PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gitti punto gelıyor alfa 147

SUPERMAN
14/04/2011, 00:12
evet arkadaşlar çok sevdiğim puntomu satmış bulunmaktayım 1,4 fire dynamic modeliydi bilirsiniz çok aramıştım ve çok sevinerek almıştım daha yenide almıştım yaklaşık 4 ay kullandım çok memnundum herşeyinden sadece gitmiyordu benim için 206 gti dan sonra çok hantal gelmişti puntom artık sol şeritte sellektör yemekten bıkmıştım ne kadar bassamda yokuşlarda vs. tıkanıyordu punto :( ve çok üzülerek sattım puntomu çok sveiyordum ve özlüyorum açıkçası :) çok rahat ve konforlu bir araçtı benim için neyse artık alfa 147 almak istıyorum çok beyenıyorum 147 leri temiz düzgün birşey bulursam hemen alıcam siz ne dersiniz varmı aramızda alfa kullanıcıları bana bi yol gösterin teşekkürler şimdiden

_FeRDi_
14/04/2011, 00:54
Valla ağa benim Punto'yu bulan,satın almamda aracılık eden bir Tofaş çalışanı arkadaşım var.Kendisi Alfa Öğretmeni aynı zamanda,servislere hem eğitim verir hemde servisin çözemediği sorunlarla ilgilenir. Tek nasihatı, Linea ve 147,uzak dur bunlardan. Hani puntoyu bu kadar severken bi T-Jet iyi gider kanımca :)

sezerism
14/04/2011, 08:40
Merhaba arkadaşım bence ya bekle punto evonun 135 hp olanı al yada bravonun 140 hp multiaır olanı al.

duu
14/04/2011, 10:26
alfalarda yedek parça sıkıntısı var diye biliyorum ben
onun için pek tavsiye etmem

34 BU 2694
14/04/2011, 11:01
ALFANIN suyunu yagını koyunca hıc bır sıkıntısı yok fakat sadece bıraz nazık araba dıkkatetmek gerekır ama o kaputun altındakı 1.6 ts 120bglık motoruyla ınankı 2.0 bırcok arabaya sellektör yaparken cok haz alacaksın iç ve dış tasarımıyla bır cok almandan daha kalıtelıdır ozellıkle ıc malzeme olarak parcasıda mırmotta herturlu var kardesım sıkıntı yasayacagını sanmam ben zamanında cok arastırdım bu alfaları tektek alfa kullananlara sordum seçim senin

tayfux
14/04/2011, 11:08
elektronik problem veriyormuş ama 147 ler bu konuda iyimiş..147 ler sorun vermiyor diyorlar..

rcpbyrk
23/05/2011, 14:36
arkadaşım bende alfa 147 alacaktim.hatta anlaştım ama hiçkimse tavsiye etmedi.ikinci el yok gibi.parçada sorun.paradan vazgeçmen lazım.sonra gittim punto aldım.daha öncede kullanmıştım zaten.

kukart
24/05/2011, 01:46
evet arkadaşlar çok sevdiğim puntomu satmış bulunmaktayım 1,4 fire dynamic modeliydi bilirsiniz çok aramıştım ve çok sevinerek almıştım daha yenide almıştım yaklaşık 4 ay kullandım çok memnundum herşeyinden sadece gitmiyordu benim için 206 gti dan sonra çok hantal gelmişti puntom artık sol şeritte sellektör yemekten bıkmıştım ne kadar bassamda yokuşlarda vs. tıkanıyordu punto :( ve çok üzülerek sattım puntomu çok sveiyordum ve özlüyorum açıkçası :) çok rahat ve konforlu bir araçtı benim için neyse artık alfa 147 almak istıyorum çok beyenıyorum 147 leri temiz düzgün birşey bulursam hemen alıcam siz ne dersiniz varmı aramızda alfa kullanıcıları bana bi yol gösterin teşekkürler şimdiden

Grande punto nun ilk kullanıcılarındadım sonra 2008 de 2004 model Alfa Romeo 147 aldım 2 yıl bindim ve bir ay kadar önce sattım tekrar GP aldım..
ne sormak istersen yardımcı olabilirim...

sen sormadan ben kısaca özetleyim;
147 alırsan :
-sol şerit tamamıyle senin :)
-GP nin 100km hızla girmekte çekineceği virajlara 130 la girer 160 la çıkarsın ;)
.(tabi; 3.5 luk spor helezon kullanırsan eğer)
- tüp taktırırsan sıradan 1.6 motora sahip (tüplü) piyasa arabaları kadar yakıt tüketirsin.. benzinli kullanırım diyorsan ş.içi 400krş a 1 km yol alırsın :)
- TAbi yakıt tasaruufu yapabilmen için kullaklarına pamuk tıkamalasın
burası önemli :^^: araçın sesini duyunca gazı kökleyeceksin, bu kaçınılmaz gazagelme duygusu :))...
ben aracın sırf motor sesini (o önden gelen bağırtıyı duyabilmek için arkadaki abart egzosu söküp en sessiz egzos nerde satılır buldum buluşturdum taktırmıştım, (hatta bunla iligili bi anımı anlatam ; polis durdurdu ve rutin kontrol yaparken egzosun sesini duymak için gaz a basmamı söyledi ben gaza bastım adam arkdan geri geldi öne motora kulak verid :) aklınca abart egzos sesine benzetti ceza şeettirecekti ama aşık oldu sese :)

- Gaz pedalına bastığında; devir ibresinde bulunan tüm rakamların üzerinden ibreyi gezdiren (benim gördüğüm) tek araba.. yane 8000 devirin üzerine örümcek yuva yapamıycak .:)

-yedek parça sorunu anlatılanın aksine herçeşit bulursun hatta özellikle en çok aranan parçaların 3-4 farklı yan sanayiisini bulman mümkün (orjinali alıyım dersen birmot un eline düşersin amaaaan haa :)

alt takım dışında bana bi sıkıntı çıkarmadı, komple yenilediğim alt takımlardan ertesi gün gıcırtı sesi geldi :) buda alfanın kendine özgü müzüüüük sistemi :)))
kısaca gııcırtı mevcut ama hava sartlarına göre onudaduymayabilirsin...

kontağı her çevirişinde farklı bir araca bindiğini hissedersin, arac bazen duygusal oluyor ve o gün sana " sanki biyerlerim bozulacak" diyor ama bozulmuyor sadece sen öyle hissediyorsun :) bu alfacıların yada sadece benim de olabilir mahalle baskısı denen ; "alfamı heee o kötü araç" , "çok arıza verir" gibi kulağıma sıkca duyduğum sözlerden, kaynaklanan " ya bu arac beni millete mahcup ettirecek" korkusundan kaynaklanıyor, tabi bunu yapanlar hiç alfa görmemiş hatta binmemiş olsalarda insanı böyle etkilemeyi başarabiliyorlar :)

kısacası al bin ama satarsan bidaha alfa almak istersin
ben 4 yıl sonra nasipse bunu gerçekleştireceğim...varsa başka soru yanıtlarım .. hakkında hayırlısı

ama son olarak "alma" :))

krm1983
24/05/2011, 01:53
bul alfa aşkı bambaşka birşey kullanan bırakamıyor sigara gibi :)

asil
24/05/2011, 10:34
alfa romeo fıat grubunun elit bir markası güzeldir....

Luc
24/05/2011, 20:03
Alfa 147'ler bence de biraz geride kaldi. Ama Fiyat/Performans acisindan bakarsan makul. Yalniz diger arkadaslarin dedigi gibi ikinci eli biraz zayifmis duydugum kadariyla. Fakat eger biraz fazla para verebiliyorsan kesinlikle MiTO al derim ben.

Alfa'nin D.N.A teknolojisi dehset. Allah insallah bana da binmeyi nasip eder, asik oldum resmen arabaya :))

uraaal
25/05/2011, 01:31
sadece su kadarını soylim ucuza bulacagın bir alfadan hayır gelmez cunku gercek bır alfacı asla ucuza bınmez.bu aklında bir yerde bulunsun.