PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ileri irkilme

BLUEMAN
09/04/2011, 14:26
Değerli arkadaşlar aracım daha 1000 km de geçen gün %45 eğimli ışıklarda durdum kalkarken aynı lpg li araçlar da ki gibi ileri doğru bir iki irkilmeyle kalktım ben asr belki devreye girmiştir dedim çünkü hava yağışlıydı ve akabinde gine düz zeminde ışıklarda durdum ve kalkarken gine aynı şekilde irkilme oldu hava yine yağışlı ben anlam veremedim sıfır bir araç acaba ASR mi devreye giriyor yoksa benzinmi kirli anlamadım ama şunuda belirteyim araç 5 gündür evimin önünde parkımda yatıyordu ve bu olay ilk çalıştırıp hareket etmemden sonra gerçekleşti.(araç duologic 77 beygir dynamic evo punto)

GP COSKUN
10/04/2011, 00:46
ilk çalıştırmada motor otomatik jikle sayesinde zengin karışımla çalışır
bu yüzden soğukken silkeleme yapar önemli olan ısındıktan sonrada bu sorunun devam edip etmemesi

BLUEMAN
10/04/2011, 03:16
ilk çalıştırmada motor otomatik jikle sayesinde zengin karışımla çalışır
bu yüzden soğukken silkeleme yapar önemli olan ısındıktan sonrada bu sorunun devam edip etmemesi

motor sıcaktı

yunus kahraman
10/04/2011, 18:06
Benzinin kalitesi tabiki çok önemli, lakin Opet ten yakıt güvencesi altında almıyor musun ??

BLUEMAN
10/04/2011, 18:27
Benzinin kalitesi tabiki çok önemli, lakin Opet ten yakıt güvencesi altında almıyor musun ??

aynen öyle opetten yakıt güvencesi ile alıyorum ,sıfır olan bir araçta böyle bir sıkıntının olması çok ilginç.