PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik oteli

duu
11/04/2011, 02:41
Arkadaslar selamlar,
Lastik oteli denen bir olay var. Bilgisi olan varmı konu hakkında ? Yani fiyatları nedir, nasıl guvenecez, yada kapanirmi falan fıstık gibi seyler iste. ???

fraust
11/04/2011, 10:04
ilk defa senden duydum...
ama buralarda şöyle birşey var;
örneğin kışlık lastik aldın ve yazlık lastiklerini muhafaza edeceğin bir yer yok. bu durumda lastiği aldığınız yer yazlık lastiğinizi muhafaza ediyor ve yaz başlangıcında da bu defa kışlık lastiğinizi muhafaza ediyor.
cumartesi yazlıkları taktırdım toplam 4 lastiğe 30 tl değiştirme ücreti ödedim. kışlıkları da orada bıraktım.

WiSTaRiA
11/04/2011, 10:39
Gayet güzel bir uygulamaymış...

takres
11/04/2011, 11:23
senede bir lastik değişmi kadar yani 30 lira gibi bir ücret alınıyor...

duu
11/04/2011, 12:12
iyiymiş fakat güven olayı nasıl olacak ?
yani adam ya kapatır giderse gitti jantlar lastikler

USTA
11/04/2011, 12:23
Lastik oteli,lastik mezarlığına dönmesin sonra...:)

yunus kahraman
11/04/2011, 13:14
Lastiğin yere temas etmemesi gerekiyor. Adam senin için rafında saklıyor. 1 senelik 30-40 tl ücret veriyorsun hepsi o.

StrawBeeRy
11/04/2011, 17:39
mustafa abinin dediği gibi lastik oteli lastik mezarlığına dönüyor bizede bırakıyorlar adam 2 ay sonra gelip alıcam diyor 6 ay oldu hala ne gelen var ne giden var en sonunda atıcam hepsini çöpe :)

duu
11/04/2011, 18:51
Mert sizinkidemi otel :)

acRep
11/04/2011, 19:27
iyiymiş fakat güven olayı nasıl olacak ?
yani adam ya kapatır giderse gitti jantlar lastikler

Özerr istanbuldaaa lastik oteli deil pansiyonuna güvenmee !!
Yeni taşındıgımız halkalıda 17 Jantlarımı 40 yanakta konforsuz oldugu için lastikçiye bıraktım (2-3 defa gitmiştim bi göz aşinalıgı vardı ) 45 yanak yapacaktı 1 hafta sonra gel yarın gel 3 gün sonra gel kii parasınıda ödemiştim !O arada işim çıktı 3-5 günde şehir dışına çıktımm geldiğimmde dükkan kapalıydı 3-5 gün verdiği numarayı arıyorum kapalıı neyse 1 haftaya açıldı lastikci şükür dedimm başka biri var dükkanda benim jant lastik vardıı dedim
- ne jantı ne lastigi yeni devir aldıkk
- kardeşim benim değiştirmek için bıraktıgım jant-lastigim var almadım - satmadım
- git verdiğin adamı bul !
- Lan verdiğim adamın telefonuna ulaşamıyorum mehmet usta diye burda gördüm burda bilirim !
- ee sen dolandırıcıya çarpılmışsın o adam patronunda dolandırıp burdaki 20 bin lira kdr jant-lastigi bi gece tıra yükleyip kayıplara karışmış Hadi geçmiş olsun demezmii..
Çıldırdım tabi arıycam bakıcam dedim zorla bi fener buldum bütün jant lastigi aradımm Yok yok yokk...

Yani senin anlıyacagın öyle bırakayım güveneyimm İstanbulda çok zorr çok iyi tanıyıp bilmedenn tongaya düşme kemerini bile bırakmaa !! :wallbash:

StrawBeeRy
11/04/2011, 21:04
Mert sizinkidemi otel :)
otel derken adam geliyor aracın üzerinde kar lastiği var bizden yaz lastiği alıyor diyorki kar lastiklerim burada kalsın daha sonra alırım fazla uzun süre tutamayız abi ona göre kendini ayarla diyoruz tamam diyo şu zaman gelicem o zaman geliyorne gelen var ne giden bazı lasitkler yosun tuttu artık :D:D

duu
12/04/2011, 18:47
Onur korkuttun beni yaaa :)
Gecmis olsun abi valla

acRep
12/04/2011, 20:10
Öyle özer tanıyıp bilmeden sakınn!!
Bende müşterini bulmuştm lastikleri değiştirip satıp mertten beğendiğim 16* siyah jantlar vardı onu alıcaktımm ama midyata giderken pirinç bulgur pilav ekmek su hepsinden olduk :@

duu
12/04/2011, 21:51
bu işi uzun yıllardır yapan firmalar varmış Onur onlara nedersin ?