PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Km düşürüldüğünü nasıl anlarız

cnykrdnz
17/04/2011, 21:52
2 günde birçok arabaya bakmama rağmen hepsine şüpheyle yaklaştım özellikle dizel olanlara,kimisi serviste bile net olarak bu kilometre düşürme olayının anlaşılamıyabileceğini söyledi acaba yeni alacağım aracı nereye göstermeliyim böyle bir durum olup olmadığını öğrenmek için?

sedini
17/04/2011, 22:00
bende arac alırken aynı tedirginliği yaşamış üzerine basa basa servise sormustum.. sanırım bunu anlamak zor.. araç servis bakımlıysa servise giriş km lerine bakılır.. döşemelerin konsolun yıpranmışlığına bakılabilir.. vs vs.. KM olayları genelde dizel activelerde oluyor sanırım o da çok ca şirket aracı olmasından.. evveliyatını araştırmak gerek..

asil
17/04/2011, 22:05
direksiyon vites topuzu ve pedallardan aşınma olur aracta km+ yaş olarak bakılır örnek 2010 model bir gp ile 2006 model gp arasında 2010 model 100000 devirmiş 2006 ise 45 binde 2006 puntonun boyasında solma camların parlaklığı azalır ama iç kısımda pek birşey deyişmez(kullanıma bağlı olark)2010 model gp de ise direksiyonda silinmeler başlamıştır torpido üzerindeki tuşlar beyezlamıştır vs vs bunları referans alarak anlaşılabilir....

cnykrdnz
17/04/2011, 22:10
özellikle galerilerdeki araçlar çok iyi cilalanıp göz boyandığı için gözle görülür kusurlarda kaybolabiliyor ( sonax tarzı bi temizlemeyle araç içi dışı çok farklı hal alıyor) serviste bilgisayara bağlanarak belki bi makina yardımıyla gerçek km ortaya çıkarılıyodur diye ummuştum ama heralde öyle bişey yokmuş

zafer murat
17/04/2011, 22:32
ikinci el alırken ilk tercihiniz servis bakımlı arabalar olsun çünkü bakım bilgileri kayıta giriyor ve en son kaç kmde ve hangi tarihite servise girmiş bunları karşılaştırın.

tayfux
17/04/2011, 22:36
bakım önemli birde arabanın gidişinden duruşundan diri durmasından bile anlarsınız..

kifanhom
17/04/2011, 23:32
servis bakımı kayıp gösteriyor ise isterse 1 lira düşük olsun yanaşmam

opexturk
17/04/2011, 23:42
şöyle söyleyeyim eğer araç servis bakımlıysa ve servise en son 60 binde girmişse ve şuanki hali 67 bin falan olsa bile inanma en büyük aldatma şeklidir mesela adamlar 70 binde servise giriyo ondan sonra 150 yapıyo gidip km düşürüyo 75 bin yapıp satıyo serviste bakıyo bu araç geçen sene gelmiş bakıma evet doğru diyo ve aldanıp alıyosunuz şunu öğrendim en son satış işleminde sizden önceki noter satışını isteyin ordan görüyorsunuz en son satış kaç km de olduğunu en azından adam alırken 130 bin km falan yazarsa anlamış olursunuz sadece yardımcı bi unsur ama adam gibi düşürülen km yi kimse çözemez servisler de dahil

xnode
17/04/2011, 23:47
Son servis kayıt KM'sine bakıp arada geçen zamanda yapılabilecek minimum KM'yi tahmin edebilmek dışında seçenek yok. Adam 120 binde servise girmiş 3 sene önce bugün 125 binde araç satıyorsa bunda bir bit yeniği vardır, gibi...

cnykrdnz
17/04/2011, 23:48
desenize işimiz şansa kaldı :)
en iyisi ilk sahibinden ve şirket aracı olarak kullanılmamış bi araç bulmak

sedini
18/04/2011, 05:48
şöyle söyleyeyim eğer araç servis bakımlıysa ve servise en son 60 binde girmişse ve şuanki hali 67 bin falan olsa bile inanma en büyük aldatma şeklidir mesela adamlar 70 binde servise giriyo ondan sonra 150 yapıyo gidip km düşürüyo 75 bin yapıp satıyo serviste bakıyo bu araç geçen sene gelmiş bakıma evet doğru diyo ve aldanıp alıyosunuz şunu öğrendim en son satış işleminde sizden önceki noter satışını isteyin ordan görüyorsunuz en son satış kaç km de olduğunu en azından adam alırken 130 bin km falan yazarsa anlamış olursunuz sadece yardımcı bi unsur ama adam gibi düşürülen km yi kimse çözemez servisler de dahil

pes.. harbiden yapan vardır ama bizim milletin aklı çakallığa çalışıyor.. hepsini geçtim bir önceki satıştan km yi nasıl anlıyacağız ki noter satışında km yazıyormuydu ?

hkndvc
18/04/2011, 10:55
Mümkün olduğunca ilk sahibinden ve yetkili servis bakımlı olanlarına bakın. Serviste ki km. ve tarih kayıtları karar vermenizde yardımcı olacaktır.