PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Audi ve sorunları :)

legend
12/04/2011, 00:22
Şimdi audi forumuna bakıyorumda valla yeni a4 a3 a5 lerin ne kadar kronik sorunları varmış şaşırdım valla audiden böle şeyler beklemezdim sonuçta birebir araça sahipleri şikayetçi bu sorunlardan tfsi lar yağ yakıyormuş daha sıfır araçlar a5 a4 a3 falan fark etmez sıfır yağ eksiltir ama bunlar resmen yağ yakıyormuş araçlar arıza uyarısı verip yolda kalanlar varmış sonra hızlandıkça direksiyonları sertleşdikten sonra yavaşlayınca tekarar yumuşamıyormuş eski haline dönmüyormuş sert kalıyormuş traktör direksiyonu bu ne kardeşim :) hatta a3 a4 a5 a6 a7 a8 hepsinde varmış kronik sorunmuş 100 milyarlık araba al böle arızalar çıkarsın yakarım valla öle arabayı :D sonra kapı aralarından fazla ses alıyormuş içeri buda kronik sorunmuş kapıların konumundan dolayı far yıkama kapakları bile yıkama yaptıktan sonra kapanmıyormuş açık kalıyormuş sıfırlarda sonra biri 3. viteste 140 dayken 4 diye 2 ye çekmiş araba sente atmış bir tane q7 dizel yolda giderken mazotu bitiyormuş bu arada audidler hava yapıyormuş multijet bile yapmıyor :D adam motoru yemiş 8-10 milyar para istemişler galiba ne bu yaww auiden çekilenler bunları çıkınca valla çok şaşırdım audi artık gözümden düştü valla

Romeo_er2
12/04/2011, 00:44
4 ten 2 ye çeken bizim onur heralde..4-5 kere olunca aynı şey subapları eğdi haliyle..a3 1.4 tfsi la

ibrahim06
12/04/2011, 08:14
Arızasız markanın olduğuna inanmıyorum ; ancak arızayı ne sıklıkta, ne kadar arabasında verdiği ve çözülüp çözülmediği önemli.

sedini
12/04/2011, 08:35
Araba vaar araba var.. birde o arabalara binen şoförler var..

Kullanım ve bakım eksikliği arızalarının dışında.. elektronik direksiyon sorunu hemen hemen her aracta var.. (hani bizde city motoru arızası var ya opel vw de yok sanıyor insanlar)
mühim olan servislerin bu konuda ne kadar yardımcı olduğu kronik arızaların ne kadarının garantiden karşılandığı.. adı üzerinde kronik arıza.. 100-200 bin TL ödeyip yaşamak can sıkar..

legend
12/04/2011, 10:18
ben onu bunu bilmem 100 bin 200 bin tl verip servisleride fahiş fiyatları müşterilere dayayan bir markanın arabasını kaliteli diye o parayı verip alırım o paraları verip kapının bilmem neyinden aşırı ses alacak ki bütün araç sahipleri bundan şikayetçi artık bu izolasyonu bile yapamıyorsa daha ne diyim city arızası denmişde fiat başka audi başka fiat nerde audi nerde fiat da teknoloji nerde audide nerde bilmem anlatabilyormuyum (herkes bilir audi vw nindir) fiat 30bin tl audi 100-200bin tl bu paraya fiat filosu kuraraım bir gün ona bir gün başkasına binerim :) bu paraları verip audi alacam o da böle sorunlar çıkaracak çekerim servisin önüne yakarım o aracı :)

takres
12/04/2011, 11:36
2010 model a6 kullanıyoruz cam otomatiği haricinde en ufak bir sıkıntı yaşamadık zaten o da 15000 bakımında garantiden değişti....

MURAT34
12/04/2011, 11:55
bende suan fiat punto var tabide city arızası veriyor yaklasık 1 aydır ara ara arıza kesiliyor sizce büyük sorun yaşatırmı servis 1.600tl dedi yardımcı olurmusunuz arkadaşlar lütfen????

ykaya1983
14/04/2011, 09:36
Kaliteli bir marka ya arıza olsa da üstünü kapatırlar hemen.Fıat da olunca ne marka kalıyor ne model hepsi de yerden yere vuruluyor.

murti82
14/04/2011, 22:22
4 ten 2 ye çeken bizim onur heralde..4-5 kere olunca aynı şey subapları eğdi haliyle..a3 1.4 tfsi la

Benim amcam da broadway de yapıyo aynı şeyi, 4 hızlanıyo 5 diye 3 e atıyor:D. Şimdi arabası düşük devirlerde 3 silindirle çalışıyor, çok yakıyor ama yinede iyi gidiyo walla :D

speedy_16
15/04/2011, 15:21
bende suan fiat punto var tabide city arızası veriyor yaklasık 1 aydır ara ara arıza kesiliyor sizce büyük sorun yaşatırmı servis 1.600tl dedi yardımcı olurmusunuz arkadaşlar lütfen????
forumda bu konuyla ilgili çok konu var bakın bi ama ücretsiz değişim yapılıyor city arızaları için eğer servis yapmassa müşteri hizmetlerini arayın ücretsiz halledilir.