PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Helikopter aldım şarj edemiyorum....

Scottie
25/04/2011, 11:46
Arkadaşlar dün migros tan indirimden Heli marka X 17 tipi hlikopter aldım.. eve geldim çalışıtırdım.. bir kaç çarpmadan sonra doğru düzgün uçurmaya başladım... ama tabiki şarj bitti.. kutunun içinden usb bağlatılı bir kablo çıktı.. direk elektriğe bağlanmıyor... nasıl şarj edeceğim.. bilemedim...
kumanda aletinde de var.. fakat yapamadım.. bu usb yi nereye bağlasam.. netbook bağladım.. ama şarj olmadı.. yardımlarınızı bekliyorum...

WiSTaRiA
25/04/2011, 11:55
Ucuna 220 V giriş usb şarj aleti almalısın bence... Pili nasıl bir pil? Normal alkali pilmi kendi içinde var olan lityum pilmi?

Scottie
25/04/2011, 11:58
kendi içinde şarjlı pil...

WiSTaRiA
25/04/2011, 12:02
Kullanma klavuzunda şarj olayı yazması lazım ama benim düşüncem kutunun içinde olması gereken 220 v usb bağlantılı priz yok...

fcevo
25/04/2011, 12:02
bıldığım kadarıyla kumanda pıllı allette pıl yok sadece sarj oluo helıkopterı kumandaya bağla kumandadan sarj oluo yanı bendekı oyle en azından

Kronokrator
25/04/2011, 12:05
kumandanın sağını solunu kurcala, genelde kumandada küçük bir kablo oluyor şarj için

hmm yok yok normal usb den şarj edeceksin. usb nin bi ucu helinin altına girecek. ama şarj süresi çok uzun. şarj oluyordur o merak etme.

disconnected
25/04/2011, 13:36
bendekinin helikopterin ustunde ufak bir acma kapama dugmesi var onu saga cekmeden sarj olmuyor.. belki sizinkide oyledir

oguzhan ozcan
25/04/2011, 13:44
Normalde bilgisayarın usb girişinden şarj oluyor bendede var çünkü ortalama 30-40 dk içinde şarj süresini tamamlıyo ve 25 dk uçurabiliyorum.

Scottie
25/04/2011, 15:40
dün akşam çok denedim ama olmadı....

arkadaşlar şimdi öğrendim....

Usb kablosunu bilgisayara bağlayacakmışım sonra heli kapalı olacakmış... şarj olduğu zaman ise usb nin ışığı yanıyormuş.. 30 dk süre zarfında şarj oluyormuş..

bence süper bir alet...

yenievocu
25/04/2011, 17:22
öncelikle merhabalar...
aranıza yeni katılan ve havacılığa meraklı bir arkadaşınız olarak anlatmaya çalışayım...
helikopterin altında (ya da modele göre değişmekle beraber yanında da olabilir) usb kablosunun diğer ucunun gireceği bir soket vardır.diğer ucu da bilgisayarın usb girişine takıyorsunuz.helikopter tipine göre 30 dakika ile 3 saat arasında şarj olması gerekiyor.zaten tam şarjlı halde 10-15 dakika uçabiliyorlar.