PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç anahtarı dönmedi

boby
15/04/2011, 01:02
bugün akşam anahtar bi türlü dönmedi arkadaşlar..anahtar kilitlendi kaldı resmen..defalarca denedim sonunda zor bela döndürebildim...neden olmuş olabilir yada buna benzer bi sorun yaşayan ?

Du Hast
15/04/2011, 01:15
bugün akşam anahtar bi türlü dönmedi arkadaşlar..anahtar kilitlendi kaldı resmen..defalarca denedim sonunda zor bela döndürebildim...neden olmuş olabilir yada buna benzer bi sorun yaşayan ?
direksiyon kilidinden dolayı olmuş olabilir.
direksiyonu sağa ya da sola çevirip kontağı çevirmeyi deneyin.

hilmiusta
15/04/2011, 01:32
dogru dıyor dıreksıyondandır herarde merak ettm

ZAK1980
15/04/2011, 01:34
direksiyon kilidinden dolayı olmuş olabilir.
direksiyonu sağa ya da sola çevirip kontağı çevirmeyi deneyin.
Canın dedıgı gıbı sag veya sola cevırın dıreksıyonu 2-3 cm oynar o sırada kontagı cevırın gplerın dıreksıyonlarının standart guvenlık onlemı hırsızlıga karsı bos vaktınızde de bır ıkı deneme yapın elınız alıssın nasıl acıldıgına daır acıl bır durumda ugrasmak can sıkıcı olabılır

samprik
15/04/2011, 02:10
benim her arabaya binişimde yaşadığım bi sıkıntı bu 1-2 sefer denemek zorunda kalıyorum ark.ların dedğil gibi direksiyon kilidiyle alakalı diye düşünüyorum ama ilk defa da arabaya binmiyorum biraz biraz uyuz olmaya başladım bu işe bakalım hayır olsun

ZAK1980
15/04/2011, 02:38
benim her arabaya binişimde yaşadığım bi sıkıntı bu 1-2 sefer denemek zorunda kalıyorum ark.ların dedğil gibi direksiyon kilidiyle alakalı diye düşünüyorum ama ilk defa da arabaya binmiyorum biraz biraz uyuz olmaya başladım bu işe bakalım hayır olsun
Samet anlasılan sureklı basına gelıyor bu durum aracı park ettıkten sonra ve motoru stop ettıkten sonra dıreksıyona ellemez ısen yasamazsın bu durumu motor durduktan sonra dıreksıyon hareket eder ıse aktıf hale gelıyor

xcruelx
15/04/2011, 08:56
Ben 2 yıldır her allahın günü kullandım. sadece 1 kere kitlettim direksiyonu. Stop ettikten sonra elleme direksiyona mümkünsede düz bırak direksiyonu.

N-ciniir
15/04/2011, 14:01
benzer sorunu ben de daha önce yaşadım. direksiyon oynattığımda da açılmıyordu bazen. hatta tesadüf müdür bilmem asıl anahtarla çalışmayıp yedekle denediğimde çalıştığı da olmuştu. yani direksiyon kilidinden olabilir ama direksiyon kilidinin açılmaması ya da geç açılmasıyla ilgili bir durum da olabilir. şükür uzun zamandır olmuyor böyle bir şey

orenbayan
25/04/2011, 09:20
Direksiyonu sağa yada sola çevirip o konumda tutarken anahtarı çevirirseniz açılıyor ... Bazen sinir bozucu bir durum olabiliyor...

Solitude
25/04/2011, 10:23
bendede kitleniyor ancak durum daha farklı bende elektrik sistemi devreye girdikten sonra, marş için basmak istediğimde dönmüyor.

GP COSKUN
25/04/2011, 14:27
direksiyon kilidini açmak için kilit göbeğinde bir çük var
zamanla aşınıp kilit mekanizmasına tam komut veremiyor
daha önce bir arkadaşın aracı evinin önünde kalmıştı
göbeği söküp oto kilitçiye götürüp çükü değiştirip sorunu halletmiştik
ama sen arkadaşların söylediklerini dikkate al eğer sorun hala devam ediyorsa bir kilitçiye baktır derim
olur olmadık yerde sıkıntı çıkartır çaresiz kalırsın

boby
25/04/2011, 15:44
cevaplar için çok teşekkürler...

orenbayan
26/04/2011, 16:21
direksiyon kilidini açmak için kilit göbeğinde bir çük var
zamanla aşınıp kilit mekanizmasına tam komut veremiyor
daha önce bir arkadaşın aracı evinin önünde kalmıştı
göbeği söküp oto kilitçiye götürüp çükü değiştirip sorunu halletmiştik
ama sen arkadaşların söylediklerini dikkate al eğer sorun hala devam ediyorsa bir kilitçiye baktır derim
olur olmadık yerde sıkıntı çıkartır çaresiz kalırsın

benim aracım daha 700 km de ve bu sorunla aldığımdan beri iki kez karşılaştım.. ben burdakileri okuyup hırsızlığa karşı önlemdir diye düşündüğümden panik yapmadım direksiyonu kıvırıncada açılıyor çünkü .. acaba bi arıza mı ki bu ??? .. kafam karıştı şimdi ..