PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Park yerinde sürtmüşler

Chevaliers
13/04/2011, 07:22
selam arkadaşlar

Dün otoparkta aracımı sürtmüşler.5 aylık aracımda böyle bir olayı yaşayınca aşırı içim yandı.biran önce yaptırmak istiyoru da illa servise mi gitmem gerek.Kaskomun mini onarım seçeneği ile auto king e götürsem olmazmı? Garantiyi falan etkilemez değilmi?

TORnADO
13/04/2011, 07:25
Bence servise git,kaskonun mini onarımı varsa orada yaptır.Geçmiş olsun.

Chevaliers
13/04/2011, 10:04
kaskonun mini onarım hizmeti auto king ile anlaşmalı ondan

cck1
13/04/2011, 10:25
Hasarın durumuna bağlı birazda onarım gerektiren kısım 20cm.den büyükse mini onarım kapsamına girmeyebilir.

krakercocuk
13/04/2011, 11:02
10 cm diilmiydi o ya

yada 2 tane 10 cm hakkınızmı var diyolardı:S

takres
13/04/2011, 11:08
mini onarım kapsamına giriyorsa auto king de yaptırın...

cck1
13/04/2011, 11:10
10 cm diilmiydi o ya

yada 2 tane 10 cm hakkınızmı var diyolardı:S

Benim kaskomda 20cm. yazıyor :)

onurunlu
13/04/2011, 14:35
kaskonun mini onarım hizmeti auto king ile anlaşmalı ondan

öncelikle geçmiş olsun , yapı kredi kasko var bendede , 2 ay önce kadar ikitelli autokinge gittim , mini onarım kapsamında yıllık 4 adet 10 'ar cm den çizik hakkın var dediler, 2 sini kullandım 2 si duıruyor, bide oradaki çalışanın ilgi ve alakası na bağlı birazdan, insaniyetli birine denk gelirsen çok daha yardımcı olurlar ,

Chevaliers
13/04/2011, 17:43
Teşekkürler arkadaşlar bakalım yarın bi auto king e göstereyim

ykaya1983
13/04/2011, 18:54
Peki arkadaşlar bu autokıgde çizikleri mini onarımla nasıl tamir ediyorlar.Sadece çizik olan bölge boyanıyor mu yoksa rütuş falan mı yapıyorlar?Ben çizikleri onarmak amacıyla götürmüştüm.Onlar çiziğin üzerine makineyle cila gibi birşey sürüyorlardı.O da çiziği tam olarak yok etmiyordu sadece yakından gözükmüyordu.

reddragon
13/04/2011, 18:59
Çizik bölgeye yama yapıyorlar. Çok küçük bir alanı onarıyorlar fakat metalik boyaysa vernik atmaları gerekebilir.Bu da ölçümlerde boyalı çıkabilir..
Pasta cila sadece boyadaki kılcal çizikleri giderir daha doğrusu boyayı eritip incelterek aynı seviyeye getirir.
Çizikler çoksa ve derinse mini onarım kurtarmıyor. Belli bir bölgeye kadar lokal boya yapılıyor. Ben bu şekilde yaptırdım otokinge 4 hakkımı da yediler ama sonuç gayet güzel oldu...

sunas
13/04/2011, 23:47
Bende bir kaç ufak çizikler vardı can yakan cinsten otoking te yaptırdım yağ gibi oldu. Bence mini onarımı dene. Kaskona da bişey olmaz.

ZAK1980
14/04/2011, 01:43
Bende bir kaç ufak çizikler vardı can yakan cinsten otoking te yaptırdım yağ gibi oldu. Bence mini onarımı dene. Kaskona da bişey olmaz.
bEYLER BUGUN BENDE GITTIM TOPLAMDA 5 CIZIK FALAN VARDI MAXIMUM 4 MUS INSIYATIF KULLANILDI YAPILDI SORDUM MINI ONARIM OLMASA BUNU KACA YAPARSINIZ 250-300 TL ARASI TURAR DEDI KASKONUN YARISI CIKTI :)

Ukulus
15/04/2011, 22:25
Kıymetli dostlar,
Sizlerle ilk defa irtibata geçmenin mutluluğunu yaşıyor, hepinize sağlıklı günler diliyorum. Benim EVO'nun sol arka çamurluğunda bir ezik var. Ben otoparkda vurdular diyorum zira sabahında sapasağlamdı. Uzun lafın kısası ben aracı aldım KARTAŞ'a götürdüm yaptırmak istedim ancak bana tamir ettirmememi tavsiye ettiler çünkü boyayı tutturamayabilirlermiş ve küçük (7cm'lik bir ezik) bir bölge için "değmez nazarlık gibi kalsın" dediler ama ben yine de böyle kalsın istemiyorum. Boyasında hiçbir şey yok sadece düzeltmek gerek ama o bölgede 2 kat sac varmış el girmezmiş ve neticede gelin görün ki sonuç alamadım. Sizler bana ANKARA'da iyi bir kaporta ustası tavsiye edebilir misiniz?

OzzY
15/04/2011, 23:02
Kıymetli dostlar,
Sizlerle ilk defa irtibata geçmenin mutluluğunu yaşıyor, hepinize sağlıklı günler diliyorum. Benim EVO'nun sol arka çamurluğunda bir ezik var. Ben otoparkda vurdular diyorum zira sabahında sapasağlamdı. Uzun lafın kısası ben aracı aldım KARTAŞ'a götürdüm yaptırmak istedim ancak bana tamir ettirmememi tavsiye ettiler çünkü boyayı tutturamayabilirlermiş ve küçük (7cm'lik bir ezik) bir bölge için "değmez nazarlık gibi kalsın" dediler ama ben yine de böyle kalsın istemiyorum. Boyasında hiçbir şey yok sadece düzeltmek gerek ama o bölgede 2 kat sac varmış el girmezmiş ve neticede gelin görün ki sonuç alamadım. Sizler bana ANKARA'da iyi bir kaporta ustası tavsiye edebilir misiniz?
kavaklıdere tabiki :) benim aracımda granit gri hiç bi sorun olmadı renkte...

konuya yazmışken yazıyım dedemin arabası resmen perte çıkmış. geçen ön tampon sağ sol 2 çamurluk sürtülmüş sol ön kapı 15 cm göçük tüm kapılarda kapı çarpmaları...

Ukulus
16/04/2011, 15:50
Ozan Bey desteğinize ve ilginize teşekkür ediyorum. Hemen K.dere'ye götüreceğim. Selam ve sevgiler.

OzzY
16/04/2011, 19:50
rica ederim, servis müdürü müslüm beyle mutlaka görüşün, görüşmezsenizde memnun kalırsınız ama görüşürseniz daha memnun kalırsınız. foruma ilgi alaka daha fazla :) orda olmazsa bile telefonla ulaşın derim. bu arada yazmamışım geçmiş olsun.

acRep
16/04/2011, 21:29
Benim kaskoda da 8 tane 20 cm diye paraf atılmış..