PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağ & Akü Lambası Sönmüyor...

HKNZHR
07/05/2007, 00:08
Göstergedeki Yag ve Akü Lambaları Hiç Sönmüyor Bir Terslikmi var yoksa normalimi ögle anlamadım vallla arabayı alalı daha 4 gun oldu sıfır arabayada ilk bakımda yagını koymuslardır heralde

multijet
07/05/2007, 00:10
Hiç normal değil bu yazdıkların. Hemen servis bence...

muratde
07/05/2007, 00:16
(AKÜ LAMBASI İÇİN SÖYLEYEBİLECEKLERİM)
akü lambasının yanması arabanın yeterli oranda aküyü şarj etmediğini gösterir şarj dinamonda arıza var demektir şarj dinamosunun bakım olması gerekebilir...yada arabanın şarj kayışı kopuk demektir bu durumdada araban aküden yer ŞARJ KAYIŞI DEĞİŞTİRİLMELİDİR...

(YAĞ LAMBASI İÇİN SÖYLEYEBİLECEKLERİM)
Arabanda yeterli miktarda yağ yok şu anda ve arabanın yağ pompası gerekli basınçta motor içine göndermesi gereken yağı pompalayamıyor.yağ seviyesi eksik ve acilen tamamlanması arabanın kullanılmaması gerekiyor...

şimdi bu ihtimallerden hiçbiri yoktur arabanda eminim çünkü sıfır araç 4 günlük.muhtemelen bir yazılım hatası olduğunu düşünüyorum en yakın yetkili servise gidersen sana yardımcı olacaklardır.

akü lambası için saydığım sebeplerden hiçbiri yoksa aracında sen önemli olan yağ seviyesini bir kontrol ettir derim yada bakıver çubuğa yağ tamamsa doğru servise...umarım dikkate alınacak önemli bişiy çıkmaz...

ABNEW
07/05/2007, 00:31
Her iki uyarı da normal şartlarda oldukça önemli Muratın da belirttiği gibi.Ancak senin aracında basit bir yazılım problemi olması olağan.Tabi aracını derhal servise götürmelisin.Yağ ikazı gerçek ise araç hemen durdurulmalı tabi...

dagored
07/05/2007, 00:35
Göstergedeki Yag ve Akü Lambaları Hiç Sönmüyor Bir Terslikmi var yoksa normalimi ögle anlamadım vallla arabayı alalı daha 4 gun oldu sıfır arabayada ilk bakımda yagını koymuslardır heralde

geçmiş olsun...

bence arabayı yerinden oynatma, servisi çağır gelip baksınlar. gerekiyorsa çekici getirsinler.

Arda ve Muratın da dediği gibi muhtemelen yazılım hatasıdır , ama olur da, bir yağ sızdırma durumu mevcut ise motorda büyük zararlar oluşabilir...

HKNZHR
07/05/2007, 00:38
valla içime korku duştu şimdi aşagı inip tekrar bir kontorol edecem arabayı calıstırdıktan sonra bu ışıkların sönmesi lazım degilmi ? normal şartlarda nasıl davranıyor anlatırsanız sevinirim ilk arabam acemiyim bu konularda

ABNEW
07/05/2007, 00:40
Akü ışığı hemen söner, yağ ışığı 1-2 sn gecikmeli de olsa sönmeli...

HKNZHR
07/05/2007, 00:41
tamam ben bi inim bakim geliyorum 10 dk ya

muratde
07/05/2007, 00:42
aşağıya in bak tabiki ama çalıştırmadan önce hazır yağ çalkalanmadan motorda sen bir seviyesini ölç yağın...çalıştırdığın anda o iki ışığında sönmesi gerekiyor. o kadar.sen en güzeli ne yap kardeş biliyormusun emrenin dediği gibi ara servisi yada 444 lü numaradan tofaş yol yardımı ara gelip baksınlar.

HKNZHR
07/05/2007, 00:48
ya bişi dicem güleceksinzi :D benim aklımda kalan kontagı 1 kere cevirdigimde ışıkların yanıyor olasıymıs :D kusura bakmayın ama yinede bi bilgi edinmiş oldum arabayı calıstırınca sönüyorlar ilginiz icin tesekkürler :D

ABNEW
07/05/2007, 00:49
aşağıya in bak tabiki ama çalıştırmadan önce hazır yağ çalkalanmadan motorda sen bir seviyesini ölç yağın...çalıştırdığın anda o iki ışığında sönmesi gerekiyor. o kadar.sen en güzeli ne yap kardeş biliyormusun emrenin dediği gibi ara servisi yada 444 lü numaradan tofaş yol yardımı ara gelip baksınlar.

Murat geç kaldın, arkadaşımız aşığıda olmalı şu an:D
Dediğin gibi en güzeli Fiat ı aramak...

Geçmiş olsun Hakan, sorunun olmaması güzel:)

matrox
07/05/2007, 00:59
her neyse sorun çözülmüş

eger sönmüyorsa bende direk servisi ara diyecektim

muratde
07/05/2007, 01:10
hakan varya davul ol emi:icon_smile_big: :icon_smile_big: :icon_smile_big: :icon_smile_big: ...bizde korktuk allahtan problem yok...:muha:

Ziyaretçi047
07/05/2007, 01:46
kayşın birinde sorun var. aynı kayış sanırım hem aküyü şarj ediyor hem de yağın beslemesini yapıyordu. servis... :)

ufuk61
07/05/2007, 08:50
araç yeni ise yazılımda problem vardır 10 dk iş kafana takma

xtremetrx
07/05/2007, 13:19
:d :d

dagored
07/05/2007, 14:26
ya bişi dicem güleceksinzi :D benim aklımda kalan kontagı 1 kere cevirdigimde ışıkların yanıyor olasıymıs :D kusura bakmayın ama yinede bi bilgi edinmiş oldum arabayı calıstırınca sönüyorlar ilginiz icin tesekkürler :D

:poster_oops: :s17: :evillol: :type: :s15: :duel: :construction:

microab
07/05/2007, 15:03
:locked: :locked: :locked: