PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo Fire Active / Motordan gelen ses

beceriqli
22/04/2011, 01:00
Arkadaşlar merhaba,

Aracım henüz 3 aylık ve 3 bin km de. Marş bastığım andan itibaren araç hareket halinde iken ya da değilken, direksiyonu çeviriyorken ya da çevirmezken motordan bir sürtme sesi gelmeye başladı. Bir haftadır bu sorun mevcut. 3 gün önce servise gittim. Araç 3 saat serviste kaldı ancak dokunmamışlar. Açıklamaları ise, aynı sebepten başka bir aracın daha geliyor olduğu, o araçta aynı sorunu çözerlerse aynı çözüm şeklini benim aracıma da uygulayacaklarını, aracı boşuna kurcalamalarının iyi bir şey olmadığı bilgisini verdi servis :) Dün telefonla arayıp, diğer araçtaki sesin klima motorundan geldiği, bana da klima motoru sipariş ettiklerini, 2 güne geleceğini bildirdiler, ve ayrıca aracı bu haliyle kullanmamda bir sakınca olmadığını bildirdiler. Klimayı hiç kullanmadım diyebilirim. Bir kez çalışıp çalışmadığını denedim :)

Şimdilik çaresiz kullanıyor, ve bugün ikinci gün olmasına rağmen kastedilen ikinci günün gelip, işlemin tamamlanmasını bekliyorum.

Konu ile ilgili önerileriniz ya da tavsiyeleriniz olur mu acaba.

PUNTOMUNTO
22/04/2011, 01:05
cok ılgınc klıma komprasoru bu sesı yapabılır ama 150 bınden sonra bu km de olması uretım hatası bence

GP COSKUN
22/04/2011, 13:18
klima kompresör kasnağında yada bilyasında sorun var
kesinlikle değişim talep et tamir olayına girme