PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyonu sağa solo çevirince gelen ses

onurunlu
16/04/2011, 00:57
Herkese selamlar,
son 10 gündür şöyle bir sorunum var direksiyonu sağa sola çevirince tahminimce pedalların ön tarafından dank dunk sesler geliyor, bu sesler bi titreşimde oluşturuyor. City açık kapalı, motor soguk sıcak fark etmiyor, forumda araştırdım servo motor, amortisor bilyeleri gibi şeyler sebep oluyor yazılmış, tam olarak sebebini bilen varmıdır? Şayet sorun servo motor ise ve bu kronik sorundan kaynaklanıp daha önce fiat servisi tarafından değiştirilmemişse bunu ücretsiz değiştirebilirmiyim ? puntom 2006 model.

Birde şunu sormak istiyorum aracı alalı 4 ay kadar oluyor. Puntonun daha önce fiat servisinde ne gibi işlemler gördüğünü servise gidip öğrenebilirmiyim ? kayıt tutuyolarmı acaba ?

halils2
16/04/2011, 01:01
aracın servis bakımlı ise serviste kayıtları mevcuttur şase nosundan bakılıyo. ses olayına gelince bende de var sol amortisör takozu bozuk aracı alalı 1ay oldu 2007 model ilk başlarda sorun ediyodum parça fiyatını öğrenince problem ortadan kalktıorjinali 100-110 tl yan sanayi rapro 45tl tanesi + işçilik rot balansçıya gösterdim sorun olmaz ses yapar dedi bakalım sağ da bozulursa 2sini bir değişim artık dert etme bence araç bu illaki bişiler çıkar

onurunlu
16/04/2011, 11:10
aracın servis bakımlı ise serviste kayıtları mevcuttur şase nosundan bakılıyo. ses olayına gelince bende de var sol amortisör takozu bozuk aracı alalı 1ay oldu 2007 model ilk başlarda sorun ediyodum parça fiyatını öğrenince problem ortadan kalktıorjinali 100-110 tl yan sanayi rapro 45tl tanesi + işçilik rot balansçıya gösterdim sorun olmaz ses yapar dedi bakalım sağ da bozulursa 2sini bir değişim artık dert etme bence araç bu illaki bişiler çıkar

İnşallah böyle bir şey çıkar hocam bendede , götürcem bugün bi ustaya bakalım neymiş bizimkinin derdi :) .

onurunlu
20/04/2011, 16:53
İnşallah böyle bir şey çıkar hocam bendede , götürcem bugün bi ustaya bakalım neymiş bizimkinin derdi :) .

Derdini bulduk :) ;

hafta sonu punto yu sanayiye götürdüm, usta amortisör bilyasının dağıldığını söyledi, parçacıdan yan sanayinin tanesi 35 orjinalinin 90 lira oldugunu öğreninice , ustanında aciliyeti yok demesiyle şuan bu sese razı olarak kullanmaya devam etme kararı aldım.

Bilginize..
:)

halils2
20/04/2011, 21:12
ben okadar aradım en uygun 45 e buldum :) bizim usta da aciliyeti yok dedi bıraktım öyle sese de alıştım zaten etkilemiyo pek

ramazanözkan
21/04/2011, 13:52
Bendede aynı sorun var arkdaşlar puntolarda hastalık demekki...sese alışıyosunuzu bi süre sonra zaten :)