PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alarm takırmak istiyorum artık!!!

ykaya1983
02/04/2011, 22:46
Arkadaşlar daha önce açmış olduğum konularda da belirtmiştim olduğum gibi yine aracımın hergün bir tarafı çizilmeye başladı.Bugün şöyle bir sağına soluna kontrol edyim dedim bir de ne göreyim?Çamurluğun üstü va kapının üstü çizilmiş.Görünce yine canım sıklıdı.Geçenlerde forumda aracı folyoyla kaplatmak istediğimle ilgili konu açmıştım.Fakat sırf folyo için 7-800 lira para vermek mantıklı gelmediği için vazgeçtim.Onun yerine araçta hassas bir alarm takılı olsa aracın bir daha çizilmeyeceğini düşünüyorum çünkü araç dışarda bulunduğu vakitlerde çocuklar aracın sağı soluyla oynayıp kurcaladıktan sonra çizdikleri için alarm olsa kesinlikle bu sorundan kurtulacağımı düşünüyorum.
Şimdi arkadaşlar ben bu alarm taktırma meselesini kafaya koydum.En yakın zamanda şöyle hassas kaliteli ve fiyatı uygun bir alarm taktırmalıyım.Forumda puntoya alarm takılması konusunda yazılan konuları okudum.Yazılanlara bakılırsa puntolarda alarm iyi montajlanmazsa sorun
çıkarıyormuş.Bu yüzden kafam biraz karışık ve cevaplanması gereken sorularım var.Yardımcı olursanız sevinirim:))

1-Arkadaşlar punyoya takacağım alarm iyi bir marka olmalı mı yoksa 20-30 tl ye satılan ve broadway türü araçlarda sorunsuz çalışan inwells marka alarmlar da iyi elekrikçiye takılırsa sorunsuz çalışır mı?

2-Alarmı sanayide bir elektrikçiye taktırabilirmiyim yoksa ille serviste mi takılmalı?

3-Alarm aracın elektrik tesisatına zarar verir mi?

4-Alarm takılırken elektrikçi sigorta kutusundaki kabloları kesip yaparsa sorun çıkar mı?Yoksa puntoda alarm için hazır tesisat var mı?

5-Alarm taktırırken dikkat etmemiz gereken püf noktalar var mı?(Mesela alarm takarken sigorta kutusundan kablo kesip alarm uclarıyla birleştirme tesisata zarar verir gibi)

Kusura bakmayın arkadaşlar biraz sorularım çok ama herkes bir soru cevaplasa yeter bana:))

tayfux
02/04/2011, 22:52
1-Arkadaşlar punyoya takacağım alarm iyi bir marka olmalı mı yoksa 20-30 tl ye satılan ve broadway türü araçlarda sorunsuz çalışan inwells marka alarmlar da iyi elekrikçiye takılırsa sorunsuz çalışır mı?
hocam bizim araçların anahtarına sustasına uygun alarmlar var bence ondan takın..o zaman sorunsuz çalışır
2-Alarmı sanayide bir elektrikçiye taktırabilirmiyim yoksa ille serviste mi takılmalı?
sanayide güvenilir elektrikçiler de pekala takabilir..
zarar vermez diye düşünüyorum..ama akünüz zayıflarsa affetmez bir sabah arabanız çalışmayabilir..
4-Alarm takılırken elektrikçi sigorta kutusundaki kabloları kesip yaparsa sorun çıkar mı?Yoksa puntoda alarm için hazır tesisat var mı?
dediğim gibi sustalı anahtarımıza uyumlular takılırsa hazır tesisattan yararlanılıyor sanırım..
5-Alarm taktırırken dikkat etmemiz gereken püf noktalar var mı?(Mesela alarm takarken sigorta kutusundan kablo kesip alarm uclarıyla birleştirme tesisata zarar verir gibi)
işte bunu elektrikçiler yada tecrübeli arkadaşalr bilir..
Kusura bakmayın arkadaşlar biraz sorularım çok ama herkes bir soru cevaplasa yeter bana:))

USTA
02/04/2011, 22:54
Alarmın bu araçların işletim sistemine uymadığını öğrendiğim için taktırmaktan vazgeçmiştim,yetkili servise danışın derim...

ykaya1983
02/04/2011, 23:05
Alarmın bu araçların işletim sistemine uymadığını öğrendiğim için taktırmaktan vazgeçmiştim,yetkili servise danışın derim...

Bu hangi sorunun cevabı mustafa abi:D

USTA
02/04/2011, 23:07
Bu hangi sorunun cevabı mustafa abi:D

_FeRDi_
02/04/2011, 23:38
Valla oturduğum apartmanın altı baya işlek bi oto elektronikçi.onca yıldır bir tane bile punto görmedim alarm taktıran.olmuyor herhalde alarm bizim araçlara.

ahmet_erzurumlu
02/04/2011, 23:56
ben taktırmak için oto elektirikçiye gittiğimde usta iki saat uğraştı ama beceremedi daha sonra sonra benim alarm sistemine çamur attı çok teferruatlı bişeymiş kablolar karışıkmış bende yaptırmadım şimdi ama ankara ya gidince femoliyle halletcez inşallah :)

ahmet_erzurumlu
02/04/2011, 23:58
ayrıca iyi bilen bir usta olmazsa eğer aracın beynine zarar verebilrmiş. elektrikçi bu yüzden takmaya çalışmaktan vazgeçti

GRDEDE
02/04/2011, 23:59
Arkadaşlar olmuyo diye bişey yok... Ben Bravo ma kendim taktım ve içindeki şemadan yararlanarak üstelik.Ben elektronikçiyim ama oto elektrikçi değilim.Ben taktığıma göre ve sorun çıkmadığına göre pekala usta bir elektrikçiye siz de taktırabilirsiniz.Aracın kumandasını tanıyan sistemlerden taktırısanız iki kumanda birden taşımak zorunda kalmazsınız.Ama isterseniz ucuz bir alarm da takılabilir.

ykaya1983
03/04/2011, 09:26
Serviste takılan cenmax alarmlar iyi diyorlar.Servis olunca fiyat da fazla olur herhalde.Peki fiyatı uygun bir alarm alıp serviste taktırsak kabul ederler mi?Alarmın da servizten alınması mı gerek?Arkadaşlar tavsiye edeceğiniz fiyatı uygun iyi bir alarm markası var mı?

mitix
03/04/2011, 11:10
ben aracımı medosdan aldım . medos yetkili serviste alarm takıldı cenmax puntoları uyumlu . bende taktırmadan önce bu olumsuz duyumları almıştım . teretdüt de kalsamda taktırdım . sonuç şu ana kadar sorun yok . orj kumandaya adapte edildi. araçda iki sensör var vibrasyon + göz hareket ses sönsörü . gayet memnunum aracın orj özelliklerini bozmadı. kumandaya basılı tutunda camlar kalkıyor belli bir hıza ulaşında kapılar oto kapanıyor. kitleme ve açma anında vıyaklma. sesi veriyor. kitleme ve açmada dörtlü flaşör yanıyor. yanlız fiyat biraz fazla gibi 260 tl yi buldu montaj dahil.

ykaya1983
03/04/2011, 17:37
ben aracımı medosdan aldım . medos yetkili serviste alarm takıldı cenmax puntoları uyumlu . bende taktırmadan önce bu olumsuz duyumları almıştım . teretdüt de kalsamda taktırdım . sonuç şu ana kadar sorun yok . orj kumandaya adapte edildi. araçda iki sensör var vibrasyon + göz hareket ses sönsörü . gayet memnunum aracın orj özelliklerini bozmadı. kumandaya basılı tutunda camlar kalkıyor belli bir hıza ulaşında kapılar oto kapanıyor. kitleme ve açma anında vıyaklma. sesi veriyor. kitleme ve açmada dörtlü flaşör yanıyor. yanlız fiyat biraz fazla gibi 260 tl yi buldu montaj dahil.
Peki hassaslığı nasıl alarmın?En ufak temasta çalması gerek benim için.Bir de ucuz alıp taksak sorun çıkarır mı?Dışarıdan alıp servise taktırabilirmiyim?

mitix
03/04/2011, 22:27
dışardan alıp taktırabileceğini zannetmiyorum yani ben servis olsam yapmazdım herhalde. hassasiyet ayarı sizin tersine benim tamammem kapalı olacak şekilde ayarladım . çünkü varayoğa öten bir alarm beni rahatsız ediyor uçak geçse öter. şu anki ayarı ile top çarpması kaportaya vurma gibi durumlarda active oluyor. mesale şöyle bir durum varki kapalı aynayı açtığımda kısa kısa 3 kez bağıyor . yani çok problem yok der gibi bana dokundular gibi bir hava hissiyatı uyarıyor. ben memnunun ama isterseniz en hassa ayarında yanından abart egsoz geçse uçak geçse öter . bunu yapmak bence sıradan bir alarm için bile yapmak zor olmayacağını düşünüyorum. alarm en zor olayı aracım beynine adaptasyonu bunu işi bilen bir elektronikçi halleden yada sürekli bu işi yapan servisler halleder.