PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Toyota'dan özür

opexturk
23/04/2011, 03:50
m.milliyet.com.tr (https://ekonomi.milliyet.com.tr/toyota-dan-kotu-haber/ekonomi/ekonomidetay/22.04.2011/1381042/default.htm)

ibrahim06
23/04/2011, 08:06
Yeni üretilen radyasyonlu arabaları ülkemize göndersinler.

tugrul.karaatli
23/04/2011, 20:58
üstüne de bugünkü abartı fiyata 5 daha koysunlar..

takres
23/04/2011, 21:10
toyotaya karşı hep bir sempatim var nedense :)

tugrul.karaatli
23/04/2011, 23:24
çok yakın bir arkadaşım yaklaşık 3 sene hasar eksperi olarak toyota servisinde çalıştı..bana söylediği periyodik bakım ve hasar aracı servise araç gelmediğiydi..evet bu kadar iddialı bir cümle...ama antipati oldu yani hem piysadaki yaklaşık muadil araçlarlardan 5-7 hatta 10bin tl fazla al hem de depremden dolayı zam planla...gelen araçlar radyasyonlu olmayabilir sadece japonyada fabrikası yok sonuçta ama...toyotaya sempatiden çok saygım var ama o kadar çok param yok...

GPS2
23/04/2011, 23:36
Durum çok ciddi arkadaşlar...önümüzdeki aylarda resmen bir krize dönüşme ihtimali yüksek...dev otomobil fabrikalarındaki (çeşitli markalar) bazı önemli parça ve donanım tedarikleri tehlikede...japonyadan kaynaklı...allah korusun işten çıkarmalar bu sektöre uğrama ihtimali var...

ZAK1980
24/04/2011, 00:17
çok yakın bir arkadaşım yaklaşık 3 sene hasar eksperi olarak toyota servisinde çalıştı..bana söylediği periyodik bakım ve hasar aracı servise araç gelmediğiydi..evet bu kadar iddialı bir cümle...ama antipati oldu yani hem piysadaki yaklaşık muadil araçlarlardan 5-7 hatta 10bin tl fazla al hem de depremden dolayı zam planla...gelen araçlar radyasyonlu olmayabilir sadece japonyada fabrikası yok sonuçta ama...toyotaya sempatiden çok saygım var ama o kadar çok param yok...
Bır arkadasım Toyota plazada satıs gorevlısıydı adam acayıp sekılde ıddalı ıdı kalıte konuusnda 100 bın km den once acamaz kımse motoru dıyordu sahsen toyata bıraz pahalı ama toyotaya deger adamlar isim satıyor fevkalde guven satıyor bu adamlara bısey olmaz ismi yetıyor

demon
25/04/2011, 00:37
Valla gerçekten her konuda değiyor. Benim ikinci Toyota aracım. Şu andaki aracımıda sıfır aldım. İnanın servisleri harika. En azından benim gittiklerim öyle. En ufak hatalarını söylediğimde müşteriyi mağdur etmeden yapıyorlar.
Mesela ben servise 1000 km bakımına götürdüğümde başıma bir talihsizlik geldi. Arabada fırça çiziklerine rastladım. Telefon açtım serviste aracın fırça ile yıkanmadığını söylediler. Ama beni mağdur etmediler. Bir hafta sonra arabayı götürdüm. Aracım sıfır gibi ve boya koruması yapılıp ilk günkü gibi bana teslim edildi. Direk servis müdürü gelip bana arabayı teslim etti ve yapılan işlemleri anlattı. Teslim almadan öncede servis müdürü yapılacak işlemler hakkında bilgi vermişti. Bu olay Fiat' ta başıma gelseydi neler olabileceğini tahmin ediyorum. Nitekim başımada geldi.
Memnun olmadığım bir durum olsa onuda her yerde söylerim ama olmadı ve olmasında :)

SKELETER
25/04/2011, 18:11
Toyota marka olarak sempatik gelse de servisleri sempatik gelmiyor bana. Ayrıca bayilerinde araba bu alıyorsan al almıyorsan güle güle gibi bir tavırları var ki tank yapsa o tavırla almam.

tugrul.karaatli
25/04/2011, 19:02
Toyota marka olarak sempatik gelse de servisleri sempatik gelmiyor bana. Ayrıca bayilerinde araba bu alıyorsan al almıyorsan güle güle gibi bir tavırları var ki tank yapsa o tavırla almam.

aynen defaten mağdur oldum özellikle son 6 ayda 2 kez gaza geldim krdi borcuna girip alcam diye ama adamlar resmen alma dedi:)

demon
27/04/2011, 02:29
Bende adamların güler yüzü ve bayinin mükemmel ilgisi ile ikinci Toyota' mı aldım. İstanbul Sonkar - Çobançeşme

SKELETER
28/04/2011, 01:32
Bende Toyotadan Ankara Toyan nedeniyle nefret ettim. Ne kadar kokoş gereksiz insan varsa servislerinde torpilli. Güle güle Toyota dediğim gibi tank yapsan almam toyota. Benim sorunla karşılaştığımda muhattabım bayi olacak Toyota değil. Kokoş, mini etekli ve türevli bayanları, acayip tipli bay'ları kayırıp serviste öne alacak marka ağzıyla kuş tutsa bana yaranamaz. Hoş Toyota Japonya ya kadar İngilizce mail atınca benden de özür dilemişlerdi ama gerçi artık.

demon
28/04/2011, 02:06
Tabiki sorun hemen bayide hallolmalıdır. Mantık o olmalı. Haklısınız.

SKELETER
28/04/2011, 02:40
Tabiki sorun hemen bayide hallolmalıdır. Mantık o olmalı. Haklısınız.

İki farklı servis iki farklı müşteri bayinin ne kadar önemli olduğunun göstergesi. Birisi araç sattırıyor, diğeri markadan nefret ettiriyor. Tabi hedef kitle meselesi de önemli toyota toyan genç erkek adam bana gelmesin de diyor olabilir :D Ben sadece bayan ve kılpaçino erkek kitlesine araç satarım diyorlarsa keyifleri bilir.

Ki Toyota milyarlar harcasa demon a o aracı aldıramaz, milyarlar harcasa da ben toyota ya daha sempati duymam.

demon
28/04/2011, 17:22
Bayiler çok önemli. Yaklaşımları, çalışanlar, servis çalışanları ve yöneticiler önemli.
Yaklaşımını beğenmediğim bir yerden alışveriş etmem. Ne yaşadınız bilmiyorum ama müşteri her zaman haklıdır.