PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo Fren Kilitlenmesi

evo_dynmc
16/04/2011, 22:22
Arkadaşlar aracım 3.000 km.de, sabah aracı çalıştırdıktan kısa süre sonra hafif eğimli bir yokuştan aşağı inerken hafifçe frene bastıktan kısa süre sonra frenler kendiliğinden kilitlendi ve araç 1 metre civarı kaydı ayağımı frenden çekmeden aynı şekilde devam ettim sonra normale döndü birkaç metre sonra yine kilitlenip 1 metre daha kaydı, aracı durdurup lastiklere vs baktım dışarıda fiziksel bir sorun yoktu.

Sizin başınıza böyle bir şey geldi mi fikirlerini paylaşırsanız sevinirim.

USTA
16/04/2011, 22:44
Şükür başımıza böyle bir hadise hiç gelmedi...

tayfux
16/04/2011, 22:50
yol kayganmıydı acaba?

Solitude
17/04/2011, 00:10
fiat olası abs probleminden dolayı çoğu aracı servise çağırıp kontrol ediyor ve gerekirse müdehale ediyor diye okumuştum forumda. Acaba sizdeki böyle bir problem olmuş olabilir mi ? Bence servisi arayıp durumu anlatın, ilgilenirler diye düşünüyorum. Umarım bir problem yoktur.

legend
17/04/2011, 00:18
gece soğukmuydu hava eğer soğuksa balatalar belki yapışmış olabilir ilk kalkarken sorun olmaz ama ilk frene bastıktan sonra yapışabilir bir arkadasında başına aynı şey gelmişti ama onun soğuktan balatalar yapıştı belki öle olabilir

evo_dynmc
18/04/2011, 12:05
hava soğuktu yer de hafif ıslaktı ama kaydıracak kadar basmamıştım, kendiliğinden oldu en iyisi bir servisi ariyim, sonucu size de yazarım arkadaşlar