PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses

nurullah0435
23/04/2011, 21:31
Selam arkadaşlar aracımın sol arka amortisör patlak çukurlardan ve bozuk yollardan geçerken takır tukur ses yapıyor sanırım sadece amortisör kaynaklı değil..uzatılmış garantiside var ama fiatın rezilliği uzatılmış garanti süspansiyonları karşılamıyormuş zaten nasıl bir garantiyse artık.ben bunları dışardan yaptırsam servise bayılmadan garanti bozulurmu ve bu sesleri hangi parçalar yapar maliyet ne olur şimdiden teşekkürler.

tayfux
23/04/2011, 21:33
garantinin bozulacağını zannetmiyorum hocam orjinali ile değiştirince..yinede tecrübeli arkadaşlar bilirler..

nurullah0435
23/04/2011, 22:38
orjinalide çok pahalı monroe düşünüyorum

Ziyaretci046
23/04/2011, 22:43
arka amortisörün patlak olduğunu kim söyledi kolay kolay patlamaz aslında abi monroe marka güzeldir

LeoN48
23/04/2011, 22:49
Selam arkadaşlar aracımın sol arka amortisör patlak çukurlardan ve bozuk yollardan geçerken takır tukur ses yapıyor sanırım sadece amortisör kaynaklı değil..uzatılmış garantiside var ama fiatın rezilliği uzatılmış garanti süspansiyonları karşılamıyormuş zaten nasıl bir garantiyse artık.ben bunları dışardan yaptırsam servise bayılmadan garanti bozulurmu ve bu sesleri hangi parçalar yapar maliyet ne olur şimdiden teşekkürler.

Geçmiş olsun, sorununuzun en sağlıklı ve cebinize uygun çözümü 6. Sanayi Oto'dur, şiddetle öneriyorum, seçim sizin.

nurullah0435
23/04/2011, 23:20
peki bu sorun kaça patlar amortisör patlak alırken kontrol ettirmiştim bende nasıl olsa garantiden yaparım diye üstelemedim

nurullah0435
23/04/2011, 23:30
güncel

atalayx
24/04/2011, 00:11
önereceğim tek yer Oto dur. gidin görün konuşun bakın ne gerekiyorsa fazlası değil size en uygun fiyata bu işi halleder. Geçmiş olsun

nurullah0435
24/04/2011, 10:29
oto nerde nasıl ulaşabilirim

nurullah0435
24/04/2011, 13:09
arkadaşlar net bir cevap alamadım bu işlemleri dışardan yaptırırsam garanti bozulurmu

taret
24/04/2011, 15:42
garanti konusunu bilmiyorum ama patlak amortisörler hızlı girilen virajlarda aracın dengesini sağlamayacağı için tehlikeli durum yaratabilir.

Solitude
24/04/2011, 17:52
oto zaten bu başlıkta 4. mesajın sahibi :D yurtçu arkadaşımıza pm ile ulaşabilirsin.

nurullah0435
24/04/2011, 18:04
peki forumda garanti hakkında bilgisi olan yokmu

atalayx
24/04/2011, 18:06
Karabağlar 6. sanayi' de ben garantisi devam ederken bile aracımı oto ya götürüyordum hala tek adresim orası.

M@GIC
24/04/2011, 18:08
amortisör, ön takım, balata gibi parçalarda garanti kapsamaz. Aracın km sini yazmamışsınız, ancak km si düşükse garanti kapsamına sokula bilir. Patlak amortisörle dolaşmak aracın arkası sürekli salım halide olur. sürüş güvenliğini düşürüz ve kaza riskini artırır.
monreo kalitelidir ve orjinal parçanın yarı fiyatınadır.

nurullah0435
24/04/2011, 18:39
aracın km 70.000 biraz önce aradım fiat müşteri hizmetlerini fiat uzatılmış garanti rezaleti için onu karşılamıyor bunu karşılamıyor peki ne bu garanti diye yarın tüketici hakem heyetine gidip şikayet edecem

iris19
24/04/2011, 23:41
nasıl patlar arka amortisör yada nasıl anlaşılıyor ses haricinde nasıl bir belirti veriyor

SeaMaN
24/04/2011, 23:45
garanti karsılamıyor demişsin, garantinin karşılamadığı şey nasıl garantiyi bozar....

kara kız
25/04/2011, 14:51
garantin bozulur ne yazıkkı..zaten yaptığın uzatılmış garanti sözleşmesinde açıklayıcı bılgı mevcut..amortısorun neden değişmediği konusu ılgınc geldi..bence ustele...servisii garantiden halletmesi lazım..ben trıger kayısı ve varyotor kayısını bıle garantiden değiştirdim ki bunlar gercekten garantiye girmeyen parcalar...

Ziyaretci046
25/04/2011, 20:06
2 tane monreo amortisör 2 tane viraj zrotu değişti :)

nurullah0435
25/04/2011, 20:44
garantin bozulur ne yazıkkı..zaten yaptığın uzatılmış garanti sözleşmesinde açıklayıcı bılgı mevcut..amortısorun neden değişmediği konusu ılgınc geldi..bence ustele...servisii garantiden halletmesi lazım..ben trıger kayısı ve varyotor kayısını bıle garantiden değiştirdim ki bunlar gercekten garantiye girmeyen parcalar...
uzatılmış garanti süspansiyonları karşılamıyormuş bunu bana fiat söyledi arkadaşlarında dediği gibi garantinin karşılamadığı garantiyi bozmaz sanırım

SpyHunter33
25/04/2011, 21:54
benim de merak ettiğim bir şey var. Benim arabada da bir sertlik söz konusu. yollarda çukurlardan geçerken hiç amortisör yok giti kütürtü ile iniyorum. Fakat aracı şöyle üzerine yüklenerek yada yağ kaçırıp kaçırmadığını gözlemleyince sağlam diyorlar.fakat b amortisörlerde bir sertleşme oluyormuş galiba. Bir süreden sonra özelliğini kaybediyor ve sertleşiyor doğrumudur. Uygun olan amortisör hangisidir. Fiyatları nelerdir arkadaşlar.

kara kız
26/04/2011, 10:49
uzatılmış garanti süspansiyonları karşılamıyormuş bunu bana fiat söyledi arkadaşlarında dediği gibi garantinin karşılamadığı garantiyi bozmaz sanırım

peki aracı aldığınızda amortısorler garantı kapsamına giriyordu değilmi..benım elımde hala sakladığım uzatılmıs garanti sözleşmesinde aynen soyle bır ıbare ver....tofaşın verdiği uzatılmış garanti aracın ilk alındığında gecerli olan fabrika garantisinin devamıdır tum sartlar ve maddeler gecerlidir....ve servisler o sözleşmedeki maddeler haricinde hiç bir tutum sergileyemezler...2009 yazı memleket ziyaretimden gelirken dalgınlığım sonucu yuksek hızda çukura dustum gercekten cok sertti sol jantım yamuldu hatta amortısorum hasar aldı..aracın dırekyonunu bıraktığım anda arac anında sola cekıyordu..garantı kapsamında amortısorum ve askım değişti jantımın duzeltılmesine para verdim sadece 20 lira uzatılmış garantiden bilginize..
hersey bu servislerde bitiyor..böyle bir polıtıka alomaz herkez ıstedığı gibi at kosturuyor..

exixiz
26/04/2011, 11:02
Garanti Kapsamına, Mekanik aksam girmiyor arkadaşlar. Aracın yürür mekanik aksamı garantiyi kapsamaz.. Onun için Amortisör'ü vermemişlerdir size. Amortisör'de bir sorun olacağını sanmıyorum. Viraj demir çubuğuna baktırmanızı öneririm..

kara kız
26/04/2011, 14:48
ozaman bana yapılan lar extraya giriyo...ne şanslı adammışım ben harbiden.. varyatör kayısı trıger amortısörler takozlar askılar rotıl mafsal direkston kutusu salıncak helozen yaylar ne varsa hepsini değiştirdim...T-JET ön takımı komple monte edildi..garantiden ses sikayetim üzerine.