PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : askıda ekmek

pdr42
07/05/2007, 16:12
arkadaşlar biz ileçmizde boyle bir kampanya yapıyoruz bunu ulusal kanallara da tsasımak istiyoruz bilmeyneler için kısaca anlatayım simdi siz ekmek almak için fırına gidiyosunuz 3 ekmek almak sitiyosunuz diyelim. siz 4 5 gonlunuzden ne koparsa okadar ekmek alıyosunuz 3 ekmeği alıp geri kalan ekmeği ise askıya cıakrıyosunuz. yardıma muhtac olan kimseler ise gelip hiçbi ucret odemeden o askıdan ekmek alıp gdiyor kısaca boyle bu kampanyayı kaymakam ilçe milli eğitim garnizon komutanıı vb gibi kişlerle açılılşın yapcaz bu cuma . işte bunun haber olmasını istiyoruz medyadan arkadaslarda var yardımcı olurlarsa sevinrimi yada nasıl bir yol izleyelim arkadaşlar tanıtım için

femoli
07/05/2007, 16:33
walla bu iş için yardım etmek isterim ama .....

olmazsa kanallara mail atsan bilgilendirecek mesajlar yada gazetelere

microab
07/05/2007, 16:35
Görüntü çekilip kanallara gönderilebilir...

Bülent A.
07/05/2007, 16:36
Evet mail atabilirsin.
Bu uygulama aslında İtalyadan bize gelmiş olan güzel bir sistemdir.
Aynı uygulama burda 1-2 fırında uygulanıyor.
Onun dışında Bozöyükte Ömür Dinlenme tesislerinin Restaurantında da var.
Faydalı olduğuna inanıyorum

microab
07/05/2007, 16:39
Yardımseverlik-paylaşım,bizim özümüzde-kültürümüzde-hamurumuzda var yahu...

Vakıflar-imarethaneler...

İtalyanlar bizden almıştır alsa alsa ;)

Misafır
07/05/2007, 16:42
bu uygulamayı önceden beri biliyorum.
askıda kahve ile yayılmıştır dünyaya.

istanbulda bazı semtlerde uygulandığını duymuştum arkadaşlarımdan.

oturduğum semtteki fırınlarla bu konu hakkında görüşmeye niyetliydim ben de.
bu bana bir gaz oldu.
teşekkürler.
bu hafta bu işi bitireceğim.

bu fikrin yayılması için de ulusal kanallara mail atılması taraftarıyım.
ses getireceğine inanıyorum.

femoli
07/05/2007, 16:46
walla müthiş olur herkez hep bir yerden fırıncılarla konuşursak bu iş müthiş ses getirir ben bizim buradakilerle bir görüşüyüm

pdr42
07/05/2007, 17:59
ya hulyada epeydir ortalıkta yok arkadaslar.
bu arada bi acıklık getireyim. malesef her guzel seyde oldugu gibi ornegin karagozle hacivat baklavanın yunanlıların sahiplendiği gibi biizm bu guzel uygulamamızı baskaları sahipenmiş ve uygulamıştır. bunda bizmde hatamız yok değil osmanlıdan miras kalan guzel uygulamaları yapmadıgımız gibi osmanlıyı zevk dskunu ve hatta son sultanımıza bile kzıl sultan diyerek kendimiz atalarımızı unutmusuz ve dahi kufretmişiz .arkadasşlar buyugulama osamnlı doneminde yanlıs değilsem selcuklu doneminde varolan bir uygulama hemde nasıl bir uygulaama dikakt ederseniz camilerde kenarlarında ufak cukur yada koyuklar olurmus zamanın behrinde atalarımızdan zengin olnlar oraya ogunun gecerakcesi neyse ki akce idir herhalde ondan koyarlar fakirler ise gelip ihtiyacı kadar olanı alır giderlermiş işte bu uygulama taaa atalarımızdna kalmıs. sizlerde kendi bulundugunuz mahallede bile yapsanız cok guzel seylere vesile olursunuz. biz bayagı bi ugrastık yerel kanalalarda cıktı. web sitelerindede ornek olarak www.bozkirinsesi.com a bakabilirisniz
mail atıyorum ama bakalım cevap gelecekmi

pdr42
07/05/2007, 21:47
https://img337.imageshack.us/img337/5117/askdaao9.jpg (https://imageshack.us)

bu da el ilanımız

ABNEW
07/05/2007, 23:41
Ben de duymuştum bu uygulamayı, teşekkürler paylaşıma Mustafa.Tabi en büyük güç medya bu konuda...

Misafir2
08/05/2007, 00:26
insanları deşıfre etmek nekadar doğru bılmıyorum ama eğer bır kampanya yapılacaksa bunun neden basın yoluyla yapılıyor??
bu kampanyaya önculuk eden kaymakam/ vali veya dığer kuruluşlar hangı ilde/ilçede kactane mağdur vatandaş/aile var bılmıyormu? bılmıyorsa vailik/kaymakamlık sosyal yardımlaşma müdürlüklerı ne iş yapıyor??
eğer bırşeyler yapılacaksa mağdurlar yukarda bahsetıgım kurum kayıtlarında bellıdır basından duyurulması kampanyayakatılım içinse eğer buna gerek olmadığını çünkü bahsedılen kampanya önculerı bulundukları il ve ilçelerde istedığı kampanyayaistedığı kadar sponsor bulma şansları olmakla bırlıkte il/ilçe özel ıdare bütçelerı örtülü ödenekten de karşılayabılırler .

işin özüü kampanya çok güzel düşünülmüş birşey ama bu basın olayı benı bıraz düşündürmedü değil???? yanı reklam kokan hareketler arkadaşlar kendınızı bır ilçenın veya ilin mülki amırı olarak düşününsenızeelinizin altında özel idare örtülü ödenek bütçesı, ve durumu ıyı işyerı ve iş sahıplerı varken basın yoluyla yardıma destek?????? basının yardımına ihtıyacınız nıye olur hemde seçımler arefesınde???
kım kıme ne yapıp kımı kandırmaya çalışıyor
herkes bırılerıne balık verıp pirim yapmanın peşınde neden kımse insanlara balık tutmayı öğretmıyor ?????????

bu benım görüşüm arkadaşım herkese teşekkur edıyorum anlayış için
arkadaşlar lütfen bu tür sıyası oyunlarda bıraz daha kendımızı alet etmeyıp bırşeylerı önce ALLAH sonra İNSANLIK adına yapalım

pdr42
08/05/2007, 06:29
ya vedat sen bu şi yanlıs anladın sanırım.burda basın yoluyla yapılmasının sebebi halkn buna iştirak etmesi ustelik yardım alacaklar elimizde ama bu oalyın detayını sanırım bilmiyosun. bunu baslatan bizim okul simdi ne seccmi bu.
her neyse duyurulmasındaki amac daha fazla ekmek toplanması. ustelik fırına girip ben fakiirm demesine gerek yok. gidecek oradan 2 ekmek alıp ucret odemeden cıkacak. bence bu oalyın ayrınıtısın bilmiyosun valla bole diyen ilk sen oldun sasırdım acıkcası..
ve bir diğer yonu ise insanlara iyi bir dyardımseverlik duygusu kazandırmak sanırım cok yanlıs anlaın sen bu konuyu biizmle alaksı olmayan seyler bunlar

ufuk61
08/05/2007, 08:30
mustafa bence ilk önce yerel gazetelerle görüşülüp onların yardımıyla ulusal yayına ne bileyim bir aa anadolu ajans yapıyor coğunlukla böyle etkinlikleri aslında cok güzel bir dayanışma çalışması emeği gecenlere teşekkürler

Mısafır
08/05/2007, 08:36
bunu ıtalyanlar askıda kahve olarak yapıyordu bıldıgım kadarıyla umarım burda da basarılı olur...

pdr42
09/05/2007, 16:57
evet venedikte askıda kahve oalrak uyuglanıyo . arkadaslar dun med ya kuruluslarıyla gorustum. konyada yayın yaban merhaba hakimiyet yeni konya gazzetelrinde haber olarak cıakrttılar. aynı zaman konhaber.com da da cıktı bakmak isteyenler bu adreslerden bakabilir
konhaberde cıkan link
https://www.konhaber.com/?syf=ktgr&ktgr=17&hbr=bqSXHFU2uM
hakimiyet gazetesi
https://www.hakimiyet.com/detail.php?id=16348
merhaba

https://www.merhabagazetesi.com.tr/arsiv/2007/05/09/g2.htm

yeni konya

https://www.yenikonya.com.tr/

bakalım konyanın yerel gazetelrinde duyurduk arkadaslar

pdr42
15/05/2007, 11:36
arkadaslar suan itibariıyla 4000 yada 5000 ekmeğimiz var kampanya son hız devam ediyor