PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 19.04.2011 benzin zammı

PNT 34
18/04/2011, 18:59
Bu gece saat 00:00 itibariyle benzine zam geleceği konuşuluyor..deposu boş olan arkadaşların dikkatine...

taipen71
18/04/2011, 19:01
geç bile kaldılar

GünahsizSeytan
18/04/2011, 19:03
:D :D :D ........ bülent baskaaan :D

USTA
18/04/2011, 19:05
Hükümeti ve maliye bakanını tebrik ederim,çok faydalı icraatları var...:)

deniz6
18/04/2011, 19:07
Yav bu kadar zamık adamlar görmedim ben.

GünahsizSeytan
18/04/2011, 19:15

:d:D:D :D :D :D :D

takres
18/04/2011, 19:20
mazota da var mı acep ona göre dolduracam depoyu :)

reddragon
18/04/2011, 19:33
zamın miktarı belli mi? benzin şimdi kaç lra ?
arabaya bindiğimiz yok ki .:)

bvulgari
18/04/2011, 20:29
Geçen sene mart ayında aldım arabamı mazot 3.00TL idi şimdi 3.63TL ..Yani 1 senede depo başı 28.35TL zam olmuş oldu..

cnykrdnz
18/04/2011, 20:45

dogru tespite ne denir :)

izoci
18/04/2011, 21:21
zam delisi bunlar zaaamm..

_FeRDi_
18/04/2011, 21:26
Anlaşıldı şu Ampüllü stickerı ciddi ciddi bastırmak lazım :D

byspayn
18/04/2011, 22:53
ben de ne zamandır zam yapmıyolar diyodum...

bvulgari
19/04/2011, 01:46
97 oktan 4.22TL, 95 oktanda 4.19TL olmuş.Vatana millete hayırlı olsun..

deniz6
19/04/2011, 02:21
97 oktan 4.22TL, 95 oktanda 4.19TL olmuş.Vatana millete hayırlı olsun..
Kaynak var mı acaba?

xnode
19/04/2011, 02:36
Bu gece saat 00:00 itibariyle benzine zam geleceği konuşuluyor..deposu boş olan arkadaşların dikkatine...

Kim diyor ? Nerede diyor ? Ortada sadece laf var.. Ona bakarsanız seçimden önce benzinin 1 TL indirileceği söyleniyor :)

Kriminal
19/04/2011, 08:28
Walla arkadaşlar üzülerek söyklüyorum baya bı zam gelmıs 4.25 gobo bır rakam gordum :(

Padişahım sen çok yaşa

SpyHunter33
19/04/2011, 09:00
:S mersine gelin arkadaşlar :D mazot 3,20 :D

sedini
19/04/2011, 09:06
opetin sitesinde 95 oktan 4.20 motorin 3.57.. dizel tekrar çok daha cazip hale gelmiş..

PNT 34
19/04/2011, 09:25
Kim diyor ? Nerede diyor ? Ortada sadece laf var.. Ona bakarsanız seçimden önce benzinin 1 TL indirileceği söyleniyor :)

Hayatta en kötü alışkanlık sonucu görmeden ukalaca yapılan konuşmalardır..
kaynağım sağlam olmasa zaten dünden itibaren yazıp forumu bilgilendirmezdim...

SUADOW
19/04/2011, 10:58
Sabah Sabah.............. Mazotlu olmasın, benzinli olup az yaksın diye gittik 1,2 motor aldık. Aldım alalı benzine zam üstüne zam. Bende mi bişey var anlamadım... Bedevi gibi hissettiriyorlar insanı...

LPG takmak istiyorum, ama kararsız kaldım(Garanti dışına çıkıyor+Bagaj bitecek).

Seçim öncesi hatrı sayılır bir indirim yapacaklarını düşünüyorum.

Olmadı, 1'er depo benzin yardımı da yaparlar artık...

sedini
19/04/2011, 11:02
Sabah Sabah.............. Mazotlu olmasın, benzinli olup az yaksın diye gittik 1,2 motor aldık. Aldım alalı benzine zam üstüne zam. Bende mi bişey var anlamadım... Bedevi gibi hissettiriyorlar insanı...

LPG takmak istiyorum, ama kararsız kaldım(Garanti dışına çıkıyor+Bagaj bitecek).

Seçim öncesi hatrı sayılır bir indirim yapacaklarını düşünüyorum.

Olmadı, 1'er depo benzin yardımı da yaparlar artık...

abi fiatın sitesinde landirenzo lpg garanti dışına çıkarmadan takılıyor yazmışlar da çok pahalı 1500 ün üstüne çıkıyor maliyet..

SUADOW
19/04/2011, 11:19
abi fiatın sitesinde landirenzo lpg garanti dışına çıkarmadan takılıyor yazmışlar da çok pahalı 1500 ün üstüne çıkıyor maliyet..

Pahalılığından ziyade; Fiatın sitesini az önce inceledim, Her servis LPG dönüşümü yapmıyor görünüyor. Listeye göre bana en yakın servis İST/Kadıköy... Aslında gidilip taktırırım ama, problem olması halinde çok uğraşırım.

Dünyanın en pahalı benzinini şu an için kullanmaya devam edeceğim sanırım.

:)

isuldor
19/04/2011, 11:49
En makulu LPG şimdi neredeyse hiç zam yemedi motorin deli gibi çıktı borsada hisse olsa paramın hepsini yatırırdım

LPG hem daha temiz bir yakıt. Dizel yerine 1.4 alıp lpg mi bağlatsaydım acaba teleflex veya vialle aradaki fark aynı gibi ve lpg daha ekonomik

Gerçi lpgninde yok muayenesi yok bakımı yok ayarı pfff

Türkiye vatandaşı olmak çok zor hayattan zevk aldırmıyorlar

xnode
19/04/2011, 14:10
Off eğer zam gelmişse çok kötü oldu.. Ortadoğu'nun göbeğindeyiz bu kadar pahalı akaryakıt kulanıyoruz, hiçbir mantıklı izahı yok :( Çin'de benzin 0.98 kuruştu arkadaşlar, birçok kişi V6-V8 araçlara biniyor ve Çin dünyanın en büyük akaryakıt ithalatçısı. Bizde ise petrol boru hattı ile geliyor, musluğu açıyorsun :(

PARS
19/04/2011, 14:27
bu petrol türkiyede her yerden fışkırmıyor arkadaşlar çoğu ülke gibi ithal ediyoruz galiba çogumuzun ham petrol fiyatından haberiniz yok dünyanın çoğu yerinde savaş karışıklık var haliyle piyasalar alt üst

bvulgari
19/04/2011, 15:29
[QUOTE=deniz6;506670]Kaynak var mı acaba?[/QUOTE
Total pompa fiyatları..web sitesinden bakabilirsiniz

isuldor
19/04/2011, 15:52
bu petrol türkiyede her yerden fışkırmıyor arkadaşlar çoğu ülke gibi ithal ediyoruz galiba çogumuzun ham petrol fiyatından haberiniz yok dünyanın çoğu yerinde savaş karışıklık var haliyle piyasalar alt üst

arkadaşım avrupada çıkıyor sanki ne alakası var şimdi Türkiye de çıkmasıyla. Vergiyle alakalı vergiyi düşürsünler sorun kalmaz sanki 40 kuruştan 43 kuruş oldu da boş yere yaygara koparıyoruz gibi bir anlam çıkıyor. Devlet artık bizi sömürmeyi bıraksın istiyoruz işimize gücümüze gitmek için kullandığımız araçlarımızdan artık deli dumrul vergisi almasın istiyoruz zaten maaşımızdan alıyor. Biz bu araçları kaçakçılık yapmak için kullanmıyoruz ya devlettin yaptığı zülüme karşı çıkıyoruz sadece.

arkadaşım benzinin litresi 4.25 bunun savaşla barışla ne alakası var
dünyanın en pahalı benzini bu

speedy_16
19/04/2011, 16:39
dünyada tek ithal eden ülke bizmiyiz her ülkede petrol çıkıyoda bi bizdemi çıkmıo dünyanın en pahalı benzinini biz kullanıyorz türkiyedede elbet petrol çıkıyor ama ihtiyacı tamamen kariılamıyo olabilir %30-40 ını karşılamıo dielim neden petrolün tamamını dışarıdan ethal eden ülkelerden bile pahalı benzin kullanıyoruz hemde alım gücümüz daha düşkükken insanların zor kaznılan emeklerini devlet eliyle çalınmasından başka bişey deil bu alınan vergi benzinin fiyatının 3 katından fazla vergisz fiyatı 1 vergili fiyatı 4.25 ? benzini ithal ediyorz benzinin maliyeti 3 tl vergili hali 4 tl olsa anların ama benzinin fiyatının 3 4 katı vergi alınırmı bizden başka hangi ülke alıo böle bi vergi ? eger benim bi hakkım warsa ben helal etmiyorum bu konudan sorumlu olanlara
hem etrafımızda sınır komşularımızın hepsinde petrol çıkrken bizden çıkmaz sağımızda solumuzda heryerde petrol var bi bizde olmayacak ben bunun altında başka oyunlar ararım....

sunlogan
19/04/2011, 16:50

piyasalar bir tek bize alt ust sanırım. forumdaki arkadasların herseyden haberi var emin olabilirsiniz. haberimizin oldugu bi sey daha var hepimizin arkasından cıkmayan ampullu pompa. siz baska bi gezegende yasıyorsunuz sanırım. ... forumdaki herkesten simdiden ozur, dilerim bole dusunuyorum cunku cok sinirliyim kusura bakmayın. bir de zamları savunan birilerini gorunce daha da sinirlendim ... akaryakıta yapılan zamlar yuzunden cektigimiz cileye bak yaaa dunyanın neresinde konusuluyordur acaba araba ma akaryakıt zamları yuzunen lpg taktırmayı dusunuyorum ya da 1.2 motor arac alayım daha az yakıyordur vb...

fireman
19/04/2011, 17:32
yetmez ama evet :) diyenleri tebrik ediyorum zamma devam maliye bakanının dediği gibi ne yapalım imf den borç paramı alalım allahısen :):) kömür paraları nereden çıkacak yoksa ahhh ah neyse......

_FeRDi_
19/04/2011, 20:44
Altımız petrol,üstümüz petrol,sağımız petrol,ortada biz dımdızlak başı kabak yalın ayak kalmışız.Bir bizde çıkmıyo şu siyah akışkan.Bak sen şu Allah'ın işine.Sessizce uyumaya devam ettiğimiz sürece daha uzun yıllar dünyanın en pahalı benzinini kullanırız.

ZAK1980
19/04/2011, 21:54
12 Hazıranda anayasal tepkımı buyuk bır zevkle gosterecem

xnode
19/04/2011, 22:04
Akaryakıt fiyatları devlet politikası, hangi hükümet olursa olsun bu durum değişmeyecek.. Dolayısı ile konuyu siyasi tartışmaya dönüştürmeyelim derim.. Bugüne kadar Türkiye'de siyasi tartışmalarda kalp kırma dışında bir sonuca ulaşılamamıştır bildiğiniz gibi.

aydintap
19/04/2011, 22:44
opetin sitesinde 95 oktan 4.20 motorin 3.57.. dizel tekrar çok daha cazip hale gelmiş..

aman kardeşim gözünü seveyim nazar değecek maşallah de de bari mazotçular yaşasın...:)

aslanerh
19/04/2011, 23:09
Madem devlet politikası, hükümet ya da değil, siz neden eleştirmiyorsunuz bu devlet politikasını? Hayatınızdan memnun gibisiniz?

Akaryakıt fiyatları devlet politikası, hangi hükümet olursa olsun bu durum değişmeyecek.. Dolayısı ile konuyu siyasi tartışmaya dönüştürmeyelim derim.. Bugüne kadar Türkiye'de siyasi tartışmalarda kalp kırma dışında bir sonuca ulaşılamamıştır bildiğiniz gibi.

xnode
19/04/2011, 23:27
Madem devlet politikası, hükümet ya da değil, siz neden eleştirmiyorsunuz bu devlet politikasını? Hayatınızdan memnun gibisiniz?

Son mesaja göre yorum yapmak yerine ilk sayfadaki mesajlara da göz atın lütfen. Saygılar.

aslanerh
20/04/2011, 00:00
ilk sayfadaki mesajınızda seçimden önce 1 TL düşecek diyorsunuz benzin.

Bu sizin tepkiniz miydi?

Son mesaja göre yorum yapmak yerine ilk sayfadaki mesajlara da göz atın lütfen. Saygılar.

%50 sinden fazlasını vergiye verdiğimiz benzin konusunda, devlet, petrol şirketleri ile bir olmuş tıpkı bir soygun gibi, alım gücü dünyaya göre yüksek olmayan insanları sömürüyorken, neden herkes memnun gibi hayatından? Oysa haberlerde görüyoruz yabancı ülkelerde bizimkine göre çok normal sayılabilecek bir zam geliyor, millet sokaklara dökülüyor.

Ayrıca bağnaz değil sorgulayıcı olmanın siyasetle ne ilgisi var?

Neden bu hale dönüşüyoruz ;

https://karikatur.me/karikaturler/orjinal/madmelman_3182010_21318.jpeg

xnode
20/04/2011, 00:23
lütfen konuya yorum yapınız bana değil; merak ediyorsanız attığım mesajlarımda fikrimi söyledim, dikkatli okuyunuz.. Saygılar.

guguk
20/04/2011, 00:28
Bence iyi yapıyorlar herkesin altında bir araba var araba olmasına ben bir şey demiyorum ama herkeste işe gitmek için araba kullanırmı yaa trafik felç bendede araba var ama hafta sonları kullanıyorum hafta içi servis yada dolmuş kullanıyorum ben bilmiyorum sanki işe arabayla gitmeyi neyse 10 tl de olsa değişen hiçbirşey olmayacak herkes rahatına çok düşkün avrupada herkes metro ve toplu taşıma kullanıyor bizim o seviyeye gelmemize daha çok var neyse için dolu gece vakti konuşmayayım daha fazla :)

aslanerh
20/04/2011, 19:00
Bu yorumları gördükçe bize herşey müstahak diye düşünüyorum.

hsncck26
20/04/2011, 19:26
lanet olsun, o vergiler o zamlar kimin cebine giriyorsa haram olsun..

halils2
20/04/2011, 21:50
kesinlikle

xnode
20/04/2011, 23:46

kesinlikle

kendinize haksızlık etmeyin... :(

SUADOW
21/04/2011, 09:49
Bence iyi yapıyorlar herkesin altında bir araba var araba olmasına ben bir şey demiyorum ama herkeste işe gitmek için araba kullanırmı yaa trafik felç bendede araba var ama hafta sonları kullanıyorum hafta içi servis yada dolmuş kullanıyorum ben bilmiyorum sanki işe arabayla gitmeyi neyse 10 tl de olsa değişen hiçbirşey olmayacak herkes rahatına çok düşkün avrupada herkes metro ve toplu taşıma kullanıyor bizim o seviyeye gelmemize daha çok var neyse için dolu gece vakti konuşmayayım daha fazla :)

Ertuğrul Bey,
Toplu taşıma araçları kullanımı konusuna katılıyorum.
Ancak; "iyi yapıyorlar" derken?
Ne demek iyi yapıyorlar? Dalga mı geçiyorsunuz anlayamadım...

Biz mecburmuyuz dünyanın en pahalı yakıtını kullanmaya?

Neyse.

Saygılar...
Suat.

SUADOW
21/04/2011, 09:50

:thumbs_up2:

SUADOW
21/04/2011, 09:52
lanet olsun, o vergiler o zamlar kimin cebine giriyorsa haram olsun..

Amiiin...

umarım; 13 haziranda şu an bizim vergimizle alınan mercedeslerinde, bizim benzinimizle gezemez. Kendi araçlarınla cepten benzin doldurururlar...

matushella
21/04/2011, 10:08

Bende toplu taşımanın kullanılması taraftarıyım ama insan gibi taşındığım sürece. Benim iş yerim Altunizade'de ve ben Beylikdüzü'nde oturuyorum. İstanbulun bir ucundan diğer ucuna gidiyorum sayılır hergün. Toplu taşıma şaheseri olan Metrobüs'te yolculuk yapmak çok hoş sayılmaz. İnsan gibi taşınmıyoruz çünkü, otobüslerin dolmuşların içine istif ediliyoruz. Kimse arabası varken leş gibi kokan bazı insanların dibinde saatlerce yolculuk yapmak istemez. Heleki bayanlar için diyorum taciz konusu başka bir mesele.

Bu yüzden toplu taşımayı övmeyelim de yolların genişletilmesi ve akaryakıtın fiyatının normal seviyelere gelmesini düşünelim. Şunuda söyleyeyim yurtdışında birçok ülkede toplu taşıma denildiğinde metro'dan başka bir şey akıllara gelmez. Bizde de metro diye bir kavram olmadığı için toplu taşımamızı övmeyelim ve teşvikte etmeye çalışmayalım.

aslanerh
21/04/2011, 20:32
Bu yazılanlar küçük çocukları şekerle kandırmaya benziyor. Sanki parası olan benzin 10 TL olsa da gitmeyecek arabayla? Burada şikayet edilen bu mudur, bunu mu anladınız?

Aldığımız neredeyse her ürün hatta hizmetler bile genellikle lojistik ile sağlanıyor, uçak, gemi vs geçtim, örneğin bir tır aracı iyi durumda 100 km ye 30-40 lt dizel yakıt yakabiliyor ortalama. Bu bize peki nasıl yansıyor? Sonuç olarak yalnızca aracı olan değil olmayan da soyuluyor. Ben yalnızca devlet soygunculuk yapıyor demiyorum, aynı şekilde petrol şirketleri de soygunculuk yapıyor, çünkü dünyadaki petrol fiyatına ve bizim jeopolitik konumumuz düşünüldüğünde de ham petrol fiyatı da ülkemizde pahalı. Üstelik kimi zaman bilmesek de kaçak ya da içine su vs katkı katılan yakıtları satın alıyoruz o soyguncu şirketlerden. Ama ne yazık ki ülkemiz "oh iyi yapıyorlar, trafiğe çıkan soyulsun" diyen ya da bu konu umrunda olmayanlarla dolu. Bu da beni deli ediyor.

Konu benzinin 3 kuruş veya 5 kuruş zamlı olması ya da yüzde bilmem kaç vergi alınması değil. Konu bizim sırtımızdan kimlerin zengin olduğu ve buna yıllardır seyirci kalmamız ya da bunları iyi birşeymiş gibi desteklememiz!

kendinize haksızlık etmeyin... :(

Bu konuda tepki gösterenleri eleştirmeye çalışanları da Allah'a havale ediyorum. Hak yememek kadar, hak yedirmemek de önemlidir, ne kendime ne de başkalarına yapılan haksızlığa katlanamıyorum.

armi
21/04/2011, 21:25

Bence yanlış mantık yürütüyorsunuz. Trafik derdi dünyanın bütün metropollerinde mevcut. Sorun trafik mi yoksa akaryakıtın ülkemizde pahalı olması mı?

Akaryakıt aldığınızda parasal olarak %60ından fazlası devlete vergi olarak gidiyor. Peki gitsin, gitsin de biz vatandaş olarak bunun ne kadarını geri alabiliyoruz? Adam gibi yürümeye kaldırım mı yapılıyor yoksa adam gibi toplu ulaşıma çare mi üretiliyor yoksa adam gibi eğitim mi diyim, sağlık mı diyim adalet mi diyim ne diyim bilemedim şimdi...

Neyse bizde konuşmayalım gece vakti şimdi:locked00:

demon
21/04/2011, 22:35
Benzin 4.30 Mazot 3.85 vay anasını arkadaş

1.3 75 Punto şehir içinde 25 kuruş yakıyor yani. Valla yazık.

_FeRDi_
21/04/2011, 22:47
Petrol ürünleri zamları dönmüş dolaşmış trafik sorununa gelmiş,ilginç :) Dünyanın birçok ülkesini gezdim,tüm büyük özellikle betonarme ve iyi planlanmamış şehirlerde trafik büyük sorun.Bunu çözebilen ülke çok az.60 lardan kalma trenlerle,Varşova Paktından kalma otobüslerle,battı batacak vapurlarla hizmet vermeye devam edersen bu hizmeti sadece mecbur olanlar kullanır.Ben şahsen araç sahibi olupta o Ikaruslarda sürünmem,birçoğumuzda sürünmez aslında.Ama iş tepki göstermeye,hakkımızı aramaya gelince her zamanki gibi ya sistem korkusu yada şakşakçılığı,çözemedim bizim milleti.
Zamlara en ufak tepki göstermeyen Türk halkına,Haklısınız,haklılığınıza şu cümle ile katılıyorum; ''Meeeeee meeee''

ZAK1980
21/04/2011, 22:51
Beyler Ankamallın oradakı Kadoılde pazar %10 hafta ıcı %8 ındırım varmıs benzını nasıl kullanan varmı fullpet ıle bır depo ıle 430 km gıdınce ıstasyonu degıstırmek farz oldu

halils2
22/04/2011, 22:02
arkadaşlar bi konu açılıyo ordan oraya sürükleniyo. konuya sadık kalmak isteyenler de sadece yakınıyo. gelin hep birlikte eylem yapalım sesimizi duyuralım desek polis engeli çıkyo(yaklaşık 20 gün önce wv ciler ankarada eylem yapmak istedi polis plakalarınıza ceza keseriz dedi herkes dağıldı). motorlu taşıt kullananlar 1 ay kontak kapatıp akaryakıt almasa ( tüm Türkiye için) ülke ekonomisini görürüz işte ozaman. ünlü bi siyasetçinin dediği gibi vergi dairelerini kapatın benzinlikler yeter vergi almaya die. alınan lpgde %80 benzinde %70 vergi var ee bize geri dönen ne hiç bişey sadece zam. araç kullanıcıları yakıt almayı kessin bakalım ne olcak!!! ham petrole zam geliyo fiyatlar yükseliyo, ham petrol fiyatı düşüyo yine zam geliyo anlam verebilen varsa bana da anlatsın

xnode
23/04/2011, 10:19
Bu konuda tepki gösterenleri eleştirmeye çalışanları da Allah'a havale ediyorum. Hak yememek kadar, hak yedirmemek de önemlidir, ne kendime ne de başkalarına yapılan haksızlığa katlanamıyorum.

Bu konuda tepki gösterenleri eleştirmeye çalışanları da Allah'a havale ediyorum.. :merhaba:

ugurozer
23/04/2011, 11:25
"

xnode
23/04/2011, 13:29
Türkiye'de eylemde birlik olunamama sebebi, yapılan hemen tüm eylemlerin aslında hak arama mücadelesinden öte siyaseten yapılmasından kaynaklanıyor. Bunu siyasi bir tarafı olmayan biri olarak söylüyorum. Adam kişisel hakkı için eylem yapıyor, ergenekon sanığı gelip destek veriyor, alakasız konuşmalar yapıp yandaş toplamaya çalışıyor; Öteki falanca eylemi yapıyor terör örgütü sanığı adam destek için geliyor. Kel alaka adamlar anında siyasetlerine alet ediyor ve eylemi baltalamak dışında bir işe yaramıyor bu halleri..

Çocukluğumda coca-cola fiyatı fahiş bir şekilde artmıştı ve bir anda Tüm Türkiye tepk göstererek Coca-Cola boykotu yapmıştı. Ve fiyatı düşürmek zorunda kalmışlardı. Keşke bu türden, siyasi amaç gütmeyen ve bir yere yamanmayıp dürüst ve ahlaklı eylemler yapılabilse..

Akaryakıt fiyatlarının bu kadar fahiş olma neden bir devlet politikası. Ancak fakrlı siyasi oluşumlar bunu siyasetleri için bir rant amacı olark kullanıyorlar. Bugün diesel yakıt 1.0 TL'ye satılabilir. Üstelik rafineri ve bayi karı dahil olmak üzere.. Ancak devlet açığını kapatmak ve yeni yatırıma kaynak aktarabilmek için sirkülasyonu yüksek olan metaları fahiş vergilendirme yoluna gidiyor. Örneğin sigara, akaryakıt, içki ve çabuk tüketilebilen ürünler..

Bunların engellenebilmesi için yeni finans kaynakları oluşturulmalı, enerji ucuzlatılmalı (Ki tek çare nükleer, yenilebilir enerji kaynağı yetmiyor başka çare yok maalesef istemesekte).. Ağır sanayi ve elektronik sanayii yatırımları artmalı, askeri harcamalar azaltılmalı ve en önemlisi nitelikli insan varlığı çoğaltılarak daha az emekle daha fazla üretim yapılmalı...

Aksi takdirde, "İSTEMEZÜK!" türünde karşı çıkışlarla ne soruna çare bulunabilir ne de herhangi somut birşey elde edilebilir. Edilemiyor da.. Kendince kinaye ve gönderme yapan vatandaşımıza da gülüyorum sadece.. Çözüm üretin arkadaşım, durduk yere milletle dalaşmakla iş olmaz.

Saygılar.

aslanerh
23/04/2011, 14:08
Siyasi bir tarafım yok diyorsun ama "ergenekon"dur, "tek çare nükleer"dir, "milletle dalaşmak"tır, sözleri kimin ağzında sakız bu günlerde?

Sana AKP veya şudur budur demiyoruz, biraz padişahım çok yaşa deme de her yerde kaçak kullanılan yakıt satılıyorken, yok bunu vergiden, içkiden çıkarmamız gerekiyor mantığını düşün diyoruz!

Ayrıca milletle dalaşan kim, biz burada hakkımızı savunmaya çalışıyoruz, nasıl bir mantıktır bu Allah'ım yarabbim, akıl fikir versin diyorum, sırf bu mantıkla birilerinin cepleri doluyor, sonra da batıyor işte bu ülke!

Türkiye'de eylemde birlik olunamama sebebi, yapılan hemen tüm eylemlerin aslında hak arama mücadelesinden öte siyaseten yapılmasından kaynaklanıyor. Bunu siyasi bir tarafı olmayan biri olarak söylüyorum. Adam kişisel hakkı için eylem yapıyor, ergenekon sanığı gelip destek veriyor, alakasız konuşmalar yapıp yandaş toplamaya çalışıyor; Öteki falanca eylemi yapıyor terör örgütü sanığı adam destek için geliyor. Kel alaka adamlar anında siyasetlerine alet ediyor ve eylemi baltalamak dışında bir işe yaramıyor bu halleri..

Çocukluğumda coca-cola fiyatı fahiş bir şekilde artmıştı ve bir anda Tüm Türkiye tepk göstererek Coca-Cola boykotu yapmıştı. Ve fiyatı düşürmek zorunda kalmışlardı. Keşke bu türden, siyasi amaç gütmeyen ve bir yere yamanmayıp dürüst ve ahlaklı eylemler yapılabilse..

Akaryakıt fiyatlarının bu kadar fahiş olma neden bir devlet politikası. Ancak fakrlı siyasi oluşumlar bunu siyasetleri için bir rant amacı olark kullanıyorlar. Bugün diesel yakıt 1.0 TL'ye satılabilir. Üstelik rafineri ve bayi karı dahil olmak üzere.. Ancak devlet açığını kapatmak ve yeni yatırıma kaynak aktarabilmek için sirkülasyonu yüksek olan metaları fahiş vergilendirme yoluna gidiyor. Örneğin sigara, akaryakıt, içki ve çabuk tüketilebilen ürünler..

Bunların engellenebilmesi için yeni finans kaynakları oluşturulmalı, enerji ucuzlatılmalı (Ki tek çare nükleer, yenilebilir enerji kaynağı yetmiyor başka çare yok maalesef istemesekte).. Ağır sanayi ve elektronik sanayii yatırımları artmalı, askeri harcamalar azaltılmalı ve en önemlisi nitelikli insan varlığı çoğaltılarak daha az emekle daha fazla üretim yapılmalı...

Aksi takdirde, "İSTEMEZÜK!" türünde karşı çıkışlarla ne soruna çare bulunabilir ne de herhangi somut birşey elde edilebilir. Edilemiyor da.. Kendince kinaye ve gönderme yapan vatandaşımıza da gülüyorum sadece.. Çözüm üretin arkadaşım, durduk yere milletle dalaşmakla iş olmaz.

Saygılar.

ugurozer
23/04/2011, 14:26
"

xnode
23/04/2011, 14:34
Bu yazdıklarımdan söylediklerinizi anlıyorsanız, fazla birşey konuşmaya gerek yok bence.. Gençler ayrıca her cümlenin sonuna ünlem koymanız gülünç oluyor, bunu yapmanıza gerek yok.

Uğur kardeşim, mesleğini bilmiyorum ama güneşten ve rüzgardan elde edilebilecek enerji ile nükleer santralden elde edilen enerji mukayese dahi kabul etmiyor.. Eğer öyle olmasaydı tüm büyük dünya ülkeleri nükleer kullanmazdı.. Ayrıca verdiğin rüzgar ve güneş enerjisi ile ilgili tüm veriler yanlış. Bir rüzgar gülü köyün elektriğini falan karşılamaz.. İstersen bu konudaki teknik tabloları inceleyebilirsin ancak incelemeden ve bilmeden bunları yazdığınız ortada. Şehir efsanelerine inanmayın, dahası konu hakkında teknik bilgiye sahip olmadan ölümüne savunmayın.. "Vatan haini" paragrafınız konusunda ne demek istediğiniz anlaşılamadı ?!

Ben konunun izahatını yaptım, isitfade etip etmemek kendinizin bileceği iş.

Selamlar.

_FeRDi_
23/04/2011, 15:32
Konu : 19.04.2011 benzin zammı

Bu başlık altında yazılması gerekenler ise bu ard arda gelen zamların üstümüzdeki etkileri,olası tepkilerimiz,önerilerimiz ve yapılabilecekler. Kalkıpta olayı '' İstemezük '' diyip iktidar yandaşlığına yada '' Nükleer'e Hayır'' diyip muhalefet yandaşlığına çevirmenin alemi yok. Zaten Forum Kurallarına aykırı bir hale geldi gelecek bu başlık.

İlla birşeyler tartışmak istiyorsanız,neden hiçbir yeraltı zenginliği olmayan Japonya'nın yada devamlı petrol ithal eden Çin'in bile bizden daha ucuz petrol mamülleri kullandığını tartışın.Hiç olmadı neden yıllardır yapılan her zulüme ( peşpeşe zamlar biz sıradan insanlara zulümdür) bir türlü ses çıkaramadığımızı,forum olarak birşeyler yapabilir miyizi fln tartışın.

Ya da kalpler kırılmadan konuyu kapatın gitsin.Nasılsa yıllardır olduğu gibi tartışıp tartışım 1 mm bile ileri gidemeyen bir toplumuz.Burda da tartışmayıverelim...

ugurozer
23/04/2011, 15:45
"

xnode
23/04/2011, 16:00
Mesleğin epey bir önemi olduğunu gayet iyi açıklamışsın. Bahsettiğin KW ve elektrik gerilimi, amper hesabı öyle yapılmıyor. Ben bilgi vermeyeceğim ama madem meraklısın dediğim gibi gerekli araştırmaları yap, insanları cehaletle suçlamadan önce de kim oldukları mesleklerinin ne olduğu konusunda iyice bilgilen ! Ayrıca Türkiye 2 adet köyden ibaret değil.

Burada kimse benzin zammını savunmuyor. Ben dahil.

Ayrıca bu, konu ile ilgili son mesajı. Konu hakkındaki açıklama ve kişisel görüşlerim ilk mesajlarda mevcut. Umarım bu benzin fiyatları bir an önce makul bir seviyeye iner..

dexter
23/04/2011, 16:11
katılamayacağım bu yoruma...allah kimseyi toplu taşımaya düşürmesin,herkesin evi arabası olsun,dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanmayalım ki herkes işine gezmesine özel arabasıyla gitsin...

aslanerh
23/04/2011, 16:15
Nükleer enerji nasıl son çare olabilir, ayrıca bu neyin propagandasıdır, buraya nasıl soktunuz bu konuyu? Akıl fikir versin derken bunları da kastediyorum. Ben vergiden birileri zengin oluyor derken nasıl milletle kavga etmiş oluyorum? Kaçak yakıt konusunu yasalarla sınırlandırmıyor da devlet vergiyi bizim cebimizden soygunla alıyor diyorum, sorunları söylemeye veya tartışmaya gelmemişsin, kavga etmeye gelmişsin diyorsun. Sayın arkadaşım, seninle muhatap olmam diyorsun ama ben senin burada yazdıklarının hepsini okudum ama sen yazılanları okumadan ahkam kesip bir oradan bir buradan alakasız şekilde sallıyorsun. Bu vergi konusunu nasıl "içki ve akaryakıt hızlı tüketilen mamuller dolayısıyla en kolay vergi alınabilecek şeyler" diyerek haklı bulabiliyorsun? İçki ve akaryakıta gelene kadar yediğimiz yiyecekten tut da soluduğumuz havadan da vergi alınabilir! Bu nasıl bir mantıktır ya!

Nükleer enerji konusunu buraya nasıl soktun bilmiyorum ama bu bambaşka bir konu. Güneş enerji potansiyeli bizim neredeyse yarımız olan Almanya'nın 2020'ye kadar nükleer enerji santrallerini kapatıp güneş enerjisine yönelmesi olayları nedense bu ülkede hiç anlatılmıyor. "Bir rüzgar gülü bir köyün elektrik enerjisini karşılamaz, istersen değerlerine bak" demişsin. Neredeki köylere bakıp bu hesabı yaptın, hangi rüzgar potansiyeli olan bölgelerde bu karşılaştırmayı yaptın? 12 ay boyunca yağış alan Karadeniz bölgesinde hesaplandıysa bu elbette karşılamaz.

Antalya yılın neredeyse 12 ayı güneş alan bir bölgede ve yeryüzü şekillerinde çok yüksek bölgeler bulunuyor. Güneş enerjisi potansiyeli özellikle bu enerjiyi aktif olarak kullanan Avrupa ülkelerine göre tartışılmaz düzeyde fazla ve yüksek bölgelerde de rüzgar potansiyeli fazla. Ama biz kalkmış nükleer santral yapıyoruz bravo doğrusu!

Arkadaşın biri de demiş ki
Kalkıpta olayı '' İstemezük '' diyip iktidar yandaşlığına yada '' Nükleer'e Hayır'' diyip muhalefet yandaşlığına çevirmenin alemi yok. Sayın arkadaş öncelikle muhalefet de destekliyor nükleer enerjiyi bu bir. İkincisi buraya nükleer konusunu ilk yazıp propagandaya dönüştüren Xnode adlı arkadaş. Okumadan, öğrenmeden, düşünce sahibi olmadan nasıl fikir sahibi olabiliyorsunuz, neyi tartışıyorsunuz anlamıyorum doğrusu.

Allah akıl fikir versin diyorum tekrar. Ben AKP, CHP, MHP ya da şu bu demiyorum. Hak yemek, soygun diyorum, hemen psikolojik olarak üste çıkıp konuyu kapatmak için siyaset diyorsunuz.

Bu yazdıklarımdan söylediklerinizi anlıyorsanız, fazla birşey konuşmaya gerek yok bence.. Gençler ayrıca her cümlenin sonuna ünlem koymanız gülünç oluyor, bunu yapmanıza gerek yok.

Uğur kardeşim, mesleğini bilmiyorum ama güneşten ve rüzgardan elde edilebilecek enerji ile nükleer santralden elde edilen enerji mukayese dahi kabul etmiyor.. Eğer öyle olmasaydı tüm büyük dünya ülkeleri nükleer kullanmazdı.. Ayrıca verdiğin rüzgar ve güneş enerjisi ile ilgili tüm veriler yanlış. Bir rüzgar gülü köyün elektriğini falan karşılamaz.. İstersen bu konudaki teknik tabloları inceleyebilirsin ancak incelemeden ve bilmeden bunları yazdığınız ortada. Şehir efsanelerine inanmayın, dahası konu hakkında teknik bilgiye sahip olmadan ölümüne savunmayın.. "Vatan haini" paragrafınız konusunda ne demek istediğiniz anlaşılamadı ?!

Erhan kardeşim, sana cevap vermeye lüzum görmüyorum. Allah aklı ve fikri asıl sana versin. Sen kavga etmeye gelmişsin, sorunları söylemeye veya tartışmaya değil.

Ben konunun izahatını yaptım, isitfade etip etmemek kendinizin bileceği iş.

Selamlar.

dexter
23/04/2011, 16:18
güneş enerjisiyle cep telefonu bile şarj edilmiyor... bırakalım bu doğalcılığı...akarsularla,rüzgarla,güneşle bu çarklar dönmez.... dünya devleri nükleer sayesinde dev oldu...hem kullanıyor hem satıyor,bizim gibiler de elektriği parayla alıyor... nükleer şart...ancak tüm toplumu etkileyebileceği için çok çok dikkatli olunması şartıyla...

dexter
23/04/2011, 16:26
36 sene toplu taşıma kullandım...ölene kadar kurtulma otobüslerden,dolmuşlardan diyor bazıları...mantığa bak... aç olan "allahım bana iş ver, aş ver "demiyor da "allahım ben açım,onlarda açlıktan ölsün" diyor

aslanerh
23/04/2011, 16:48
"dünya devleri nükleer sayesinde dev oldu..."
Ne kadar kullandın ya da hayatında güneş paneli ya da güneş pili gördün mü bir kere?

güneş enerjisiyle cep telefonu bile şarj edilmiyor... bırakalım bu doğalcılığı...akarsularla,rüzgarla,güneşle bu çarklar dönmez.... dünya devleri nükleer sayesinde dev oldu...hem kullanıyor hem satıyor,bizim gibiler de elektriği parayla alıyor... nükleer şart...ancak tüm toplumu etkileyebileceği için çok çok dikkatli olunması şartıyla...

ugurozer
23/04/2011, 16:52
"

dexter
23/04/2011, 16:52
haklısın dünya devleri güneş enerjisiyle dev oldu :D

dexter
23/04/2011, 16:55
sanalda bir birine meydan okuma işini lise talebeleri yapar... burada birbirimize meydan okumuyoruz,fikirlerimizi tartışıyoruz... lütfen lise talebesi olmayın...

_FeRDi_
23/04/2011, 17:01
Okuduğunu anlamayan,yorumlayamayan üstüne tartışamayan bir milletiz.:Flush000:

neyse;

İnadına şahsi aracımla gezicem trafikte özellikle şu otobüsler erguvan rengi olacak ya,ölsem binmem daha :D

GP COSKUN
23/04/2011, 19:42
arkadaşlar biraz sakin
lütfen mesajlarımızda birbirimizi kıracak rencide edecek mesajlar yazmamaya özen gösterelim