PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Triptronik(Dualogic) vites ECO Tuşu Hk.

_Darbe_
20/04/2011, 17:56
Merhabalar arkadaslar. Aracım 1.4 fire Triptronik. Uzun zamandır çözemediğim bi sorun var. Aracımı otomatik modda ECO tusu aktifken kullandıgımda 2. vitesten 3 e geçiş yapamıyorum. Kısaca olası sebepler nedir ve "ECO" tusu gercekten ne işe yarıyor ?

Dipnot: Manuel modda 4ooo devirden sonra aracta turbo varmışcasına bir atak başlıyor.

reddragon
20/04/2011, 18:58
Böyle birşeyle karşılaşmadım.
Eco modu şehir içi de dışı da gereksiz bir mod...
Arabanın motorunun eti ne butu ne ki eko olsun.. Zaten motorun kendisi eko
Dolayısıyle eko modda araç sürünüyor. Bisiklet gibi...

Diğer bir kötü yanı araçta kompresyon azalıyor eco tuşuna basınca. Yani düşük hızlarda seyrederken durmak amaçlı gazdan ayağınızı çektiğinizde araç vites düşürme eğilimine girmiyor tasarruf yapacam diye. Frene basarak durmak zorunda kalıyorsunuz.

_Darbe_
20/04/2011, 19:32
hmm ilginize tesekkürler ama tam yanıtımı alamadım eco tusu nedir nasıl calısır

smartmavi
20/04/2011, 21:28
eco motor verilerini düzenlemektense, vites geçişlerini düzenleyen bir yazılım aslında. motorunuz ve çalışma prensibi hep aynı, sadece vitesleriniz daha erken değişiyor ve böylece yüksek devirlerde fazla yakıt yakmamış oluyorsunuz. Ben %99 eco da kullanıyorum, artık huyuna suyuna alıştım.

reddragon
20/04/2011, 23:10
hmm ilginize tesekkürler ama tam yanıtımı alamadım eco tusu nedir nasıl calısır
Arkadaş da izah etmiş zaten benzini kısmıyor eko tuşu sadece vites geçiş aralıklarını değiştiriyor. Hemen 2 ye geçiyor sonra tık tık tık bi bakmışsın 50 km ile gidiosun vites 5' te . Hızlanayım diyorsun gaza basıyorsun araç gitmiyor. Kendine göre bi dili var elbet gazı kökleyince vites düşüyo filan ama ben pratik bulmadığım için kapattım artık eko yu.Bi daha da açmam...Zaten az biniyorum benzinin artık ekoyla alakası kalmadı. En azından konforlu binerim...