PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City motoru arızası ara ara hata veriyor...

MURAT34
12/04/2011, 11:56
bende suan fiat punto var tabide city arızası veriyor yaklasık 1 aydır ara ara arıza kesiliyor sizce büyük sorun yaşatırmı servis 1.600tl dedi yardımcı olurmusunuz arkadaşlar lütfen????

takres
12/04/2011, 12:05
servisler ücretsiz karşılıyor diye biliyorum city motoru...

MURAT34
12/04/2011, 12:08

kardeşim nerden bu bilgin var cünkü arzıza canımı sıkmaya başladı hangi servisler biliyorumusun istda mesala?yada fiat genel merkezimi arasam...

MURAT34
12/04/2011, 13:12
hala cevap gelmedi arkadaşlar yardım lütfen???

ZAK1980
12/04/2011, 14:02
Fiat E-Message (https://www.fiat.com.tr/Pages/emessage.aspx?site=FIAT)
buadresten sıkayetını belırt forumdakı yazılanları okudugunda yaptıranların baskın ,kararlı,hatta mahkemeye verecım dıyerekten konusmları ver gıden ve gelen cevaplarıda kayıt altına al

MURAT34
12/04/2011, 14:09
tamam kardeşim aradım şimdi geri dönüş yapılacakmıs karahanlılar 1600 tl+kdv dedi bana simdi bakalım ne olacak beklemediğim???

aposport
12/04/2011, 14:24
bende suan fiat punto var tabide city arızası veriyor yaklasık 1 aydır ara ara arıza kesiliyor sizce büyük sorun yaşatırmı servis 1.600tl dedi yardımcı olurmusunuz arkadaşlar lütfen????

merhaba,

city direksiyon tamiri konusunda ücretsiz değişim hakkınız var.

bazı servisler %20 katılım payı talep ediyorlar ancak ne kadar doğru bilgim yok.

istanbuldaysanız medos ile görüşün.

Ankara da değiştirme şansınız varsa Kartaş servisten Sedat Bey ile görüşün.

Serviste mutlaka punto forumundan bahsedin ozaman daha ilgili olurlar.

Yarım gün sürmez.

MURAT34
12/04/2011, 14:50
merhaba,

city direksiyon tamiri konusunda ücretsiz değişim hakkınız var.

bazı servisler %20 katılım payı talep ediyorlar ancak ne kadar doğru bilgim yok.

istanbuldaysanız medos ile görüşün.

Ankara da değiştirme şansınız varsa Kartaş servisten Sedat Bey ile görüşün.

Serviste mutlaka punto forumundan bahsedin ozaman daha ilgili olurlar.

Yarım gün sürmez.

cok teşekkür ederim ben suan balıkesirdeyim genel merkezi aradım 1 saat önce karahanlılar balıkesir merkezi şikayet ettim bakalım sonucu bekliyorum ilginize gerçekten teşekkür ederim.... inşallah sorun çözülür.

Infortion
12/04/2011, 16:24
Bizim 2006 Grande Punto'da vardı aynı City arızası. İstanbul Medos Otomotiv ücretsiz değiştirdi. Ama araç servis bakımlıydı belki bunun katkısı olmuştur.

MURAT34
12/04/2011, 16:48
benim aracımda servis dısında hiçbir yerde işllem yapılmadı hep serviste bakımları yapıldı yani...ve nezman yaptırdınız ögrenbilirmiyim?

MURAT34
12/04/2011, 17:15
az önce aradılar fiat karahanlılardan %90nını biz %10nunu sizin karsılamanız gerekiyor denildi ne diyorsunuz yaptırayım mı arkadaşlar acil bilgi????

Infortion
12/04/2011, 17:18
Tahminen 2 ay felan olmuştur uzun olmadı yani. Ama benim aracımı ücretsiz değiştirip, sizden para istemeleri garip.

StrawBeeRy
12/04/2011, 17:19
hiçbir ücret temin etmemeleri gerekiyor abi bununla ilgili forumda bir sürü yazıldı çizildi sakın para felan verme değiştirmek zorundalar

MURAT34
12/04/2011, 17:23
ettiler bende bilmiyorum tamam dedim ama birdahamı genel merkezi arasam ne yapsam????

MURAT34
12/04/2011, 17:24
adamlar para istiyorlar ya ben foruma yeni üyeyim mert biliyosun 1 2 ay anca oldu kadın diyor %10nu sadece ya bak ücretsiz yapanlar var gelde deli olma ya...

StrawBeeRy
12/04/2011, 17:24
ilk başta ederler abi direk hata bizden demiyorlar genel merkezi ara söyle ama sakın para verme

Infortion
12/04/2011, 17:26
Ücretsiz iç-dış temizlikte yapmışlardı bide. İstanbuldaysanız Medos Otomotive gidebilirsiniz.

ZAK1980
12/04/2011, 17:26
az önce aradılar fiat karahanlılardan %90nını biz %10nunu sizin karsılamanız gerekiyor denildi ne diyorsunuz yaptırayım mı arkadaşlar acil bilgi????
Murat ne parası herkese ayrı laf dıyor bunlar gecen hafta % 20 ıdı bu hafta %10 olmus ,ne tuttururlarsa bir cok arkadas hıc para vermedı sen neden 200 tl veresınkı kımden ne kopartırlar ıse yenıden ara servısı fıat musterı hızmetlerı ıyınıyet kapsamında ucretsız degıstırıyor sız neden para ıstıyorsunuz de sızı sıkayet ederım de sahsı fıkrım su servıs fıattan ucretsız degıstırmek ıcın onay alıyor ama musterıye %10 dıyor boylece fıattan habersız bır guzel kara gecıyor faturada yok kımseye hesap vermekte yok bu arada yaptıran arkadaslara fatura ve belge vermemısler ,evdekı uyduruk utu bozulsa adammlar belge verıyorkı bır sorun cıkarsa bu belge sayesınde hakkınızı ararsınız dıye koskoca 20 mılyarlık arabanın degısenının belgesı yok hayret sanyıcıdekı ustadan bıle fatura alıyorumkı ılerı hak ıdda edıphakkımı arayabıleyım dıye faturan olmaz ıse hıcbırsekılde hak ıdda edemezsın ey tuketıcı onların bılgısayarındakı bılgıler ıstenıldıgınde bır DELETE tusu ile yok olur sende haklı oldugun halde haksız olursun .
Yapılan tum ıslemlerde fatura alın ıster garantılı ıster garantısız olsun zaten o faturada bır bedel olmaz ısyerı vergı odemez o fatura ıcın fatura garantı dahılınde der veya bedelsızdır yaptırdıktan sonra fatura vermıyor ıse aynen sunu deyın sızı sıkayet ederım sanayı bakanlıgını bedellı yada bedelsız olsun işletmeden cıkan her urun ıcın fatura -sevk ırsalıyesı duzenlenmesı zorunludur sıze fatura vermeyen bır sonrakı sıkıntıda sıze red edebılır sızde hıc bır sekılde hak ıdaa edemezsızn bılınçlı tuketıcı olun beyler lutfen FATURA ALIN

cck1
12/04/2011, 17:27
Bencede para filan vermeyin, hiç para vermeden değiştiren arkadaşlarımızın yazılarını bende okumuştum...garantisi bitse bile...

MURAT34
12/04/2011, 17:29
tamam birdaha genel merkezi arıyorum ozman kardeşim

MURAT34
12/04/2011, 17:34
Murat ne parası herkese ayrı laf dıyor bunlar gecen hafta % 20 ıdı bu hafta %10 olmus ,ne tuttururlarsa bir cok arkadas hıc para vermedı sen neden 200 tl veresınkı kımden ne kopartırlar ıse yenıden ara servısı fıat musterı hızmetlerı ıyınıyet kapsamında ucretsız degıstırıyor sız neden para ıstıyorsunuz de sızı sıkayet ederım de sahsı fıkrım su servıs fıattan ucretsız degıstırmek ıcın onay alıyor ama musterıye %10 dıyor boylece fıattan habersız bır guzel kara gecıyor bu arada yaptıran arkadaslara fatura ve belge vermemısler ,evdekı uyduruk utu bozulsa adammlar belge verıyorkı bır sorun cıkarsa bu belge sayesınde hakkınızı ararsınız dıye koskoca 20 mılyarlık arabanın degısenının belgesı yok hayret sanyıcıdekı ustadan bıle fatura alıyorumkı ılerı hak ıdda edıphakkımı arayabıleyım dıye faturan olmaz ıse hıcbırsekılde hak ıdda edemezsın ey tuketıcı onların bılgısayarındakı bılgıler ıstenıldıgınde bır DELETE tusu ile yok olur sende haklı oldugun halde haksız olursun .
Yapılan tum ıslemlerde fatura alın ıster garantılı ıster garantısız olsun zaten o faturada bır bedel olmaz ısyerı vergı odemez o fatura ıcın fatura garantı dahılınde der veya bedelsızdır yaptırdıktan sonra fatura vermıyor ıse aynen sunu deyın sızı sıkayet ederım sanayı bakanlıgını bedellı yada bedelsız olsun işletmeden cıkan her urun ıcın fatura -sevk ırsalıyesı duzenlenmesı zorunludur sıze fatura vermeyen bır sonrakı sıkıntıda sıze red edebılır sızde hıc bır sekılde hak ıdaa edemezsızn bılınçlı tuketıcı olun beyler lutfen FATURA ALIN

cok teşekkür ederim abi bende aradım bu para benden neden talep edildi diye sordum özür dileriz odur budur dediler işi servisin üstüne atmaya calısıyorlar dedim servisin herhangi bir sucu yoktur sorun sizden kaynaklanıyor....ve fatura vericez dediler bunuda belirteyim...

MURAT34
12/04/2011, 17:35
Bencede para filan vermeyin, hiç para vermeden değiştiren arkadaşlarımızın yazılarını bende okumuştum...garantisi bitse bile...

suan bende onunla ugrasıyorum inşallah talep etmezler 140 160 tl arası dedi.. ama vermiyicem kardeşim inat değilmi...

MURAT34
12/04/2011, 17:37
Ücretsiz iç-dış temizlikte yapmışlardı bide. İstanbuldaysanız Medos Otomotive gidebilirsiniz.

teşekkür ediyorum ilginden dolayı balıkesirdeyim 1 ay boyunca burdayım ve canımı sıkmaya başladı bu sorun...

MURAT34
12/04/2011, 17:38

%10 talep edildi.1500tlnin..

ZAK1980
12/04/2011, 17:56
cok teşekkür ederim abi bende aradım bu para benden neden talep edildi diye sordum özür dileriz odur budur dediler işi servisin üstüne atmaya calısıyorlar dedim servisin herhangi bir sucu yoktur sorun sizden kaynaklanıyor....ve fatura vericez dediler bunuda belirteyim...
Murat para verecenmı vermıyecenmı
sonra %10 talep edildi.1500tlnin..
demıssın durum karmasık oldu

Kronokrator
12/04/2011, 18:30
murat bugün servistemiydin sen? bi kırmızı gp vardı orda. bende geldim bugün. cuma günü tekrar gidecem. haberleşelim görüşelim.

MURAT34
12/04/2011, 19:02
tamam görüşelimde ben yarın gidicem arabayı bırakıcam benim araç 34 far 04 aklında olsun ;)

MURAT34
12/04/2011, 19:03
Murat para verecenmı vermıyecenmı
sonra %10 talep edildi.1500tlnin..
demıssın durum karmasık oldu

vermemek için elimden geleni yapıcam :)

MURAT34
12/04/2011, 19:07
olay şu 1.500 yada 1.600 tl dediler ve %10nunu alacaz dediler.buda 150 160 tlye geliyor az önce tekrardan aradım genel merkezi parayı vermiyeceğim söledim...bakalım ne olacak

Kronokrator
12/04/2011, 19:18
murat ne kadar kalcak araba serviste? :)

ZAK1980
12/04/2011, 19:22
murat ne kadar kalcak araba serviste? :)
bAHADIR benımkı 3 saate yapılmıstı Kavaklıderede enfazla 1/2 gun kalır

tayfux
12/04/2011, 19:29
verme kardeşim para mara devam et tekrar şikayet et..hatta burdabedava değiştirenlerin çıktısını al götür..

MURAT34
12/04/2011, 19:40
aynen öle yapıcam ücretsiz yaptıranların birinden fax istiyicem yada medosu arıyıcam karahanlılardan bakalım 2 geri dönüş yapılmadı...

maviyay
12/04/2011, 19:50
Dostum bence arayip hic kendini yorma. internet uzerinden fiat.com.tr den bi sikayet dilekcesi yolla, sonra onlar seni arayacaktır. benimde basima geldi öyle yaptim ve aracım tamamen ücretsiz olarak yapildi.

MURAT34
12/04/2011, 20:04
Dostum bence arayip hic kendini yorma. internet uzerinden fiat.com.tr den bi sikayet dilekcesi yolla, sonra onlar seni arayacaktır. benimde basima geldi öyle yaptim ve aracım tamamen ücretsiz olarak yapildi.

şimdi yapıcam onuda teşekkür ederim...

Kronokrator
12/04/2011, 20:49
karahallılar iyidir aslında .. murat orda mesut bey var servis müdürü onu bul hocam çok ilgilidir bu tür konularda.

MURAT34
12/04/2011, 20:52
karahallılar iyidir aslında .. murat orda mesut bey var servis müdürü onu bul hocam çok ilgilidir bu tür konularda.

mesut beyle tanıstım fakat müşteri hizmetlerinden arayıp o %10nu talep ettiler bu yani...

Kronokrator
12/04/2011, 21:01
10% talep eden müşteri hizmetleri mi?

öyleyse eğer, bir şekilde müşteri hizmetlerinden filiz hanımla görüşmeye çalış. üst düzey yetkili kendisi. filiz hanıma durumu anlatır ve bunun daha önce başka kullanıcılara ücretsiz yapıldığını anlat. örnek mahkeme kararlarından bahset. kesin çözüme ulaşırsın. 10% vermek zorunda değilsin.

MURAT34
12/04/2011, 21:05
10% talep eden müşteri hizmetleri mi?

öyleyse eğer, bir şekilde müşteri hizmetlerinden filiz hanımla görüşmeye çalış. üst düzey yetkili kendisi. filiz hanıma durumu anlatır ve bunun daha önce başka kullanıcılara ücretsiz yapıldığını anlat. örnek mahkeme kararlarından bahset. kesin çözüme ulaşırsın. 10% vermek zorunda değilsin.

karahanlılar müşteri hizmetleri genel merkezden bize böyle bilgi geldi dedi.bende peki dedim birdaha görüşücem dedim kendileriyle aradım görüştüm yarın sabah bekliyorlar ama ben başta tamam dedim mecbur yaptırıcam düşüncesiyle fakat bu kadar ücretsiz yaptıran oldugunu görünce yazık günah vermiyicem o parayı onlara bu yani olay...

ZAK1980
12/04/2011, 21:25
karahanlılar müşteri hizmetleri genel merkezden bize böyle bilgi geldi dedi.bende peki dedim birdaha görüşücem dedim kendileriyle aradım görüştüm yarın sabah bekliyorlar ama ben başta tamam dedim mecbur yaptırıcam düşüncesiyle fakat bu kadar ücretsiz yaptıran oldugunu görünce yazık günah vermiyicem o parayı onlara bu yani olay...
Bahadır bu mahkeme kararı nerede ? bıraz daha acsan

Kronokrator
12/04/2011, 21:26
zeynel bunu soracağını biliyodum :)

malesef öyle bir karar örneği yok internette dolanan. ben sadece kulakdan dolma bilgiyi paylaşmak istedim. ama pek çok insan bu şekilde müşteri hizmetleri ile görüştüğünde sonuç elde edebiliyor. ya da en azından buradaki konularda böyle yazılmış.

MURAT34
12/04/2011, 22:10
yarın götürmiyicem ozman ben bekleyeyim bana dönsünler genel merkezden sora götürürüm.mantıklı olan bu

Infortion
12/04/2011, 22:12
Neden bu kadar diretiyorlar anlamıyorum. Biz aracı 2. el almıştık geçen sene ve uzatılmış garantisi vardı. Aldığımızda 2011 Hazirana kadar geçerli diye gördüğümüzü sanmışız ama 2010 Haziranda bitmiş aracın uzatılmış garantisi. Bende nasılsa 2011 diye rahat rahat Medosa götürdüm aracı böyle böyle dedim. Tamam dediler parça siparişi verelim geldiğinde ararız gelirsiniz dediler. Aradan 1 hafta felan geçti aradılar. Ertesi gün götürdüm 3-4 saat içinde aracı teslim aldım. Daha sonradan aracın garantisinin 2010 yılında bittiğini öğrendim başka bi yerde. Medosa sorduğumda ise iyi niyet garantisinden değiştiğini söylediler. Yani garanti vs mevzusu hiç geçmemişti aramızda.

MURAT34
12/04/2011, 22:23
Neden bu kadar diretiyorlar anlamıyorum. Biz aracı 2. el almıştık geçen sene ve uzatılmış garantisi vardı. Aldığımızda 2011 Hazirana kadar geçerli diye gördüğümüzü sanmışız ama 2010 Haziranda bitmiş aracın uzatılmış garantisi. Bende nasılsa 2011 diye rahat rahat Medosa götürdüm aracı böyle böyle dedim. Tamam dediler parça siparişi verelim geldiğinde ararız gelirsiniz dediler. Aradan 1 hafta felan geçti aradılar. Ertesi gün götürdüm 3-4 saat içinde aracı teslim aldım. Daha sonradan aracın garantisinin 2010 yılında bittiğini öğrendim başka bi yerde. Medosa sorduğumda ise iyi niyet garantisinden değiştiğini söylediler. Yani garanti vs mevzusu hiç geçmemişti aramızda.

bizdede geçmedi garanti mevzusu ama %10 olayını direk sölediler ya işte ne kadar koparırsalar kar mantıgı var bu ortada...

maviyay
13/04/2011, 00:33
Arkadaslar garanti var yada yok hiç önemli değil. ben aracımı ikinci el almıştım garantisi de çoktan bitti. ayrica aldıgımdan beri hiç servise götürmedim bakımlarını hep sanayide yaptırdım. yinede ücretsiz yaptılar ve hiç sormadılar bile. bunlara takılmayın, taktırmayın da.

MURAT34
13/04/2011, 00:39
Arkadaslar garanti var yada yok hiç önemli değil. ben aracımı ikinci el almıştım garantisi de çoktan bitti. ayrica aldıgımdan beri hiç servise götürmedim bakımlarını hep sanayide yaptırdım. yinede ücretsiz yaptılar ve hiç sormadılar bile. bunlara takılmayın, taktırmayın da.

aynen yarın bakalım ücretsiz yaptırmak için elimden geleni yapıcam hayırlısı....

cck1
13/04/2011, 10:23
aynen yarın bakalım ücretsiz yaptırmak için elimden geleni yapıcam hayırlısı....

Murat hayırlı haber bekliyoruz senden.

MURAT34
13/04/2011, 11:55
şuan için hala bir arayan yok...bilgi vereyim dedim

GPS2
13/04/2011, 12:19
İşin gerçeği benimkisi garanti kapsamındaydı ...tık dedi doğru servise ...sağolsunlar sorgu suvalsiz hallettiler...inşallah iyi niyeti tekrar görürüz ve probleminiz çözülür...hadi hayırlısı...

MURAT34
13/04/2011, 12:25
İşin gerçeği benimkisi garanti kapsamındaydı ...tık dedi doğru servise ...sağolsunlar sorgu suvalsiz hallettiler...inşallah iyi niyeti tekrar görürüz ve probleminiz çözülür...hadi hayırlısı...

inşallah o kadar sogudum ki olaydan araça suan binemiyorum ve sesler rahatsız etmeyede başladı bugun dönüş yaparlar diye bekliyorum bakayım yapmazlarsa ücretsiz 150 200 arası birşey verip yaptırıcam böle kullanmaktansa tek çözüm o olacak artık...

SpyHunter33
13/04/2011, 13:15
benim aracımda bir kaç sefer arıza verdi baya bir servis ve müşteri hizmetleri ile görüştüm. en sonun da servis dedi ki aracınıza bi bakım kartı açarız bakımınızı burda yaparız sonrada iyi niyet vs sinden değişim yaparız. dedi peki dedim düşünürüm dedim çıktım ordan. işin ilginç yanı bu arızayı bana ne zaman verse ne yaptığmı düşündüm ve city modu açıkken 2-3 km lik off road yolu gibi baya bozuk ve taşlı zeminlerden geçtikten hemen sonra oluyordu. Kullanma kitabnda servo motorun aşırı ısınmaya karşı yanmamak için kendini koruma anlamın da kapattığnı öğrendim. Kitapçıklarda yazıyor buda. o yoldan geçerken city kapalı kullanıyrum 1 senedir çok şükür tık yok.

MURAT34
13/04/2011, 14:46
bekliyoruz ve görücez hala cevap yok bakalım...

MURAT34
13/04/2011, 22:20
arayan soran yok yarın gidicem konusucam bakalım arkdaşlar durumdan haberdar ederim...

Kronokrator
14/04/2011, 17:03
noldu gittin mi murat? son durum nedir?

MURAT34
14/04/2011, 21:58
200 tl fiyat cıkardılar mecbur kabul ettim olay bu...

SpyHunter33
14/04/2011, 22:14
Valla murat bey kardeşim bir kaç mesaj yukalrıda bir şey yazmıştım bana da gelin bakımınızı burda yapalım size bir bakım kartı açalım o sırada iyi niyet garantisinden değişiriz demişlerdi. Sizden direk mebla olarak temin etmişler. Hemen hemen herkesin başına gelen bir şey. Ama tabi keşke bakım yapalım ondan sonra değişelim deselerdi en azından Bu ayak bastı parası vermek gibi olan parayı vermemiş olurdunuz. Bir işe yarardı en azından.

Kronokrator
14/04/2011, 23:32
yaptırdın mı bugün?

MURAT34
15/04/2011, 00:17
yok direk kart actılar parça siparişi vericekler.pzt salı arabayı cagırırlar büyük ihtimal ufak tefek sorunlarınıda yaptırıcam artık...kapı kapandıgınıda ses geliyordu onlarıda baktırıcam kımset artık oldu napalım

MURAT34
15/04/2011, 00:19
Valla murat bey kardeşim bir kaç mesaj yukalrıda bir şey yazmıştım bana da gelin bakımınızı burda yapalım size bir bakım kartı açalım o sırada iyi niyet garantisinden değişiriz demişlerdi. Sizden direk mebla olarak temin etmişler. Hemen hemen herkesin başına gelen bir şey. Ama tabi keşke bakım yapalım ondan sonra değişelim deselerdi en azından Bu ayak bastı parası vermek gibi olan parayı vermemiş olurdunuz. Bir işe yarardı en azından.

hem parça değişimi rot balans ayarı vs sıraladı alacaklarya parayı olay o yani 150 dediler gittim 200 oldu vurgun vurgun üstüne...allah sorsun hakkımızı artık

eryercell
15/04/2011, 00:41
hem parça değişimi rot balans ayarı vs sıraladı alacaklarya parayı olay o yani 150 dediler gittim 200 oldu vurgun vurgun üstüne...allah sorsun hakkımızı artık
arkadaşım bu para olayına bende karşıyım benim aracımda 2.el di ve servis bakımlı idi. benim arızayı servis onayladı ve üçretsiz olarak değiştirdi Bence acele etme başka servislerle görüş onlara 200 tl vereceğine 200tl lik mazot al başka servise git.bence servisin üçkağıdı bu :(

MURAT34
15/04/2011, 01:10
arkadaşım bu para olayına bende karşıyım benim aracımda 2.el di ve servis bakımlı idi. benim arızayı servis onayladı ve üçretsiz olarak değiştirdi Bence acele etme başka servislerle görüş onlara 200 tl vereceğine 200tl lik mazot al başka servise git.bence servisin üçkağıdı bu :(

istanbul yada kocaeli servisinimi arasam araç full servis bakımlı haklısın ya para çöpe gidicek ama kagıt actırdım sorun olmasın simdi parça siparişi verildi???

MURAT34
15/04/2011, 01:15
yaptırdın mı bugün?

daha değil haftaya ama para olayı canımı cok sıkıyor bursa izmit ve istu arıycam???

MURAT34
17/04/2011, 12:17
200 tlye razı olduk bakalım hayırlısı artık...

sadettinsapaz
17/04/2011, 12:40
kardeş ben kocaeli gebze fiat da satış danışmanıyım genel merkezle tekrar görüş benden para talep ettiler de. para almamaları gerekiyor

MURAT34
17/04/2011, 16:30
kardeş ben kocaeli gebze fiat da satış danışmanıyım genel merkezle tekrar görüş benden para talep ettiler de. Para almamaları gerekiyor

beni genel merkezden aradılar fiat bayisinden %10 vermeniz gerekiyor dediler napıcagımı bilemiyorum yazık değilmi 200 tlye haksızmıyım???

ZAK1980
17/04/2011, 16:42
beni genel merkezden aradılar fiat bayisinden %10 vermeniz gerekiyor dediler napıcagımı bilemiyorum yazık değilmi 200 tlye haksızmıyım???
Ara yenıden mermıyomde yazık honda,toyota,renogıbı cıty kullanılan araclarda ucretsız yapılıyormus bu cıty ve adamlar basını alamayıp bu arızanın bakmıslarkı ısım kotulenıyor omurboyu ucretsız yapılyorlarmıs

MURAT34
17/04/2011, 16:58
arıyıcam bakalım yine ne olacak???sanmıyorum ama konustum adamlarla %10 diye tutturdular ya...

Kronokrator
17/04/2011, 17:19
yarın mı gidiyon servise murat?

MURAT34
17/04/2011, 17:37
yarın mı gidiyon servise murat?

yok arıyıcaz dediler ama burcu hanımla görüştüm orda biz almıyoruz işte odur budur dedi yarın yada salı ararlar napalım vermiyicem ben bu parayı kafaya koydum ya!!

Kronokrator
17/04/2011, 18:29
yarın ben bi mesut abiye sorarım bu olayı

MURAT34
17/04/2011, 18:35
yarın ben bi mesut abiye sorarım bu olayı

onunla görüştüm ayak üstü mesut beyle yani.burcu hanım ilgilendi benimle ama dedimya alcaklar artık parayı adamlarda diyor bizim yapacak birşeyimiz yok diye...

serkangsk
18/04/2011, 02:37
Bu tarz sorunları okuduktan sonra arabadan soğuyorum uzunca bi süredir sürüncemedeyim alsammı almasammı diye böyle ufak tefek sorunlar bile insanı soğutuyor kararsızım hala..

Kronokrator
18/04/2011, 12:45
murat suan servisteyim ben hemen gel denetim var tofastan adamlar var onlarlada konusursun

ZAK1980
18/04/2011, 17:32
murat suan servisteyim ben hemen gel denetim var tofastan adamlar var onlarlada konusursun
murat son durum ne

Kronokrator
18/04/2011, 18:10
murat dan ses çıkmadı. gittimi gitmedimi bilmiyorum. ben ordayken yoktu.

ZAK1980
18/04/2011, 18:18
umarım ucret odemezsın

MURAT34
18/04/2011, 23:31
geldim burdayım hala aramadılar bilmiyorum ama bi kaç kez aradım 200 tlye mahkum kıldılar bildiğiniz ya...

MURAT34
18/04/2011, 23:33

mesajını yeni gördüm of görseydim hemen gelirdim ya allah kahretsin..

Kronokrator
18/04/2011, 23:35
ah gelecektin murat tam zamanıydı abi. bölge müdürü gelmişti servise. direk çözerlerdi senin işi :(

MURAT34
18/04/2011, 23:40
ah gelecektin murat tam zamanıydı abi. bölge müdürü gelmişti servise. direk çözerlerdi senin işi :(

dersteydim sorma ya sorma ya anlamadım ben yinemi arayayım adamları bu olay kronikse benden neden 200 tl alıyorlar parça siparişi verildi iptal ettiricem ya böle kullanıcam tüm sorumluluguda onlara atıcam wallahi sıkıldım artık ya...:spam0000:

MURAT34
18/04/2011, 23:41

keşke bi telimi verseydim sana arayabilseydin ah....

Kronokrator
18/04/2011, 23:45
ya abi sen fiat türkiyeyi tekrar ara. neden 10% benden çıkıyor de? neden bunu öğren, biraz bastır. bide sen mesut abiyle mutlaka konuş. acayip iyi bi adamdır. kesin çözer o adam bu işi. yarın ben servisteyim yine. bugün çok yoğunlardı hiç görüşemedim. yoksa sorcaktım. yarın kesin sorarım bende olayı.

MURAT34
18/04/2011, 23:51
ya abi sen fiat türkiyeyi tekrar ara. neden 10% benden çıkıyor de? neden bunu öğren, biraz bastır. bide sen mesut abiyle mutlaka konuş. acayip iyi bi adamdır. kesin çözer o adam bu işi. yarın ben servisteyim yine. bugün çok yoğunlardı hiç görüşemedim. yoksa sorcaktım. yarın kesin sorarım bende olayı.

abi zaten fiat türkiyeyi aradım adamlar da öle dedi.bu %10 nu vericeksiniz dediler anlamadım gitti yarın tekrar arıycam ama sanmıyorum bir sonuç cıkacagını bu böle en azından balıkesirde böle kesin gibi bu para alınma olayı rot balans içinde parada alacaklarını söledi 150 falan parça 50de o olay...

ZAK1980
19/04/2011, 01:02
abi zaten fiat türkiyeyi aradım adamlar da öle dedi.bu %10 nu vericeksiniz dediler anlamadım gitti yarın tekrar arıycam ama sanmıyorum bir sonuç cıkacagını bu böle en azından balıkesirde böle kesin gibi bu para alınma olayı rot balans içinde parada alacaklarını söledi 150 falan parça 50de o olay...
Bir cok ınsanınkını ıyı nıyet kapsamında ucreat almadınız sımdı bana neden % 10 dıyorsunuz de bu sıze yapılsa sız ne tepkı gosterırsınız falan fılan bıraz damardan gır murat bu arada sen su tuketıcı hakları derneklerı ıle gorustunmu onlardan fıkır al oyle ara

MURAT34
19/04/2011, 01:14
yok aramadım ama bakayım gittiğimde bakalım sorgulayıcam eğer olmazsa lanet olsun deyip vericem haram zıkkım olsunda diyicem olay bu ya

Kronokrator
19/04/2011, 17:14
Ben: City Mod arızaları ile ilgili bir bildiriminiz varmı? Üretim hatası olduğu FIAT tarafından kabul ediliyor mu? Bu konuda bilgi almak istiyorum. Teşekkürler.

Fiat Türkiye: Bahadır Bey, City, elektrikli direksiyonun bir kullanım modu olup normal moda göre direksiyonun daha düşük kuvvette manevra yapabilmesini sağlayan bir özelliktir. Belli modelleri veya üretim yılını kapsayan yaygın bir arıza söz konusu değildir.

Ben: Peki bu parçanın arızalanması durumunda iyi niyet kapsamında ücretsiz değişim yapıldığı hususu doğru mudur? Teşekkürler.

beklemedeyim ...

ZAK1980
19/04/2011, 19:08
Ben: City Mod arızaları ile ilgili bir bildiriminiz varmı? Üretim hatası olduğu FIAT tarafından kabul ediliyor mu? Bu konuda bilgi almak istiyorum. Teşekkürler.

Fiat Türkiye: Bahadır Bey, City, elektrikli direksiyonun bir kullanım modu olup normal moda göre direksiyonun daha düşük kuvvette manevra yapabilmesini sağlayan bir özelliktir. Belli modelleri veya üretim yılını kapsayan yaygın bir arıza söz konusu değildir.

Ben: Peki bu parçanın arızalanması durumunda iyi niyet kapsamında ücretsiz değişim yapıldığı hususu doğru mudur? Teşekkürler.

beklemedeyim ...
facedenmı yazdın Bahadır bu arada faceden fıat turkıyenın duvarına yazıyom refles yapınca sılınıyor yayınlanmıyor ne ıs

Kronokrator
19/04/2011, 20:11
faceden yazdım. yayınlanır ama silmezler ordan kolay kolay.

MURAT34
19/04/2011, 20:11
sanmam face değildir bu ama nerden yazısmıs merak ettim doğrusu

ZAK1980
19/04/2011, 21:49
faceden yazdım. yayınlanır ama silmezler ordan kolay kolay.
bahadır vallahı benımkı sılınıyor FIAT Türkiye | Facebook (https://www.facebook.com/FI-ATTurkiye)
yeye sımdı ******** 2011 Start Aldı! Yenilenen ve üstün teknolojik özellikleriyle dikkat çeken ürün yelpazesiyle hızla yükselişini yazıyıor ustekı duvara yazıyorum gozukuyor baska kullanıcıdan veya refleste yazdıgım gozukmuyor

Kronokrator
19/04/2011, 22:12
Zeynel Abidin Karacan
NEDEN YORUM YAZAMIYORUZ

:D

yazıyosunda sayfaya her girdiğinde "En Yeniler" tıklaman gerekiyor, yoksa sadece fiat türkiye tarafından yazılanlar görünür.

ZAK1980
19/04/2011, 22:33
Zeynel Abidin Karacan
NEDEN YORUM YAZAMIYORUZ

:D

yazıyosunda sayfaya her girdiğinde "En Yeniler" tıklaman gerekiyor, yoksa sadece fiat türkiye tarafından yazılanlar görünür.
Bahadır sagolasın ben o enyenılerı gormdım hıç

Kronokrator
19/04/2011, 22:38
Can Tüzün kim acaba? Benim bu city muhabbetine baya bi ayar vermiş :)

ZAK1980
19/04/2011, 23:08
Can Tüzün kim acaba? Benim bu city muhabbetine baya bi ayar vermiş :)
Bahadır demkkı cıty den agzı yanmıs fıat bakalım ne yapacak yorumları okudum cıty arızası yok dıyor musterılerıne

MURAT34
19/04/2011, 23:44
ne oluyor anlayamadım wallahii...

ZAK1980
20/04/2011, 00:39
ne oluyor anlayamadım wallahii...
Murat bırısı fıat tr nın facebokk sayfasından punto almayın dıyor cıty motor arızası yapıyor ve fıat bu uretım hatasını musterıye ödetıyor deyırekten mılletı uyarıyor

ZAK1980
20/04/2011, 16:34
Murat feceden Fiat tr sana cevap yollamıs özelede yazdım umarım facede yazdıklarımız bıraz baskı olusturup ucretsız hallederler.Bu arada soyadını yanlıs yazmıslar senın
Fiat cevap:
Sayın Öztürk, çağrı merkezi başvurunuzun incelenmesi için, iletişim ve araç bilgilerinizi iletisim@fiat.com.tr adresine gönderir misiniz? Teşekkür ederiz.

ZAK1980
20/04/2011, 16:48
Son durum ne bılgı verırmısın Murat

MURAT34
20/04/2011, 16:54
murat feceden fiat tr sana cevap yollamıs özelede yazdım umarım facede yazdıklarımız bıraz baskı olusturup ucretsız hallederler.bu arada soyadını yanlıs yazmıslar senın
fiat cevap:
Sayın öztürk, çağrı merkezi başvurunuzun incelenmesi için, iletişim ve araç bilgilerinizi iletisim@fiat.com.tr adresine gönderir misiniz? Teşekkür ederiz.

yazdım simdi genel merkeze yazı aracı almaya gitmiyicem...gerekirse o parayıda vermiyicem...

ZAK1980
20/04/2011, 17:33
yazdım simdi genel merkeze yazı aracı almaya gitmiyicem...gerekirse o parayıda vermiyicem...
Araba servıste dursun bıraz gıdıp alma su para ısı halledılınceye kadar parayı verdıkten sonra alması oldukca zor olur ve haklıysan dahı haksız olursun bekle fıatın cevabını bu arada her kosulda faturanı al ıster ucretlı ıster ucretsız baklım ne yapacaklar

MURAT34
20/04/2011, 17:38
Araba servıste dursun bıraz gıdıp alma su para ısı halledılınceye kadar parayı verdıkten sonra alması oldukca zor olur ve haklıysan dahı haksız olursun bekle fıatın cevabını bu arada her kosulda faturanı al ıster ucretlı ıster ucretsız baklım ne yapacaklar

aynen öle yaptım aradılar yarın gelicem dedim aracı içeri alalım dediler tamam dedim genel merkezede yine yadım para gittikten sora almak cok zor olur dönüş yapsınlar birdaha bakalım ne diyecekler ümitli değilim pek ama bakalım?

Kronokrator
21/04/2011, 00:20
bende yazdım az önce aynı yere. bakalım nolcak?

MURAT34
21/04/2011, 16:09
Herhangi dönüş yok 1 saat sora gidip arabamı alıcam yazıklar olsun ne diyeyim başka...

GP COSKUN
21/04/2011, 16:50

beklemedeyim ...

yaygıın bir arııza değğilmmiymiş
millletin anasını ağlattılar bunu söyleyen angut açsın servis kayıtlarınıda
baksın bakalım kaç tane puntonun cıty direksiyonu değişmiş madem sistemde bir arıza söz konusu değildide neden arge çalışması sonucu sistemi yeni modellerde geliştirdiler
masal anllatmmasınlar

MURAT34
21/04/2011, 17:36
Arkadaşlar uzun ugraşlarda olsa az önce arabamı aldım servisten(karahanlılar balıkesir)teşekkür ediyorum city motoru değişmiş ve araç iç dıs temizlik yapılmıs fiattanda bu beklenirdi çok çok teşekkür ederim karahanlılar....

ZAK1980
21/04/2011, 19:40
Arkadaşlar uzun ugraşlarda olsa az önce arabamı aldım servisten(karahanlılar balıkesir)teşekkür ediyorum city motoru değişmiş ve araç iç dıs temizlik yapılmıs fiattanda bu beklenirdi çok çok teşekkür ederim karahanlılar....
Murat ne ettın puntoyu ücret ödedınmı hiç ödedıysen kac tl verdın

MURAT34
21/04/2011, 20:54
ödemedim abi ödemedim :) helal be fiata....

StrawBeeRy
21/04/2011, 20:57
burda boşuna bağrınmadık abi hadi geçmiş olsun güle güle kullan :)

MURAT34
21/04/2011, 21:06
çok teşekkür ederim mert ama işin aslını söliyeyim facete fiat türkiyeye yazdıklarım dokunmus aradılar dedim bugun parayı vericem ama adınız hep böle kalıcam gittim servise %10nuda biz karsılıyoruz murat bey dedi burcu hanım helal olsun dedim bide iç dıs temizlemişler arabamı mert 1 hafta içinde geliyorum evime jantlarımda takıcam eski FAR 96 NIN AYNISI OLUP CIKACAK PİYASAYA ARABAM YANINA UGRUYCM BANA TELİNİ ÖZELDEN AT OLURMU?

ZAK1980
21/04/2011, 22:02
ödemedim abi ödemedim :) helal be fiata....
Sahsen murat fıata helal dıyemıyorum helal dıyebılmem ıcın ılk gorusmede ucretsız yaparlardı facede o kadar bastırmasan ınan alırlardı parayı asıl bu foruma helal olsun bızleri bılınclerdıklerı ıcın

StrawBeeRy
21/04/2011, 23:11
çok teşekkür ederim mert ama işin aslını söliyeyim facete fiat türkiyeye yazdıklarım dokunmus aradılar dedim bugun parayı vericem ama adınız hep böle kalıcam gittim servise %10nuda biz karsılıyoruz murat bey dedi burcu hanım helal olsun dedim bide iç dıs temizlemişler arabamı mert 1 hafta içinde geliyorum evime jantlarımda takıcam eski FAR 96 NIN AYNISI OLUP CIKACAK PİYASAYA ARABAM YANINA UGRUYCM BANA TELİNİ ÖZELDEN AT OLURMU?
tamam abi haberleşelim.. mesaj attım.bakalım bulabilicezmi geçen e-5 te ters şeritte avcılarda gördüm :)

MURAT34
22/04/2011, 01:06
Sahsen murat fıata helal dıyemıyorum helal dıyebılmem ıcın ılk gorusmede ucretsız yaparlardı facede o kadar bastırmasan ınan alırlardı parayı asıl bu foruma helal olsun bızleri bılınclerdıklerı ıcın

kesinlikle bu foruma kayıt olmasam ne boyama işlemini ücretsiz yaptırmıs nede city arızasını ücretsiz yaptırabilirdim teşekkürler binlerce kez bu siteyi kurup bizim bilinçlenmemizi saglayan arkadaşlara sana ve diğer yardımcı olanlara allah razı olsun sizinde gönlünüzden geçen hep olsun inşallah....

MURAT34
22/04/2011, 01:07
tamam abi haberleşelim.. mesaj attım.bakalım bulabilicezmi geçen e-5 te ters şeritte avcılarda gördüm :)
kocum amaç seninlede görüşmek FAR 96YI HER TÜRLÜ BULURUZ RAHAT OL :)

Kronokrator
22/04/2011, 13:25
bu arada karahallılar türkiye genelinde müşteri hizmetleri konusunda 1 numaralı servis. tofaş tarafından seçilmiş. bunu ben söylemiyorum. o servisten memnun olmayan tek bi kişi görmedim daha.

hayırlı olsun murat, geçmiş olsun.

MURAT34
24/04/2011, 19:43
bu arada karahallılar türkiye genelinde müşteri hizmetleri konusunda 1 numaralı servis. tofaş tarafından seçilmiş. bunu ben söylemiyorum. o servisten memnun olmayan tek bi kişi görmedim daha.

hayırlı olsun murat, geçmiş olsun.

kesinlikle bunu hak ediyor helal olsun.... çok minnetkar kaldım 60.bin bakımda ordayım inşallah....

ZAK1980
24/04/2011, 23:04
Hersey servıste bıtıyor kısacası

MURAT34
25/04/2011, 20:00
kesinlikle....

tab
26/04/2011, 20:37
Garantisi devam ediyor ise garantiden değişir. Ama garanti bitti ise bakımları yetkili serviste yaptırıyorsan. %10-15 'i kadar ücret isterler. Sakin verme ücretsiz değiştirmek için israr et.(yukarıdakileri yaptıysan www.fiat.com.tr (https://www.fiat.com.tr) web sayfasından şikayet formu doldur ve seni ararlar, dertini anlat yoksa aşağıdakileri yapabilirsiniz) Bakımları özel serviste veya ustaya yaptırdıysan. İstanbul'da hakem direksiyon diye firması var. 500TL. civarında direkiyon sensörünü değiştiriyorlar. Webte arayarak bakınız.

StrawBeeRy
26/04/2011, 20:52
Garantisi devam ediyor ise garantiden değişir. Ama garanti bitti ise bakımları yetkili serviste yaptırıyorsan. %10-15 'i kadar ücret isterler. Sakin verme ücretsiz değiştirmek için israr et.(yukarıdakileri yaptıysan www.fiat.com.tr (https://www.fiat.com.tr) web sayfasından şikayet formu doldur ve seni ararlar, dertini anlat yoksa aşağıdakileri yapabilirsiniz) Bakımları özel serviste veya ustaya yaptırdıysan. İstanbul'da hakem direksiyon diye firması var. 500TL. civarında direkiyon sensörünü değiştiriyorlar. Webte arayarak bakınız.
konuyu okuduysanız görmüşsünüzdür ücretsiz değişim yapılmış.

MURAT34
26/04/2011, 21:01
aYNEN KARDEŞİM DEĞİŞTİ BİLE :)

chichko
21/05/2011, 01:49
bilmeyen arkadaşlarada duyuralım.kaymakamlıkta tüketici hakem heyeti ne dilekçe yoluyla baş vursunlar.garanti olup olmaması önemli degil.tofaş fabrikaları a.ş. ye iadeli mektupla durumunuzu anlatın olumlu cevap almazsanız tüketici hakem heyetine baş vurun. ben ilk önce yaptırdım %80 ini talep ettiler ödedim hakem heyetinden madi zararımın karşılanmasını talep ettim ve fiat maddi zararımı ödedi.benim aracımda 2004 model ve garantisiz.

krm1983
21/05/2011, 10:49
bilmeyen arkadaşlarada duyuralım.kaymakamlıkta tüketici hakem heyeti ne dilekçe yoluyla baş vursunlar.garanti olup olmaması önemli degil.tofaş fabrikaları a.ş. ye iadeli mektupla durumunuzu anlatın olumlu cevap almazsanız tüketici hakem heyetine baş vurun. ben ilk önce yaptırdım %80 ini talep ettiler ödedim hakem heyetinden madi zararımın karşılanmasını talep ettim ve fiat maddi zararımı ödedi.benim aracımda 2004 model ve garantisiz.

aracınız servis bakımlımıydı?

chichko
27/05/2011, 13:48
(avukata gerek yok ben ilk önce aracı yaptırmak için servise gittim.fiata da iadeli mektup yolladım ücretsiz yapılmasını talep ettim.onlarda %20 sini fiatın % 80 inide benim ödemem gerektiğini söylediler .bende serviste yaptırdım %80 ini ödedim yani 1,473.30 tl .ve daha sonra tüketici hakem heyetine (kaymakamlıkta)dilekçe yoluyla maddi zararımın karşılanmasını talep ettim ve zararım karşılandı.sorunumu ücretsiz yaptırdım.aracım 2004 model ve garantisi yok.)

hayır servis bakımlı degil özel ustada yaptırıyorum yag su falan.arabam 145000 de.bilmeyen arkadaşlarada ulaştıralım belge falan da vermiyorlar hesap numarası isteyip 1473.30 tl yi hesabıma yatırdılar.

krm1983
27/05/2011, 20:34
bi belge olsa çok daha kolay olur

macsea
27/05/2011, 21:25
(avukata gerek yok ben ilk önce aracı yaptırmak için servise gittim.fiata da iadeli mektup yolladım ücretsiz yapılmasını talep ettim.onlarda %20 sini fiatın % 80 inide benim ödemem gerektiğini söylediler .bende serviste yaptırdım %80 ini ödedim yani 1,473.30 tl .ve daha sonra tüketici hakem heyetine (kaymakamlıkta)dilekçe yoluyla maddi zararımın karşılanmasını talep ettim ve zararım karşılandı.sorunumu ücretsiz yaptırdım.aracım 2004 model ve garantisi yok.)

hayır servis bakımlı degil özel ustada yaptırıyorum yag su falan.arabam 145000 de.bilmeyen arkadaşlarada ulaştıralım belge falan da vermiyorlar hesap numarası isteyip 1473.30 tl yi hesabıma yatırdılar.

peki bu durumun fabrikasyon hatası olduğunu nasıl anlattın kaymakamlıkta ?