PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo heryerinden problemli....

mockba82
06/04/2011, 11:25
3 ay once almış olduğum punto evo nun direksiyon altından sinek vızıltısı gibi bir ses geliyor.(Edit: Sorun kronik kalorifer borularından kaynaklı olması muhtemel) Tam olarak ne oldugunu ben tespit edemedim pedallarin oldugu kısımdan geliyor gibi daha cok. servise goturdum ses yok dediler. aynı evodan dusuk devirde motordan kazıntı gibi bir ses geliyor.(Havalar ısındıkça azaldı henüz tam olarak adını koyamadım ama ciddi bir sorun değil dizel motor sesi deyip geçelim buna da) ve yine aynı evo nun arka amortisoru de ses yapıyor.(Arka farların bağlantı şeklinden kaynaklı olduğunu tespit ettim.Bu sorun da kronik birçok evocunun başında)vites geçişleri sert ve problemli...(Bir tek bu konuda biraz kaygılıyım biraz daha kullanacağım ve babamla arabaları bir hafta değişmeye karar verdik nihai kararımı ona göre vereceğim.)evo alacaklar iki degil 10 kere dusunsun arkadaslar....(bu da sadece yaralı bir yüreğin haykırışı dikkat etmekte fayda bu paraya sıfır bu donanımda başka dizel yok o yüzden iyi düşünülmesini istedim. Cruise kontrol mesela illa olsun derdim açınca otobanda uykum geliyor benim. Gerçekten gerekli mi tartışılır.)arabanin sesini dinleyen biriyseniz bu araç mızmız otesi sizi cildirtabilir....

takres
06/04/2011, 11:33
üzüldüm sizin adınıza...
bu arada kendinizi tanıtır mısınız tanışma bölümünde...

tayfux
06/04/2011, 11:39
geçmiş olsun hocam..beyaz eşya gibi bu araba alma işi şans birazda..

mockba82
06/04/2011, 11:53
Saolun arkadaşlar.Ancak işi şansa bırakmamak lazım. Kolay da alamadık.Ne diyelim.Fiat beni cidden hayal kırıklığına uğrattı.sürekli çalışan biri olduğum için servisle uğraşmiym 2-3 sene vaktim yok dedim zorladim kendimi sıfır aldım...Keşke VW alsaydım ikinci el diyorum simdi....

USTA
06/04/2011, 12:01
Geçmiş olsun,memnuniyetsiz bir şekilde araç kullanmaktan kötü daha ne olabilirki...?

yunus kahraman
06/04/2011, 12:54
Saolun arkadaşlar.Ancak işi şansa bırakmamak lazım. Kolay da alamadık.Ne diyelim.Fiat beni cidden hayal kırıklığına uğrattı.sürekli çalışan biri olduğum için servisle uğraşmiym 2-3 sene vaktim yok dedim zorladim kendimi sıfır aldım...Keşke VW alsaydım ikinci el diyorum simdi....

VW alsaydın eğer; bunları yazacak kadar bile vakit bulamazdın serviste kalmaktan :)

SRDR KRKC
06/04/2011, 13:00
VW alsaydın eğer; bunları yazacak kadar bile vakit bulamazdın serviste kalmaktan :)
Yok Artık yunuscum Birazcık Eğri Oturup Doğru Konuşalım Hepimiz Şu gerçeği görüyoruzki Evoların Bir Çoğu Kronik sıkıntılar Yaşıyor Ve Hergün Bir Yenisi ekleniyor. İşin açıkcası Grande Puntolar Bile Evolardan Daha Az Problemli Ben Çok Açık Söyleyim Evo Alanlar 2 Ay Teslimat Bekledikleri Yetmiyormuş Gibi Kullanmaya Başlayınca Bu Kadar Sıkıntı Çektiği Zaman İnsanların Zoruna Gider Bence Bir An Önce FIAT Bu Duruma Bir El Atmalı Bu Bir Değil 2 Değil Forumu Gezin Tozun Çoğunlukta Şikayet Var Evolardan. İnsanlar Haklı Kolay Araç Sahibi Olunmuyor..

kaptan_ahab
06/04/2011, 13:10
Hemşerim gerçekten üzücü yaşadıkların ancak çok çokta büyük sıkıntılarmış gibi durmuyor. Araca karşı bir ön yargın oluştuysa araç mercedeste olsa tat vermez artık.İşyeri otoparkında duruyor beyaz bir evo, bakıp bakıp iç çekiyoruz bence aracın 10 numara.

yunus kahraman
06/04/2011, 13:12
Serdar, Tayfunun da dediği gibi şans işi. VW in de bir ton kronik arızası mevcut. Ben 15 yılı aşkın süredir Fiat kullanıcısıyım. 2008 de Bravo ve 2010 da Evo aldım. 2008 Bravo yu 2011 i ile değiştirdim dualogic olması için, onlardanda bir problem yaşamadım. Bende bu forumda inanın Evo nun bu kadar sorunlu olduğunu okudum ve şaşırdım. fiat en azından çıkardığı sorunların arkasında duruyor, garantiden herşeyi değiştiriyor. VW hangi sorununun arkasında duruyor. Volan dişlisi sıyırdığı vakit değiştirsin bakiim garantiden?? veya bir beyin arızasında?? Doğuşta bir ton dalavere yapıyorlar, Almanya dan gelen faxın sırf almanca diye anlamıyacağımı sanıp öyle olmadığı halde başka türlü okumalar vs.. Bunu bizzat arkadaşımın Passat ına yaptılar. Tabi faxta öyle birşey yazmadığını ispat edince ve işi mahkemeye taşım ile tehtid edince değiştirmek zorunda kaldılar. Ben burdaki üçkağatçılığı anlatmaya çalışıyorum. Eniştemin Caddy sinde araç henüz 15.000 km de iken volan sıyırdı. Var mı böyle birşey?? Hadi sıyırdı diyelim, değiştirsene garantiden. Onuda değiştirmediler. Arkadaşımın sıfır T5 inde turbo arıza verdi. Ve daha saymadığım niceleri..
Yani Serdar hocam, abartmıyorum :)

comanchee
06/04/2011, 13:20
geçmiş olsun konsoldan gelen sese ilişkin arızalara çok basit bir şekilde gideriliyor.motor ile ilgili kaliteli bir servis bakın eğer istanbuldaysanız mahmutbeydeki erkali övüyorlar.motora bir baktırın. direksiyon altından gelen gıcırtı kalorifer horumları ile alakalı iyi izole eidlmediklerinden özellikle bozuk satıhda birbirlerine süreterek gıcırtı yapıyorlar çözümü var.benim araba 4 ay oldu 3100 kmde öyle rahatsız eden aman aman bir ses yok yada benim tahammül eşiğim çok yüksek belikde umursamıyorum..dediğim gibi ilgili bir servisin müdahalesi ile aracınızdan zevk alacağınıza eminim...

Saygılarımla

SRDR KRKC
06/04/2011, 13:23
Serdar, Tayfunun da dediği gibi şans işi. VW in de bir ton kronik arızası mevcut. Ben 15 yılı aşkın süredir Fiat kullanıcısıyım. 2008 de Bravo ve 2010 da Evo aldım. 2008 Bravo yu 2011 i ile değiştirdim dualogic olması için, onlardanda bir problem yaşamadım. Bende bu forumda inanın Evo nun bu kadar sorunlu olduğunu okudum ve şaşırdım. fiat en azından çıkardığı sorunların arkasında duruyor, garantiden herşeyi değiştiriyor. VW hangi sorununun arkasında duruyor. Volan dişlisi sıyırdığı vakit değiştirsin bakiim garantiden?? veya bir beyin arızasında?? Doğuşta bir ton dalavere yapıyorlar, Almanya dan gelen faxın sırf almanca diye anlamıyacağımı sanıp öyle olmadığı halde başka türlü okumalar vs.. Bunu bizzat arkadaşımın Passat ına yaptılar. Tabi faxta öyle birşey yazmadığını ispat edince ve işi mahkemeye taşım ile tehtid edince değiştirmek zorunda kaldılar. Ben burdaki üçkağatçılığı anlatmaya çalışıyorum. Eniştemin Caddy sinde araç henüz 15.000 km de iken volan sıyırdı. Var mı böyle birşey?? Hadi sıyırdı diyelim, değiştirsene garantiden. Onuda değiştirmediler. Arkadaşımın sıfır T5 inde turbo arıza verdi. Ve daha saymadığım niceleri..
Yani Serdar hocam, abartmıyorum :)

Yunuscum Doğrudur Ben Yanlış Demiyorum Ama EVO nunda Şimdiki Durumu Ortada Ve İnsanlar Huzursuz. Servise Düşünce Mercedeste Olsa Sıkıntı Yaşarsın. Yada Bu İnsanlşar İlk Defa Fiat Kullandığı İçin En Ufak Şeyi Problem Olarak görüyor Sanırım :)

comanchee
06/04/2011, 13:25
https://https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/18264-punto-evo-direksiyon-konsolunun-altindan-gicirti-sesi-geliyor.html

buraya bir bakın

yunus kahraman
06/04/2011, 13:31
Yunuscum Doğrudur Ben Yanlış Demiyorum Ama EVO nunda Şimdiki Durumu Ortada Ve İnsanlar Huzursuz. Servise Düşünce Mercedeste Olsa Sıkıntı Yaşarsın. Yada Bu İnsanlşar İlk Defa Fiat Kullandığı İçin En Ufak Şeyi Problem Olarak görüyor Sanırım :)

aynen, bende onu söylüyorum hocam =) her marka arıza çıkartabilir. Lakin o arızanın arkasında durmak gerek. Ben bunu savunuyorum. Fiat duruyor :)

hakguner
06/04/2011, 14:44
https://https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/18264-punto-evo-direksiyon-konsolunun-altindan-gicirti-sesi-geliyor.html

buraya bir bakın

Bakamıyorum, link " oopssss " diyor :)

mockba82
06/04/2011, 15:03
Ses sorunu genel olarak çok kişide rastlanan bir durummuş forumu inceledikce görmüş oldum. Beni üzen servisin tavrı oldu daha çok. Motordan gelen ses kışın soğukta daha çok oluyordu hadi onu da ilk kez dizel kullanmama bağlıyorum zaten genel olarak ses izolasyonu araba da zayıf.ilk kez fiat kullanıyorum bu doğru ama ilk kez araba kullanmıyorum. Çalıştığım firmada ve ailede fluence,golf,kangoo,caddy,corsa,corolla ve micra mevcut. hepsini kullandığım süreçler oluyor. aralarında kangoo dışında hepsi evo dan daha sağlam ve güvenilir hissi veriyor bana.Araç tamamen keyif vermiyor demek yanlış olur. Ancak ilk yazımın sonunda belirttigim gibi ses konusunda hassas olanlar bence kesinlikle ama kesinlikle uzak durmali. Genel izlenim de bu yönde. Birde vites bence biraz daha yumuşak olabilirdi...bunlar hep görüş farkı.karalama kampanyası değil.ben sadece hayal kırıklığına uğramış bir kullanıcı olarak aynı bakış açısında olabilecek arkadaşları uyarmak isterim.Bu araci almadan grande punto forumlarında çok gezmiştim. Almaya karar vermemde etkisi olmuştu. Ses sorunundan bahsedenler vardi ama bizim gibi daha 1500-2000 km lerde bu sorunlari yaşayanlar yoktu.insan ister istemez 20 bin de ne olur acaba yada 60 binde nelerle karşılarım diyor içinden....

ozgurse
06/04/2011, 15:06
Bakamıyorum, link " oopssss " diyor :)

link aşağıdaki gibi :)

---------------

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/18264-punto-evo-direksiyon-konsolunun-altindan-gicirti-sesi-geliyor.html

tayfux
06/04/2011, 18:24
arkadaşlar bende forumu okudukça gerçekten evoların gp lerden daha sorunlu olduğunu ve bravoların sorunsuz araç olduğunu görüyorum..yani ucuz iş yapan firmalar italyan fransız gibi ne kadar elektroniğe girerlerse o kadar prolemlerle karşılaşıyoruz..motorlarımızda yani multijetlerde problem yok çünkü üreticisi GM alman malı :) ama şu da var wv ford aşırı şekilde turbo arızası veriyor arkadaşta caddy var 2 kere turbo bütün elemanları ile değişti..arkadaşa biraz hak veriyorum arıza konusunda benim gönlümde evo sınıfta kaldı bravo sınıfı geçti..wv dizellerin motoruna hiç güvenmiyorum tabloya baktığımızda yine de gp :D

mockba82
07/04/2011, 10:01
Arkadaşlar forum derya deniz paylaşım çok faydalı herkese teşekkürler. Amortisörden geldiğini düşündüğüm sesin kaynağı arka sağ far çıktı. Elimle üstüne dokununca bile bir gıcırtı çıkıyor. Sevinmek mi lazım üzülmek mi lazım bilemiyorum ama bir sorunun daha kaynağını tespit etmiş olduk en azından. Bakımda servisle bir güreşe gireceğiz bakalım.Düşündürücü olan ise bu sorunun da şimdiden evolarda kronik sorunlardan birisi olduğu ve çok sık görüldüğü.

USTA
07/04/2011, 10:14
Hani çok güzel,alımlı,makyajlı,bir baktınızmı bir daha bakasınız gelen bayanlar vardır ya,Evo'da aynen böyle bir araç,ama mesele iş yapmaya ve dayanıklılığa gelince çok bakımlı olanlar sınıfta kalır normal görünümlü ev hanımları daha becerikli ve dayanıklı olur hayatın zorluklarına karşı...:)
Evo çok gösterişli ancak dayanıksız maalesef,hayatın ve yolların zorlukları karşısında makyajda bir yere kadar...:)

YouTube - Makyaj da Bir Yere Kadar (https://www.youtube.com/watch?v=DBUuACRSC5E)

Benzetmem için bakımlı bayan arkadaşlarımız kusura bakmasın,istisnalarda çıkabilir...:)

fiko
07/04/2011, 10:58
arkadaşlar merhaba inanın yukarıda yazılanları okuyunca insanın arabadan soğuyası geliyor.tabiki burada herkes haklı bu olaya birazda şöyle bakmak lazım bu araçlar alınırken FİATın Türkiye karnesi belliydi artısı eksisi ile herkes neyin ne olduğunu biliyordu onun için aracınıza ve kendinize zaman tanıyın.satış sonrası bayi,servis,alıcı üçgenini iyi degerlendirmek lazım bu paralar arkadaşların dediği kolay kazanılmıyor.

kara kız
07/04/2011, 11:00
ben onu bunu amlamam arkadaş..yeni bir model aracç çıktığı zaman almıcaksın..beklıceksin 1 sene sorunlar çözülecek o şekılde alıcaksın..ben o hatayı bır kere yaparım ...

edelsang
07/04/2011, 11:19
aynı dertlerden ve daha fazlasından muzdarip biriyim :S

chtbrk
07/04/2011, 14:17
ismail bey bende adanadan aynı araç bndede var aksine ben gayet memnunum şu ana kadar hiç bir sıkıntım olmadı çok şükür benim aracımda 1.5aylık hangi servise götürüyorsunuz aracınızı?

muhammedçelik
07/04/2011, 14:35
ismail bey bende adanadan aynı araç bndede var aksine ben gayet memnunum şu ana kadar hiç bir sıkıntım olmadı çok şükür benim aracımda 1.5aylık hangi servise götürüyorsunuz aracınızı?

Bende adanalıyım tercihim şimdilik birmot..

ecosi26
07/04/2011, 21:59
3 ay once almış olduğum punto evo nun direksiyon altından sinek vızıltısı gibi bir ses geliyor. Tam olarak ne oldugunu ben tespit edemedim pedallarin oldugu kısımdan geliyor gibi daha cok. servise goturdum ses yok dediler. aynı evodan dusuk devirde motordan kazıntı gibi bir ses geliyor. ve yine aynı evo nun arka amortisoru de ses yapıyor.vites geçişleri sert ve problemli....evo alacaklar iki degil 10 kere dusunsun arkadaslar....arabanin sesini dinleyen biriyseniz bu araç mızmız otesi sizi cildirtabilir....

daha önceki aracınızın markasını merak ettim. Bende arabada çok ses dinleyen birisiyim şu ana kadar bi anormallik olmadı. Servise gittiniz ses yok dediler, düşük devir dizellerde aynı sesi her marka yapar, vites geçişlerinde ayağınızı iyice pedala basabilirsiniz denemek için, amartisör için bişey diyemiyeceğim, hala sıkıntılarınız devam ederse buna diyebilecek hiçbişeyim yok artık inşallah en kısa zamanda aracınızın sıkıntıları geçer

OPTS
07/04/2011, 22:14
Allah herkesin şansını açık etsin. Ama arabada yaşadığınız bu sorunu EVO ya mal etmeyin bence. Ben bu sınıfta polo ve fiestaya bindim bu araçlar içeriye daha çok ses var. Sizin arabanız çok ses yapıyorsa servis nasıl ses yok der. Başka servise gidin olmaz ise şikayetçi olun.

mockba82
08/04/2011, 09:44
Önceki aracım 2001 clio. Motor sesini şu anda kafaya fazla takmıyorum. Motor genel manası ile beni şu ana kadar fazlasıyla tatmin etti birde havalar ısındıkça motor sesi azaldı.Kazıntı gibi bir ses geliyordu ve titreşimi pedallara kadar yansıyordu.Havalar ısındığından beri hemen hemen kalmadı bu problem. Amortisör diye düşündüğüm sesin kaynağı arka farlar çıktı dün yazmıştım.Benim canımı sıkan su anda her geçen gün sayısı artan sesler. Cd çaların üst kısımı ve torpido arası bir yerden de ses gelmeye başladı. Güven vermiyor insana.Yoksa yol tutuşuna, performansına diyecek bir şeyim yok. Ancak iş dönüp dolaşıp şuna geliyor. Ben yoğun çalışan işten kolay izin alamayan birisiyim. Aracı servise götürüp uğraşacak vaktim de yok. Gidip bırakıp sonra akşam gidip alabilirim. Neyse bir boşluk bulunca mesaimi buna vereceğim.(Aileme yada kendime ayıracağım sınırlı vaktimi araca ayıracağız) Birazda maalesef ısrarcı olmak gerekiyor servislerde. Bu sadece Fiat için geçerli değil. Beni üzen bu kadar kronik olan iki problemden bahsetmeme rağmen hiçbirşey yokmuş da ilk kez duyuyormuş gibi muamele yapmaları. Adamlarda "yok artık" bakışları vardı resmen. Ama foruma bakıyorum herkes benzer dertlerden muzdarip.O konuyla ilgili biraz çirkefleşmek gerekecekse onu da yapacağım artık.

SUADOW
08/04/2011, 10:23
Sanırım daha önce Fiat Marka Araç kullanmayanlarda genel bir rahatsızlık söz konusu... (bende dahil)

USTA
08/04/2011, 10:30
2009 model Yeni kasa Ful+ful diye tabir edilen üzerinde ne arasanız (ESP dışında) bulunan Yeni Kangoo kullanıyorum,Evo benim kullandığım araçtan hem daha konforlu hemde daha sessiz.
Kendi aracımda aldığım günden bu yana bir sürü sorunla karşılaştım ve hepsinde konuyu Admini olduğum forumda dile getirdim,sorunların tamamı firma tarafından çözüme kavuşturuldu,hatta garantisi bittiği halde son 3 arızada yaklaşık 1500 lirayı benden talep etmediler.
Sorunsuz otomobil yoktur,hepsinde mutlaka sorun çıkar burada önemli olan firmaların müşterilerine yaklaşımları ve olayları zamanında ve kullanıcıyı küstürmeden çözmeleridir...

comanchee
08/04/2011, 12:34
ya bende ne ses var ne tıkırtı arka stoplar sanki biraz gıcırdıyo ama her zaman değil bu nedenle kafaya çok takmıyorum arka stopların bir ara vidalarını biraz sıkacağım

USTA
08/04/2011, 12:39
Stopların kasaya temas eden yerlerine görünmeyecek şekilde süngerimsi çift taraflı bantı bant koruyucusunu ayırmadan yapıştırmak fayda sağlayacaktır...

egeevo
08/04/2011, 21:43
arkadaş adına üzücü ancak bence çözülecek sorunlar, hele kalorifer boruları kesin çözülüyor...ancak benim aracımda en ufak bir sıkıntı yok, yani bu biraz şans sonuçta sıkıntısı olanlar buraya yazıyor sıkıntısı olmayanlar yazmıyor veya formumuzu bilmiyor, belkide sıkıntıdan çok sıkıntısız kullanıcı var bunu bilemiyoruz...

USTA
08/04/2011, 22:10
Bugüne kadar 4 ayda ne kalorifer cızırtısı,ne kapı gıcırtısı nede stoplardan ses gelmedi çok şükür,tık yok maşallah...

egeevo
08/04/2011, 22:14
benimde aynı walla mustafa abi, 4002 km oldu, 4 ay oldu neredeyse maşallah nazar değmesin gıcırdıyan tek bir yer, tıkırdıyan tek bir yer, kapılar hiçbir sıkıntım yok...arka cam su alıyordu bagaj herkeste var onuda çözdük harika oldu, tek sıkıntı buydu...

USTA
08/04/2011, 22:35
benimde aynı walla mustafa abi, 4002 km oldu, 4 ay oldu neredeyse maşallah nazar değmesin gıcırdıyan tek bir yer, tıkırdıyan tek bir yer, kapılar hiçbir sıkıntım yok...arka cam su alıyordu bagaj herkeste var onuda çözdük harika oldu, tek sıkıntı buydu...
İlginçtir yağmurdan sonra bagajı açınca kenarından su süzülüyor ancak camından su akmıyor şans işi demek ki...

egeevo
08/04/2011, 22:43
İlginçtir yağmurdan sonra bagajı açınca kenarından su süzülüyor ancak camından su akmıyor şans işi demek ki...

demekki sorun yok...konuyu açmıştım çünkü neredeyse herkeste var ama arka sayfalara düştü çok garip, herkes şikayet ediyor sanırım kimse okumamış...neyse ben hallettirdim şikayet edenler gördüyse konuyu rahatça yaptırırlar...şanslısın mustafa abi içeri akmıyorsa sorun yok, içerik akmasıda çok basit bir problem arka silecek motorunun camdaki yerine hızalı takılmaması, mototrun ayakları plastik kasıldığı için motor delikte sağa sola doğru hizalı kalmış o contayı kasıyor ve su alıyor içeri...

ozgur51
15/04/2011, 12:17
Bende de 2004 Punto var. Punto ilk çıktığında neyse hala o.. Her yerinden ses geliyor birini çözüyorum başka yerden geliyor. Yapmadığım masraf kalmadı. Punto alacaklar araştırmadan almasın. Bana sorarsanız kesinlikle almayın derim. Ucuz etin suyu kara oluyor. Bu sitede puntosunu çok seven arkadaşlar var!!! Zaten Punto alarak zarada olduklarını biliyorlar birde araçlarının değerinin düşüp te daha fazla zarar edeceklerinden korkuyorlar. Her fırsatta benim aracımda birşey yok şöyle güzel böyle iyi diye çırpınıyorlar. puntoyu kötüleyene ateş püskürüyorlar. Kısaca Fiatmı? Puntomu? uzak durun derim.

matushella
15/04/2011, 12:30
Bende de 2004 Punto var. Punto ilk çıktığında neyse hala o.. Her yerinden ses geliyor birini çözüyorum başka yerden geliyor. Yapmadığım masraf kalmadı. Punto alacaklar araştırmadan almasın. Bana sorarsanız kesinlikle almayın derim. Ucuz etin suyu kara oluyor. Bu sitede puntosunu çok seven arkadaşlar var!!! Zaten Punto alarak zarada olduklarını biliyorlar birde araçlarının değerinin düşüp te daha fazla zarar edeceklerinden korkuyorlar. Her fırsatta benim aracımda birşey yok şöyle güzel böyle iyi diye çırpınıyorlar. puntoyu kötüleyene ateş püskürüyorlar. Kısaca Fiatmı? Puntomu? uzak durun derim.

Herkes biliyor Puntonun ne olduğunu. O fiyata alınacak en iyi araba bence. Kimse mükemmel sorunsuz demiyor. Sen istediğin kadar kötüle bu arabanın bir piyasası var.

Kemairon
15/04/2011, 12:41

Aracımı kasımda aldım gayet de memnunum hiçbir yerinden ses gelmiyor. Gelen tek ses yoldan gelen asfalt sesi. Motor kedi gibi mırıl mırıl. :D Punto alacaklar sadece bagaja, direksiyondaki tuşlara lambası var mı diye ve de tavana tutacak var mı diye baksın yeter. :D:D:D

kara kız
15/04/2011, 12:52

soruyorum niye satmıyosun arkadasım sen aracını?..hala kullanmakta ısrar edıyosun.?..sat gitsin kurtul bitsin mademki memnun değilsin ...

15 senedir arac kullanıyorum çok uzun yıllardır ınternette cesıtlı forumlarda aktıv uye olorak bır cok sey okudum ve gordum..ama ne yalan soylıım senın kadar malını kotuleyen ve memnunıyetsizliğini dile getiren kötü niyetli birisini görmedim..aslında gördümde bu soylediğim seyleri yazan kullanıcılar ya araclarını satmışlardı yada satılık ılanına vermişti. ama senın durumun farklı bu dusuncelerınden sonra hala aynı araca bınmen benı dusunduruyor..gecendede bi konu açıp gittin nedense dikkatımı cektı hep olumsuz olan konulara msj yazıyosun...bı kasıt olduğu kesın bence ...neyin peşindesin diye sorcam ama çıkıp karsıma cvp vermendende süpheliyim...

SUADOW
15/04/2011, 14:44
Aracımı kasımda aldım gayet de memnunum hiçbir yerinden ses gelmiyor. Gelen tek ses yoldan gelen asfalt sesi. Motor kedi gibi mırıl mırıl. :D Punto alacaklar sadece bagaja, direksiyondaki tuşlara lambası var mı diye ve de tavana tutacak var mı diye baksın yeter. :D:D:D

Bu fiyata bu kadar tabiki... Her şeyin bir bedeli var.
Başlarda bende bu eksiklikleri takıyordum. Ama alıştım Fiat'a

Bendeki araçta;
1- Bagaja aydınlatma koymamışlar. Ama servis halletti...
2- Direksiyon tuşlarında led yok(halen yok)
3- Tavanda tutacak koymamışlar(halen yok, taktıracaz inşallah)
:)

matushella
15/04/2011, 15:26

Bendeki araçta;

Bagaj aydınlatmasını osram dot-** ile çözdüm 14 tl'ye :D
Direksiyondaki tuşların yerlerini ezberledim :D
Çevremdeki herkes gayet iri tavana asılırlar diye almıyorum o tutacaklardan :D (yerseniz :D tanesine 80 tl verilirmi ya)

fiko
15/04/2011, 20:16

sen her yere yetişmek zorundamısın ucuzet dediğin 35000tl ne fdiyorsun sana kaç sefer açıkladılar,daha neyin peşindesin kar zarar bana, bize sana ne oluyor derdini anlattın arkadaşlar cevap yazmayın .....

muhammedçelik
16/04/2011, 09:01

Siz demekki yeni puntolara sadece uzaktan bakıp kulaktan duyma bilgilerle konuşuyorsunuz.bende 2004 model punto 1.3mjet dynamic vardı 170bin km kullandım kuruş masraf yapmadım oyüzden gittim 34.000tl para verip punto evo aldım aradaki konfor,estetik,donanım gibi farkları benim kadar kimse anlayamaz 2004 punto evo'nun yanında resmen traktördü 2004 ün motor sesi 100mt den rahat duyuluyorken evo'nun sesi aracın içinden bile duyulmuyor kasislerde bozuk yolda 2004 te aracın göğsü ön camdan çıkacak gibi oluyorken evoda tık yok bence evo sınıfının en iyi en donanımlı en estetik en komforlu aracı,her markanın her modelinde sorunlar çıkabilir bunu o markaya maletmek doğru bir davranış olmasa gerek diye düşünüyorum.

comanchee
16/04/2011, 11:09

Bendeki araçta;

direksiyon tuş aydınlatma dynamiclerde var sanırım activelerde yok.benimkiler ledli.bagaj aydınlatmam var skydomlu araç tutacak yok önde