PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muayenede Motor No Sorunu hk.

denizhamamcioglu
02/04/2011, 01:45
Herkese merhaba,

Aracımı bugün muayeneye soktum. Sadece motor numarası bulunamıyor hafif kusuruyla geçtim. Yalnız aklıma bir soru takıldı.

Evin ikinci aracın olan Tempra'ya da muayenede motor no okunamıyor denmişti. Ankara'da aşağı yukarı her türlü yetkili servise gitmemiz sonucunda motora numara basılmadığını, fabrikadan numarasız olarak çıktığını gördük. Yakın zamanda motor sıfırlanma amacıyla aşağı indirildi ve hakikaten hiçbir yerinde numara olmadığı görüldü. Binbir türlü uğraş sonunda numara emniyete çaktırıldı ve şu an sorunsuz kullanılıyor.

Benim korkum, belki milyonda bir karşılaşılan bu durum yine benim başıma mı geldi? Yani bu aracın da fabrikadan motor numarasız çıkma ihtimali var mıdır? Yoksa bu motorun numarası nereye basılır? Şimdiden teşekkürler.

gurik
02/04/2011, 07:03
motor no bloğun iç kısımlarında.avrupada bu tür saçma uygulamalar olmadığından açığa yazmaya gerek duymamışlar. Orada vay motor değişmiş vay parça değişeni olmuş gibi saçmalıklar yok. Bozulan parça yenisiyle komple değişiyor. bizde değişince değer kaybı oluyor nasıl oluyorsa.

kralcarsi
02/04/2011, 13:31
motor ve şasi no ön yolcu tarafında döşemenin altındaki bölmede yazıyor diye biliyorum

cakalsari
02/04/2011, 13:45
ben muaynne ıslerınden ıyı anlarım motor no bulanmadı kusuru motor havuzuna baktım ama motor numarasını bulamadık demekk kı haklılar motor numarası arkada mars motorunun orda multıjetlerde. yanı senın arabanda hıc bı sorun yok gecmıssın muaynneden kafanda bı soru ısarretı kalmasın

tayfux
02/04/2011, 15:02
motor numaraları hakkında muayene istasyonlarının daha çok bilgillendirilmesi gerekli sanırım..

ademtahir
02/04/2011, 15:56
bu motor no okunmuyor adetten olmuş arkadaşlar daha okunupta tamam bu diyen araba görmedim illa bir kusur yazacaklar ona istinaden başka bişey değil laf olsun torba dolsun hesabı.

denizhamamcioglu
02/04/2011, 18:03
İçimi rahatlattığınız ve verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkürler :) 2 sene sonraki muayenemde içeri girip "aha burada" diyerek kendim göstereceğim anlaşılan :)

atacanteknik
24/03/2019, 11:19
motor nosunu bulup resmini çektim muayenedeki adam gösterdim bak burda diye adam tınlamadı yine okunamadı yazdırmış illa motorun tavanında olmasımı gerek pes doğrusu