PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön Cam DiFüZöR SeSİ

microab
04/01/2007, 16:44
Arkadaşlar ön tarafdaki cam difüzörü çok ses yapıyordu,elimi attım ki ne göreyim :eek: tırnaklarından çıkmış.Yerine oturtamadım servise götürdüm sıcak-soğuk farkından dolayı esnediğini ve tırnakların olmadığını söylediler,parça sipariş edildi değişecek.

Ön taraftan ses artmışsa buraya mutlaka bi el sürmekte fayda var...

Aslında konu açmayı düşünmemiştim fakat yazdığım mesaj son mesaj olmak yerine neredeyse 1 sayfa geriye gidiyor.Bu "saat" olayına el atılması lazım,benim saatde problem yok...

BGRAYS
04/01/2007, 19:41
bu sorun bendeki sorun olabilir cahiiligimi bagısla onde ne tarafta bu difüzör hawalandırma mı dedigimiz sey mi ?

Sezgintr
04/01/2007, 19:46
Bende de sipariş verildi belki gelmiştir bile bayramdan sonra gelin takalım demişlerdi.

Mısafır
04/01/2007, 19:50
benımkını ızole etmıstıler ama son zamanlarda kontrol etmedım yerındemı cıkmısmı ???

BGRAYS
04/01/2007, 20:16
vadi bigun zincirlikuyuya gidelim ya bana yol goster de ki bak bnm arabada bole olmus aynı seyi bu arabayada yapın de :) sana ne olursa aynen bana da oluyo abi ya

microab
04/01/2007, 20:23
bu sorun bendeki sorun olabilir cahiiligimi bagısla onde ne tarafta bu difüzör hawalandırma mı dedigimiz sey mi ?

Evet ön camın önündeki boydan boya havalandırma ızgarası,sol taraf tırnaklardan çıkmış ve yerine oturmuyor,havada duruyor sol kısım.Olmadığı içinde sipariş edildi.

Sanırım her yaz-kış yaşarız biz bu olayı öyle görünüyor.

BGRAYS
04/01/2007, 20:27
ewet sol atraftan bu ses galiba yrn goturucem bi bitircem bu cızırtı sesini

arkadan sanki hissettigim kadarıyla bagaj camının oldugu yerden de bi ses geliyo arkayı bi bosaltıp tekrar denicem

Linos
05/01/2007, 00:38
Evet ön camın önündeki boydan boya havalandırma ızgarası,sol taraf tırnaklardan çıkmış ve yerine oturmuyor,havada duruyor sol kısım.Olmadığı içinde sipariş edildi.

Sanırım her yaz-kış yaşarız biz bu olayı öyle görünüyor.

Aynı sorun bende de vardı microab! Hem de aldığımın 2. günü peydah oldu! Benimkinde de sağ taraf havada duruyor. Hemen servise gittim, tırnaktan çıkmış dediğin gibi! Yenisini taktılar ama nafile! Hala havada duruyor... Tekrar gitmedim artık, bu sorun böyle kalacak sanırım! :B
Yenisini takarlarken de başlarındaydım, iki adam tüm güçleriyle abanıyorlar ızgaraya ama bir türlü oturmuyor lanet!!!

BGRAYS
05/01/2007, 00:41
yapma ya :(

Linos
05/01/2007, 18:27
Ya microab; bu mevzuuyu unutmuştum! Açtın konuyu, yine gözüme gözüme giriyor ızgara!8W

:) :) :)

microab
05/01/2007, 18:52
Baba sorma ya,valla bende sapıttım onu öyle görünce.Hele çıkan zırıltıyı ne sen sor ne ben söyleyim.

Bu arada ızgaranın oturmamasının müsebbibi olarak servisin beceriksizliği diyor bizim servis müdürü :D

Linos
06/01/2007, 09:21
Bende o zırıltı sesi yok; sadece görüntü berbat:( Ama dediğin gibi, bir beceriksizlik söz konusu olabilir; başka bir servise götürmek lazım! Garanti kapsamında ikinci kez değiştirirler mi acep???

microab
06/01/2007, 13:48
Abicim mecburlar değiştirmeye-yada yapmaya.Hani oyuncak değilki yamalı bohca gibi dursun.Değişmesi gerekiyorsa değişecekler,seni memnun etmek zorundalar.Bu buraya olmuyor diye bişey yok...

pdr42
06/01/2007, 16:27
valla ne guzel konsuyosun ama bazen değiştirmeyebiliyorlar hatta surunduruyorlar

microab
06/01/2007, 17:10
valla ne guzel konsuyosun ama bazen değiştirmeyebiliyorlar hatta surunduruyorlar
Böylesi bi olay olacak-değiştirmeyecekler 8W
Büyük konuşmak istemem fakat "seve seve" değiştirmek zorundalar...
Gerekirse parçayı yeniden imal edecek öyle sakat iş mi olur yahu,parçası oturmayacak,ve öylece bırakacaklar.

microab
12/01/2007, 14:36
Difüzör olayı çözüldü...
BÖYLE İDİ
https://img141.imageshack.us/img141/7776/img1238zl3.jpg

ARTIK BÖYLE
https://img141.imageshack.us/img141/6973/img1241pw5.jpg

@Linos;servisden kaynaklanıyor sanırım,parça değişmesine rağmen cuk oturdu...

Misafır
12/01/2007, 14:47
geçmiş olsun microab.
abi senin adına inan çok sevindim.

oh be..
rahatladım vallahi.
;)

Auto engineeR
12/01/2007, 14:53
bnmkinde ordan yıkırtılar geliyordu, yalıtım yaptırırken gördüm, adam tornawidayla o kısmı kaldırdı, içine sünger koydu geri kapattı..
neyse ali abi sorunun hallolmuş

Linos
12/01/2007, 17:09
@Linos;servisden kaynaklanıyor sanırım,parça değişmesine rağmen cuk oturdu...

Evet anlaşıldı ;) Bana bu hafta servis yolu gözüktü! Sana da geçmiş olsun üstad, hallolduğuna sevindim!8O Sen takarlarken gördün mü peki? Benimkini yerine oturtmak için iki tane eleman abanıyorlardı bir ara baktığımda...

Kartaş'a değil de, başka bir servise götürmek lazım ama hangisine???:confused:

Auto engineeR
12/01/2007, 17:45
kartaş iyi abi.. ben orada hallettirdim tıkırtılarımı herşeyimi..
abanmak zorundalar parça zor oturuyor. mesela bende de plastiği kaldırmak için araya tornawida soktu plastikte ufak aşınma war ama gözükmüyor.
napalım..
ama kartaş işini ii yapıyor bundan eminim

Linos
12/01/2007, 18:32
kartaş iyi abi.. ben orada hallettirdim tıkırtılarımı herşeyimi..
abanmak zorundalar parça zor oturuyor. mesela bende de plastiği kaldırmak için araya tornawida soktu plastikte ufak aşınma war ama gözükmüyor.
napalım..
ama kartaş işini ii yapıyor bundan eminim

Tamam Kartaş iyidir, önceki arabamı da oraya götürüyordum da, sorun zaten Kartaş'tan kaynaklanıyor! Orada değişti parça! Bu ikinci gidişim olacak...8O

microab
14/01/2007, 23:22
@ linos
Kardeşlik takarken görmedim,aşağıya indirdiler çünkü.Fakat işlem yarım saat falan sürdü.Göğüsde zarar gören yada çizilen herhangi bir plastik parça yok.

EKLEME: İyi dilek ve temennilerde bulunan arkadaşlar,sağolun var olun :)

BGRAYS
15/01/2007, 00:26
bende parca bekliyorum ins. bu parca degisince onden gelen bi ses kalmayacak ..

medxr
05/02/2007, 18:04
ya arkdslar benim de on taraftan radyator sesi gbi bi se gelio sanki biseler birbirine surtup titrio ole bi ses.tabi sadece seri kalkislarda oluo bu ses.microlaep in goruntulerine bakinca benim aracta da camin onundeki o yerin basi ve sonu disari doru cikik ama kurcaladim brz hic kipirdamior ve tamamen smetrik.ama resimdeki son halina bakinca onun difuzuru bastan sona ayni hizada yani ole mi olmasi gerekio.benimkinin dedigim gbi basi ve sonunda disa doru yukselme var.sizden gelen ses de benim kiyle ayni ozellik mi tasiodu..

microab
05/02/2007, 18:11
Senin duyduğun sesi biz duyamadığımız için aynı ses demek imkansız.Fakat eğer tırnaktan atmış ise zaten parmağın o boşluğa giriyor.
O kısım çıkmadan da ses duyabilirsin çünkü sıcaklık farkından dolayı esneme olduğundan boşluklar baş gösteriyor ve zırıldayabiliyor...

Mısafır
05/02/2007, 18:56
valla benım arabadan artık hıc tıngırtı sorunum kalmadı haftaya cumartesı keyfe keder cay ıcmeye servıse gıdıcem.... :D

utku952
05/02/2007, 20:14
ya bendede ön konsoldan ses gelio gösterge panelinin yan ekleme yerinden olsa gerek parnağı basınca susuo it. naapılarbilr ona acaba?

kutlay
06/02/2007, 00:39
bende de konsol.un üstünden geliyor, yanlardan değil.. aynen parmaklarsam susuyor! servis.e götürmek lazım yine! yine! yine!!

medxr
06/02/2007, 18:49
benimkinde tirnaklar cikmamis bugun iice baktim ama bahsettigim ses dvm edior tabi sadece cok seri kalkislarda 3=5 sn ligine oluo ki ztn cok seri kalkmiorum sakin kullaniorum..

BGRAYS
07/02/2007, 23:58
ya bugun geliyorum e5te onden nsl bi ses nsl bi ses difüzorden mi kadran mı gelıyo anlayamadım az daha kaza yapıyodum kadran iki kere yapılmıs we ses gitmisti galiba bayadır muzık dınleyerek gidiyomusum bunu da anlamıs oldum :)

PendenTDooM
08/01/2009, 13:11
bu da GP nin kronik problemlerinden... 1 hafta önce benimki de fırladı yerinden, ama sadece sol taraf. çok moral bozucu bişey, garanti de bitti korkuyorum da servise gitmeye kesin parçayı değiştirirler... napalım müziğe abanıp sürmeye devam....

anvil
08/01/2009, 13:21
tırnağı kırılmadıysa yerine oturttururlar.

Korhan
08/01/2009, 13:38
Yerine oturmuyor o parça maalesef. Otursa da hemen geri çıkıyor. Parçayı değiştirmek kesin çözüm.

visions
09/01/2009, 10:38
ewet aynı sorun bendede var servise gittim parca bekliyorum ses yapmıyo ama sol taraf 1cm havada duruyo

Linos
09/01/2009, 11:45
Yerine oturmuyor o parça maalesef. Otursa da hemen geri çıkıyor. Parçayı değiştirmek kesin çözüm.

Maalesef bu da kesin çözüm değil! Garanti kapsamında değiştirdim, sonra parça garantisi kapsamında ikinci kez değiştirdim... Üçüncü defa sağ taraf yine kalktı!!!

sull
09/01/2009, 17:05
arkadaşlar aynı sorun bende de var difüzörün sol tarafındaki tırnak kırılmış havada duruyo. Garanti bitik olduğu için garanti dışı değiştirmek istesek maliyeti ne olur acaba bilen var mı?

luckfortune
10/01/2009, 13:12
merhabalar benım parcada da aynı problem sağ tarfta var idi 3 kere servıs tarafından degıstırıldı fakat gecen gun yine sag tarafın asırı sekılde kalkık oldufgugnu gordum ve o sınırle fiat genel mud . arayıp agzıma gelenı soyledım sonucta bu oyuncak araba degıl her sıcak soguk farkında bu boyle olacaksa bız bu arabaya neden bu kadar para odedık.haber beklıyorum servıse gıtmeyın bekleyın dedıler ınsaalah kokden cozerler artık

Phaser
10/01/2009, 13:19
aynı sorun sıfır aldığım aracımda da cıktı ve bugun parça gelmiş değiştiriliyor bakalım inşallah bir daha tekrarlamaz

serkan_gazi
05/06/2009, 18:43
arkadaşlar ne tıkırtı ne başka bişi hiç bişi kalmadı arabada ses falan kalmadı.Nasıl mı anlatayım dediğiniz sorunlar bende de vardı elim yatkın olduğu için servise gerek duymadım kilitçi kuzenimle 1 saatte hallettik,kapılar kendi ustalığı zaten ayarlarını yaptı yağladı düzeltti ses gıcırtı falan hiç bişi kalmadı,gösterge üzeriniden ses geliyordu onuda söktük iki taraflı bantla temas eden yerlere uyguladık o da süper oldu ses gitti,gelelim ön difüzöre oraya dikkat çıkarken klipsler kırılıyo ben bitanesini kırdım istemeden bi taraf havada kaldı ama dünyanın sonu diil yalıtımını yaptık sesi kestik yapıştırmak ve titreşimi önlemek için dayson bilirsiniz sanırım siyah silikon gibi bişi ondan uyguladım ses mes kalmadı araba bi başka oldu.
Ha birde mp3 çalar benim o da ses yapıyordu aşağı yukarı oynuyordu napsak dedim açmasını bilmiyordum halbuki çok kolaymış,ses tuşu ile yön tuşları altında ve üstünde toplam 4 tane delik var oralara 4 parça 10ar cmlik 1 mm kalınlığında yeterli olur tel kesin ya da bulun içine sokup itekleyin klipleri açar ve mp3 rahatça çekebilirsiniz ondan sonra çift taraflı bantla temas eden yerleri ses yapan yerleri hallettik o da halloldu artık uzun bir süre ses yok çızırtı yok die umuyorum

acy
05/06/2009, 19:04
arkadaşlar benimde aldıktan 2 hafta sonra sol tarafı kalktı ilk başta pek önemsemedim sonra baktım yerine oturmuyor ve sıcak açtığımda daha beter kalkmaya başladı değiştirdim demek ki bu kronik bi sorun başlığı görünce anladım.

zaimkaan
14/02/2011, 08:54
selam arkadaşlar.

Bu difüzör olayıyla ilgili yeterince konu başlığı olduğu için tekrar bir başlık açmak istemedim. 4,5 yılın sonunda benim aracımında difüzörünün tırnakları kırıldı. Sanırım bu konuda oldukça şanslıyım epey uzun bir süre sağlamlığını korudu. Şu an ısınınca sol taraftan 1 cm kadar havaya kalkıyor, ama aracı park ettikten sonra soğudukça tekrar eski halini alıyor. Servisle görüştüm, yenisini taktıklarında aynı sorunun yaşandığını söylediler. 100 lira parça parası 30 lirada işçilik 130 tl değmez dediler. Zaten konulardan araştırdığım kadarıyla değiştirmekte her zaman çözüm olmuyor. Sizlere soracağım konu şu.. ben o kısmı siyah silikonla yapıştırmayı düşünüyorum. biraz inceledim iç tarafında silikon sürülebilecek ince bir kısım mavcut. Sulu boya fırçası gibi bir fırçayla ince ince silikonu dağıtıp, sonra parçayı bastırıp o ksımı oturtmayı düşünüyorum. Bunu daha önce uygulayan oldu mu acaba?. kesin çözüm olur mu emin olamadığım için fikirlerinizi almak istedim. Herkeze şimdiden çok teşekkürler.

kara kız
14/02/2011, 14:10
ince bir fırcayla surdugun sılıkonun yeterlı olucagnı sanmıyorum bence bolca bas içice gerı kalanını temızle o sekılde olabılır ama o gergınlıgı az bır sılıkonun tutucağnı zannetmıyorum tırnagı bıle yerınden cıkartıyorsa sılıkonla nasıl olur bılemıyorum

LeoN48
14/02/2011, 14:21
Ben difüzörü yenisiyle değiştirmeme rağmen ses sorunu çözülmedi, aynen devam ediyor, kaymak asfaltta bile pıt pıt diye sinir bozucu bir ses çıkarıyor, destabilize yollarda iyice saçmalıyor.

labtec
14/02/2011, 18:00
2010 mayıs ayında serviste garantiden değiştirildi, temmuzda aynı yerden tekrar attı.servis yenisini takarken sorunlu bir malzeme olduğunu bu yüzden yeni takılacak malzemeye ilave tırnaklar takılarak arabaya monte edileceğini bunun sizin arabada ilk uygulama olacağını ve sizin arabada tekrar problem olmazsa bu uygulamaya geçileceği söylendi.(d.bakır servis)ağustos ayından bu güne tekrar tırnak kırılması veya ses gibi bir sorun olmadı...

serkan_gazi
14/02/2011, 19:50
arkadaşım ben o dediğini yaptıp arasına siyah silikon bastım ama ısınınca yine açıldı en iyi çözüm komple çıkardım o parçayı dikkatlice komple siyah silikon çektim pim yerlerine de çift taraflı bant sardım iyice yerleştirdim bi gün bantlı kaldı üstü donana kadar şimdi tal gibi çeksen gelmez ses falan kalmadı