PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sis farı yardımm !

gpactive
10/04/2011, 13:05
Arkadaslar bende gp active var ve sis farı taktırmak istiyorum arka sislere bağlandığını ya da ayrı düğme bağlandığını duydum. Arka sislere bağlanırsa ön ve arka beraber yanacak bu ikisinin bu şekilde parklara bağlanma şansı var mı (sadece kısalarla yanmayacak), bir de ayrı düğme orjinalinde sis farı olan modeller gibi gösterge ekranında sis farı ışığı yanar mı, orjinal düğme olur takılır mı, parklarla yanar mı kafama takıldı bu sorular.

igeroglu
12/04/2011, 02:57
Ön sisleri arka sislerden alıp parklara baglayabilirsiniz elektrikçilerde ama activelerde ön sis farı düğmesi yok buna çözüm bulmalısınız.

USTA
12/04/2011, 08:54
Sonradan bir düğme takarak sislerinizi her konumda açmayı sağlayabilirsiniz,aküden direk elektrik alacaksınız,gösterge panelinde ikaz lambası olmaz...

maxisezer
12/04/2011, 21:35
hocam ben arka sislere giden düğmeye röle dedikleri bişey taktırdım.
onun üzerinden ikisi beraber açılıyor. ayrı düğme daha mantıklı tabi.

serviste 1250 tl ödersem orjinalin aynısı olur demişlerdi.
beyin ve düğmeler vs. için.

biz 10/1 i gibi bişeye mal ettik montajı dahil.

farların yükseklik ayarı var sonuçta sisli havalarda çok engellemez bence.

arka sis açık ekranda ikazı yandığında ikisi beraber çalışıyor ve arıza ışığı fln sorunu olmuyor.

gpactive
13/04/2011, 01:22
Ön sisleri arka sislerden alıp parklara baglayabilirsiniz elektrikçilerde ama activelerde ön sis farı düğmesi yok buna çözüm bulmalısınız.

Tesekkürler dostum yani ön sisleri arkaya onu da parklara bağlayabiliriz diye anladım senin dediğine göre, böyle olursa hem daha ekonomik hem daha kullanışlı olur benim için sağol :fish0000::Ç

halils2
13/04/2011, 03:54
forumda ismini hatırlamadığım bi arkadaş var(kusuruma bakmasın) ankarada kemal oto sahibi sanırım forum üyeleri ordan baya sis almış kullananlar var ben de yeni gördüm benimde sis taktırmaya niyetim var fakat biraz maddiyat sıkıntısı çekiyom buaralar malum aracımı yeni aldım bakım vs masrafları oldu durumu düzeltince bakacaz artık. ön sisleri arkalarla bir kullanbilrsin ama parklara ne şekilde geçer bilmiyorum eğer beyinden geliyosa sinyal işin biraz zor fakat kılar ve ön arka sisleri bir kullanabilirsin dediğim gibi hem daha sağlıklı olur kanısındayım arka sisi yakan röleden çıkış alabilrsin sadece öne bir kablo gidecek(eski aracımda böyleydi ama bunu bilmiyom deneyecez) bu arada arka sis farımın verdiği ışığın şiddeti diğer araçlara göre zayıf kalıyor sanki, yani gece karanlık yolda arka sisi açınca aynadan yandığını göremiyorum bunla ilgili fikir verebilecek var mı?

femoli
13/04/2011, 11:27
forumda ismini hatırlamadığım bi arkadaş var(kusuruma bakmasın) ankarada kemal oto sahibi sanırım forum üyeleri ordan baya sis almış kullananlar var ben de yeni gördüm benimde sis taktırmaya niyetim var fakat biraz maddiyat sıkıntısı çekiyom buaralar malum aracımı yeni aldım bakım vs masrafları oldu durumu düzeltince bakacaz artık. ön sisleri arkalarla bir kullanbilrsin ama parklara ne şekilde geçer bilmiyorum eğer beyinden geliyosa sinyal işin biraz zor fakat kılar ve ön arka sisleri bir kullanabilirsin dediğim gibi hem daha sağlıklı olur kanısındayım arka sisi yakan röleden çıkış alabilrsin sadece öne bir kablo gidecek(eski aracımda böyleydi ama bunu bilmiyom deneyecez) bu arada arka sis farımın verdiği ışığın şiddeti diğer araçlara göre zayıf kalıyor sanki, yani gece karanlık yolda arka sisi açınca aynadan yandığını göremiyorum bunla ilgili fikir verebilecek var mı?ismini hatırlayamadığınız kişi benim :) Ne zman isterseniz yardımcı oluruz.

halils2
13/04/2011, 11:44
ismini hatırlayamadığınız kişi benim :) Ne zman isterseniz yardımcı oluruz.
kusura bakma femoli usta gece vardiyasında insanın beyni duruyo biraz :) ilgin için teşekkürler