PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bugünkü konumuz kapılardan gelen sesler...

operatormurat
12/04/2011, 21:33
murat bu eli ayağı dururmu? işyerindeki sakinlikten yararlanarak,bugün şöför tarafının ve onun arkasındaki kapı döşemelerini söktüm,zaten döşemelere uyuz oluyordum,bozuk yollarda zırıltılar yapıyordu,dikkatlice inceledim kapı döşemesini tasarlayan sözde mühendise sıfır verdim.döşemenin plastiği tek parça değil,birkaç parçanın plastik perçinler tarafından tutturulmasıyla yapılmış,elimle esnettiğim zaman çıtırdamaya başlıyor,zamanla gevşemiş olan plastik perçinleri ısı tabancasıyla eritip sıkıştırdım,ayrı çalışan plastiklerin arasına slikon tarzı mamuller sıkarak sürtünmeyi engelledim,iç tarafı 1 cm lik izolasyon keçesiyle destekledim,açılmak istemeyen arka kapı halatını 5mm kısalttım,cam açıkken kapıyı kapattığımda cam içinde sallanarak gıcık bir ses çıkarıyordu onu hallettim. sonra verdim kendimi bozuk yola test sürüşüne,şöför tarafı mercedes kapısı gibi olmuş çıt yok, kapanırkende tok bir ses çıkarıyor.yapmadığım diğer kapı benide izole et diye yalvarıyor...dikkat ettimde hoparlörlerin üzerine gelen kapağın alt tırnakları kırılmadan yerinden çıkmıyor,kırıldığı iyi oldu dört tarafınıda sonsuza kadar sabitledim..

izoci
12/04/2011, 21:35
abi senden korkmaya başladım :D:D güle güle kullan..

asil
12/04/2011, 21:37
güzel çalışma abi emeğine sağlık. omzundaki kuşta puntocu galiba dikkatli bir şekilde inceliyor :D

legend
12/04/2011, 21:38
iyi yapmışsınız murat bey son fotoğrafta bir yardımcı görüyorum :) çok fayda sağlamıştır

operatormurat
12/04/2011, 21:40
güzel çalışma abi emeğine sağlık. omzundaki kuşta puntocu galiba dikkatli bir şekilde inceliyor :D
asil sağ ön kapıyı iş dönüşü evin önünde söküp evde yaptım,boncukta bizim evin ferdi ,epey kelime ve cümleler kurabiliyor kerata...

Kronokrator
12/04/2011, 21:41
eline sağlık murat abi .. güzel olmuş .. tapu nerde tapu? hehe

operatormurat
12/04/2011, 21:55
sağol bahadır can sıkıntısından söküp duruyorum işte, hocam 1.5 iskenderde mutabık kalalım,ben tapu derken o esnada tapu arıyordum ,hani tapusuna iddiaya girelim demedim(asena hesabı)...

oki48
12/04/2011, 22:09
Murat abi ben de çok korkuyorum bi gün alın beyler ön konsolu söktüm diyeceksin diye:) aynı hastalık bende de var bakalım araba ne zaman elimde kalacak:) bu arada abi o keçeyi nerden temin edebiliyoruz? bende bagaja ve kapılara el atayım diyorum:) malum havalar güzelleşiyo meşgale lazım:)

operatormurat
12/04/2011, 22:25
Murat abi ben de çok korkuyorum bi gün alın beyler ön konsolu söktüm diyeceksin diye:) aynı hastalık bende de var bakalım araba ne zaman elimde kalacak:) bu arada abi o keçeyi nerden temin edebiliyoruz? bende bagaja ve kapılara el atayım diyorum:) malum havalar güzelleşiyo meşgale lazım:)okay ben bu arabayı adam edecem kafaya koydum yakında detaylı göğüs sökümü fotoları görürsen şaşırma,kullandığım keçe,stepnenin üstündeki kumaş kapağın altındaki keçeyle aynı özellik ve kalınlıkta.1 metre karesi 5 tl,oto döşemecilerinde var,ayrıca bu keçenin bir tarafı ziftli olanıda var daha faydalı olabilir onun fiyatını sormadım,bitarafı aluminyum folyolu olanda var ,yanabilir diye tırsanlar için onunda fiyatını sormadım,okay kapı içinde etkili oldu bukadar fayda beklemiyordum...

Kronokrator
12/04/2011, 22:48
izmire gelirsem alırım iskenderimi haberin olsun :)

operatormurat
12/04/2011, 22:51
izmire gelirsem alırım iskenderimi haberin olsun :)gelirken haberdar et de baş başa körfeze doğru bir masa yapayım güzel kardeşime...

Kriminal
13/04/2011, 09:46
Murat abı kalfan çok tatlıymışş..Dikkatlice inceliyor :D

tmac_fuat
13/04/2011, 10:06
Murat abi artık arabanın açmadığın yeri kalmadı, sıfırdan üret şu arabayı deseler yapacaksın vallahi bravo :)

judas
13/04/2011, 17:55
eline sağlık murat abi... :)

operatormurat
13/04/2011, 18:33
Murat abı kalfan çok tatlıymışş..Dikkatlice inceliyor :Dtanıştırayım ismi boncuk...

Murat abi artık arabanın açmadığın yeri kalmadı, sıfırdan üret şu arabayı deseler yapacaksın vallahi bravo :)fuat ah beni şu arabayı yapan mühendislerle biraraya birgetirseler,onlara öğreteceğim çok şey var...

eline sağlık murat abi... :)
sağol kardeşim,allah razı olsun hepinizden....

Budweiser
13/04/2011, 21:39
Abi sen kapılarla pek içli dışlısın sana sorayım madem. :D Ya benim bu arka kapılar yıllarca yağsız kalmış gibi ötüyor arabaya binen " bu ne len 2011 değilmi bu araba diyor" neresini yağlayacaz bunun menteşelerdenmi geliyor yoksa başka yerdenmi çözemedim?? ne yapmak lazım nereye ne uygulamak lazım?

operatormurat
13/04/2011, 22:19
Abi sen kapılarla pek içli dışlısın sana sorayım madem. :D Ya benim bu arka kapılar yıllarca yağsız kalmış gibi ötüyor arabaya binen " bu ne len 2011 değilmi bu araba diyor" neresini yağlayacaz bunun menteşelerdenmi geliyor yoksa başka yerdenmi çözemedim?? ne yapmak lazım nereye ne uygulamak lazım?
murat öncelikle kilit ve menteşeleri wd40 la güzelce yağla ve kapı kilitlerinin karşısında duran(kapattığımızda kapı kilidinin dili o metal parçanın arkasına geçiyor) o metal parçaya şeffaf para bandı sar 6 veya 7 tur sar,arka iki kapıyada yap bakalım ses kesilecekmi? nereye saracağını anladınmı?...

SpyHunter33
13/04/2011, 22:32
:) biri o sarılacak yeri bi fotolasa 4 kapıyıda saracam cins cins sesler geliyor arabanın içinden pandizot ayrı kapılar ayrı :D amortisörler ayrı bir ses ahh ahhh :D

operatormurat
13/04/2011, 22:38
:) biri o sarılacak yeri bi fotolasa 4 kapıyıda saracam cins cins sesler geliyor arabanın içinden pandizot ayrı kapılar ayrı :D amortisörler ayrı bir ses ahh ahhh :D
erkan yarın detaylı fotolar koyayım şimdi karanlıkta olmaz...

SpyHunter33
13/04/2011, 22:45
Valla abi sen bi konu aç :D gelen sesler nasıl kesilir diye müptelası olmazsam bişi bilmiyorum :D bu izole işine bende el atabilirim bak resimlerinden sonra gaza geldim :)

operatormurat
13/04/2011, 22:48
Valla abi sen bi konu aç :D gelen sesler nasıl kesilir diye müptelası olmazsam bişi bilmiyorum :D bu izole işine bende el atabilirim bak resimlerinden sonra gaza geldim :)valla erkan izmirde yalıtım buluşmaları düzenleyip arkadaşların aracına izolasyon yapacağım,ustalığın en son safhasına geldim....

SpyHunter33
14/04/2011, 10:04
Hehehehe haklısın abi hakikaten gerekli bişi bende bi boşluk bulursam bu gün döşemecilere gidip o yalıtım malzemesinden alacağım :D artık hafta sonu bir elde biz atarız.

Budweiser
14/04/2011, 11:28
murat öncelikle kilit ve menteşeleri wd40 la güzelce yağla ve kapı kilitlerinin karşısında duran(kapattığımızda kapı kilidinin dili o metal parçanın arkasına geçiyor) o metal parçaya şeffaf para bandı sar 6 veya 7 tur sar,arka iki kapıyada yap bakalım ses kesilecekmi? nereye saracağını anladınmı?...

Abi dediğin yeri anladımda şeffaf para bandı nediR?

SpyHunter33
14/04/2011, 11:41
https://www.istekithalat.com/site/images/bantvebantmakinalari/3.jpg
Para bandı seloteyp diyede geçiyor sanırım :) okulda defter kaplarken kullandığmız bantlardan.

Budweiser
14/04/2011, 11:50
He baya bildiğimiz bant tamamdır :D hemen inip yapıyorum o zaman :D

operatormurat
14/04/2011, 14:53
aha gençlermevzu şu,resimde gördüğünüz bant bakkalarda bile bulunnan cinsten,ortasındaki karton kısmı söküyoruz çünkü üstüne saracağımız demir parçanın içinden geçerken rahat rahat esneterek kullanıyoruz,2. resimde görüldüğü üzere her bir kapı demiri için yukarıdan aşağı kadar kaplayacak şekilde 7,8 tur sarın...

Solitude
14/04/2011, 16:03
murat abi şu cam açıkken kapıyı kapattığında gelen zangrtıyı nasıl kestiğini tarif edebilirsen çok sevinirim. Nasıl bi sestir o öyle ya sanki kapı dağılacak cam kırılacak.

operatormurat
14/04/2011, 16:13
murat abi şu cam açıkken kapıyı kapattığında gelen zangrtıyı nasıl kestiğini tarif edebilirsen çok sevinirim. Nasıl bi sestir o öyle ya sanki kapı dağılacak cam kırılacak.hakan öncamlar en aşağılardayken kapattıığnda çıkan sesi diyorsun değilmi(hani kasalı anadolun kapısıda öyle öterdi)...

SpyHunter33
14/04/2011, 16:42
Sanırım o sesi diyor abi bu camı tutan bir plastik varmış o yerinden çıktığında gelen ses sanırım :D

ZAK1980
14/04/2011, 17:51
Beyler yenı konu acmak ıstemedım zaten acılanı bırdaha aynen acıyoruz buraya yazayım dedım.
Benım sag ve sol arka kapılar su sıralar acılmıyor kumanda ıle kılılıyorum sonra acıyorum arka kapı acılmıyor sonra tekrar aynısı oluyor acılıyor bu arka arkaya olmuyor yanlız zaman zaman benımle dalga gecer gıbı sonra bakıyorum tekrar acılmıyacakmı dıye acılıyor kısacası gpnın kafasının yada moralının bozuk oldugu zamanlarda acılmıyor arkalar ıkısı aynı ada olmuyor hangısını acmak ıstemez ıse ozaman acmıyor.
Ne yapmak lazım bu arabanın gonlunu hos tutmak ıcın karnını doyuruyoruz,pıs pasaklıda sokaga ckartmıyorum her daım temız :)

smartmavi
14/04/2011, 18:10
benim araba güneşte kalınca arka kapılar açılmıyor! aynı sorun sanırım...

ZAK1980
14/04/2011, 18:34
benim araba güneşte kalınca arka kapılar açılmıyor! aynı sorun sanırım...
Arkadasım arac kağalı garajda guneste bırakmam kolay kolay bu olay dun aksam oldu :) cozum nedır pekı

alpimmm
14/04/2011, 18:35
abi eline sağlık,
yakınlarda olaydın be abi :))
bi ara bu kapılara da el atmak şart oldu.

Solitude
14/04/2011, 19:06
aynen abi ön camlar en aşağı kada inikken gelen ses. sanki 20 yaşında kamyonetin kapısını kapatıyor gibi :D

operatormurat
14/04/2011, 20:14
aynen abi ön camlar en aşağı kada inikken gelen ses. sanki 20 yaşında kamyonetin kapısını kapatıyor gibi :D

Sanırım o sesi diyor abi bu camı tutan bir plastik varmış o yerinden çıktığında gelen ses sanırım :D
şimdi arkadaşlar ön camlar elektrikli,motorun çevirdiği iki halatlı makara ve bu halatın camı yukarı aşağı indirip kaldırdığı bir kızak üzerinde yukarı ve aşağı hareket eden kırmızı renkli bir plastik var(ön camın ortasının en alt noktasına bağlı)camın altından bir pimle cama bağlı,camla bu plastiğin arasına süngerimsi siyah bişey koymuş fiat abim,ama 3,5 sene sonra hava şartlarından ve yağmur görmesinden formunu kaybetmiş,erimeye başlamış,bu sünger eriyincede kırmızı plastikle camın arasında 2,3 milim boşluk oluşuyor,arabanın camı en allta iken kapıyı kapattığınızda teneke cızlaması gibi bir sesin çıkmasına yolaçıyor. bu sesi kesmenin en kolay yolu,camı en aşağı indirip,kapı döşemesini söküp,kapı sacındaki beyaz strofor malzemeyi dikkatlice ayırıp, bu kırmızı plastikle camın birbirine temas ettiği 3 noktayı(4. nokta altta kaldığı için pek ulaşılamıyor ama önemli değil 3 nokta işimizi görür) şeffaf silikonla doldurup kapı döşemesini tekrar kapatmak,ertesi gün silikon kuruyunca ilk günkü gibi sesten eser yok,mesuliyet bana ait...

operatormurat
14/04/2011, 21:06
Beyler yenı konu acmak ıstemedım zaten acılanı bırdaha aynen acıyoruz buraya yazayım dedım.
Benım sag ve sol arka kapılar su sıralar acılmıyor kumanda ıle kılılıyorum sonra acıyorum arka kapı acılmıyor sonra tekrar aynısı oluyor acılıyor bu arka arkaya olmuyor yanlız zaman zaman benımle dalga gecer gıbı sonra bakıyorum tekrar acılmıyacakmı dıye acılıyor kısacası gpnın kafasının yada moralının bozuk oldugu zamanlarda acılmıyor arkalar ıkısı aynı ada olmuyor hangısını acmak ıstemez ıse ozaman acmıyor.
Ne yapmak lazım bu arabanın gonlunu hos tutmak ıcın karnını doyuruyoruz,pıs pasaklıda sokaga ckartmıyorum her daım temız :)zeynel kapı açma tuşuna basınca arka kapı kilitleri açılıyormu açılmıyormu,yoksa elinle kapıyı açmaya çalışınca açılmıyormu tam anlamadım?...

Solitude
15/04/2011, 00:05
çok teşekkürler murat abi valla senden her servise bir tane lazım :D

operatormurat
15/04/2011, 07:54
çok teşekkürler murat abi valla senden her servise bir tane lazım :Dhakancığım serviste bu işlemi yapmazlar,ya o kırmızı plastiği değiştirip 100 kağıdına talip olurlar,yada bu ses normal yapar diye baştan savarlar.sen ısrar edersen cam krikosu falan değişecek diye işi yokuşa sürerler...

atalayx
15/04/2011, 12:17
eline sağlık murat abi. senin sayende puntolarımız daha iyi daha sesiz olacak.

Du Hast
15/04/2011, 18:07
Murat abim hep aklımdaki şeyleri yapıyorsun ben biraz tembelim, sadece haftasonlarım boş olduğıu içinde üşeniyorum :)

çalışmalarında başarılar

operatormurat
15/04/2011, 18:47
eline sağlık murat abi. senin sayende puntolarımız daha iyi daha sesiz olacak.atalay senide unutmadım kardeşim,sende kapıları kapatırken çıkan sesi beğenmiyordun,2metre iz.keçesiyle kapıların sesi çok değişecek biladerim...

Murat abim hep aklımdaki şeyleri yapıyorsun ben biraz tembelim, sadece haftasonlarım boş olduğıu içinde üşeniyorum :)
can kardeşim bizim inşaatta 3,4 ay bir sakinlik var ,patron şantiye şefi falan yok patron benim dolayısıyla,aklıma geleni yapıyorum,tabi zamanla endeksli yapacağın işler,sende yavaş yavaş uğraş artık,hani yakın olsak yardımlaşırdık ama sen biraz uzaktasın...
çalışmalarında başarılar

Semih Kurtulmus
09/09/2012, 03:56
vay bu başlık süpermiş :D
benimde bu akşam sol ön kapıdan hafiften bi ses gelmeye başladı bu lak luk tarzında olan. cızırtı kısmında ise ara ara cızırtı yapıyor keyfine göre :D o lak luk sesini sadece bu şekilde mi kesebiliriz?
ve sebebi nedir neden bu kadar çabuk lakluk yapma olayı başladı 2012 model birde

rbcn
09/09/2012, 10:18
Bi yeri kesersin baska bi yeri baslar

caner_ege
09/09/2012, 16:38
olay budur yaaa üstadım ellerin dert görmesin... kazasız belasız sürüşler....
şu senin yaptığın uygulamayı servisler yapıyor olsa hemen çekerim aracımı yaptırmak için ama ist. da bile yok öle bir servis...

lektonstar17
10/09/2012, 11:55
aha gençlermevzu şu,resimde gördüğünüz bant bakkalarda bile bulunnan cinsten,ortasındaki karton kısmı söküyoruz çünkü üstüne saracağımız demir parçanın içinden geçerken rahat rahat esneterek kullanıyoruz,2. resimde görüldüğü üzere her bir kapı demiri için yukarıdan aşağı kadar kaplayacak şekilde 7,8 tur sarın...

Bu bantlama işini arka koltukların kilitlerine ve bagaj kilidine de yapın.Benim arabadan da cik cik sesi geliyordu bütün kilitleri gri renkli izola bant ile sardım ve sesten kurtuldum.

lektonstar17
10/09/2012, 11:58
Camlar açıkken kapılar kapatıldığında gelen takırtı.2011 VE 2012 modellerde de mevcut.Adamlar bi camı bile sabitlemekten aciz.Cam lakır lukur oynuyor.