PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çelik Jant

Misafir
04/04/2011, 10:25
Arkadaşlar bu forumda çoğumuz punto kullanıcısıyız ancak belki çevrenizde ihtiyacı olan olabilir düşüncesiyle bu konuyu açmak istedim.

Fabrikada ufak tefek çizikleri yüzünden kalite kontrolden geçemeyen sıfır jantları ordan bir arkadaşım satın aldı. Fiorino, albea ve beş bijonlu yeni dobloya uygun 4*98 bijon aralıklarına sahip jantlar var.

Tek bir adet fun jantı da var.

Sıfır fiyatının yarısına satıyor. İsteyenlere irtibat numarasını verebilirim..

serkankucuk
04/04/2011, 10:38
oo çok iyiymiş bu yaa... hep böle fırsatlar ben alacağımı aldıktan sonra çıkmak zorunda mı ya.....

Ziyaretci046
04/04/2011, 10:42
ben albea jantını alabilirm fiyatı ne durumda birde fotoları 4 var mı acaba

Misafir
04/04/2011, 11:05
ben albea jantını alabilirm fiyatı ne durumda birde fotoları 4 var mı acaba

resim ekledim ama.. şu yavarlak şekilli olan jant albea.. valla karışık hepsinden 50 tk jant var arkadaşlar..500 tl'ye forum için indirim istedim. 550 diyordu.

Kriminal
04/04/2011, 11:12
Fiyat güzel miş...

tayfux
04/04/2011, 11:32
bunların hepsi 15 değil mi?

Misafir
04/04/2011, 11:41
bunların hepsi 15 değil mi?

albea 15" ama fiorino ve doblolar 16"

takres
04/04/2011, 11:43
fiyati iyi ama uzun vadede janta verecek para yok :D

Misafir
04/04/2011, 11:53
fiyati iyi ama uzun vadede janta verecek para yok :D

:) aynen ben de erteledim bu konuyu bir süre için.. ama forumun yararlanması için yazdım işte :)

beyaz evo80
04/04/2011, 13:31
1 adet evo jantı varmı peki?

Misafir
04/04/2011, 13:33
1 adet evo jantı varmı peki?
maalesef..:( sadece fiorino, doblo ve albea jantları var.. O yüzden kullanıcıların yakınlarına lazım olur diye yazdım foruma da..

akca37
04/04/2011, 13:35
punto evo için istediğimiz modeldeki bir jantını temin edemez miyiz ?

Misafir
04/04/2011, 13:40
punto evo için istediğimiz modeldeki bir jantını temin edemez miyiz ?

Bu şartlarla edemeyiz çünkü buradaki fiyatlar gerçekten yarı fiyat neredeyse, o da fabrikanın kalite kontrolde aşamasında görülen ufak tefek çizikler sebebiyle... dediğim gibi bahsi geçen jantlar sadece fiorino, doblo ve albealar için..

yunus kahraman
04/04/2011, 15:05
Bunlar hatalı mal mıdır?? Yoksa sadece çizik midir??

Misafir
04/04/2011, 15:10
Bunlar hatalı mal mıdır?? Yoksa sadece çizik midir??

Hatalı olduklarını düşünmüyorum, zira balans sorunu olanlar direkt olarak hurdaya verilir. Bunlarda çizikler mevcut, ben jantları da gördüm ufak tefek şeyler. Herhangi bir sorun yaşandığında iade edebilirsiniz. Arada ben varım kimsenin zarar görmesini istemem..

Engin_T
04/04/2011, 15:11
keşke evo içinde böyle bir fırsatımız olsaymış :):)

yunus kahraman
04/04/2011, 15:22
Hatalı olduklarını düşünmüyorum, zira balans sorunu olanlar direkt olarak hurdaya verilir. Bunlarda çizikler mevcut, ben jantları da gördüm ufak tefek şeyler. Herhangi bir sorun yaşandığında iade edebilirsiniz. Arada ben varım kimsenin zarar görmesini istemem..

şimdi esas soru şu; jant fabrikasından mı almış yoksa Fiat fabrikasından mı?? =) jant fabrikasından almış ise sağlam jantı ordan çıkartamaz, anca hatalı mallar geri dönüşüm için başka yere nakledilirken oradan çıkartma şansı olur. He eğer Fiat fabrikasında çiziklerden ötürü defoya ayırmışlar ise, mümkün.

Misafir
04/04/2011, 15:22
keşke evo içinde böyle bir fırsatımız olsaymış :):)

valla olsa kendi aracıma da düşünücem de :)..maalesef.. tek bir fun jantı var sadece punto olarak..

Misafir
04/04/2011, 15:24
şimdi esas soru şu; jant fabrikasından mı almış yoksa Fiat fabrikasından mı?? =) jant fabrikasından almış ise sağlam jantı ordan çıkartamaz, anca hatalı mallar geri dönüşüm için başka yere nakledilirken oradan çıkartma şansı olur. He eğer Fiat fabrikasında çiziklerden ötürü defoya ayırmışlar ise, mümkün.

Fiat'tan

izoci
04/04/2011, 17:08
Lenso düşünmesem alabilirdim..

sakinkaradas
04/04/2011, 17:27
Bu ürünler fiat fabrıkadan ayrılan kusurlu defolu diye tabir edecegimiz jantlardır.bunlardaki kusur anladıgım egik veya kırık degil çizik.genelde jantların nakliyesi veya stoklama esnasında oluşan kusurlar.kullanımda kesinlikle bir etkisi olmaz.aynı ürün yedek parça ürünerindede geçerli.özellükle plastik aksamlarda var.örnegin doblo far alt çıtasının tofaş satış fiyatı 86 tl olması lazım ama biz aynı ürünü burada 35 liradan satıyoruz.kusuru kırık veya hasar degil.boya esnasında küçük noktacıkların oluşması.ama çok dikkatli bakılmadıgı müddetce farkına bile varmıyorsunuz.fabrika zaman kaybını ve üretim maliyetini yükseltmemek adına bu şekilde bir yol izliyor.gönül rahatlıgıyla alın.(bu ürünler fiat a sevk edilmeden önce kalite kontrolden geçiyor.genelde fiatın kendi deposunda veya depolar arası nakliyelerde oluşan çiziklerden dolayı iade olarak piyasayay satılıyor.

Misafir
05/04/2011, 10:35
4 takımı bir galeriye satıldı

gankay
06/04/2011, 00:23
Fiyatlarda karta taksit olayı var mı?

Misafir
06/04/2011, 10:02
Fiyatlarda karta taksit olayı var mı?
Şirket kapsamında satış olmadığı için maalesef yok. Dediğim gibi fabrikadan bir arkadaş satın almış bunları.. Nakit olmak durumunda arkadaşlar..

yunus kahraman
06/04/2011, 13:21
Bu ürünler fiat fabrıkadan ayrılan kusurlu defolu diye tabir edecegimiz jantlardır.bunlardaki kusur anladıgım egik veya kırık degil çizik.genelde jantların nakliyesi veya stoklama esnasında oluşan kusurlar.kullanımda kesinlikle bir etkisi olmaz.aynı ürün yedek parça ürünerindede geçerli.özellükle plastik aksamlarda var.örnegin doblo far alt çıtasının tofaş satış fiyatı 86 tl olması lazım ama biz aynı ürünü burada 35 liradan satıyoruz.kusuru kırık veya hasar degil.boya esnasında küçük noktacıkların oluşması.ama çok dikkatli bakılmadıgı müddetce farkına bile varmıyorsunuz.fabrika zaman kaybını ve üretim maliyetini yükseltmemek adına bu şekilde bir yol izliyor.gönül rahatlıgıyla alın.(bu ürünler fiat a sevk edilmeden önce kalite kontrolden geçiyor.genelde fiatın kendi deposunda veya depolar arası nakliyelerde oluşan çiziklerden dolayı iade olarak piyasayay satılıyor.

eğik jantı jant fabrikası asla dışarı çıkartmaz, direkt olarak geri dönüşüme yollar. Boya esnasındada küçük noktacıklar oluşamaz. Bu jant fabrikasının boyahanesinin eksik oluşundan kaynaklanan bir problemdir ki bu firma ile Fiat ın çalışacağını sanmıyorum?? Dediğin gibi fabrika bandında takım esnasında meydana gelen çiziklerden ötürü ayrılan mallardır. Buda; TOFAŞ ın dakikada 1 araç çıkardığını ele alır isek gayet normal =)

Misafir
06/04/2011, 14:49
eğik jantı jant fabrikası asla dışarı çıkartmaz, direkt olarak geri dönüşüme yollar. Boya esnasındada küçük noktacıklar oluşamaz. Bu jant fabrikasının boyahanesinin eksik oluşundan kaynaklanan bir problemdir ki bu firma ile fiat ın çalışacağını sanmıyorum?? Dediğin gibi fabrika bandında takım esnasında meydana gelen çiziklerden ötürü ayrılan mallardır. Buda; tofaş ın dakikada 1 araç çıkardığını ele alır isek gayet normal =)

kesinlikle..

whitegold
06/04/2011, 16:12
en sagdakı jant hangı araca aıt ben anlıyamadımda?

Misafir
06/04/2011, 16:28
en sagdakı jant hangı araca aıt ben anlıyamadımda?

:) haklısınız ben de anlamadım ne olduğunu ama ondan bir adet varmış..

izoci
06/04/2011, 16:37
en sağdaki jant galiba fiorinolarda oluyor evimin önündeki bi fiorinoda görmüştüm foto çekip buraya koyarım..

barslan112
06/04/2011, 19:17
istanbulda fun jant satanfirma varmı acaba

uraaal
07/04/2011, 10:43
fun jantı ben goremedim?

Misafir
07/04/2011, 11:00
Fun jantı bir tane olduğu için resmi çekilmemiş.. Bunların arasında yok..

asil
07/04/2011, 11:57
teşekürler gülay hanım herkez için yararlı bir konuya daha imza atmışınız...