom43
26/04/2011, 00:09
ben 5.ayıma girdim yılmadan büyük sabırla pazar gunleri hariç günde 1 saatimi ayırıyorum eski halimden cok daha iyi vücudum son 2 aydır proteinde destek alıyorum cok daha iyi olacak bırakmadan sabırla devam edersem

Genius
26/04/2011, 21:19
2 seneden fazla uğraştım ve şu an boyun fıtığı oldum, aman dikkat edin diyorum ;)

xnode
29/04/2011, 01:33
17-26 yaş arasındaysanız, body sporu ile ilgilenmek istiyor ve kas yapınızı geliştirmek istiyorsanız aminoasit ve diğer proteinleri kullanmanıza gerek yok. Hergün Bol bol çökelek ve lor peyniri yemeniz, süt + bal ile soya ununu karıştırarak içmeniz yeterli olur.

Para ile alınan hazır proteinlerin hemen hepsi peyniraltı suyu ve yumurtaakı tozu ile üretiliyor. Dan'lı bir eski sporcudan öneridir ;)
Kolay gelsin.