PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başlık yazmaya utandım :)

squidward
22/04/2011, 17:56
Arkadaşlar arabaya nereden su ekliyeceğim? Birde tecrübeli arkadaşlar araca su değilde cam-sil'mi koyuyorsunuz bazı kişiler su yerine marketlerden aldıkları cam-sil gibi mavi suyu koyuyorlar da? Teşekkür ederim

ERDEM1907
22/04/2011, 18:12
bunda utanılacak bişey yok herkes araba konusunda uzman olamaz bende birçok şeyi bilmiyorum zamanla öğrenicez inşallah:) grande puntolar da kaputu açınca sağ tarafta mavi kapaklı üzerinde silecek ve kesik çizgiler şeklinde işareti olan yerden koyuyorsun(mavi bir kapak) ince bir borunun ucunda.Ayrıca diğerlerinin su renkleri pembe gibidir antifiriz olduğundan. Kapak üzerindeki işaretten anlarsın kullanım kılavuzunda da vardır ordan da bakabilirsin. Piyada cam suları var suyun içine belli bir oranda karıştırıyorsun kışın donmaya karşı etkili oluyor yazın aşırı sıcaklığa karşı gibi birkaç faydası var.

hakguner
22/04/2011, 18:21
İlgili yeri arkadaş söylemiş zaten. Ben eski aracıma camsil koyuyordum. Sorun olmaz sanırım .

reddragon
22/04/2011, 18:29
Carrefour ' larda ve benzinliklerde var. Silecek suyu 3 kg' ımı 5 TL filan...Rengi mavi. Ne oranda suyla karıştıracağın üzerinde yazıo.

ZAK1980
22/04/2011, 18:36
Kısın cam sıl donarsa sıkıntısı buyuk olur yazın sanırım bırsey olmaz :) en azından sıcaktan buharlasır

luleburgazli
22/04/2011, 19:25
kışın kolonya koyuyorum alkollü olduğu için sıkıntı yaşamıyorum... yazında biraz camsuyu ve muluk suyu...

femoli
22/04/2011, 20:04
cam sil yerine cam suyu koyun , cam sillerde yakıcı bazı madeeler oluyor leke çıkarmak için bunlar silecek lastiklerine zarar verir cam sularında sadece sabun ve az biraz alkol mevcuttur..

ErdmG
22/04/2011, 21:07
Kışın normal suyun içerisine birazcık votka koyarsanız sıkıntı olmaz :D Yazın en kötü ihtimalle buharlaşır tekrardan ilave yaparsınız. Ayrıyetten para verip almanıza gerek yok yani.

izoci
22/04/2011, 21:17
bizimki kırmızı değilmiydi?

SeaMaN
22/04/2011, 22:17
Kışın normal suyun içerisine birazcık votka koyarsanız sıkıntı olmaz :D Yazın en kötü ihtimalle buharlaşır tekrardan ilave yaparsınız. Ayrıyetten para verip almanıza gerek yok yani.

sen votkayı bedavaya alıyorsun galiba :)

StrawBeeRy
22/04/2011, 22:22
kışın antifriz ve su karışımı koyuyorum hem güzel kokuyor hemde sabun olduğu için güzel temizliyor. yazın silecekleri söktüğüm için kullanmıyorum :)

femoli
22/04/2011, 22:42
:D votka dökeceğimiz votkaya 20 litre cam suyu alırız herhalde :D

ERDEM1907
22/04/2011, 22:59
adaş iyi güzel düşünmüşsünde arabaya kafa yapmasın sonra alışkanlık olur sürekli ister:)

squidward
24/04/2011, 08:06
bunda utanılacak bişey yok herkes araba konusunda uzman olamaz bende birçok şeyi bilmiyorum zamanla öğrenicez inşallah:) grande puntolar da kaputu açınca sağ tarafta mavi kapaklı üzerinde silecek ve kesik çizgiler şeklinde işareti olan yerden koyuyorsun(mavi bir kapak) ince bir borunun ucunda.Ayrıca diğerlerinin su renkleri pembe gibidir antifiriz olduğundan. Kapak üzerindeki işaretten anlarsın kullanım kılavuzunda da vardır ordan da bakabilirsin. Piyada cam suları var suyun içine belli bir oranda karıştırıyorsun kışın donmaya karşı etkili oluyor yazın aşırı sıcaklığa karşı gibi birkaç faydası var.
punto evolarda da kaputu açınca sağ tarafta mı oluyor? Teşekkürler..

OzzY
24/04/2011, 10:15
kışın antifriz ve su karışımı koyuyorum hem güzel kokuyor hemde sabun olduğu için güzel temizliyor. yazın silecekleri söktüğüm için kullanmıyorum :)

silecekleri niye söküyosun yaw :D:D

ErdmG
24/04/2011, 10:50
adaş iyi güzel düşünmüşsünde arabaya kafa yapmasın sonra alışkanlık olur sürekli ister:)

valla sileceği çalıştırınca aracın icine gelen buram buram votka kokusu beni benden alıyor :D

Solitude
24/04/2011, 15:03
punto evolarda da kaputu açınca sağ tarafta mı oluyor? Teşekkürler..
motor soğutma suyumu ilave etmek istiyorsun yoksa silecek suyumu ben o kısmı kaçırdım sanırım ? eğer motor soğutma suyuysa kaputu açınca içinde turuncu renkli sıvı olan kaba ilave yapacaksın, yok silecek suyu ise kaputu açınca sağdaki farın dibince mavi kapaklı bir boru var 2 cm çapında falan ona su koyacaksın.

StrawBeeRy
24/04/2011, 18:24
silecekleri niye söküyosun yaw :D:D
sileceksiz daha güzel duruyor havalar biraz daha düzelsinde söktükten sonra foto çekerim :D

squidward
25/04/2011, 19:06
motor soğutma suyumu ilave etmek istiyorsun yoksa silecek suyumu ben o kısmı kaçırdım sanırım ? eğer motor soğutma suyuysa kaputu açınca içinde turuncu renkli sıvı olan kaba ilave yapacaksın, yok silecek suyu ise kaputu açınca sağdaki farın dibince mavi kapaklı bir boru var 2 cm çapında falan ona su koyacaksın.
ben silecek suyunu kastetmiştim teşekkür ederim de motor soğutma suyu da mı varmış? onu bilmiyodum :) oraya da mı su eklememiz gerekiyor belli zaman aralıklarında?

Solitude
25/04/2011, 20:28
su eklemek gerekmiyor ancak genel bir kuraldır. belli periyotlarla kontrol edilir haftada bir olabilir mesela su eksiltmişmi fazlası varmı yağ eksiltmişmi gibi.

azaleia
06/05/2011, 02:31
benzin aldığında pompacı çocuğa "cam suyunu da doldurur musunuz" dersen doldururlar,sen de o sırada çaktırmadan nereye dolduruyor die bakabilirsin...
utanmana gerek yok,ben de ilk aldığımda bu yöntemi denemiştim :)
bu arada, benzinciler yağına da bakalım mı dedikten sonra mutlaka yağı bitmiş diyor,sakın yeme,çünkü bana,henüz bakımdan çıkalı 1 gün olmuş aracım için, yağı azalmış koyalım mı demişlerdi, bu işi kendin halledemiyorsan, serviste kontrolleri sırasında baktırman en hayırlısı :)