PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : jant temizliği..

tayfux
03/04/2011, 16:53
arkadaşlar merhabalar arabalarımızı jantı yağımsı şeyler ile doluyor peki bunları nasıl temizliyeceğiz? acaba mutfaklarımızda kullandığımız yağ sökücüler uygun mudur?

Scottie
03/04/2011, 16:55
ben arabayı yıkadıktan sonra kirli bezle siliyordum.. pırıl pırıl oluyor sonra bezi atıyorsun...

emredniz
03/04/2011, 16:57
kir sökücü püskürtüp yıkayabilirsin.

StrawBeeRy
03/04/2011, 17:42
balata tozu abi al bi şaşal kapağına 5 tane delik aç içinede su doldur sık temizlensiz sonra bezle üzerinden geç tertemiz olur :)

kaptan_ahab
03/04/2011, 17:51
Turtle wax ın jant temizleyici ve parlatıcısını kullanıyorum 2-3 aya bir.

edelsang
03/04/2011, 18:01
benim jantlar hep yağ içinde :S yıkatıyom 2 gün sonra yağlanıyo anlamadım ne ayaktır :S

JASMINE
03/04/2011, 18:27
Jant temizleyici özel ürünler var. Ben autoglym kullanıyorum. Tavsiye ederim.

tayfux
03/04/2011, 18:34
benim jantlar hep yağ içinde :S yıkatıyom 2 gün sonra yağlanıyo anlamadım ne ayaktır :S
aynen hoccam işte bende ondan arkadaşların bir fikrini alayım istedim..

Turtle wax ın jant temizleyici ve parlatıcısını kullanıyorum 2-3 aya bir.
peki 2-3 ay zarfında tekrar birikim oluyor mu jantta ve fiyatı nedir acaba?

Jant temizleyici özel ürünler var. Ben autoglym kullanıyorum. Tavsiye ederim.
anladım yasemin hanım peki fiyatı nedir ve nasıl bir ürün?

JASMINE
03/04/2011, 18:47
anladım yasemin hanım peki fiyatı nedir ve nasıl bir ürün?

CW500 jant temizleyici 500 ml ambalajda satılıyor. Fiyatı 22,00 TL
Araç jantlarının modeli ve durumu aracın genel görünümü üzerinde büyük ölçüde etkili olabilir. Jantlar; trafik kiri, fren tozlan ve tuz dahil pek çok ağır kirlerin etkisi altında kalır. Alüminyum, boyalı ve parlak plastik kapaklı jantlardaki kirlerin çoğunu çözerek yıkayan ve çok etkili sprey şeklinde bir temizleyicidir.
KULLANIM TALİMATI: Spreyle püskürterek fırça kullanarak uygulayın. 2-3 dakikalık reaksiyon süresini bekleyin. Alüminyum veya kaplama yüzeyde kullanmadan önce test edin. İlacı yüzeyde kurutmayın. Sıcak fren disklerinde ve jantlarda uygulamayın.
Jant Temizleyici CW500
https://hadimboya.com.tr/urunler/images/sno57-clean-wheels.png

AWS Alaşımlı jant parlatıcı 450 ml ambalajda satılıyor. Fiyatı 27,00 TL
https://hadimboya.com.tr/urunler/images/sno36-alloy-wheel-seal.png
Açıklama:
Alüminyum Jant Kapaklarında fren tozlarının birikip kötü görüntü oluşturmasını önlemek için kullanılır. Alaşımlı Jant Parlatıcı ile parlatılan jantların temizlenmesi kolay olup daha uzun süre temiz kalırlar.
KULLANMA TALİMATI: İyice çalkalayın. Temizlenmiş jant parmaklıklarına ve göbeğine püskürtün ve yüzeyi temiz, kuru bir pamuklu bezle silin. Fren disklerine ve kaliperlerine püskürtmeyin. Eğer emin değilseniz ürünü doğrudan kumaşa sıkın ve Jantlara uygulayın. Fren parçalarına püskürtmeyin.

kaptan_ahab
03/04/2011, 18:54
Birkaç ay önce almıştım 15-TL gibi bişeydi. Ara ara temizlemek gerekiyor tabiki. Birikmiş kurum kir pas ne varsa söküp atıyor. Yıkamadan sonra spreyi sıkıyor, 5-10 dakika bekleyip duruluyorsunuz.

tayfux
03/04/2011, 19:00
Birkaç ay önce almıştım 15-TL gibi bişeydi. Ara ara temizlemek gerekiyor tabiki. Birikmiş kurum kir pas ve varsa söküp atıyor. Yıkamadan sonra spreyi sıkıyor, 5-10 dakika bekleyip duruluyorsunuz.
yasemin hanım dediği ürün mü? nereden temin ediyorsunuz?

kaptan_ahab
03/04/2011, 19:12
3 aşağı 5 yukarı aynı işi yapan ürünler bunlar.Metro, Carrefour gibi büyük marketlerde veya oto süs parçaları satan yerlerde bulabilirsiniz.

tayfux
03/04/2011, 19:24
3 aşağı 5 yukarı aynı işi yapan ürünler bunlar.Metro, Carrefour gibi büyük marketlerde veya oto süs parçaları satan yerlerde bulabilirsiniz.
her ikiside çevremde var boş olduğum birgün bakıcam teşekkürler arkadaşlar :)ama şu soruma yanıt alamadım hani evde ocaklarımızı temizlediğimiz yağ sökücüler varya eğer onu kullanırsak jantın rengine falan zarar verir miyiz yoksa sorunsuz bir şekilde temizler mi ki?

kaptan_ahab
03/04/2011, 21:11
Tayfun bey bu pril ile araç yıkamaya benzer :)
Janttaki o siyahlıklar balata külleri ve temizliği için ürünler geliştirilmiş. Yağ sökücüler bolca ovalama sonucunda tabiki temizler ancak özellikle kimyasal ürünleri üretilme amacında kullanmak en iyisi.

xnode
05/04/2011, 17:20
Ben mutfakta kullanılan yağ çözücülerden kullanıyorum. Püskürtme aparatlı şişeden kullanıyorum sadece jantlara sıkıp 2 dk bekleyip bol suyla yıkıyorum, pırıl pırıl oluyor. Bahsettiğim sökücüler 2 TL :) metal kaplar, fırın vs. için üretildiğinden jant'a zarar da verdiğine şahit olmadım.

tayfux
05/04/2011, 18:41
Ben mutfakta kullanılan yağ çözücülerden kullanıyorum. Püskürtme aparatlı şişeden kullanıyorum sadece jantlara sıkıp 2 dk bekleyip bol suyla yıkıyorum, pırıl pırıl oluyor. Bahsettiğim sökücüler 2 TL :) metal kaplar, fırın vs. için üretildiğinden jant'a zarar da verdiğine şahit olmadım.
hmm bende deneyeyim bakalım..

albay_alpay
10/07/2011, 17:35

hiç aklıma gelmemişti helal olsun valla,gerçekten işe yarayacaktır bence de...