PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cam yarım açıkken kapatınca çıkan ses--GİDERİLDİ

woyzeck
08/05/2007, 18:38
bugün arabamı servise götürdüm.camlar yarım açıkken kapıı kapatırken çıkan ses herkesi rahatsız ediyordu.bu daha önce tartışılmıştı."ses giderilmiyor,genelde puntolarda bu ses var" gibi cevaplar alınmıştı servisten.ben de bugün ısrarla üzerinde durdum ve bütük kapılar söküldü.cam otomatiği (motor kısmı) söküldü ve ustanın yaptığı (benim anlamadığım) birşeyler yapıldı.ve artık camlardan ses gelmiyor. :) .. bence rahatsız olan arkadaşlar bunun üzerinde dursunlar çünkü bu ses giderilebiliyor.. ;)

ABNEW
08/05/2007, 18:43
Geçmiş olsun.Ustaya sormak lazım ne yaptığını:) Acaba araya camı tutan bir madde mi koydu?

Auto engineeR
08/05/2007, 18:46
ii ii sewindim hallolduuna.
yaw mesela bizim roverda araba yıkandıktan sonra camı açınca camda iz olmuyor su bulaşmıyor. ama gpde cam mahwoluo. bu normal mi?

ABNEW
08/05/2007, 18:51
Normal bence:) Benim kullandığım tüm Fiatlarda aynı durum vardı maalesef...

woyzeck
08/05/2007, 18:53
bence de normal.fiatlarda var.bende daha önce honda vardı.onda da iz kalmıyordu..o fitil aralığından diye düşünüyorum ben.

the_Algn
08/05/2007, 18:58
Teşekkürler bilgilendirme için . Detaylı bir bilgi olsa daha ii olurdu..Yakında servise gideceğim inşallah yapabilirler.

fox41
08/05/2007, 19:04
alınan cevplar cam konusunda puntolar böyle dendi.madem senın aracı yaptı usta o servıs Tlf nunu ve servıs adını verırmısın.En azından servıs başından savmaya kalkarsa bu servıste şu usta yapıyor diye bilelim.olurya karşılaşacagımız tepkıye göre hareket ederız.bu konuda yardımcı olursan sevınırım

*C@N*
08/05/2007, 20:02
çok mantıklı. ayrıca bende bi ekleme yapim benim arabadada arabayı yıkadıktan sonra cam açıp kaparsam cam leş gibi oluyor.E kendimce çözüm ürettim.Araba yıkandıktan sonra en az 3-4 saat cam açmak yasak :)

h k
08/05/2007, 20:16
Normal bence:) Benim kullandığım tüm Fiatlarda aynı durum vardı maalesef...

+1 Fiat klasiği , onu böyle sevmeye alışmalısınız :)

Mısafır
09/05/2007, 08:44
benı pek rahatsız eden bır durum degıldı bu cam sesı.. ama bı kontrol ederım ses varmı yokmu...
arabayı yıkadıktan sonra kopruden gecerken kgs okutmak ıcın kapıyı acıyorum hep :D

ufuk61
09/05/2007, 08:52
alpay paylaşım için teşekkürler yanlız o ustaya bir sorsana ne yapmış detaylı olarak bizlere bildirirsen cok memnum olurum ona göre bizde servislerimizle yön cizeriz

tigis
09/05/2007, 09:02
alpay senin adına çok sevindim kardeşim :)
benide illet eden bir ses bu yaaa her seferinde cam kırıldı sanıyorum
en azından bayi ismi ve ustanın ismini versen herkes bulunduğu ildeki servislerin tepesine biner sende yüzlerce hayır duası alırsın :)

ceycaz
09/05/2007, 11:40
abi cıldırtıuyo bu cam olayı :( camı yarım actımmı ses tıkırtı vs.. ve denildigi gibi aracı yıkayınca cam acmak yasak :( yada yıkar yıkamaz gazeteyle kurutulacak ki bende yıkamasamda camı ciziyo kulanılan fitil ama napıcam baska fitil arastıcam ve degiştircemmm :D

TEZEL PUNTO 45
11/05/2007, 17:58
olsun bız fıatı bu halınlede severız dımı abılerım hee

woyzeck
11/05/2007, 18:19
arkadaşlar servisin adı ve yerini vereyim.Manisa / Salihli---Şendil Otomativ..ustanın adı da Muharrem.ama ne yaptıklarını bilmiyorum bunun için.vaktim de olmadı,gidip soramadım.ama bir ara gidersem neler yaptığı hakkında bilgi alır ve burada da paylaşırım.bu ses beni çok rahatsız ediyordu.şimdi iyi. ;) herkese tavsiye ederim..(bu arada başta bana da olmaz dediler ama ısrar ettim.aradan zaman geçti ve çok rahatsız oluyorum dedim.biraz üsteleyince hallettiler)

blackmacig
11/05/2007, 19:00
arkdas lar bu sorun ordakı fitil aralığı cok fazla olduğu için cıkıyo kapıyı da kapatınca maalesef cam carpıyo bence fitil koymaklazım camla kapı kenarına...

the_Algn
11/05/2007, 19:09
Arkadaşlar bugun servise bakıma gittim ..bu sorunuda hallettiler.(ilgili yerde)içerisinde sesi azalatan bir sünger var zati ama yetersizmiş biraz daha kalın bir süngerle sorun halledildi..bilgi için Adana-Mıçılar Servisindende teknik yardım alabilirsiniz...çok hoş oldu..işlemde motor sökme felan yok.

the_Algn
11/05/2007, 19:21
problem basit.. mekanizmada hareket eden tel zamanla gevşeyip boşlugu ses yapıyor. o boşlugu almış usta.
dediğin şey değil...telle alakası yoktu olayın. ayrıca olayın bir zaman süreciyle de alakası yok..Fiat stilolarda da aynı şey varmış darbe anında camın oynaması için bir aralık koymuşlar işte ordaki parça ses yapıyo. usta o aralığı süngerle kapatınca ses kesildi.