PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son susturucuyu değiştirirsem garanti kapsamından çıkarmı?

SANtO
07/05/2007, 19:18
Arkadaşlar son susturucuyu değiştiricem, aracın garantisi bozulurmu?

Reddline
07/05/2007, 19:23
bu adamlar varya arabaya gık yapsan laf ederler. bence kesin garantiden çıkar. çünkü arabanın güç değerleri ve egzos sıcaklığı gibi bağzı değerleri değişiyor. bu yüzden garantiden çıkar ama servisle konuşunca ve onlara yaptırınca kabul ediyor o servis. yani birmot öyle eskişehirdeki nasıldır acaba.

bardak_kola
07/05/2007, 19:27
Arkadaşlar Rahat Olun Birşey Olmuyo...Servis İstediği Herşeyi Garantiden Sayar veya Saymaz..O Sizin Servisle Olan MUHABBETİNİZE Bakar...Anladınız Siz Onu..Yani İş Biraz Duygusal...

Furkan
07/05/2007, 19:47
Servise göre zaten ne yapsak garanti kapsamı dışı,
Okulda hocamla görüştüm, kendisi rekabet hukuku uzmanı, otomobiller ile ilgili bi düzenleme oluyomuş dediğine göre; kullanılacak parçanın markası farklı olsa dahi(valeo yerine mako gibi) aynı özellikleri karşılıyorsa yetkili serviste montajı yapılırsa servisin bunu garanti kapsamında sayması mecburi imiş, bunu uygulamadığı takdirde Rekabet Kurumuna şikayet edebiliyomuşuz.
bilginize

SANtO
07/05/2007, 19:53
serviste bunun montajını yaparlarmı ki. sanayide 20, 30 ytl ye takıyolar. serviste taktırsam kaça mal olur acaba..

bardak_kola
07/05/2007, 19:55
valla ben bursada 10 ytl ye yaptırdım....dikkat etmen gereken tekşey susturucunun tampona alttan değmemesi.....değerse ne olur cızzzzzzz cııızzzzzzzzzz

Punto06
07/05/2007, 22:27
ben bugün son susturucuyu kestirip iptal ettirdikten sonra araya uzi eksoz sistemi takdırdım araba çok tatlı oldu sesiyleeee

SANtO
08/05/2007, 01:02
ben bugün son susturucuyu kestirip iptal ettirdikten sonra araya uzi eksoz sistemi takdırdım araba çok tatlı oldu sesiyleeee

Hocam sen servise sordunmu garanti durumu ne olur diye. bide işçiliğe ne kadar verdin.. bu arada hayırlı olsun.

shoparr_
08/05/2007, 01:17
eskişehir birmot servis danışmanı murat abi sorun çıkartmaz bence samimi bir abidir:D gidip konuş derim santo

ufuk61
08/05/2007, 09:24
bencede bir problem cıkartmazlar gibi geliyor

SANtO
08/05/2007, 13:31
eskişehir birmot servis danışmanı murat abi sorun çıkartmaz bence samimi bir abidir:D gidip konuş derim santo

Az önce servisteydim. murat abiyle görüştüm bi de başka bir usta daha vardı garantinin bozulmayacağını söylediler. sağolsunlar ne zaman gitsek ne gerekiyorsa yardımcı oluyorlar.

gp_tuning
08/05/2007, 22:15
komple egsoz mu degısse daha ıı yoksa sadece son susturucumu bende dusunuyorumda pek hatta hıc bı bılgım yok.yardımcı olurmusunuz.bu arada hayırlı olsun...

SANtO
08/05/2007, 22:30
Hocam ben zaten performans için değiştirmiyorum. Ses biraz daha tok ve güçlü olsun diye. Araç zaten 77 hp. 80 hp olsa ki zor (komple egzoz ile) bişey değişmez benim için. ama performans istiyorsan komple değiştirsen daha iyi olur. Tabi bunun üstüne açık hava filtresi ve chip tuning de yaptırman lazım. Ama benim fikrim bizim motorla oynamaya değmez. hem yakıt artar hemde aldığın sonuç tatmin etmez.
Neyse daha fazla uzatmayayım dediğim gibi ses istiyosan değiştir son susturucuyu paşa paşa gez :ok:

gp_tuning
08/05/2007, 22:35
cok saol werdıgın bılgıler ıcın bende zaten son susturucu ıstıyordum ona bı acık hava fıltresı takarım gızel bı ses alırım herhalde.tsk...

SANtO
08/05/2007, 23:10
Egzoz, filtrenin sesini bastırır zaten.

shoparr_
08/05/2007, 23:57
senin arabayı artık sesinden tanıcaz desene:D buarada eskişehirde uygun cila-boya koruma yeri buldum ilgilenirsen eskişehir topicte konuşalım ve artık bi buluşma ayarlayalım derim!

grande06
09/05/2007, 11:13
eksozla ilgili işlemlerim çok ama garantide hiçbir sorunla karşılaşmadım...

Misafır
09/05/2007, 13:27
normalde garanti dışı kalır araç.
ama arkadaşların da yazdığı gibi servisle aran iyiyse onlar hiçbirşey yokmuş gibi normal işlemlerini yaparlar, tabi ki hep aynı servise gitmen şartı ile.
yoksa herzaman gittiğin servisin haricinde başka bir servise gidersen çakar kalırsın.

zaten senin servisin de garanti kapsamına almaz.
yanlızca oluşabilecek sorunlarda garantideymiş gibi hallederler garanti konusunda sorun çıkarmazlar o kadar.

Mısafır
09/05/2007, 14:05
servıs kontorlunde takılabılıyorsa servıs bu konuda kendıne guvenıyorsa sana gereklı acıklamayı yapar servıs dahılınde aracın guvencede olur ama farklı servıslerde sorun yasayabılırsın.

mkaksoyer
09/05/2007, 18:45
turbo motorlarda değil ama benzinlilerde az da olsa ram efekti var egsoz sisteminin . uydurma işler nadirende olsa performans kaybına sebep olabiliyor.

Punto06
21/05/2007, 17:33
Hocam sen servise sordunmu garanti durumu ne olur diye. bide işçiliğe ne kadar verdin.. bu arada hayırlı olsun.

Valla sormadım taktırdık işte güzel oldu memlunum tavsiyede ederim yani